Kleine uitslagen op Wall Street voor lang weekeinde
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street zijn met kleine uitslagen de week uitgegaan. Beleggers deden het al wat rustiger aan in de aanloop naar het lange weekeinde van Labor Day. Die feestdag valt op maandag en dan blijven de beurzen gesloten. De grote beursgraadmeters reageerden bovendien verdeeld op een teleurstellend banenrapport van de Amerikaanse overheid. Daaruit bleek dat de werkgelegenheid afgelopen maand veel minder sterk is gestegen dan verwacht.
Er kwamen in augustus 235.000 banen bij, ongeveer een derde van wat economen hadden verwacht. Dat was de zwakste banengroei in zeven maanden. In juli was nog sprake van een groei met ruim 1 miljoen banen in de VS. Volgens economen kunnen werkgevers terughoudender zijn geworden met het aannemen van nieuw personeel vanwege onzekerheid door de opmars van de Delta-variant van het coronavirus. Maar ook hebben veel werkgevers moeite om aan personeel te komen, wat de banengroei remt.
Het banenrapport liet verder zien dat het aantal banen in de reis- en ontspanningssector vrijwel gelijk was gebleven. Bedrijven in die branche als cruiserederij Carnival (min 4,4 procent) en luchtvaartmaatschappij American Airlines (min 2 procent) werden lager gezet.
Moderna
De Dow-Jonesindex leverde 0,2 procent in tot 35.369,09 punten. De breed samengestelde S&P 500 daalde een fractie tot 4535,43 punten en techbeurs Nasdaq steeg juist 0,2 procent. Die graadmeter eindigde op 15.363,52 punten.
Biotechbedrijf Moderna steeg 4,8 procent. Die onderneming liet weten de aanvraag voor de goedkeuring voor 'boosterinentingen' met zijn coronavaccin te hebben afgerond bij de Amerikaanse toezichthouder FDA. De VS lieten eerder al weten boosters te gaan inzetten voor mensen met een verminderd afweersysteem. Mogelijk wordt dat ook uitgebreid naar een groter deel van de bevolking.
Virgin Galactic
Commercieel ruimtevaartbedrijf Virgin Galactic zakte 6,6 procent na een dag eerder ook al in het rood te zijn geëindigd. Het ruimtevliegtuig van Virgin Galactic mag voorlopig niet de lucht in. Tijdens de laatste vlucht, op 11 juli, week het toestel af van de afgesproken koers toen het op weg terug naar de aarde was. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA doet nu onderzoek.
Aan het kwartaalcijferfront kon chipconcern Broadcom op aandacht rekenen. De resultaten vielen beter uit dan verwacht en het aandeel won 1,2 procent.
Biotechnoloog Forte Biosciences kelderde meer dan 82 procent vanwege tegenvallende testresultaten met een experimenteel middel tegen eczeem.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese ministerie van Handel heeft vrijdag zeven Europese bedrijven op een zwarte lijst gezet en handelsbeperkingen opgelegd. Aanleiding is hun betrokkenheid bij wapenverkopen aan Taiwan. Het is volgens persbureau Bloomberg voor het eerst dat Europese bedrijven op deze lijst terechtkomen.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Twee goksites hebben de mogelijkheid om op eigen doelpunten te wedden verwijderd nadat ze daarop waren aangesproken door de Kansspelautoriteit (Ksa). Dit soort weddenschappen zijn niet toegestaan omdat ze een verhoogd risico hebben op matchfixing.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De omstandigheden voor Duitse bedrijven zijn in april aanzienlijk verslechterd, meldt onderzoeksinstituut Ifo op basis van zijn maandelijkse enquête onder ondernemers. Een graadmeter voor het ondernemersvertrouwen in Duitsland zakte tot het laagste niveau sinds de coronapandemie.
1 uur geledenOSLO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Kunstmestproducent Yara, bekend van zijn grote complex in het Zeeuwse Sluiskil, verwacht dat de kosten voor aardgas in de komende maanden flink hoger liggen door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Het Noorse concern denkt dat de kosten in het tweede kwartaal 150 miljoen dollar (ruim 128 miljoen euro) hoger uitvallen dan een jaar geleden.
1 uur geledenSTUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Porsche verkoopt zijn belang in sportwagenmerk Bugatti. De Duitse autofabrikant heeft ingestemd met de verkoop aan een consortium onder leiding van HOF Capital, een fonds dat mede werd opgericht door een telg uit een Egyptische miljardairsfamilie.
1 uur geledenNICOSIA (ANP) - De EU-landen, de Europese Commissie en het Europees Parlement hebben vrijdag hun handtekening gezet onder een routekaart om de interne markt te verbeteren. De EU wil vaart maken met het vereenvoudigen van regels voor de interne markt. Daarmee hoopt Europa concurrerender te worden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Adyen behoorde vrijdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De betalingsverwerker koopt het Duitse Talon.One voor 750 miljoen euro. Het bedrijf biedt winkelketens en grote merken een systeem aan waarmee ze op maat gemaakte promotiecampagnes voor klanten kunnen opzetten. Met de aankoop verwacht Adyen zijn activiteiten uit te breiden van het verwerken van betalingen naar marketing. Het aandeel werd ruim 3 procent hoger gezet.
3 uur geleden