Kleine winst Amsterdamse beurs voor Fed-besluit
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met bescheiden winst de handel uitgegaan. Ook elders in Europa waren kleine uitslagen te zien, nu beleggers vooral in afwachting zijn van het rentebesluit van de Federal Reserve en de toelichting daarop.
Bij die toelichting door Fed-preses zal zeer scherp worden gelet op mogelijke hints over het al dan niet laten doorgaan van het stimuleringsbeleid van de centralebankenkoepel van de VS, dat voor zeer lage rentes heeft gezorgd. Daardoor zijn aandelen relatief populair.
Op het Damrak leek de vrees voor hogere rentes nog niet al te groot te zijn. De AEX-index eindigde 0,3 procent hoger op 733,50 punten. De MidKap won 0,1 procent tot 1062,24 punten. Londen en Parijs stegen 0,2 procent.
Frankfurt
De beurs in Frankfurt daalde 0,1 procent. De Duitse economie, de grootste van Europa, zal dit jaar minder sterk groeien dan eerder gedacht vanwege problemen in de toeleveringsketen, met name rond computerchips en grondstoffen. Dat meldde het vooraanstaande economische onderzoeksinstituut Ifo.
Van de hoofdfondsen in Amsterdam was Prosus de sterkste stijger met een winst van 1,7 procent. DSM en Heineken behoorden met plussen tot 1,4 procent ook tot de koplopers. Staalbedrijf ArcelorMittal eindigde in de AEX onderaan met een min van 1,6 procent.
Air France-KLM
In de MidKap steeg Air France-KLM 0,8 procent. Het netwerk van KLM in Azië en het Midden-Oosten is weer bijna terug op het niveau van voor de coronacrisis. De luchtvaartmaatschappij denkt dat nu steeds meer landen geleidelijk opengaan er voorzichtig herstel is van de vraag van klanten naar die verre bestemmingen.
JDE Peet's won na overnamenieuws. Het moederbedrijf van Douwe Egberts eindigde 0,6 procent hoger na de bekendmaking dat het Australische koffiemerk Campos Coffee overneemt. Op de lokale markt was nieuweling NX Filtration een opvallende stijger. Het bedrijf in waterzuiveringstechnologie, dat afgelopen vrijdag naar de beurs ging, werd dik 16 procent meer waard.
De euro was 1,2117 dollar waard, tegenover 1,2127 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,1 procent duurder op 72,90 dollar. Brentolie kostte 1,2 procent meer op 74,88 dollar per vat. Daarmee zetten de olieprijzen hun opmars van de laatste tijd door.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland hebben in juli meer omzet gedraaid dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale omzet in de detailhandel steeg met 2,8 procent, na een stijging van 2,9 procent in juni. Het volume, ofwel de hoeveelheid verkochte spullen of voedingsmiddelen, lag 1,8 procent hoger dan een jaar geleden.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in augustus 3,3 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee verder opgelopen na de stijging tot 3,2 procent in juli.
42 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De omzet van de detailhandel in Nederland gaat dit jaar verder stijgen, maar wel minder hard dan eerder voorspeld. Dat verwachten onderzoekers van ING Research. Consumenten blijven volgens de onderzoekers voorzichtig met hun bestedingen, waardoor de groei ondanks een verbeterde koopkracht nog altijd "niet uitbundig" is.
1 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - De Nederlandse Loterij heeft opnieuw stappen gezet tegen een aanbieder van een illegale goksite. De kansspelorganisatie achter Staatsloterij en TOTO wil dat de website Skyhills zijn activiteiten in Nederland stopzet en vraagt ook om meer informatie over de bedrijfsstructuur.
2 uur geledenHONGKONG (ANP) - Webwinkel Shein ging dinsdag flink omlaag bij zijn debuut op de aandelenbeurs in Hongkong. Op de eerste handelsdag zakte de koers ongeveer 10 procent. Met de langverwachte beursgang haalde Shein, bekend van de goedkope kleding en andere producten, ongeveer 1,7 miljard dollar op.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veel automobilisten in Nederland bezuinigen om de gestegen brandstofprijzen te kunnen betalen. Dat meldt de ANWB na een onderzoek in juli onder ruim duizend autorijders. Daaruit komt naar voren dat bijna een kwart van de automobilisten veel last heeft van de gestegen brandstofprijzen en meer dan de helft een beetje.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers maken zich zorgen over het opnieuw opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Daardoor stegen de olieprijzen, waardoor ook de inflatiezorgen toenamen.
8 uur geleden