Kleine winst Amsterdamse beurs voor Fed-besluit
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met bescheiden winst de handel uitgegaan. Ook elders in Europa waren kleine uitslagen te zien, nu beleggers vooral in afwachting zijn van het rentebesluit van de Federal Reserve en de toelichting daarop.
Bij die toelichting door Fed-preses zal zeer scherp worden gelet op mogelijke hints over het al dan niet laten doorgaan van het stimuleringsbeleid van de centralebankenkoepel van de VS, dat voor zeer lage rentes heeft gezorgd. Daardoor zijn aandelen relatief populair.
Op het Damrak leek de vrees voor hogere rentes nog niet al te groot te zijn. De AEX-index eindigde 0,3 procent hoger op 733,50 punten. De MidKap won 0,1 procent tot 1062,24 punten. Londen en Parijs stegen 0,2 procent.
Frankfurt
De beurs in Frankfurt daalde 0,1 procent. De Duitse economie, de grootste van Europa, zal dit jaar minder sterk groeien dan eerder gedacht vanwege problemen in de toeleveringsketen, met name rond computerchips en grondstoffen. Dat meldde het vooraanstaande economische onderzoeksinstituut Ifo.
Van de hoofdfondsen in Amsterdam was Prosus de sterkste stijger met een winst van 1,7 procent. DSM en Heineken behoorden met plussen tot 1,4 procent ook tot de koplopers. Staalbedrijf ArcelorMittal eindigde in de AEX onderaan met een min van 1,6 procent.
Air France-KLM
In de MidKap steeg Air France-KLM 0,8 procent. Het netwerk van KLM in Azië en het Midden-Oosten is weer bijna terug op het niveau van voor de coronacrisis. De luchtvaartmaatschappij denkt dat nu steeds meer landen geleidelijk opengaan er voorzichtig herstel is van de vraag van klanten naar die verre bestemmingen.
JDE Peet's won na overnamenieuws. Het moederbedrijf van Douwe Egberts eindigde 0,6 procent hoger na de bekendmaking dat het Australische koffiemerk Campos Coffee overneemt. Op de lokale markt was nieuweling NX Filtration een opvallende stijger. Het bedrijf in waterzuiveringstechnologie, dat afgelopen vrijdag naar de beurs ging, werd dik 16 procent meer waard.
De euro was 1,2117 dollar waard, tegenover 1,2127 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,1 procent duurder op 72,90 dollar. Brentolie kostte 1,2 procent meer op 74,88 dollar per vat. Daarmee zetten de olieprijzen hun opmars van de laatste tijd door.
Meer uit Financieel
INNSBRUCK (ANP/DPA) - De Oostenrijkse investeerder René Benko is veroordeeld tot een gevangenisstraf van tweeënhalf jaar. De rechtbank in Innsbruck heeft de oprichter van vastgoedconcern Signa schuldig bevonden aan het benadelen van zijn schuldeisers. Signa bezat onder meer warenhuis KaDeWe in Berlijn en het Chrysler Building in New York voordat het eind 2023 omviel.
7 minuten geledenREYKJAVIK (ANP/AFP) - De directeur van het laatste actieve walvisjachtbedrijf van IJsland daagt de regering voor de rechter als die een verbod op de walvisjacht invoert. De IJslandse regering wil in februari 2027 een wetsvoorstel indienen waarmee de walvisjacht in het land mogelijk wordt verboden.
13 minuten geledenSPANGDAHLEM (ANP/DPA) - Een militair vliegtuig is neergestort op een luchtmachtbasis van de Verenigde Staten in het westen van Duitsland. Een persoon raakte daarbij gewond, melden de lokale autoriteiten.
58 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag met kleine koersuitslagen begonnen. Beleggers deden het rustig aan na de sterke herstelrally in AI-aandelen een dag eerder. Positieve berichten over de nieuwe persoonlijke AI-assistent van Facebook-eigenaar Meta zorgden maandag voor hernieuwd optimisme over AI bij beleggers op Wall Street.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Chipmachinefabrikant ASML verkoopt momenteel geen enkele chipmachine in Europa, zegt bestuurder Frank Heemskerk, die verantwoordelijk is voor de wereldwijde publieke zaken van ASML.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Booking.com gaat telefoonnummers van Nederlandse gebruikers binnenkort beter beschermen tegen misbruik. De boekingssite maakt het vanaf volgende week niet meer mogelijk om telefoonnummers van gebruikers buiten het platform te delen. De nummers zijn dan alleen nog beschikbaar op het platform zelf. Het bedrijf neemt deze maatregel om te voorkomen dat gebruikers de dupe worden van een datalek, zoals die bij Booking.com van afgelopen april.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Chemieconcern Ineos legt drie fabrieken in de Noord-Engelse stad Hull stil vanwege de hoge energieprijzen. Het gaat volgens het bedrijf om de laatste drie Europese productielocaties van "wereldschaal" voor acetyl, een groep grondstoffen voor producten als medicijnen, bouwmaterialen en schoonmaakmiddelen.
4 uur geleden