Kleine winst Amsterdamse beurs voor Fed-besluit
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met bescheiden winst de handel uitgegaan. Ook elders in Europa waren kleine uitslagen te zien, nu beleggers vooral in afwachting zijn van het rentebesluit van de Federal Reserve en de toelichting daarop.
Bij die toelichting door Fed-preses zal zeer scherp worden gelet op mogelijke hints over het al dan niet laten doorgaan van het stimuleringsbeleid van de centralebankenkoepel van de VS, dat voor zeer lage rentes heeft gezorgd. Daardoor zijn aandelen relatief populair.
Op het Damrak leek de vrees voor hogere rentes nog niet al te groot te zijn. De AEX-index eindigde 0,3 procent hoger op 733,50 punten. De MidKap won 0,1 procent tot 1062,24 punten. Londen en Parijs stegen 0,2 procent.
Frankfurt
De beurs in Frankfurt daalde 0,1 procent. De Duitse economie, de grootste van Europa, zal dit jaar minder sterk groeien dan eerder gedacht vanwege problemen in de toeleveringsketen, met name rond computerchips en grondstoffen. Dat meldde het vooraanstaande economische onderzoeksinstituut Ifo.
Van de hoofdfondsen in Amsterdam was Prosus de sterkste stijger met een winst van 1,7 procent. DSM en Heineken behoorden met plussen tot 1,4 procent ook tot de koplopers. Staalbedrijf ArcelorMittal eindigde in de AEX onderaan met een min van 1,6 procent.
Air France-KLM
In de MidKap steeg Air France-KLM 0,8 procent. Het netwerk van KLM in Azië en het Midden-Oosten is weer bijna terug op het niveau van voor de coronacrisis. De luchtvaartmaatschappij denkt dat nu steeds meer landen geleidelijk opengaan er voorzichtig herstel is van de vraag van klanten naar die verre bestemmingen.
JDE Peet's won na overnamenieuws. Het moederbedrijf van Douwe Egberts eindigde 0,6 procent hoger na de bekendmaking dat het Australische koffiemerk Campos Coffee overneemt. Op de lokale markt was nieuweling NX Filtration een opvallende stijger. Het bedrijf in waterzuiveringstechnologie, dat afgelopen vrijdag naar de beurs ging, werd dik 16 procent meer waard.
De euro was 1,2117 dollar waard, tegenover 1,2127 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,1 procent duurder op 72,90 dollar. Brentolie kostte 1,2 procent meer op 74,88 dollar per vat. Daarmee zetten de olieprijzen hun opmars van de laatste tijd door.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met bescheiden winsten gesloten. Farmaceut Moderna verdubbelde ruimschoots in waarde na de bekendmaking van positieve onderzoeksresultaten rondom een mogelijk nieuw vaccin tegen huidkanker. Beleggers verwerkten verder een aankondiging van het Amerikaanse ministerie van Financiën die de rentes op langlopende staatsobligaties omlaagbracht.
13 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zijn bereid om bij een handelsdeal met Canada importheffingen op bepaalde aluminium- en staalexporten te halveren tot 25 procent. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China heeft internetbedrijf JD.com opgeroepen om niet mee te werken aan een onderzoek van de Europese Unie naar de overname van MediaMarkt en Saturn. Het Chinese JD.com wil het Duitse moederbedrijf van de elektronicawinkelketens overnemen voor 2,2 miljard euro. Brussel vreest oneerlijke staatssteun door China bij die aankoop en doet diepgaand onderzoek voordat er goedkeuring komt. Beijing noemt dit onderzoek nu "ongeoorloofd".
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland is begonnen met het importeren van brandstof. Dat meldt vicepremier Alexander Novak woensdag aan het Russische persbureau TASS. Daarbij gaf hij geen details over de hoeveelheden die worden geïmporteerd en waar de brandstof vandaan komt.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een bescheiden verlies gesloten. Chipbedrijven in de hoofdindex AEX behoorden tot de verliezers, terwijl beleggers zenuwachtig kijken naar de ontwikkeling van de rentes op de obligatiemarkten. Bij de kleinere fondsen op het Damrak ging de ontwikkelaar van bioplastic Avantium hard omlaag, na de aankondiging van nieuwe financieringsplannen waarbij het bedrijf nieuwe aandelen uitgeeft.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen (NS) versoberen hun compensatie bij stakingen. Bij eerdere acties konden reizigers nog tot 25 euro terugvragen als compensatie voor vervangend vervoer omdat de treinen niet rijden. Voortaan kan dit niet meer, kondigt het vervoersbedrijf aan.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Financiën gaat aanzienlijk meer staatsobligaties met langere looptijd terugkopen dan eerder aangekondigd. In plaats van 2 miljard dollar is de Amerikaanse overheid van plan hier minstens 4 miljard dollar voor uit te trekken. De stap volgt op een stijging van rentes op staatsobligaties tot het hoogste niveau sinds lange tijd. Het terugkopen van de schuldpapieren moet de rentes omlaagdrukken.
5 uur geleden