
Kleine verliezen bij opening Wall Street
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag licht lager geopend. Beleggers op Wall Street verwerkten tegenvallende cijfers over de Chinese export. De aandacht blijft vooral uitgaan naar de verdere ontwikkelingen aan het Chinees-Amerikaanse handelsfront, terwijl ook wordt uitgekeken naar het rentebesluit van de Federal Reserve en de Britse verkiezingen later deze week.
De Dow-Jonesindex werd in de openingsminuten 0,2 procent lager gezet tot 27.965 punten. De breed samengestelde S&P 500 verloor 0,1 procent op 3141 punten en techbeurs Nasdaq leverde een fractie in tot 8655 punten.
Bij de bedrijven is er aandacht voor het Amerikaanse biotechnologiebedrijf Synthorx (plus 169 procent). De Franse farmaceut Sanofi neemt de onderneming over voor ongeveer 2,5 miljard dollar. Synthorx houdt zich bezig met de ontwikkeling van medicatie voor kanker- en auto-immuunziekten. Daarnaast koopt het Amerikaanse farmacieconcern Merck biotechnoloog ArQule voor 2,7 miljard dollar. ArQule (plus 103 procent) is ook actief met behandeling van kanker.
Warenhuisketen Macy's verloor 2,3 procent na een adviesverlaging door Goldman Sachs terwijl Citigroup het beleggingsadvies voor industrieconcern 3M (min 1,2 procent) verlaagde. Nutsbedrijf PG&E heeft een schikking bereikt met slachtoffers van de hevige bosbranden in Californië vorig jaar. Het gaat om een bedrag van 13,5 miljard dollar. Het aandeel PG&E steeg haast 15 procent.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Unilever stopt met "vage en algemene" duurzaamheidsclaims op verpakkingen, na ingrijpen van de Autoriteit Consument & Markt (ACM). Het gaat onder meer om claims zoals 'duurzaam geteelde pinda's', 'duurzaam verbouwde groente' of 'duurzame verpakking'. Die zijn volgens de toezichthouder onduidelijk voor consumenten.
14 minuten geledenBUNNIK (ANP) - De autoverkoop in Nederland blijft dit jaar naar verwachting steken op het "historisch lage niveau" van 367.000 stuks, voorzien de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging. Voor volgend jaar lopen de verkopen naar verwachting verder terug tot 361.000 exemplaren.
20 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP/RTR/AFP) - Autofabrikant Volvo profiteert eerder dan gepland van het ingezette omvangrijke kostenbesparingsprogramma. Daardoor maakte het bedrijf afgelopen kwartaal meer winst, ondanks een verdere daling van de omzet. Volvo, in handen van het Chinese Zhejiang Geely, werd de afgelopen maanden hard geraakt door vooral de Amerikaanse importheffingen en EU-tarieven op elektrische auto's uit China.
52 minuten geledenBEIJING (ANP) - De Chinese dochteronderneming van de Nederlandse chipmaker Nexperia is weer begonnen met het leveren van halfgeleiders aan lokale distributeurs, zeggen bronnen tegen persbureau Reuters. Eerder had de onderneming alle zendingen stopgezet toen Beijing de export verbood na een eigendomsgeschil.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak tikte donderdag een nieuw recordniveau aan, mede dankzij een sterke koerswinst van Besi. Het chipbedrijf uit Duiven zag de omzet en winst dalen in het afgelopen kwartaal, maar ontving flink meer nieuwe orders. Door de sterke orders rekent Besi voor het huidige kwartaal op een omzetstijging van tussen de 15 en 25 procent ten opzichte van het derde kwartaal van 2025. Het aandeel werd daarop 4 procent hoger gezet.
1 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Japanse fabrikanten van auto-onderdelen hebben te horen gekregen dat een Nederlandse chipproducent mogelijk geen leveringen meer kan garanderen. Dit meldt de branchevereniging Japan Automobile Manufacturers Association (JAMA). De organisatie zegt niet om welk bedrijf het gaat. Mogelijk gaat het om Nexperia.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM verkleint de directie van vijf naar vier leden. Barry ter Voert, die verantwoordelijk was voor onder meer klantbeleving, vertrekt eind dit jaar bij het bedrijf en wordt niet vervangen. Dit past volgens KLM bij het kostenbesparingsprogramma dat gaande is.
2 uur geleden