Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleine uitslagen op Wall Street voor lang weekeinde

Kleine uitslagen op Wall Street voor lang weekeinde

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street zijn met kleine uitslagen de week uitgegaan. Beleggers deden het al wat rustiger aan in de aanloop naar het lange weekeinde van Labor Day. Die feestdag valt op maandag en dan blijven de beurzen gesloten. De grote beursgraadmeters reageerden bovendien verdeeld op een teleurstellend banenrapport van de Amerikaanse overheid. Daaruit bleek dat de werkgelegenheid afgelopen maand veel minder sterk is gestegen dan verwacht.

Er kwamen in augustus 235.000 banen bij, ongeveer een derde van wat economen hadden verwacht. Dat was de zwakste banengroei in zeven maanden. In juli was nog sprake van een groei met ruim 1 miljoen banen in de VS. Volgens economen kunnen werkgevers terughoudender zijn geworden met het aannemen van nieuw personeel vanwege onzekerheid door de opmars van de Delta-variant van het coronavirus. Maar ook hebben veel werkgevers moeite om aan personeel te komen, wat de banengroei remt.

Het banenrapport liet verder zien dat het aantal banen in de reis- en ontspanningssector vrijwel gelijk was gebleven. Bedrijven in die branche als cruiserederij Carnival (min 4,4 procent) en luchtvaartmaatschappij American Airlines (min 2 procent) werden lager gezet.

Moderna

De Dow-Jonesindex leverde 0,2 procent in tot 35.369,09 punten. De breed samengestelde S&P 500 daalde een fractie tot 4535,43 punten en techbeurs Nasdaq steeg juist 0,2 procent. Die graadmeter eindigde op 15.363,52 punten.

Biotechbedrijf Moderna steeg 4,8 procent. Die onderneming liet weten de aanvraag voor de goedkeuring voor 'boosterinentingen' met zijn coronavaccin te hebben afgerond bij de Amerikaanse toezichthouder FDA. De VS lieten eerder al weten boosters te gaan inzetten voor mensen met een verminderd afweersysteem. Mogelijk wordt dat ook uitgebreid naar een groter deel van de bevolking.

Virgin Galactic

Commercieel ruimtevaartbedrijf Virgin Galactic zakte 6,6 procent na een dag eerder ook al in het rood te zijn geëindigd. Het ruimtevliegtuig van Virgin Galactic mag voorlopig niet de lucht in. Tijdens de laatste vlucht, op 11 juli, week het toestel af van de afgesproken koers toen het op weg terug naar de aarde was. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA doet nu onderzoek.

Aan het kwartaalcijferfront kon chipconcern Broadcom op aandacht rekenen. De resultaten vielen beter uit dan verwacht en het aandeel won 1,2 procent.

Biotechnoloog Forte Biosciences kelderde meer dan 82 procent vanwege tegenvallende testresultaten met een experimenteel middel tegen eczeem.

Meer uit Financieel

Winsten op Wall Street door zicht op gesprekken Israël en Libanon

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag opnieuw met winsten de handel uitgegaan. De beursdag begon nog met verliezen. Maar die werden in de loop van de sessie weggewerkt, nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had verklaard dat Israël wil beginnen met onderhandelingen met Libanon. Daardoor hebben beleggers meer hoop gekregen dat het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zal standhouden.

4 uur geleden
Eerste luchtvaartmaatschappij uit VS keert terug naar Venezuela

FORT WORTH (ANP/AFP) - American Airlines heeft aangekondigd dat het de vluchten naar Venezuela zo snel mogelijk wil hervatten, mogelijk al op 30 april. Daarmee wordt het de eerste Amerikaanse luchtvaartmaatschappij die terugkeert naar het land sinds Washington de Venezolaanse leider Nicolás Maduro begin dit jaar gevangen heeft genomen.

4 uur geleden
Reuters: Tesla werkt aan ontwikkeling van nieuw model

AUSTIN (ANP) - Tesla werkt aan de ontwikkeling van een kleinere en goedkopere elektrische SUV. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Volgens de bronnen gaat het om een geheel nieuw model en niet om een variant van Tesla's Model 3 of Y.

5 uur geleden
Ontwikkelingsbank investeert 5 miljard in herstel Midden-Oosten

LONDEN (ANP/AFP) - De Europese Bank voor Wederopbouw en Ontwikkeling (EBWO) investeert dit jaar 5 miljard euro in het herstel van landen die getroffen zijn door de oorlog in het Midden-Oosten. Daarbij gaat het om Irak, Jordanië, Libanon, de Westelijke Jordaanoever en Gaza "en geraakte buureconomieën" als Egypte, Turkije, Armenië en Azerbeidzjan.

5 uur geleden
Eerste niet-Iraanse tanker sinds bestand door Straat van Hormuz

ATHENE (ANP/AFP) - De eerste niet-Iraanse olietanker sinds het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran is donderdag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt de website MarineTraffic, die de locatiegegevens van schepen bijhoudt.

6 uur geleden
Nike wil wedstrijdballen van de Champions League maken

NYON (ANP/BLOOMBERG) - Nike is in exclusieve onderhandelingen om de wedstrijdballen te maken die gebruikt worden in de mannenedities van de Champions League en andere Europese voetbaltoernooien voor clubs. Daarmee neemt het Amerikaanse sportkledingconcern mogelijk een contract over dat zijn Duitse rivaal Adidas al een kwart eeuw in handen heeft.

7 uur geleden
AEX sluit met kleine winst na dag van onzekerheid over bestand

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst gesloten. Een dag eerder noteerde de AEX-index nog stevige winsten doordat beleggers opgelucht reageerden op een staakt-het-vuren dat de Verenigde Staten, Israël en Iran aankondigden. Maar er is veel onzekerheid rond die wapenstilstand.

8 uur geleden