Kleine winst voor PSV dankzij transfers
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor het negende jaar op rij winst gemaakt. De voetbalclub uit Eindhoven hield 1,6 miljoen euro over aan het afgelopen seizoen. Dat kwam vooral dankzij de transfers van onder anderen Hirving Lozano naar Napoli, Steven Bergwijn naar Tottenham Hotspur en Gastón Pereiro naar Cagliari.
PSV had in het seizoen 2019-2020, waarin de competitie al in maart werd afgebroken vanwege het coronavirus, een omzet van 75 miljoen euro. Daar stond 82 miljoen aan kosten tegenover. PSV maakte daarbij ook extra kosten, zoals 3 miljoen euro voor het ontslag van hoofdtrainer Mark van Bommel en andere veranderingen in de trainersstaf. De financiële impact van de coronacrisis bedraagt volgens PSV zo'n 7 miljoen euro, maar dankzij bijvoorbeeld overheidsregelingen en steun van supporters en sponsoren bleef de daadwerkelijke schade beperkt tot 3 miljoen.
Een seizoen eerder had PSV als deelnemer aan de Champions League een omzet van bijna 97 miljoen euro. Toen maakte de club 4,6 miljoen winst.
Voorrondes
PSV bleef afgelopen seizoen steken in de voorrondes van de Champions League en werd al voor de winterstop uitgeschakeld in de groepsfase van de Europa League. De Eindhovenaren stonden in de eredivisie op de vierde plaats toen de competitie werd afgebroken. PSV verkocht afgelopen seizoen voor tientallen miljoenen euro's aan spelers. Daar bleef netto 22 miljoen van over. Die opbrengst zorgde toch nog voor een positief eindresultaat.
De selectie van de nieuwe hoofdtrainer Roger Schmidt werd de afgelopen weken flink versterkt. PSV durft geen voorspellingen te doen over de financiële cijfers aan het einde van dit seizoen. "De negatieve impact van Covid-19 is groot en kan als gevolg van langdurig spelen zonder publiek nog groter worden", aldus de club.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - Gianni Infantino neemt volgend jaar maart zoals eerder aangekondigd deel aan de verkiezingen voor een voorzitter van de FIFA. De huidige preses van de wereldvoetbalbond staat zwaar onder druk na het afblazen van zijn plannen om aandelen van het WK te verkopen aan particuliere investeerders.
22 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen en FC Twente hebben zondag met 2-2 gelijkgespeeld in de Eredivisie. In een vermakelijk duel vielen alle doelpunten in de eerste helft. Na vijf wedstrijden staat Groningen negende met 7 punten, Twente staat gedeeld vijfde met 7 punten uit vier wedstrijden.
24 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben op bezoek bij Feyenoord met 6-0 gewonnen. De landskampioen was veel sterker dan de nummer 3 van vorig seizoen in de Vrouwen Eredivisie. Het was de eerste onderlinge wedstrijd tussen twee ploegen uit de top 4 van vorig seizoen, dat spannend verliep.
25 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De Supportersvereniging FC Utrecht (SVFCU) keurt de incidenten tijdens de thuiswedstrijd van hun club tegen Go Ahead Eagles nadrukkelijk af. Dat laat de supportersvereniging zondagochtend weten aan het ANP. Door het gooien van vuurwerk en bekers op het speelveld werd de wedstrijd twee keer stilgelegd en uiteindelijk definitief gestaakt bij een stand van 3-1 voor de bezoekers.
3 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft in de Eredivisie een pijnlijke nederlaag geleden. De Tilburgers gingen in eigen stadion met 3-0 onderuit tegen Excelsior. Willem II blijft met 1 punt uit vier wedstrijden onderin de Eredivisie staan.
15 uur geledenROME (ANP) - AS Roma heeft de sterke start in de Italiaanse voetbalcompetitie een vervolg gegeven tegen Atalanta. Het elftal van trainer Gian Piero Gasperini won met 2-1. AS Roma stond lange tijd achter en scoorde in de slotfase van de tweede helft twee keer.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV heeft de uitwedstrijd tegen Ajax in de Eredivisie gewonnen: 1-3. De titelverdediger uit Eindhoven maakte in een uitverkochte Johan Cruijff ArenA een einde aan een serie van vijf onderlinge duels zonder een zege op de club uit de hoofdstad.
16 uur geleden