Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleine uitslagen op New Yorkse aandelenbeurzen op Black Friday

Kleine uitslagen op New Yorkse aandelenbeurzen op Black Friday

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn op Black Friday niet ver van hun plek gekomen. De dag na Thanksgiving kent een verkorte handelssessie op Wall Street. De komende dagen zullen beleggers benieuwd zijn hoe winkelketens en webshops het hebben gedaan op de dag waarop veel Amerikanen inkopen doen voor de feestdagen.

De Dow-Jonesindex steeg 0,3 procent tot 35.390,15 punten. De bredere S&P 500 won net geen 0,1 procent tot 4559,34 punten en techbeurs Nasdaq zakte juist 0,1 procent tot 14.250,86 punten.

Na een vrije dag vanwege Thanksgiving op donderdag verwerkten beleggers onder andere het besluit van Duitsland om een wettelijke 'rem' op te hoge overheidsschulden tijdelijk te negeren. Dat zorgde voor een daling van de waarde van staatsobligaties, waardoor het rendement op de schuldpapieren juist oploopt.

NXP

De Eindhovense chipfabrikant NXP steeg 0,2 procent na een publicatie van NRC. Volgens de krant had een Chinese hackersgroep ruim twee jaar lang toegang tot het computernetwerk van de in New York genoteerde onderneming. NXP deed in het jaarverslag over 2019 melding van de cyberinbraak, maar het was daarbij niet duidelijk hoe lang de hack had geduurd.

John Bean Technologies (JBT), een technologiebedrijf voor de voedingsmiddelenindustrie, steeg licht na overnamenieuws. Het concern heeft interesse in de IJslandse fabrikant van slachtmachines Marel en biedt 2,4 miljard euro. Marel, met grote Nederlandse vestigingen, won op de Amsterdamse beurs al een vijfde aan beurswaarde.

Robotstofzuigers

Beursgenoteerde cryptobedrijven wonnen aan waarde na de stijging van de bitcoin. Die bereikte het hoogste niveau sinds mei 2022. Cryptobeurs Coinbas eindigde bijna 6 procent hoger.

Een andere opvallende stijger was iRobot, dat 39 procent meer waard werd. Volgens mediaberichten is de Europese Commissie van plan de overname van de fabrikant van robotstofzuigers door Amazon goed te keuren. Met die deal is 1,7 miljard dollar gemoeid.

Chipfabrikant

Nvidia zakte bijna 2 procent. Volgens persbureau Reuters heeft de chipfabrikant klanten in China laten weten de lancering van een nieuwe AI-chip voor de Chinese markt uit te stellen tot het eerste kwartaal van 2024. Het uitstel is volgens het bedrijf nodig om aan de strengere Amerikaanse exportregels te voldoen.

De euro steeg bijna 0,4 procent tot 1,0946 dollar. Een vat Amerikaanse olie werd 2,4 goedkoper op 75,26 dollar per vat. Brent-olie zakte 1,3 procent in prijs tot 80,31 dollar.

Meer uit Financieel

Bouwer BAM neemt belang in Droneview

BUNNINK (ANP) - BAM heeft een strategisch belang genomen in Droneview, een Nederlandse aanbieder van dronediensten voor de gebouwde omgeving. De bouwer en Droneview werken al jaren samen aan woningverduurzamingsprojecten, waarbij drones worden ingezet om woningcomplexen sneller, veiliger en nauwkeuriger in kaart te brengen.

1 uur geleden
Airbnb krijgt Spaanse boete van 64 miljoen voor illegale woningen

MADRID (ANP/AFP) - Airbnb heeft een boete van ruim 64 miljoen euro gekregen van de Spaanse regering. Op het verhuurplatform zouden verboden huurwoningen hebben gestaan.

2 uur geleden
Europese Commissie rekent op akkoord Mercosur-deal voor eind jaar

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie gaat er nog altijd van uit dat zij voor het einde van het jaar de handtekening zet onder een vrijhandelsverdrag met Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay. Daarvoor moet een ruime meerderheid van EU-lidstaten deze week instemmen. EU-bronnen lieten vorige week nog weten dat dat allerminst zeker is.

3 uur geleden
AEX-index begint hoger aan week vol rentebesluiten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met winst begonnen. De beurshandel staat deze week vooral in het teken van het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Ook in het Verenigd Koninkrijk, Japan, Zweden en Noorwegen vergaderen de centrale banken later in de week over de rentetarieven. Daarnaast gaat de aandacht uit naar het uitgestelde Amerikaanse banenrapport, dat dinsdag verschijnt.

4 uur geleden
Russische centrale bank eist miljarden van Belgische Euroclear

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische centrale bank eist in een rechtszaak ruim 18 biljoen roebel aan schadevergoeding, omgerekend bijna 196 miljard euro, van Euroclear. Dat meldde een rechtbank in Moskou maandag. De Belgische financiële instelling beheert de meeste van de Russische tegoeden die sinds de Russische inval in Oekraïne door de Europese Unie zijn bevroren.

4 uur geleden
Philips koopt Amerikaans bedrijf dat pioniert met AI

AMSTERDAM (ANP) - Philips neemt het Amerikaanse bedrijf SpectraWAVE over. Dit bedrijf gebruikt kunstmatige intelligentie (AI) bij het in kaart brengen en beoordelen van bloedvaten. Volgens Philips helpt de technologie van SpectraWAVE bij de behandeling van patiënten met coronaire hartziekten. Dit zijn de meest voorkomende vormen van hartziekte, waaronder bijvoorbeeld ook een hartinfarct.

4 uur geleden
Vrijwel alle Pathé-bioscopen krijgen statiegeldmachines

AMSTERDAM (ANP) - In vrijwel alle Pathé-bioscopen kunnen mensen binnenkort statiegeldflesjes inleveren en statiegeld terugkrijgen. Verpact, de stichting die namens onder meer supermarkten verantwoordelijk is voor de inzameling van plastic flesjes, deed al een proef in drie bioscopen. De organisatie heeft nu met Pathé afgesproken ook inzamelmachines te plaatsen in andere vestigingen.

6 uur geleden