Kleine uitslagen op Wall Street
NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse aandelenbeurzen in New York zijn donderdag zonder grote koersverschillen de dag uitgegaan. Beleggers leken zoekende naar richting door tegenstrijdige signalen. Aan de ene kant waren er gunstige cijfers over de bedrijvigheid in de Amerikaanse economie, maar daar stond tegenover dat er meer uitkeringsaanvragen bij de Amerikaanse overheid binnenkwamen dan verwacht. Ook laait het coronavirus in sommige Amerikaanse staten weer op.
De Dow-Jonesindex eindigde op een min van 0,2 procent, wat tot een stand van 26.080,10 punten leidde. De breed samengestelde S&P 500 steeg 0,1 procent tot 3115,34 punten en techbeurs Nasdaq dikte 0,3 procent aan, tot 9943,05 punten.
Cruisemaatschappij Carnival kwam met cijfers over het afgelopen kwartaal. Er werd een nettoverlies van bijna 4,4 miljard dollar geleden en Carnival verwacht ook voor de rest van het jaar verliezen door de crisis, omdat daardoor zijn cruiseschepen voor anker liggen. Het aandeel Carnival verloor 1,4 procent.
Spotify
Supermarktketen Kroger opende eveneens de boeken. Kroger gaf aan geen prognoses voor het gehele jaar te kunnen geven vanwege de onzekerheid door de coronacrisis. De koers ging 3,1 procent omlaag.
Muziekstreamingdienst Spotify maakte een sprong van 12,7 procent. Het Zweedse bedrijf sloot een deal met AT&T waardoor het podcasts over cartoons van het merk DC Comics kan gaan aanbieden.
Biogen
Winkelketen Francesca's leverde 3 procent in. De verkoper van kleding en sieraden gaf aan dat de omzet zo hard geraakt is dat problemen dreigen als het bedrijf geen extra financiering kan vinden.
Farmaceut Biogen leverde 7,5 procent in. Het bedrijf verloor een rechtszaak over patenten van de maker van generieke medicijnen Mylan. Dat bedrijf werd juist 2,3 procent hoger gezet.
De euro was 1,1207 dollar waard, tegen 1,1217 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie werd 2,5 procent duurder op 38,90 dollar. Brentolie klom 2 procent in prijs tot 41,52 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York eindigden maandag gemengd. De Nasdaq sloot de handelsdag hoger af, nadat de techgraadmeter voor het weekend nog ruim 4 procent was gekelderd door een verkoopgolf in de Amerikaanse chipsector. Dat was de grootste verliesbeurt van de Nasdaq in ruim een jaar tijd.
2 uur geledenBOSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een federale rechter in de Amerikaanse stad Boston heeft een tarief van 100.000 dollar voor een bepaald werkvisum maandag ongeldig verklaard. President Donald Trump kwam in september met dat tarief voor bedrijven die hoogopgeleide, gespecialiseerde arbeidsmigranten naar de VS willen trekken, om Amerikaanse werknemers zo meer kans te geven.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Leden van de Vereniging van Effectenbezitters (VEB) kunnen een vergoeding tegemoetzien voor koersverlies op aandelen van SNS Reaal toen het bedrijf in 2013 werd genationaliseerd. De VEB heeft daarover een schikking getroffen met de bankverzekeraar en de toenmalige accountant KPMG.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het samenwerkingsverband van KPN en pensioenuitvoerder APG mag een deel van de glasvezelnetwerken van Delta Fiber Nederland niet overnemen. Dat heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bepaald. De waakhond vreest dat de concurrentie door de overname afneemt en dat internet daardoor duurder kan worden voor consumenten en bedrijven, terwijl de kwaliteit van de dienstverlening mogelijk lager wordt.
5 uur geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - Boodschappen worden volgend jaar tot wel 10 procent duurder. Daarvoor waarschuwt supermarktkoepel CBL in een brandbrief aan het kabinet. De prijsstijgingen zijn volgens de branchevereniging deels te wijten aan maatregelen van de overheid.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ASN Bank is nog niet klaar voor een besluit over eventuele privatisering. Dat schrijft minister Eelco Heinen (Financiën) aan de Tweede Kamer. Hij baseert zich op een rapport van NLFI, de stichting die de aandelenbelangen van de overheid in financiële instellingen beheert. De VVD-bewindsman wil de bank graag verkopen of naar de beurs brengen, maar daarvoor is het onder meer nodig dat eerst de kosten verder omlaaggaan.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag hoger geëindigd. Beleggers leken opgelucht dat de spanningen in het Midden-Oosten in de loop van de dag afnamen. De grootste stijgers bij de hoofdfondsen waren de chipbedrijven.
6 uur geleden