Kleine winst Amsterdamse beurs voor Fed-besluit
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met bescheiden winst de handel uitgegaan. Ook elders in Europa waren kleine uitslagen te zien, nu beleggers vooral in afwachting zijn van het rentebesluit van de Federal Reserve en de toelichting daarop.
Bij die toelichting door Fed-preses zal zeer scherp worden gelet op mogelijke hints over het al dan niet laten doorgaan van het stimuleringsbeleid van de centralebankenkoepel van de VS, dat voor zeer lage rentes heeft gezorgd. Daardoor zijn aandelen relatief populair.
Op het Damrak leek de vrees voor hogere rentes nog niet al te groot te zijn. De AEX-index eindigde 0,3 procent hoger op 733,50 punten. De MidKap won 0,1 procent tot 1062,24 punten. Londen en Parijs stegen 0,2 procent.
Frankfurt
De beurs in Frankfurt daalde 0,1 procent. De Duitse economie, de grootste van Europa, zal dit jaar minder sterk groeien dan eerder gedacht vanwege problemen in de toeleveringsketen, met name rond computerchips en grondstoffen. Dat meldde het vooraanstaande economische onderzoeksinstituut Ifo.
Van de hoofdfondsen in Amsterdam was Prosus de sterkste stijger met een winst van 1,7 procent. DSM en Heineken behoorden met plussen tot 1,4 procent ook tot de koplopers. Staalbedrijf ArcelorMittal eindigde in de AEX onderaan met een min van 1,6 procent.
Air France-KLM
In de MidKap steeg Air France-KLM 0,8 procent. Het netwerk van KLM in Azië en het Midden-Oosten is weer bijna terug op het niveau van voor de coronacrisis. De luchtvaartmaatschappij denkt dat nu steeds meer landen geleidelijk opengaan er voorzichtig herstel is van de vraag van klanten naar die verre bestemmingen.
JDE Peet's won na overnamenieuws. Het moederbedrijf van Douwe Egberts eindigde 0,6 procent hoger na de bekendmaking dat het Australische koffiemerk Campos Coffee overneemt. Op de lokale markt was nieuweling NX Filtration een opvallende stijger. Het bedrijf in waterzuiveringstechnologie, dat afgelopen vrijdag naar de beurs ging, werd dik 16 procent meer waard.
De euro was 1,2117 dollar waard, tegenover 1,2127 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,1 procent duurder op 72,90 dollar. Brentolie kostte 1,2 procent meer op 74,88 dollar per vat. Daarmee zetten de olieprijzen hun opmars van de laatste tijd door.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag met koersverliezen gesloten. Een turbulente beursweek eindigde in mineur door de verkoop van aandelen in de technologiesector en stijgende olieprijzen. Beleggers blijven twijfelen of zij hun investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) kunnen terugverdienen. Hoewel de vraag naar chips groot blijft, willen beleggers ook rendement zien op de bedragen die worden geïnvesteerd in datacenters en andere infrastructuur.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De prijs voor een vat Brentolie heeft voor het eerst sinds mei de grens van 110 dollar per vat bereikt. De prijs steeg met bijna 4 procent nadat Amerikaanse politici vrijdag een wetsvoorstel indienden om een deal van de Amerikaanse president met Moskou te blokkeren. Deze deal zou het mogelijk maken dat Rusland honderden miljoenen vaten diesel zou vrijgeven.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat kijken of ze een nieuw handelsinstrument kan ontwikkelen waarmee "snel en onmiddellijk" de toegang tot de Europese markt kan worden stopgezet. Dat zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen na afloop van een tweedaagse top met EU-leiders in Brussel.
4 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn verlengt de periode waarin het bedrijf geen onlinebestelde boodschappen bezorgt. In een verklaring laat de supermarktketen weten dat het tot en met dinsdag alles moet annuleren. Eerder meldde het bedrijf al dat het tot en met zondag geen boodschappen zou bezorgen. De supermarktketen zegt er alles aan te doen om vanaf de tweede helft van de week klanten wel weer boodschappen thuis te bezorgen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag op een slotrecord geëindigd. De hoofdindex sloot 0,9 procent hoger op 1142,88 punten en verbeterde daarmee het vorige slotrecord van woensdag, toen de graadmeter nog op 1137,09 punten sloot. Het algehele sentiment op de beurs was vlak voor het weekend positief na een turbulente week, waarbij aandelen gerelateerd aan AI en in de technologiesector eerst werden verkocht, maar later weer deels in trek waren.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB neemt energieleverancier NextEnergy over. Naar eigen zeggen wil de ANWB een grote speler op de Nederlandse energiemarkt worden en de overname van het Utrechtse bedrijf "brengt die ambitie dichterbij". ANWB Energie heeft momenteel 200.000 klanten, NextEnergy zo'n 90.000. Beide bedrijven leveren dynamische contracten.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tesla behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op de onthulling van de vliegende auto van de elektrische autofabrikant. Tesla-topman Elon Musk presenteerde zijn nieuwe sportwagen, de Roadster, tijdens een lanceringsevenement op een testlocatie van zijn ruimtevaartbedrijf SpaceX in Texas. Het aandeel Tesla werd kort na opening ruim 1 procent hoger gezet.
9 uur geleden