Kleine uitslagen op Wall Street
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn donderdag met kleine uitslagen de handel uit gegaan. Beleggers op Wall Street waren vooral gespitst op de verdere ontwikkelingen rond het coronavirus, dat zich steeds verder verspreidt. Het sentiment verbeterde wat nadat de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) had gestele dat het nog te vroeg is om een internationale noodsituatie uit te roepen.
De Dow-Jonesindex eindigde 0,1 procent lager op 29.160,09 punten. De brede S&P 500 steeg 0,1 procent tot 3325,54 punten en technologiegraadmeter Nasdaq won 0,2 procent tot 9402,48 punten.
Verzorgings- en schoonmaakmiddelenproducent Procter & Gamble (P&G) maakte bekend dat de winst en omzet zijn gestegen in het afgelopen kwartaal en dat de prognoses voor het gehele lopende boekjaar worden verhoogd. De omzet viel evenwel lager uit dan verwacht en het aandeel ging ruim 1 procent omlaag. Chipconcern Texas Instruments won na het openen van de boeken bijna 1 procent. In het afgelopen kwartaal werd een lagere winst behaald, maar Texas Instruments wist ternauwernood aan de eigen prognoses te voldoen.
Oliemarkten
De Amerikaanse luchtvaartsector stond eveneens in de schijnwerpers, met cijfers van Southwest Airlines en American Airlines. Zij wonnen tot ruim 5 procent. Andere bedrijven met resultaten waren bijvoorbeeld kabel- en entertainmentbedrijf Comcast (min 3,8 procent), verzekeraar Travelers (min 5,1 procent) en mijnbouwer Freeport-McMoran (min 2,8 procent).
Het coronavirus speelde onder meer een rol op de oliemarkten. De olieprijzen gingen omlaag door zorgen dat de vraag naar olie geraakt kan worden wanneer Chinezen massaal reizen afzeggen die ze gepland hadden in verband met de viering van het Chinese Nieuwjaar. Een vat Amerikaanse olie werd 1,9 procent goedkoper op 55,66 dollar. Brentolie kostte 1,7 procent minder op 62,11 dollar per vat.
Koersen
Amerikaanse casino-uitbaters stonden ook onder druk door de zorgen over het coronavirus, omdat China een belangrijke markt is. Het gaat bijvoorbeeld om Wynn Resorts (min 0,7 procent) en Melco Resorts & Entertainment (min 5 procent).
De euro was 1,1057 dollar waard, tegen 1,1041 dollar bij het sluiten van de Europese beurzen eerder op de dag.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Meta heeft een video verwijderd waarin programmamaker Roel Maalderink en de digitale burgerrechtenorganisatie Bits of Freedom kritiek uiten op de AI-brillen van het bedrijf.
32 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Topmannen van prominente AI-bedrijven hebben woensdag de VN-Veiligheidsraad woensdag toegesproken over de risico's en veiligheid rond AI, nu AI-systemen steeds krachtiger worden. Zo beloofde topman Dario Amodei van Anthropic, bekend van chatbot Claude, dat het bedrijf "zoveel zal vertragen als nodig is om ervoor te zorgen dat elke volgende AI-technologie die we uitbrengen ook echt veilig is".
5 uur geledenASSEN (ANP) - Drie Drentse mannen hebben gevangenisstraffen tot vier jaar tegen zich horen eisen voor oplichting van Amazon. Het OM heeft de drie onder meer oplichting en verduistering ten laste gelegd. Ook wordt hen onder andere witwassen en deelname aan een criminele organisatie verweten. Volgens het Openbaar Ministerie hebben ze Amazon voor miljoenen euro's opgelicht.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street is woensdag lager de handelsdag uitgegaan. Beleggers volgen de onderhandelingen over het beëindigen van het conflict in het Midden-Oosten. Ook kijken zij vooruit naar de belangrijke top tussen de Verenigde Staten en China, die donderdag plaatsvindt. De olieprijzen stegen, wat de vrees voor een hogere inflatie aanwakkerde.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Topbestuurders van Amazon, Microsoft en Googles moederbedrijf Alphabet hebben tijdens klimaatbijeenkomsten in New York geprobeerd zorgen weg te nemen over de uitbreiding van datacenters. Ze gingen daarbij onder meer in op maatregelen om consumenten te beschermen en het waterverbruik.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan een plan om de export van diesel voor negentig dagen te verbieden. Dat melden ingewijden aan nieuwssite Politico. Daarmee probeert de regering van president Donald Trump volgens hen de energieprijzen te verlagen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met verlies de handelsdag uitgegaan. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de stijgende olieprijzen. Bij de hoofdfondsen stond betaalbedrijf Adyen bij de grootste dalers, na een stevige koerswinst van een dag eerder. Het aandeel zakte 4,7 procent.
10 uur geleden