Kleine uitslagen verwacht bij opening beurzen Europa
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lijken woensdag met kleine koersuitslagen te gaan openen. De aandacht van beleggers gaat onder meer uit naar nieuwe cijfers over de inflatie in de eurozone en het Verenigd Koninkrijk. In Amsterdam openden de Poolse aanbieder van postkluisjes InPost en logistiek vastgoedbedrijf CTP de boeken over de afgelopen periode. Verder houden uitzender Randstad en technologiebedrijf TKH beleggersdagen.
In Azië lieten de beurzen een overwegend negatief beeld zien. De Nikkei-index in Tokio verloor 0,4 procent, mede door tegenvallende cijfers over de Japanse export. Ook de Hang Seng in Hongkong stond in het rood, net als de markten in Seoul en Sydney.
Randstad meldde dat het bedrijf goed gepositioneerd is voor verdere winstgevende groei en dat het positieve momentum doorzet in de tweede helft van dit jaar, ondanks de onzekerheden door de coronapandemie. Volgens Randstad ging de omzet in oktober flink omhoog en worden de financiële doelstellingen voor de langere termijn gehandhaafd. TKH kondigde een strategische update aan, waarbij voor 2025 onder meer wordt gemikt op een omzet van meer dan 2 miljard euro.
SBM Offshore
CTP zei dat de winst in de eerste negen maanden van dit jaar met 92 procent is gestegen tot bijna 318 miljoen euro. De ontwikkelaar en verhuurder van logistiek vastgoed is vooral actief in Centraal- en Oost-Europa. InPost heeft naar eigen zeggen sterke kwartaalresultaten behaald, met meer marktaandeel. Het kleine softwarebedrijf TIE Kinetix kwam ook nog met cijfers.
Maritiem dienstverlener SBM Offshore maakte bekend dat het een contract heeft gekregen van ExxonMobil voor de bouw van een vierde productieschip voor winning van olie voor de kust van het Zuid-Amerikaanse Guyana. De olieproductie door dat schip moet in 2025 gaan beginnen.
Prosus
De AEX-index op Beursplein 5 sloot dinsdag met een winst van 0,4 procent op 826,50 punten. Techinvesteerder Prosus was de sterkste stijger in de hoofdindex. De MidKap steeg 0,2 procent tot 1092,15 punten. Frankfurt en Parijs wonnen tot 0,7 procent. Londen verloor 0,3 procent. Op Wall Street werden winsten tot 0,8 procent op de koersenborden gezet, geholpen door beter dan verwachte cijfers over de Amerikaanse winkelverkopen.
De euro was 1,1303 dollar waard, tegen 1,1338 dollar bij het Europese slot van de handel een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent goedkoper op 80,29 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent minder op 82,00 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.
24 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Vliegtuigbouwer Airbus en luchtvaartmaatschappij Air France zijn in hoger beroep door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan dood door schuld voor de crash van een vliegtuig in 2009, waarbij 228 mensen om het leven kwamen.
34 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Autoconcern Stellantis gaat zijn investeringen voortaan vooral richten op de vier kernmerken Jeep, Ram, Peugeot en Fiat om de winstgevendheid te verbeteren. Traditionele merken als Chrysler, Alfa Romeo en Opel krijgen daarbij een kleinere rol.
1 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Klussers hebben meer uitgegeven bij GAMMA en Karwei. Dat meldt Intergamma, het moederbedrijf van de beide bouwmarkten. De doe-het-zelfketens profiteerden van meer klanten in de winkels, die volgens Intergamma kwamen voor persoonlijk advies en voor inspiratie.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat volgende week voorstellen een uitzondering te maken op sancties voor een Chinees bedrijf dat halfgeleiders produceert. Dat schrijft Bloomberg op basis van EU-bronnen. Die uitzondering zal worden gemaakt op verzoek van de auto-industrie, die vreest voor problemen in de productieketen als er niet genoeg Chinese halfgeleiders naar Europa kunnen worden geïmporteerd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimstichting begint een massaclaim tegen het Amerikaanse techbedrijf AppLovin om het illegaal volgen van miljoenen Nederlanders. Volgens The Privacy Collective worden via software in gratis games en apps veel gegevens van mensen verzameld en doorverkocht. De stichting eist een verbod op de praktijken en een schadevergoeding voor de naar schatting minstens 8,5 miljoen gedupeerde Nederlanders, waaronder zo'n 1,5 miljoen kinderen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam wil bezitters van een koopwoning vanaf volgend jaar verbieden om een sociale huurwoning te huren. Het stadsbestuur wil daarmee duidelijk maken dat het onwenselijk is dat huizenbezitters sociale huurwoningen bezet houden.
2 uur geleden