Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleine verliezen op aandelenbeurzen Europa

Kleine verliezen op aandelenbeurzen Europa

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn dinsdag met rode cijfers gesloten. Beleggers waren wat voorzichtig in aanloop naar het begin van het kwartaalcijferseizoen op Wall Street later deze week. Ook was er vrees dat centrale banken sneller hun steunmaatregelen voor de economie kunnen gaan afbouwen om de oplopende inflatie door de sterk stijgende energieprijzen te beteugelen. In de AEX-index in Amsterdam was supermarktconcern Ahold Delhaize de grootste daler vanwege een adviesverlaging.

De AEX eindigde met een min van 0,3 procent op 771,47 punten. De MidKap steeg 0,4 procent tot 1053,92 punten. De hoofdgraadmeters in Parijs, Londen en Frankfurt leverden tot 0,4 procent in.

Ahold Delhaize was hekkensluiter bij de hoofdfondsen op het Damrak met een min van 2 procent. Het Belgisch-Nederlandse supermarktconcern werd door zakenbank Goldman Sachs van de kooplijst gehaald. Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway, die woensdag met omzetcijfers over het afgelopen kwartaal komt, stond bij de koplopers met een plus van 1,8 procent.

Fagron

Toeleverancier aan apotheken Fagron, die woensdag ook cijfers publiceert, klom 2,5 procent in de MidKap dankzij een koopadvies van KBC Securities. Op de lokale markt zakte Fastned 4,7 procent. De uitbater van snellaadstations zag de omzet in het derde kwartaal bijna verdubbelen. De vraag naar opladen wordt volgens het bedrijf echter nog wel beïnvloed door het coronavirus doordat nog steeds veel mensen thuiswerken. Het opladen van elektrische auto's wordt waarschijnlijk ook duurder nu de stroomkosten stijgen.

In Londen daalde easyJet 3,5 procent. De Britse budgetmaatschappij leed in het afgelopen gebroken boekjaar een fors verlies, maar merkt wel dat het herstel uit de coronacrisis is ingezet. GlaxoSmithKline (GSK) werd 1,2 procent hoger gezet in Londen, na berichten dat de tak voor consumentenmiddelen van de farmaceut de interesse heeft van diverse investeringsmaatschappijen. De divisie zou een waarde hebben van omgerekend 47 miljard euro.

CureVac

In Frankfurt kelderde biotechnoloog CureVac bijna 10 procent door de aankondiging dat wordt gestopt met de ontwikkeling van een coronavaccin.

De euro was 1,1533 dollar waard, tegen 1,1573 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent meer op 80,62 dollar, maar Brentolie werd 0,3 procent goedkoper op 83,43 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Ford verwacht klap van 1,5 miljard dollar door heffingen Trump

DEARBORN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Ford Motor verwacht dit jaar een klap van ongeveer 1,5 miljard dollar (zo'n 1,3 miljard euro) door de importheffingen van president Donald Trump. De Amerikaanse autofabrikant heeft daarnaast zijn financiële verwachtingen voor het hele jaar opgeschort.

2 uur geleden
Ford verwacht klap van 1,5 miljard dollar door heffingen Trump

DEARBORN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Ford Motor verwacht dit jaar een klap van ongeveer 1,5 miljard dollar (zo'n 1,3 miljard euro) door de importheffingen van president Donald Trump. De Amerikaanse autofabrikant heeft daarnaast zijn financiële verwachtingen voor het hele jaar opgeschort.

6 uur geleden
OpenAI komt terug op plannen om commercieel bedrijf te worden

SAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI, het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, komt terug op plannen om een commercieel bedrijf met een winstoogmerk te worden. Het bedrijf meldt in een verklaring dat zijn non-profittak de controle blijft houden over OpenAI, terwijl de winstgevende divisie wordt omgevormd tot een maatschappelijke onderneming.

7 uur geleden
Wall Street sluit met kleine minnen, entertainmentconcerns dalen

NEW YORK (ANP) - Wall Street sloot maandag met kleine verliezen, na de opmars vorige week. Beleggers verwerkten de aankondiging van president Donald Trump om een heffing van 100 procent in te voeren op films die buiten de Verenigde Staten zijn geproduceerd. Entertainmentconcerns daalden op de aandelenbeurzen in New York.

7 uur geleden
Witte Huis: regering heeft nog niets besloten over filmheffing

WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft nog geen definitieve beslissingen genomen over de heffing van 100 procent op films die buiten de Verenigde Staten zijn geproduceerd. Dit heeft een woordvoerder van het Witte Huis maandag gezegd over de maatregel die Trump zondag aankondigde.

10 uur geleden
Skechers overgenomen door investeringsfonds, verdwijnt van beurs

LOS ANGELES (ANP) - Het Amerikaanse sportschoenenmerk Skechers wordt overgenomen door investeringsfonds 3G Capital. De deal wordt naar verwachting in het derde kwartaal van dit jaar afgerond, waarna het schoenenmerk van de beurs in New York verdwijnt.

10 uur geleden
Aanvraag bankroet Ebusco ingetrokken na betaling geldschieter

DEURNE (ANP) - De faillissementsaanvraag die een toeleverancier van Ebusco voor het bedrijf heeft ingediend, is ingetrokken. Dit meldt de elektrische bussenbouwer maandag. De rechtszaak hierover, die dinsdag zou plaatsvinden, gaat niet meer door.

11 uur geleden