Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleine uitslagen op Wall Street

Kleine uitslagen op Wall Street

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse aandelenbeurzen in New York zijn donderdag zonder grote koersverschillen de dag uitgegaan. Beleggers leken zoekende naar richting door tegenstrijdige signalen. Aan de ene kant waren er gunstige cijfers over de bedrijvigheid in de Amerikaanse economie, maar daar stond tegenover dat er meer uitkeringsaanvragen bij de Amerikaanse overheid binnenkwamen dan verwacht. Ook laait het coronavirus in sommige Amerikaanse staten weer op.

De Dow-Jonesindex eindigde op een min van 0,2 procent, wat tot een stand van 26.080,10 punten leidde. De breed samengestelde S&P 500 steeg 0,1 procent tot 3115,34 punten en techbeurs Nasdaq dikte 0,3 procent aan, tot 9943,05 punten.

Cruisemaatschappij Carnival kwam met cijfers over het afgelopen kwartaal. Er werd een nettoverlies van bijna 4,4 miljard dollar geleden en Carnival verwacht ook voor de rest van het jaar verliezen door de crisis, omdat daardoor zijn cruiseschepen voor anker liggen. Het aandeel Carnival verloor 1,4 procent.

Spotify

Supermarktketen Kroger opende eveneens de boeken. Kroger gaf aan geen prognoses voor het gehele jaar te kunnen geven vanwege de onzekerheid door de coronacrisis. De koers ging 3,1 procent omlaag.

Muziekstreamingdienst Spotify maakte een sprong van 12,7 procent. Het Zweedse bedrijf sloot een deal met AT&T waardoor het podcasts over cartoons van het merk DC Comics kan gaan aanbieden.

Biogen

Winkelketen Francesca's leverde 3 procent in. De verkoper van kleding en sieraden gaf aan dat de omzet zo hard geraakt is dat problemen dreigen als het bedrijf geen extra financiering kan vinden.

Farmaceut Biogen leverde 7,5 procent in. Het bedrijf verloor een rechtszaak over patenten van de maker van generieke medicijnen Mylan. Dat bedrijf werd juist 2,3 procent hoger gezet.

De euro was 1,1207 dollar waard, tegen 1,1217 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie werd 2,5 procent duurder op 38,90 dollar. Brentolie klom 2 procent in prijs tot 41,52 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Norges Bank verhoogt als eerste centrale bank in Europa de rente

OSLO (ANP/AFP/RTR) - De Noorse centrale bank heeft donderdag de rente met een kwart procentpunt verhoogd naar 4,25 procent. De Norges Bank is daarmee de eerste centrale bank in Europa die de leenkosten verhoogt sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten. Economen hadden verwacht dat Noorwegen de rente deze maand nog onveranderd zou laten. Wel rekenden ze op een renteverhoging in juni.

12 minuten geleden
Bestellingen bij defensieconcern Rheinmetall blijven toenemen

DÜSSELDORF (ANP) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall blijft profiteren van de grote militaire investeringen voor herbewapening in Europa. De bestellingen blijven binnenkomen, want het orderboek van Rheinmetall groeide aan het einde van het eerste kwartaal van dit jaar naar een waarde van 73 miljard euro. Dat was 56 miljard euro een jaar eerder.

15 minuten geleden
Emirates boekt recordwinst ondanks impact van oorlog

DUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft een recordjaar achter de rug, ondanks de impact van de oorlog in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij uit de Verenigde Arabische Emiraten wist een lichte daling van het aantal passagiers op te vangen met hogere opbrengsten per passagier.

58 minuten geleden
AEX-index licht lager na slotrecord, Shell zakt na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een klein verlies begonnen na het bereiken van een nieuw slotrecord een dag eerder. Beleggers verwerkten opnieuw een grote hoeveelheid kwartaalresultaten van bedrijven als Shell, SBM Offshore, BAM, AMG en Pharming.

1 uur geleden
Impact Iranoorlog op Maersk beperkt, vooruitzichten wel onzeker

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft maar een beperkte impact op de resultaten van scheepvaartconcern A.P. Møller-Mærsk. Volgens het Deense bedrijf zijn de vooruitzichten voor de wereldwijde containervraag in 2026 nu wel "zeer onzeker" door de gestegen energieprijzen en de beperkingen voor de scheepvaart in de wateren rondom Iran.

1 uur geleden
Flink meer winst Shell dankzij gestegen olieprijzen door oorlog

LONDEN (ANP) - Shell heeft in het eerste kwartaal flink meer winst behaald, geholpen door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De winst kwam uit op 6,9 miljard dollar, tegen bijna 3,3 miljard dollar in het vierde kwartaal. Shell had eerder al gezegd dat de resultaten uit de oliehandel aanzienlijk hoger zouden uitvallen door de onrust op de energiemarkt.

2 uur geleden
Sterk kwartaal voor veevoerbedrijf ForFarmers ondanks oorlog

LOCHEM (ANP) - Veevoerbedrijf ForFarmers heeft een "sterk" eerste kwartaal achter de rug, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Hoewel de huidige geopolitieke ontwikkelingen zorgen voor onzekerheid en hogere prijzen van grondstoffen en energie, kan het bedrijf uit Lochem naar eigen zeggen het veevoer "tegen scherpe prijzen" blijven aanbieden aan zijn klanten.

2 uur geleden