Kleine verliezen op aandelenbeurzen in New York
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine verliezen gesloten. Beleggers lijken een pas op de plaats te maken na een eerdere opmars op Wall Street tot recordniveaus, die vooral werd gevoed door optimisme over AI en renteverlagingen.
De S&P 500 zakte 0,3 procent tot 6637,97 punten. De Dow-Jonesindex verloor 0,4 procent tot 46.121,28 punten en techbeurs Nasdaq sloot 0,3 procent lager op 22.497,86 punten.
Een dag eerder sloten de bekendste graadmeters op Wall Street ook al lager, na de waarschuwing van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell dat er risico's kleven aan te sterke renteverlagingen. Onlangs verlaagde de Fed de rente nog voor het eerst sinds vorig jaar.
Veel nieuws
In een interview met Financial Times zei Austan Goolsbee, president van de plaatselijke Fed in Chicago, het geen goed idee te vinden als de Amerikaanse centralebankenkoepel vooraf sterk hint op nieuwe renteverlagingen. Het is immers nog niet zeker dat de extra prijsstijgingen door importheffingen van tijdelijke aard zijn, waarschuwde hij.
De financiële markten kregen ook veel nieuws van beursgenoteerde bedrijven te verwerken. Oracle heeft 18 miljard dollar opgehaald met de verkoop van obligaties, wat erop wijst dat het softwareconcern flink investeert in servers voor AI-klanten. Aandelen van Oracle, die dit jaar bijna in waarde zijn verdubbeld, eindigden 1,7 procent lager.
Euro
Chipmaker Intel sloot 6,4 procent hoger. Kort voor het slot van de reguliere beurshandel meldde persbureau Bloomberg op basis van ingewijden dat Intel techconcern Apple heeft benaderd voor investeringen in de halfgeleiderproducent. De gesprekken zouden nog in een vroeg stadium zitten.
Energieleverancier Xcel Energy heeft een schikking getroffen met huiseigenaren, publieke instellingen en verzekeraars rond een grote natuurbrand in de staat Colorado in 2021 en won bijna 7 procent. Het nutsbedrijf betaalt 640 miljoen dollar om af te zijn van claims over de rol van zijn elektriciteitskabels bij de brand. Xcel bekent met de schikking geen schuld.
De euro stond een fractie hoger en was 1,1738 dollar waard. De prijzen voor Amerikaanse olie en Brentolie stegen ruim 2 procent.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP) - De Duitse gasopslagen zijn nog maar tussen de 61 en 62 procent gevuld. Duitsland blijft daarmee ver achter bij zijn vuldoelstelling. Zondag hadden de opslagen eigenlijk voor 70 procent gevuld moeten zijn. Toch voorziet de Duitse overheid komende winter geen problemen.
41 minuten geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - De landen van oliekartel OPEC+ houden hun productiedoelen tot eind dit jaar ongewijzigd, ondanks de hoge olie- en brandstofprijzen. Dat hebben Saudi-Arabië, Rusland en enkele andere landen zondag besloten in een onlinevergadering.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/BLOOMBERG) - De topman van de beurs van Istanbul is aangehouden in verband met een grootschalig onderzoek naar vermeende manipulatie met beleggingsfondsen en aandelen in Turkije. Volgens het Turkse staatspersbureau Anadolu wordt Korkmaz Ergun verdacht van omkoping en deelname aan een criminele organisatie.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse autoverkoop is in oktober licht gedaald. Daarmee blijft het wachten op de voorspelde "eindsprint" in de verkoop van hybride modellen. Recent voorzag autobrancheorganisatie BOVAG een hogere verkoop van die auto's in de laatste maanden van het jaar door nieuwe regelgeving per 1 januari.
6 uur geledenSINGAPORE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Binance heeft de opnames van cryptomunten hervat, enkele dagen nadat hackers voor een recordbedrag van meer dan 6 miljard dollar aan crypto's hadden geroofd. 's Werelds grootste cryptobeurs legde de transacties vrijdagochtend in Azië stil, nadat de hack bekend was geworden. Zondag werd de opname van bitcoin weer opengesteld. Stapsgewijs kunnen gebruikers ook weer bij tegoeden in andere digitale munten.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Noord-Korea zit achter de diefstal van meer dan 6 miljard dollar aan cryptovaluta als gevolg van de recordhack op Binance. Dat stelde de FBI zaterdag in een verklaring.
14 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Cryptobeurzen nemen snel maatregelen om hun beveiliging te versterken. Aanleiding is de recordhack van 6,3 miljard dollar bij Binance, die de kwetsbaarheid van de sector opnieuw blootlegde, juist nu deze steeds meer deel uitmaakt van de reguliere financiële wereld.
1 dag geleden