Kleine winsten op Wall Street na banenrapport VS
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag op de eerste handelsdag van het tweede kwartaal met kleine plussen gesloten. De aandacht van beleggers op Wall Street ging vooral uit naar het belangrijke overheidsrapport over de arbeidsmarkt in de Verenigde Staten.
De Dow-Jonesindex eindigde 0,4 procent hoger op 34.818,27 punten. De breed samengestelde S&P 500 klom 0,3 procent tot 4545,86 punten en technologiegraadmeter Nasdaq steeg ook 0,3 procent, tot 14.261,50 punten.
Uit cijfers van de overheid bleek dat het aantal banen in maart met 431.000 is toegenomen. Dat was minder dan de 490.000 arbeidsplaatsen die economen hadden verwacht. De werkloosheid kwam uit op 3,6 procent, het laagste niveau in bijna twee jaar. Daarmee is de werkloosheid in de VS weer bijna terug op het niveau van voor de coronacrisis.
GameStop
Het banenrapport is van belang omdat de werkgelegenheid een belangrijke rol speelt bij het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank. Een sterke banengroei zou daarbij kunnen leiden tot snellere renteverhogingen door de Federal Reserve.
GameStop leverde een flinke plus van eerder op de dag in om uiteindelijk 1 procent lager te sluiten. De verkoper van videogames kondigde plannen aan voor een aandelensplitsing. Een aandeel GameStop kost nu bijna 170 dollar en door het aandeel te splitsen wil het bedrijf de stukken beter betaalbaar maken voor kleine beleggers. GameStop behoort tot de zogeheten groep van "meme-aandelen" die vorig jaar in de belangstelling kwamen te staan doordat kleine beleggers via internetfora als Reddit de strijd aangingen met grote investeringsfondsen.
Apple
Apple daalde licht. Analisten van de bank JPMorgan Chase haalden het technologiebedrijf van hun focuslijst vanwege de druk op de consumentenbestedingen door de hoge inflatie. Dat kan bijvoorbeeld de verkoop van iPhones raken omdat mensen de hand op de knip houden.
De olieprijzen gingen verder omlaag en hebben afgelopen week de grootste daling in jaren gezien, vooral door de enorme vrijgave van Amerikaanse strategische oliereserves. De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte 0,8 procent tot 99,45 dollar en Brentolie werd 0,1 procent goedkoper op 104,58 dollar per vat.
De euro was 1,1044 dollar waard, tegen 1,1049 dollar bij het slot van de handel in Europa.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - VodafoneZiggo heeft in het eerste kwartaal van 2026 meer mobiele abonnementen verkocht. Het aantal internetklanten nam opnieuw af. Dat meldt het bedrijf in zijn kwartaalupdate.
20 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Pensioenfondsen profiteren van de flink gestegen beurskoersen van afgelopen maand. Volgens onderzoeksbureau Aon is hun financiële positie in april daardoor fors verbeterd, waardoor de kans op pensioenverhogingen weer is toegenomen.
41 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cosmeticaconcern Estée Lauder gaat nog eens 3000 banen schrappen. Dat komt bovenop de eerder aangekondigde 7000 geschrapte arbeidsplaatsen, waardoor er in totaal 10.000 banen verdwijnen.
1 uur geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van tweedehands elektrische auto's is in april opnieuw flink gestegen. De opmars van elektrische occasions, die brancheclub BOVAG in maart signaleerde, lijkt daarmee door te zetten. Volgens een woordvoerder laten consumenten zich in hun autokeuze mogelijk leiden door de sterk gestegen brandstofprijzen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het spaargeld van een grote groep Nederlanders kan beter worden benut. Dat zegt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) die constateert dat een op de tien huishoudens voldoende financiële middelen heeft om te beleggen, maar dit niet doet en op de lange termijn mogelijk wel geld tekortkomt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Boeren en tuinders merken de eerste gevolgen van de aanhoudende droogte in Nederland. Land- en tuinbouworganisatie LTO maakt zich zorgen omdat bodem en grondwater zich nog niet hebben hersteld van de droogte van vorig jaar. Toch zal het voorlopig nog geen gevolgen hebben voor de prijzen in de supermarkt.
3 uur geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van personenauto's in Nederland is na een lichte opleving in maart vorige maand weer gedaald. Autobrancheorganisatie BOVAG heeft geen uitgebreid marktonderzoek gedaan, maar vermoedt dat dit mede te verklaren is door de geopolitieke spanningen en economische onzekerheid. Dat kan een reden zijn voor de zakelijke markt om aankopen uit te stellen, laat een woordvoerder weten. Ook is de rentestand wat gestegen, wat financiering van grote aankopen lastiger maakt.
4 uur geleden