Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleine winst Tesla op Wall Street, Apple bijna 3 biljoen waard

Kleine winst Tesla op Wall Street, Apple bijna 3 biljoen waard

NEW YORK (ANP) - Het aandeel Tesla steeg woensdag op de beurzen in New York. Beleggers verwerkten het nieuws dat topman Elon Musk opnieuw aandelen in de maker van elektrische auto's heeft verkocht. Technologieconcern Apple lag op koers om als eerste bedrijf een marktwaarde van 3 biljoen dollar te bereiken. De beurshandel was in de laatste week van het jaar traditiegetrouw dun.

Het aandeel Apple won in de vroege handel 0,4 procent tot 179,93 dollar. De koers van het aandeel moet boven de 182,86 dollar uitkomen voor het doorbreken van de grens van 3 biljoen. In 2018 ging Apple al als eerste door de grens van 1 biljoen dollar heen en in 2020 werd het bedrijf als eerste meer dan 2 biljoen dollar waard.

De Dow-Jonesindex noteerde 0,1 procent hoger op 36.446 punten. De S&P 500 steeg 0,2 procent tot 4796 punten en de Nasdaq klom 0,1 procent tot 15.793 punten.

Musk

Tesla steeg 0,5 procent. Musk heeft voor nog eens ruim 1 miljard dollar aan aandelen Tesla verkocht, omgerekend zo'n 900 miljoen euro. De rijkste mens op aarde lijkt daarmee hard op weg om zijn belofte in te lossen om 10 procent van zijn belang in Tesla van de hand te doen.

Verder steeg het aantal dagelijkse coronabesmettingen in de VS tot een record van ruim 440.000 nieuwe gevallen. Het vorige record van 294.000 gevallen stamt uit begin januari dit jaar. Het aantal sterfgevallen ligt wel ruim onder de piek van de besmettingsgolf van vorige winter. Hoewel de ziekteverschijnselen van de omikronvariant over het algemeen milder lijken te zijn dan bij de deltavariant, zorgen de hoge besmettingscijfers wel voor personeelsproblemen bij bedrijven. Producenten van coronavaccins verloren terrein vanwege een mogelijk minder heftig ziekteverloop bij omikron. BioNTech zakte 2,2 procent, Pfizer daalde 0,8 procent en Moderna verloor 2,1 procent.

Alibaba

Alibaba verloor 0,9 procent. Het Chinese webwinkelconcern, dat ook een notering heeft op Wall Street, voert volgens persbureau Bloomberg gesprekken over de verkoop van zijn belang van ongeveer 30 procent in het socialmediabedrijf Weibo aan het Chinese staatsbedrijf Shanghai Media Group. De verkoop houdt mogelijk verband met de aanpak van de grote machtspositie van de techbedrijven door Beijing. Weibo zakte 0,5 procent in New York.

De euro was 1,1332 dollar waard, tegen 1,1315 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,5 procent tot 75,64 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent minder op 78,70 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Amsterdamse beurs gaat met winst het weekend in

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag hoger gesloten. Daarmee lijkt het optimisme onder beleggers over het standhouden van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten verder toegenomen.

6 minuten geleden
Nederland maakt ook bezwaar tegen beloning AF-KLM-baas Smith

DEN HAAG (ANP) - Topman Ben Smith van Air France-KLM heeft vorig jaar 5,1 miljoen euro verdiend, meer dan drie keer zoveel als KLM-topvrouw Marjan Rintel. Dat bleek vrijdag uit het jaarverslag van het luchtvaartconcern. Minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) had al laten weten bezwaar te willen maken tegen de hoogte van de beloning van Rintel. Een woordvoerster van het ministerie bevestigt na berichtgeving van RTL Z dat Nederland ook bezwaar zal maken tegen de beloning van haar baas in Parijs.

10 minuten geleden
Rechter: huurders moeten meewerken aan aansluiting op warmtenet

ALKMAAR (ANP) - Huurders in een wooncomplex in Alkmaar moeten meewerken aan het aansluiten van hun woningen op het warmtenet. Dat heeft een rechter in Noord-Holland bepaald. Als ze niet meewerken, wordt een dwangsom van 500 euro per dag opgelegd.

1 uur geleden
Kerosinetekort in Europa als Straat van Hormuz weken dichtblijft

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Europa heeft over drie weken een structureel tekort aan kerosine als de Straat van Hormuz gesloten blijft. Dat stelt de koepelorganisatie van Europese luchthavens ACI Europe. Een tekort aan vliegtuigbrandstof zal tot grote verstoringen leiden op luchthavens in Europa, waarschuwt de organisatie.

1 uur geleden
Wall Street voorzichtig in aanloop naar gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag aan het begin van de handelsdag niet ver van hun plek gekomen. De aandacht op de financiële markten blijft gericht op het broze bestand dat de Verenigde Staten en Israël hadden afgesproken met Iran. Dit weekend beginnen naar verwachting vredesonderhandelingen tussen de VS en Iran.

1 uur geleden
Tientallen Ierse tankstations leeg na dagenlang brandstofprotest

DUBLIN (ANP/DPA/AFP) - Protesten tegen hoge brandstofprijzen in Ierland gaan hun vierde dag in, waardoor problemen bij de bevoorrading van tankstations toenemen. Demonstranten blokkeren onder andere brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij.

4 uur geleden
Intertoys neemt onlinewinkel voor speelgoed Lobbes.nl over

AMSTERDAM (ANP) - Intertoys neemt de bekende speelgoedwebshop Lobbes.nl over. De speelgoedwinkelketen krijgt een meerderheidsbelang van 75 procent in moederbedrijf Wings Holding.

6 uur geleden