Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleine verliezen op aandelenbeurzen Europa

Kleine verliezen op aandelenbeurzen Europa

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn dinsdag met rode cijfers gesloten. Beleggers waren wat voorzichtig in aanloop naar het begin van het kwartaalcijferseizoen op Wall Street later deze week. Ook was er vrees dat centrale banken sneller hun steunmaatregelen voor de economie kunnen gaan afbouwen om de oplopende inflatie door de sterk stijgende energieprijzen te beteugelen. In de AEX-index in Amsterdam was supermarktconcern Ahold Delhaize de grootste daler vanwege een adviesverlaging.

De AEX eindigde met een min van 0,3 procent op 771,47 punten. De MidKap steeg 0,4 procent tot 1053,92 punten. De hoofdgraadmeters in Parijs, Londen en Frankfurt leverden tot 0,4 procent in.

Ahold Delhaize was hekkensluiter bij de hoofdfondsen op het Damrak met een min van 2 procent. Het Belgisch-Nederlandse supermarktconcern werd door zakenbank Goldman Sachs van de kooplijst gehaald. Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway, die woensdag met omzetcijfers over het afgelopen kwartaal komt, stond bij de koplopers met een plus van 1,8 procent.

Fagron

Toeleverancier aan apotheken Fagron, die woensdag ook cijfers publiceert, klom 2,5 procent in de MidKap dankzij een koopadvies van KBC Securities. Op de lokale markt zakte Fastned 4,7 procent. De uitbater van snellaadstations zag de omzet in het derde kwartaal bijna verdubbelen. De vraag naar opladen wordt volgens het bedrijf echter nog wel beïnvloed door het coronavirus doordat nog steeds veel mensen thuiswerken. Het opladen van elektrische auto's wordt waarschijnlijk ook duurder nu de stroomkosten stijgen.

In Londen daalde easyJet 3,5 procent. De Britse budgetmaatschappij leed in het afgelopen gebroken boekjaar een fors verlies, maar merkt wel dat het herstel uit de coronacrisis is ingezet. GlaxoSmithKline (GSK) werd 1,2 procent hoger gezet in Londen, na berichten dat de tak voor consumentenmiddelen van de farmaceut de interesse heeft van diverse investeringsmaatschappijen. De divisie zou een waarde hebben van omgerekend 47 miljard euro.

CureVac

In Frankfurt kelderde biotechnoloog CureVac bijna 10 procent door de aankondiging dat wordt gestopt met de ontwikkeling van een coronavaccin.

De euro was 1,1533 dollar waard, tegen 1,1573 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent meer op 80,62 dollar, maar Brentolie werd 0,3 procent goedkoper op 83,43 dollar per vat.

Meer uit Financieel

ABN AMRO: huizenprijzen stijgen harder dan verwacht

AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen in Nederland stijgen dit jaar volgens ABN AMRO sterker dan verwacht. De bank heeft haar verwachting bijgesteld naar een stijging van 8 procent, ten opzichte van de eerdere 7 procent. "De prijsgroei wordt vooral gedreven door inkomensgroei en aanbodtekort", aldus de economen.

3 uur geleden
ING: ruim helft Nederlanders gebruikt AI, banenangst groeit

AMSTERDAM (ANP) - Meer dan de helft van de Nederlanders maakt inmiddels af en toe gebruik van AI. Het gebruik van kunstmatige intelligentie, bijvoorbeeld voor het verbeteren van teksten of bewerken van foto's, is in een jaar tijd met 12 procent toegenomen. Dat meldt ING op basis van eigen onderzoek.

3 uur geleden
ABN AMRO: huizenprijzen stijgen harder dan verwacht

AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen in Nederland stijgen dit jaar volgens ABN AMRO sterker dan verwacht. De bank heeft haar verwachting bijgesteld naar een stijging van 8 procent, ten opzichte van de eerdere 7 procent. "De prijsgroei wordt vooral gedreven door inkomensgroei en aanbodtekort", aldus de economen.

7 uur geleden
Gemengd slot op Wall Street, Tesla daalt

NEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. De elektrische autofabrikant Tesla eindigde 5,3 procent lager na de opgelaaide ruzie tussen topman Elon Musk en de Amerikaanse president Donald Trump. Trump heeft gedreigd om te bezuinigen op overheidsgeld voor Musks bedrijven.

9 uur geleden
Trump denkt niet na over verlenging pauze op heffingen, zegt hij

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt niet na te denken over een mogelijke verlenging van de pauze die hij heeft ingesteld op hogere importheffingen voor tientallen handelspartners. Dat zei hij tegen journalisten aan boord van het presidentiële vliegtuig Air Force One.

10 uur geleden
Meer nieuwe caravans en campers verkocht, meeste staan in Brabant

BUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe caravans en campers in Nederland is in de eerste helft van dit jaar gestegen. Dat melden brancheorganisaties BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI). Van alle caravans en kampeerauto's in ons land staan de meeste geregistreerd in de provincie Noord-Brabant.

11 uur geleden
Luchtvaartautoriteit: schrap kwart vluchten Parijs om staking

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Franse luchtvaartautoriteit DGAC heeft luchtvaartmaatschappijen gevraagd hun vluchten van en naar Parijse luchthavens op donderdag met een kwart te verminderen. Dat is het gevolg van een aangekondigde staking door luchtverkeersleiders. De oproep geldt onder meer voor de drukke Parijse luchthaven Charles de Gaulle.

11 uur geleden