Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleine winst voor Nikkei, Hongkong dicht door tyfoon

Kleine winst voor Nikkei, Hongkong dicht door tyfoon

TOKIO (ANP) - De Japanse aandelenbeurs is dinsdag met een kleine winst gesloten. Beleggers verwerkten de fors hogere slotstanden op Wall Street, maar bleven voorzichtig in afwachting van de kwartaalcijfers van grote bedrijven. De andere beursgraadmeters in de Aziatische regio lieten een gemengd beeld zien. In Hongkong bleef de beurs de hele dag gesloten vanwege tyfoon Nangka.

De toonaangevende Nikkei in Tokio eindigde uiteindelijk 0,2 procent hoger op 23.601,78 punten. Vooral de Japanse technologiebedrijven waren in trek dankzij de rally onder Amerikaanse branchegenoten. Robotmaker Fanuc dikte ruim 4 procent aan. De Japanse leveranciers van Apple zaten eveneens in de lift in afwachting van de presentatie van de nieuwe iPhone-modellen van de Amerikaanse techreus later op de dag. Murata Manufacturing en Taiyo Yuden klommen elk bijna 4 procent.

In China namen beleggers wat gas terug na de sterke opmars een dag eerder. De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,1 procent in de min ondanks een sterker dan verwachte toename van de Chinese export in september. Ook de invoer van het land viel vorige maand hoger uit dan voorzien. De Kospi in Seoul daalde 0,1 procent en de Australische All Ordinaries in Sydney kreeg er 1 procent bij.

Meer uit Financieel

Amerikaanse economie herstelt licht na krimp in eerste kwartaal

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse economie is in het tweede kwartaal licht gegroeid na een minieme krimp in de eerste drie maanden van het jaar. Die opvering van de economie danken de Verenigde Staten vooral aan de afnemende import, wat positief uitwerkt in het cijfer. De binnenlandse vraag nam daarnaast slechts matig toe.

52 minuten geleden
Trump kondigt importheffingen van 25 procent aan voor India

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten gaan vanaf 1 augustus een importtarief van 25 procent heffen op producten uit India. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump aangekondigd op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij suggereerde ook een extra strafmaatregel toe te voegen om de energie-aankopen van het land in Rusland.

1 uur geleden
Deloitte: tarieven Trump kosten Duitsland miljarden aan export

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De hogere Amerikaanse importheffingen kunnen grote gevolgen hebben voor de Duitse export naar de Verenigde Staten. Advies- en accountantsbureau Deloitte heeft becijferd dat de tariefverhogingen op middellange termijn tot 31 miljard euro per jaar aan exportverliezen kunnen leiden.

1 uur geleden
Harley-Davidson ziet motorverkopen kelderen en winst halveren

MILWAUKEE (ANP) - De motorverkoop van Harley-Davidson daalde opnieuw flink in het afgelopen kwartaal. Volgens het bedrijf komt dat door terughoudende consumenten en economische onzekerheid.

2 uur geleden
Duits kabinet akkoord over begroting met record aan investeringen

BERLIJN (ANP/RTR) - Het Duitse kabinet heeft woensdag een conceptbegroting voor 2026 goedgekeurd met een recordbedrag van 126,7 miljard euro aan investeringen. Ook wil de Duitse overheid voor 174,3 miljard euro aan nieuwe schulden aangaan voor haar poging de infrastructuur en defensie te versterken.

3 uur geleden
Schiphol mocht contract met bouwers voor A-pier niet beëindigen

AMSTERDAM (ANP) - Schiphol is de komende tijd mogelijk nog veel geld kwijt aan een in 2021 beëindigd contract met bouwbedrijven Ballast Nedam en TAV voor de A-pier. De luchthaven was niet tevreden over de kwaliteit en voortgang en stopte de samenwerking voortijdig, maar volgens de rechtbank in Amsterdam waren de tekortkomingen daarvoor niet ernstig genoeg. De partijen kunnen nu samen tot een oplossing proberen te komen, anders buigt de rechter zich daarover.

3 uur geleden
ECB ziet mogelijkheid dumping van Chinese producten in Europa

FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) wijst in een blog op de mogelijkheid van dumping van goedkopere Chinese producten op de Europese markt. De handelsspanningen tussen China en de VS zouden ervoor kunnen zorgen dat Chinese export wordt omgeleid naar het eurogebied. "In een ernstig scenario zou dit extra aanbod en de bijbehorende lagere importprijzen de inflatie in het eurogebied tot 0,15 procentpunt kunnen verlagen", stellen deskundigen uit Frankfurt woensdag.

4 uur geleden