Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleine uitslagen op Wall Street voor lang weekeinde

Kleine uitslagen op Wall Street voor lang weekeinde

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street zijn met kleine uitslagen de week uitgegaan. Beleggers deden het al wat rustiger aan in de aanloop naar het lange weekeinde van Labor Day. Die feestdag valt op maandag en dan blijven de beurzen gesloten. De grote beursgraadmeters reageerden bovendien verdeeld op een teleurstellend banenrapport van de Amerikaanse overheid. Daaruit bleek dat de werkgelegenheid afgelopen maand veel minder sterk is gestegen dan verwacht.

Er kwamen in augustus 235.000 banen bij, ongeveer een derde van wat economen hadden verwacht. Dat was de zwakste banengroei in zeven maanden. In juli was nog sprake van een groei met ruim 1 miljoen banen in de VS. Volgens economen kunnen werkgevers terughoudender zijn geworden met het aannemen van nieuw personeel vanwege onzekerheid door de opmars van de Delta-variant van het coronavirus. Maar ook hebben veel werkgevers moeite om aan personeel te komen, wat de banengroei remt.

Het banenrapport liet verder zien dat het aantal banen in de reis- en ontspanningssector vrijwel gelijk was gebleven. Bedrijven in die branche als cruiserederij Carnival (min 4,4 procent) en luchtvaartmaatschappij American Airlines (min 2 procent) werden lager gezet.

Moderna

De Dow-Jonesindex leverde 0,2 procent in tot 35.369,09 punten. De breed samengestelde S&P 500 daalde een fractie tot 4535,43 punten en techbeurs Nasdaq steeg juist 0,2 procent. Die graadmeter eindigde op 15.363,52 punten.

Biotechbedrijf Moderna steeg 4,8 procent. Die onderneming liet weten de aanvraag voor de goedkeuring voor 'boosterinentingen' met zijn coronavaccin te hebben afgerond bij de Amerikaanse toezichthouder FDA. De VS lieten eerder al weten boosters te gaan inzetten voor mensen met een verminderd afweersysteem. Mogelijk wordt dat ook uitgebreid naar een groter deel van de bevolking.

Virgin Galactic

Commercieel ruimtevaartbedrijf Virgin Galactic zakte 6,6 procent na een dag eerder ook al in het rood te zijn geëindigd. Het ruimtevliegtuig van Virgin Galactic mag voorlopig niet de lucht in. Tijdens de laatste vlucht, op 11 juli, week het toestel af van de afgesproken koers toen het op weg terug naar de aarde was. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA doet nu onderzoek.

Aan het kwartaalcijferfront kon chipconcern Broadcom op aandacht rekenen. De resultaten vielen beter uit dan verwacht en het aandeel won 1,2 procent.

Biotechnoloog Forte Biosciences kelderde meer dan 82 procent vanwege tegenvallende testresultaten met een experimenteel middel tegen eczeem.

Meer uit Financieel

Meer schademeldingen bij verzekeraars door winterse weer

AMSTERDAM (ANP) - Verzekeraars krijgen meer schademeldingen binnen door het winterse weer. Het gaat bijvoorbeeld om auto's en bedrijfswagens die van de weg glijden. De verwachting is dat er ook meer meldingen van lekkages binnenkomen als de sneeuw smelt.

33 minuten geleden
Eindhoven Airport waarschuwt ook voor vluchtuitval door sneeuw

EINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport waarschuwt reizigers nu ook voor annuleringen en eventuele vertragingen als gevolg van de winterse weersomstandigheden. Voor de rest van de dag is een maximum ingesteld van vier binnenkomende vluchten per uur. Het aantal annuleringen is nog op twee handen te tellen, maar dit aantal kan volgens een woordvoerder nog oplopen.

39 minuten geleden
Vertraging bezorging PostNL verschilt woensdag sterk per regio

DEN HAAG (ANP) - De snelheid waarmee PostNL woensdag bezorgt verschilt sterk per regio. "In sommige gebieden zijn wegen slecht begaanbaar of tijdelijk onbegaanbaar", stelt een woordvoerder.

42 minuten geleden
Chatbot Grok genereert duizenden seksueel getinte beelden per uur

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musks chatbot Grok genereert ongeveer 6700 afbeeldingen per uur van mensen die, zonder hun toestemming, door AI zijn uitgekleed. Dat blijkt uit onderzoek van een deepfake-onderzoeker. De vijf websites die daarna het meest worden gebruikt voor dergelijke verzoeken, genereren gemiddeld 79 beelden per uur.

1 uur geleden
Luchtvaarteconoom: annuleringen kosten KLM tientallen miljoenen

SCHIPHOL (ANP) - De kosten van de honderden vluchten die KLM heeft moeten annuleren in de afgelopen dagen door het extreme winterweer lopen waarschijnlijk in de tientallen miljoenen, zegt luchtvaarteconoom Rogier Lieshout van onderzoeksbureau Beelining. De precieze omvang van de schade is volgens hem echter nog moeilijk te bepalen. KLM zelf geeft vooralsnog geen commentaar op de financiële gevolgen en verwijst naar de eerstekwartaalcijfers die eind april worden gepubliceerd.

1 uur geleden
Supermarkten: bevoorrading snel weer op orde

DEN HAAG (ANP) - Supermarktketens Jumbo en Albert Heijn verwachten in de loop van de dag en donderdag de bevoorrading van hun supermarkten weer op orde te hebben. In verscheidene filialen zijn schappen leeg. Door het winterse weer is vooral de levering van de versproducten verhinderd, zoals groenten en fruit.

1 uur geleden
Noors olieconcern Equinor: geen plannen voor terugkeer Venezuela

OSLO (ANP/RTR) - Het grote Noorse olie- en gasconcern Equinor is voorlopig niet van plan terug te keren naar Venezuela. Dat heeft Equinor-topman Anders Opedal gezegd tegen persbureau Reuters.

1 uur geleden