Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleine winst voor AEX, Viaplay keldert na waarschuwing

Kleine winst voor AEX, Viaplay keldert na waarschuwing

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging maandag licht vooruit. Beleggers deden het rustig aan na de stevige winsten van vrijdag. Nu het gevaar voor wanbetaling door de Verenigde Staten is geweken, wordt op de beursvloeren vooral uitgekeken naar de rentebesluiten van de Amerikaanse en Europese centrale banken later deze maand.

In Stockholm beleefde Viaplay een zeer slechte dag. Het Zweedse streamingplatform, dat in Nederland onder meer de Formule 1-races van Max Verstappen uitzendt, raakte dik 60 procent van zijn beurswaarde kwijt. Het bedrijf verlaagde zijn verwachtingen voor dit jaar vanwege de snelle verslechtering van de tv- en radioreclamemarkten en trok zijn financiële doelstellingen voor de lange termijn in. Ook stapt topman Anders Jensen per direct op. Hij wordt opgevolgd door Jorgen Madsen Lindemann.

De AEX noteerde rond het middaguur 0,2 procent in de plus op 766,55 punten. De MidKap, die vrijdag al dik 2 procent wist te stijgen, klom 0,6 procent tot 931,58 punten. De DAX in Frankfurt daalde een fractie en de beurs in Parijs verloor 0,2 procent. Londen won 0,5 procent.

Stijger

Chemicaliëndistributeur IMCD was de sterkste stijger in de AEX, met een winst van 2,5 procent. Platenlabel UMG sloot de rij met een min van 0,7 procent, Chipbedrijf ASMI verloor 0,4 procent na een adviesverlaging door Degroof Petercam.

Ook olie- en gasconcern Shell (plus 0,5 procent) stond in de belangstelling na het besluit van Saudi-Arabië om de eigen olieproductie in juli vrijwillig met een miljoen vaten per dag te verlagen om de olieprijs te stutten. Oliekartel OPEC en zijn bondgenoten willen daarnaast volgend jaar minder olie gaan produceren. De prijs voor een vat Amerikaanse olie steeg daardoor 1,9 procent tot 73,06 dollar. Brentolie kostte 1,8 procent meer op 77,46 dollar per vat.

Verlaging

In de MidKap klom maaltijdbezorger Just Eat Takeaway 1,5 procent ondanks een forse verlaging van het koersdoel door Citi. Volgens de analisten van de Amerikaanse zakenbank moet het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl zich "dringend" opsplitsen om de aandelenkoers een flinke impuls te geven. Citi roept het concern op de Amerikaanse dochter Grubhub snel te verkopen en zijn activiteiten in Zuid-Europa en Australië van de hand te doen.

Alfen was de grootste daler bij de middelgrote bedrijven met een verlies van 1,4 procent. Analisten van Berenberg schroefden hun koersdoel voor de laadpalenmaker flink terug.

De euro was 1,0691 dollar waard, tegen 1,0720 dollar op vrijdag.

Meer uit Financieel

Chipmaker TSMC wil geavanceerdste ASML-machines pas in 2029 kopen

HSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese TSMC, de grootste producent van geavanceerde chips voor AI-toepassingen ter wereld, is voorlopig niet van plan om de geavanceerdste machines van het Nederlandse ASML aan te schaffen. Het bedrijf wil hiermee wachten tot in 2029 om kosten te besparen, heeft een hoge leidinggevende bij TSMC tegen verslaggevers gezegd.

12 minuten geleden
Recordstanden op Wall Street na verlenging wapenstilstand

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street in New York zijn woensdag met winsten de handel uitgegaan, nadat de Amerikaanse president Donald Trump aankondigde de wapenstilstand met Iran te verlengen. De brede S&P 500-index en techbeurs Nasdaq sloten op een recordstand. De Straat van Hormuz is nog altijd gesloten en de olieprijzen stegen daardoor opnieuw.

13 minuten geleden
Nieuwe topman voor socialmediaplatform LinkedIn

SUNNYVALE (ANP) - Dan Shapero is de nieuwe topman van socialmediaplatform LinkedIn, onderdeel van Microsoft. De nieuwe topman werkt al ruim achttien jaar bij LinkedIn, waarvan de afgelopen vijf jaar als operationeel topman.

2 uur geleden
Rusland stopt levering Kazachse olie naar Duitsland via pijplijn

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland stopt vanaf 1 mei met de levering van Kazachse ruwe olie via de Droezjba-pijpleiding aan Duitsland. Dat meldde de Russische vicepremier Aleksander Novak woensdag. De maatregel vergroot de zorgen over de brandstofvoorziening in Duitsland die de Iranoorlog heeft veroorzaakt.

2 uur geleden
Portugal wil door met Air France-KLM en Lufthansa in verkoop TAP

LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Portugal wil doorgaan met de verkoop van een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat zowel Air France-KLM als Lufthansa wordt gevraagd een definitief bod uit te brengen. Beide luchtvaartmaatschappijen deden begin april een eerste bod en krijgen nu allebei drie maanden de tijd om een definitief bod uit te brengen.

3 uur geleden
ABN AMRO werkt aan doelen voor terugdringen uitstoot klanten

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO wil de CO2-uitstoot die de bank financiert terugdringen. Dat meldt de bank, die woensdag zijn jaarlijkse aandeelhoudersvergadering hield. ABN AMRO wil de uitstoot van klanten waar de bank krediet aan verstrekt, verlagen "in lijn met een pad ruim onder 2 graden". De bank zegt de komende drie jaar een absolute doelstelling te gaan ontwikkelen.

3 uur geleden
VS verlengen ontheffing op Russische en Iraanse olie toch wel

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten verlengen toch de ontheffing voor Russische en Iraanse olie. Dat meldt de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent. De VS staan daarmee de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen dertig dagen langer toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.

4 uur geleden