Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleine winst voor AEX

Kleine winst voor AEX

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam liet donderdag een klein plusje zien. Ook de andere Europese beurzen gingen overwegend licht vooruit. Beleggers verwerkten de nieuwe recordstanden op Wall Street, die volgden op de ondertekening van de gedeeltelijke handelsdeal tussen de Verenigde Staten en China. Ook hielden ze de blik gericht op de kwartaalcijfers van bedrijven.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent hoger op 613,50 punten. De MidKap daalde een fractie tot 936,12 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs wonnen 0,3 procent. De Londense FTSE-index bleef ongewijzigd.

Uitzender Randstad (min 1 procent) was de grootste daler bij de hoofdfondsen op het Damrak na een winstalarm van de Britse detacheerder Hays, die 4 procent verloor in Londen. Biotechnoloog Galapagos ging aan kop met een plus van 1,4 procent.

HelloFresh

Chipmachinemaker ASML won 0,1 procent. Chipfabrikant TSMC, een belangrijke klant van ASML, wist zijn resultaten afgelopen kwartaal verder te verbeteren. Het Taiwanese bedrijf profiteerde van de stijgende vraag naar duurdere chips in smartphones. SnowWorld won 2 procent op de lokale markt. De uitbater van skihallen zag de omzet in het afgelopen boekjaar flink stijgen, mede dankzij verschillende overnames.

HelloFresh dikte bijna 14 procent aan in Frankfurt dankzij beter dan verwachte omzetcijfers van de Duitse bezorger van maaltijdboxen. In Londen klom AB Foods 3 procent dankzij sterke kerstverkopen van kledingketen Primark. De Britse uitgever Pearson kelderde 11 procent na een tegenvallend handelsbericht. De Franse treinenmaker Alstom zakte 2 procent in Parijs na publicatie van de resultaten. De Franse automaker PSA, die met omzetcijfers kwam, won 0,9 procent.

De euro was 1,1158 dollar waard, net als een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,7 procent tot 58,23 dollar. Brentolie werd 0,8 procent duurder op 64,52 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AI-techbedrijf Palantir flink hoger op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Palantir Technologies behoorde dinsdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Het bedrijf, dat software ontwikkelt voor het analyseren en koppelen van grote hoeveelheden data voor bedrijven, het leger en veiligheidsdiensten, presteerde afgelopen kwartaal beter dan beleggers hadden verwacht.

13 minuten geleden
ING: lage waterstand Rijn remt groei Duitse economie

HAMBURG (ANP/RTR) - De lage waterstand gaat de Duitse economie minstens 0,3 procentpunt groei kosten dit jaar, verwacht ING-econoom Carsten Brzeski. Volgens de econoom was het bruto binnenlands product dit jaar op weg naar een groei van 0,8 procentpunt. "Dit is een flinke domper", zegt Brzeski.

35 minuten geleden
Vol koopzegelboekje Albert Heijn duurt voortaan twee keer zo lang

ZAANDAM (ANP) - Klanten van Albert Heijn gaan er twee keer zo lang over doen om hun spaarboekje met koopzegels vol te krijgen. Vanaf 7 september ontvangen klanten voortaan een koopzegel per 2 euro aan boodschappen, waar dat nu een koopzegel per 1 euro is.

1 uur geleden
Groei McDonald's onder druk door zuinigere consument

CHICAGO (ANP) - McDonald's heeft voor het tweede kwartaal op rij minder groei doorgemaakt. Volgens persbureau Bloomberg is dit een teken dat consumenten zuiniger aan doen, nu ze meer geld kwijt zijn aan bijvoorbeeld brandstof. Dit speelt vooral in de Verenigde Staten, maar ook in de rest van de wereld groeide McDonald's minder hard.

1 uur geleden
Brazilië zet in op palmolie voor 'groene' vliegtuigbrandstof

SÃO PAULO (ANP/BLOOMBERG) - In Brazilië werken meer dan tweehonderd onderzoekers aan de ontwikkeling van 'groene' vliegtuigbrandstof uit de olierijke vruchten van een palmsoort. Biotechnologen, agronomen en automatiseringsexperts staan aan de basis van het project van 3 miljard dollar. Daarbij wordt de vrij onbekende macaúba-palm aangeplant op een uitgestrekt gebied in de Braziliaanse deelstaat Minas Gerais, ten noorden van São Paulo.

2 uur geleden
Opnieuw meer betalende abonnees voor Spotify

STOCKHOLM (ANP) - Spotify heeft in het tweede kwartaal van 2026 opnieuw meer gebruikers en betalende abonnees getrokken. Dat komt naar voren uit de dinsdag gepubliceerde halfjaarcijfers van het bedrijf. De Zweedse muziekstreamingdienst zag mede daardoor ook zijn omzet verder toenemen.

2 uur geleden
Topman onlinebank Revolut aangeklaagd in VK rond koop superjacht

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De topman van de onlinebank Revolut is verwikkeld geraakt in een rechtszaak in het Verenigd Koninkrijk. Nik Storonsky wordt door een jachtmakelaarskantoor beschuldigd van het ontduiken van 17,5 miljoen euro aan commissie bij de aankoop van een superjacht. Het jacht werd door de Braziliaanse voormalig eigenaar gewaardeerd op 350 miljoen euro.

2 uur geleden