Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleine winst voor PSV dankzij transfers

Kleine winst voor PSV dankzij transfers

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor het negende jaar op rij winst gemaakt. De voetbalclub uit Eindhoven hield 1,6 miljoen euro over aan het afgelopen seizoen. Dat kwam vooral dankzij de transfers van onder anderen Hirving Lozano naar Napoli, Steven Bergwijn naar Tottenham Hotspur en Gastón Pereiro naar Cagliari.

PSV had in het seizoen 2019-2020, waarin de competitie al in maart werd afgebroken vanwege het coronavirus, een omzet van 75 miljoen euro. Daar stond 82 miljoen aan kosten tegenover. PSV maakte daarbij ook extra kosten, zoals 3 miljoen euro voor het ontslag van hoofdtrainer Mark van Bommel en andere veranderingen in de trainersstaf. De financiële impact van de coronacrisis bedraagt volgens PSV zo'n 7 miljoen euro, maar dankzij bijvoorbeeld overheidsregelingen en steun van supporters en sponsoren bleef de daadwerkelijke schade beperkt tot 3 miljoen.

Een seizoen eerder had PSV als deelnemer aan de Champions League een omzet van bijna 97 miljoen euro. Toen maakte de club 4,6 miljoen winst.

Voorrondes

PSV bleef afgelopen seizoen steken in de voorrondes van de Champions League en werd al voor de winterstop uitgeschakeld in de groepsfase van de Europa League. De Eindhovenaren stonden in de eredivisie op de vierde plaats toen de competitie werd afgebroken. PSV verkocht afgelopen seizoen voor tientallen miljoenen euro's aan spelers. Daar bleef netto 22 miljoen van over. Die opbrengst zorgde toch nog voor een positief eindresultaat.

De selectie van de nieuwe hoofdtrainer Roger Schmidt werd de afgelopen weken flink versterkt. PSV durft geen voorspellingen te doen over de financiële cijfers aan het einde van dit seizoen. "De negatieve impact van Covid-19 is groot en kan als gevolg van langdurig spelen zonder publiek nog groter worden", aldus de club.

Meer uit Voetbal

Napoli kan weer beschikken over McTominay na hartoperatie

NAPELS (ANP/RTR) - Napoli kan weer beschikken over middenvelder Scott McTominay. De 29-jarige Schotse international onderging vorige maand een ingreep om een hartritmestoornis te verhelpen.

3 uur geleden
Ronaldo prijst Messi dag na laatste interland voor Argentinië

BUENOS AIRES (ANP/RTR) - Cristiano Ronaldo heeft Lionel Messi geprezen, nadat de Argentijnse sterspeler dinsdagnacht zijn laatste interland had gespeeld. De Portugees was vol lof onder een bericht van zijn voormalige rivaal op Instagram.

3 uur geleden
Zwitserse oud-voetballer Vega wil het opnemen tegen Infantino

ZÜRICH (ANP/RTR) - De Zwitserse oud-voetballer Ramon Vega heeft aangekondigd dat hij zich kandidaat wil stellen bij de voorzittersverkiezing van de FIFA volgend jaar. De voormalige verdediger van onder meer Tottenham Hotspur is de eerste die publiekelijk heeft aangegeven dat hij het wil opnemen tegen zittend voorzitter Gianni ​Infantino.

6 uur geleden
Ajacied Dolberg succesvol geopereerd aan rechterknie

KOPENHAGEN (ANP) - Ajacied Kasper Dolberg is dinsdag in Kopenhagen succesvol geopereerd aan zijn rechterknie. Dat meldde de Amsterdamse club woensdag op de eigen website. Ajax deed geen uitspraken over de duur van het herstel van de Deense aanvaller.

7 uur geleden
Voorwaardelijke schorsing coach Southampton na spionageschandaal

LONDEN (ANP) - Trainer Tonda Eckert van Southampton heeft van de Engelse voetbalbond FA een voorwaardelijke schorsing van zes weken gekregen voor zijn rol in drie gevallen van spionage door de club tijdens het afgelopen seizoen. Ook kreeg hij een boete van 28.000 pond (33.000 euro). Dat maakte de FA bekend.

8 uur geleden
Portugese bondscoach Jesus gaat niet in op conflict met Ronaldo

LISSABON (ANP) - De Portugese bondscoach Jorge Jesus is woensdag niet ingegaan op vragen over het conflict tussen hemzelf en Cristiano Ronaldo. Dat schrijven Portugese media, waaronder de Diario de Noticias. "Ik heb zijn bericht gelezen en nu ga ik doen wat ik elke dag doe", zei Jesus bij het verlaten van zijn huis tegen verslaggevers. "Ik ga naar de bond om te werken, om na te denken over het elftal."

11 uur geleden
Spaanse wereldkampioen van 2010 Pedro stopt met voetbal

BARCELONA (ANP/RTR) - De Spaanse voetballer Pedro heeft zijn afscheid aangekondigd na een profcarrière van meer dan twintig jaar. De 39-jarige Pedro maakte deel uit van de Spaanse ploeg die in 2010 in Zuid-Afrika wereldkampioen werd door Oranje in de finale te verslaan. Hij veroverde ook de Europese titel met Spanje in 2012.

11 uur geleden