Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleine uitslagen op New Yorkse aandelenbeurzen op Black Friday

Kleine uitslagen op New Yorkse aandelenbeurzen op Black Friday

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn op Black Friday niet ver van hun plek gekomen. De dag na Thanksgiving kent een verkorte handelssessie op Wall Street. De komende dagen zullen beleggers benieuwd zijn hoe winkelketens en webshops het hebben gedaan op de dag waarop veel Amerikanen inkopen doen voor de feestdagen.

De Dow-Jonesindex steeg 0,3 procent tot 35.390,15 punten. De bredere S&P 500 won net geen 0,1 procent tot 4559,34 punten en techbeurs Nasdaq zakte juist 0,1 procent tot 14.250,86 punten.

Na een vrije dag vanwege Thanksgiving op donderdag verwerkten beleggers onder andere het besluit van Duitsland om een wettelijke 'rem' op te hoge overheidsschulden tijdelijk te negeren. Dat zorgde voor een daling van de waarde van staatsobligaties, waardoor het rendement op de schuldpapieren juist oploopt.

NXP

De Eindhovense chipfabrikant NXP steeg 0,2 procent na een publicatie van NRC. Volgens de krant had een Chinese hackersgroep ruim twee jaar lang toegang tot het computernetwerk van de in New York genoteerde onderneming. NXP deed in het jaarverslag over 2019 melding van de cyberinbraak, maar het was daarbij niet duidelijk hoe lang de hack had geduurd.

John Bean Technologies (JBT), een technologiebedrijf voor de voedingsmiddelenindustrie, steeg licht na overnamenieuws. Het concern heeft interesse in de IJslandse fabrikant van slachtmachines Marel en biedt 2,4 miljard euro. Marel, met grote Nederlandse vestigingen, won op de Amsterdamse beurs al een vijfde aan beurswaarde.

Robotstofzuigers

Beursgenoteerde cryptobedrijven wonnen aan waarde na de stijging van de bitcoin. Die bereikte het hoogste niveau sinds mei 2022. Cryptobeurs Coinbas eindigde bijna 6 procent hoger.

Een andere opvallende stijger was iRobot, dat 39 procent meer waard werd. Volgens mediaberichten is de Europese Commissie van plan de overname van de fabrikant van robotstofzuigers door Amazon goed te keuren. Met die deal is 1,7 miljard dollar gemoeid.

Chipfabrikant

Nvidia zakte bijna 2 procent. Volgens persbureau Reuters heeft de chipfabrikant klanten in China laten weten de lancering van een nieuwe AI-chip voor de Chinese markt uit te stellen tot het eerste kwartaal van 2024. Het uitstel is volgens het bedrijf nodig om aan de strengere Amerikaanse exportregels te voldoen.

De euro steeg bijna 0,4 procent tot 1,0946 dollar. Een vat Amerikaanse olie werd 2,4 goedkoper op 75,26 dollar per vat. Brent-olie zakte 1,3 procent in prijs tot 80,31 dollar.

Meer uit Financieel

China start handelsonderzoeken naar VS voor top Xi en Trump

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China is een tweetal onderzoeken gestart naar handelspraktijken van de Verenigde Staten. Dat heeft het Chinese ministerie van Handel vrijdag bekendgemaakt.

50 minuten geleden
Marktonderzoeker: aantal huishoudens met tv-abonnement daalt

HOUTEN (ANP) - Het aantal huishoudens met een tv-abonnement is vorig jaar gedaald als gevolg van concurrentie met streaming- en videodiensten. Dat meldt marktonderzoeker Telecompaper, die voorziet dat het aantal tv-abonnementen de komende jaren verder daalt.

1 uur geleden
De Hypotheekshop ziet stevige toename hypotheekrente

AMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrentes in Nederland laten deze week de sterkste stijging zien sinds maart vorig jaar. Dat constateert hypotheekadviesketen De Hypotheekshop. Sinds de VS en Israël een kleine maand geleden Iran aanvielen lopen de rentes duidelijk op.

1 uur geleden
Italië onderzoekt cosmeticabedrijven om verkoop aan kinderen

MILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse mededingingsautoriteit AGCM onderzoekt cosmeticaverkopers Sephora en Benefit Cosmetics, beide eigendom van het Franse luxeconcern LVMH, om mogelijke oneerlijke handelspraktijken. Het onderzoek is gericht op de marketing van producten voor volwassenen aan kinderen en tieners.

1 uur geleden
Britten starten onderzoek naar Just Eat om misleidende recensies

LONDEN (ANP) - De Britse marktwaakhond CMA start een onderzoek naar Just Eat, onderdeel van het concern achter het Nederlandse Thuisbezorgd, en vier andere bedrijven omdat zij mogelijk "neppe en misleidende" reviews op hun sites plaatsten. De toezichthouder onderzoekt onder meer of de bedrijven lage beoordelingen expres niet publiceerden, personeel vroegen om positieve reviews te schrijven, of kortingen aanboden in ruil voor positieve reviews.

2 uur geleden
AEX-index licht lager ondanks uitstel aanvallen VS op Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag licht lager begonnen. Beleggers verwerkten het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de staking van de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen met tien dagen te verlengen tot 6 april. De verlenging geeft meer tijd voor gesprekken. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran en verlopen de onderhandelingen met het land "zeer goed".

3 uur geleden
India komt met belastingwijzigingen om gestegen brandstofprijzen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India heeft een reeks belastingwijzigingen aangekondigd om consumenten te beschermen tegen de gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten. India behoort tot de landen die erg veel last hebben van de oorlog en de vrijwel afgesloten Straat van Hormuz. Het land kampt met grote tekorten aan vloeibaar petroleumgas (lpg), dat wordt gebruikt voor koken, en vloeibaar aardgas (lng).

3 uur geleden