Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleine winst Amsterdamse beurs voor Fed-besluit

Kleine winst Amsterdamse beurs voor Fed-besluit

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met bescheiden winst de handel uitgegaan. Ook elders in Europa waren kleine uitslagen te zien, nu beleggers vooral in afwachting zijn van het rentebesluit van de Federal Reserve en de toelichting daarop.

Bij die toelichting door Fed-preses zal zeer scherp worden gelet op mogelijke hints over het al dan niet laten doorgaan van het stimuleringsbeleid van de centralebankenkoepel van de VS, dat voor zeer lage rentes heeft gezorgd. Daardoor zijn aandelen relatief populair.

Op het Damrak leek de vrees voor hogere rentes nog niet al te groot te zijn. De AEX-index eindigde 0,3 procent hoger op 733,50 punten. De MidKap won 0,1 procent tot 1062,24 punten. Londen en Parijs stegen 0,2 procent.

Frankfurt

De beurs in Frankfurt daalde 0,1 procent. De Duitse economie, de grootste van Europa, zal dit jaar minder sterk groeien dan eerder gedacht vanwege problemen in de toeleveringsketen, met name rond computerchips en grondstoffen. Dat meldde het vooraanstaande economische onderzoeksinstituut Ifo.

Van de hoofdfondsen in Amsterdam was Prosus de sterkste stijger met een winst van 1,7 procent. DSM en Heineken behoorden met plussen tot 1,4 procent ook tot de koplopers. Staalbedrijf ArcelorMittal eindigde in de AEX onderaan met een min van 1,6 procent.

Air France-KLM

In de MidKap steeg Air France-KLM 0,8 procent. Het netwerk van KLM in Aziƫ en het Midden-Oosten is weer bijna terug op het niveau van voor de coronacrisis. De luchtvaartmaatschappij denkt dat nu steeds meer landen geleidelijk opengaan er voorzichtig herstel is van de vraag van klanten naar die verre bestemmingen.

JDE Peet's won na overnamenieuws. Het moederbedrijf van Douwe Egberts eindigde 0,6 procent hoger na de bekendmaking dat het Australische koffiemerk Campos Coffee overneemt. Op de lokale markt was nieuweling NX Filtration een opvallende stijger. Het bedrijf in waterzuiveringstechnologie, dat afgelopen vrijdag naar de beurs ging, werd dik 16 procent meer waard.

De euro was 1,2117 dollar waard, tegenover 1,2127 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,1 procent duurder op 72,90 dollar. Brentolie kostte 1,2 procent meer op 74,88 dollar per vat. Daarmee zetten de olieprijzen hun opmars van de laatste tijd door.

Meer uit Financieel

Nieuwe afspraken overheid, netbeheerders en bedrijven om vol net

DEN HAAG (ANP) - De overheid heeft samen met onder meer netbeheerders en het bedrijfsleven nieuwe afspraken gemaakt om bedrijven en organisaties sneller op het volle stroomnet aan te kunnen sluiten. Het ministerie van Klimaat en Groene Groei (KGG) meldt dat het daarmee een groot deel van de huidige wachtrij binnen twee jaar wil laten aansluiten op het net.

19 minuten geleden
Duitse maker van Persil koopt Nederlandse coatingspecialist Stahl

WAALWIJK (ANP) - Het Duitse chemie- en verzorgingsmiddelenconcern Henkel koopt de in Nederland gevestigde coatingspecialist Stahl voor 2,1 miljard euro. Volgens het bedrijf achter merken als Persil en Schwarzkopf zijn de coatings van Stahl voor bijvoorbeeld kleding, leer en verpakkingen een goede toevoeging.

45 minuten geleden
CK Hutchison wil compensatie voor nietige havencontracten Panama

PANAMA-STAD (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Een dochterbedrijf van CK Hutchison eist een schadevergoeding van Panama nadat de contracten om twee havens aan het Panamakanaal te exploiteren nietig zijn verklaard. De hoogste rechtbank van Panama oordeelde dat de concessies om havens aan beide uiteinden van de waterweg te exploiteren "ongrondwettelijk" zijn.

1 uur geleden
TomTom onderuit op Amsterdamse beurs na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een bescheiden winst aan de nieuwe handelsdag begonnen. Navigatiedienstverlener TomTom presenteerde zijn jaar- en kwartaalcijfers en verloor 12 procent aan waarde. Het bedrijf waarschuwde dat het tot 2027 duurt voordat de omzet zal groeien, maar verwacht dit jaar wel de winstgevendheid te verbeteren.

1 uur geleden
Deel Jumbo-supermarkten in het noorden later open door code rood

VEGHEL (ANP) - Een aantal supermarkten van Jumbo in het noorden van het land gaat woensdag later open omdat er code rood geldt. Om hoeveel supermarkten het precies gaat, weet de woordvoerster niet.

2 uur geleden
Navigatiebedrijf TomTom boekt minder omzet, dringt verlies terug

AMSTERDAM (ANP) - Navigatiedienstverlener TomTom heeft het verlies vorig jaar teruggedrongen, terwijl de omzet daalde. Het Amsterdamse bedrijf levert veel technologie aan de auto-industrie en had er last van dat fabrikanten minder auto's produceerden die TomTom van navigatiemiddelen voorziet. Tegelijkertijd profiteerde TomTom van kostenbesparingen en de verkoop van lucratievere producten.

3 uur geleden
Inflatie daalt in januari naar 2,4 procent

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in januari 2,4 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Daarmee viel de inflatie veel lager uit dan een maand eerder, toen de prijzen gemiddeld met 2,8 procent stegen.

4 uur geleden