Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleine uitslagen op New Yorkse aandelenbeurzen op Black Friday

Kleine uitslagen op New Yorkse aandelenbeurzen op Black Friday

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn op Black Friday niet ver van hun plek gekomen. De dag na Thanksgiving kent een verkorte handelssessie op Wall Street. De komende dagen zullen beleggers benieuwd zijn hoe winkelketens en webshops het hebben gedaan op de dag waarop veel Amerikanen inkopen doen voor de feestdagen.

De Dow-Jonesindex steeg 0,3 procent tot 35.390,15 punten. De bredere S&P 500 won net geen 0,1 procent tot 4559,34 punten en techbeurs Nasdaq zakte juist 0,1 procent tot 14.250,86 punten.

Na een vrije dag vanwege Thanksgiving op donderdag verwerkten beleggers onder andere het besluit van Duitsland om een wettelijke 'rem' op te hoge overheidsschulden tijdelijk te negeren. Dat zorgde voor een daling van de waarde van staatsobligaties, waardoor het rendement op de schuldpapieren juist oploopt.

NXP

De Eindhovense chipfabrikant NXP steeg 0,2 procent na een publicatie van NRC. Volgens de krant had een Chinese hackersgroep ruim twee jaar lang toegang tot het computernetwerk van de in New York genoteerde onderneming. NXP deed in het jaarverslag over 2019 melding van de cyberinbraak, maar het was daarbij niet duidelijk hoe lang de hack had geduurd.

John Bean Technologies (JBT), een technologiebedrijf voor de voedingsmiddelenindustrie, steeg licht na overnamenieuws. Het concern heeft interesse in de IJslandse fabrikant van slachtmachines Marel en biedt 2,4 miljard euro. Marel, met grote Nederlandse vestigingen, won op de Amsterdamse beurs al een vijfde aan beurswaarde.

Robotstofzuigers

Beursgenoteerde cryptobedrijven wonnen aan waarde na de stijging van de bitcoin. Die bereikte het hoogste niveau sinds mei 2022. Cryptobeurs Coinbas eindigde bijna 6 procent hoger.

Een andere opvallende stijger was iRobot, dat 39 procent meer waard werd. Volgens mediaberichten is de Europese Commissie van plan de overname van de fabrikant van robotstofzuigers door Amazon goed te keuren. Met die deal is 1,7 miljard dollar gemoeid.

Chipfabrikant

Nvidia zakte bijna 2 procent. Volgens persbureau Reuters heeft de chipfabrikant klanten in China laten weten de lancering van een nieuwe AI-chip voor de Chinese markt uit te stellen tot het eerste kwartaal van 2024. Het uitstel is volgens het bedrijf nodig om aan de strengere Amerikaanse exportregels te voldoen.

De euro steeg bijna 0,4 procent tot 1,0946 dollar. Een vat Amerikaanse olie werd 2,4 goedkoper op 75,26 dollar per vat. Brent-olie zakte 1,3 procent in prijs tot 80,31 dollar.

Meer uit Financieel

Sportmerk Nike onderuit op positief Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Nike ging woensdag hard onderuit op de beurzen in New York. De sportkledingfabrikant kwam met tegenvallende resultaten over het afgelopen kwartaal. Het bedrijf wist de omzet op peil te houden, maar de verkopen in de Noord-Amerikaanse markt vielen tegen.

34 minuten geleden
Topmannen failliet Carpetright beginnen webshop met dezelfde naam

UTRECHT (ANP) - De topmannen van het failliete Carpetright, Gideon Tienkamp en Maikel Hofman, hebben de merkrechten van het oude bedrijf overgekocht. Daarmee zijn ze onder de naam Carpetright IP een nieuwe webshop gestart, zo bevestigt Tienkamp na berichtgeving van vakmedium Wonen360.

1 uur geleden
Eigenaar Douwe Egberts overgenomen door Keurig Dr Pepper

AMSTERDAM (ANP) - Douwe Egberts-moederconcern JDE Peet's is vrijwel volledig in handen gekomen van Keurig Dr Pepper. Dat Amerikaanse drankenconcern kondigde de overname vorig jaar al aan. Nu de koper meer dan 96 procent van de aandelen in bezit heeft, is zeker dat de beursnotering van JDE Peet's in Amsterdam wordt beëindigd. Dit gebeurt later deze maand. De resterende aandeelhouders hebben nog even de tijd om hun stukken aan te bieden.

1 uur geleden
Twaalf hybrides van autoconcern Stellantis vatten vlam

HOOFDDORP (ANP/AFP) - Van de teruggeroepen hybrideauto's van Stellantis vanwege brandgevaar is tot nu toe bij twaalf voertuigen daadwerkelijk brand uitgebroken, heeft het concern bekendgemaakt. Het moederbedrijf van merken als Peugeot, Citroën, Alfa Romeo, Lancia, Jeep, Fiat en Opel riep eerder deze week wereldwijd ongeveer 700.000 auto's terug vanwege een kans op brand in de motorruimte.

1 uur geleden
Topman Ryanair vreest verstoringen brandstof bij lange oorlog

LONDEN (ANP/RTR) - Ryanair-topman Michael O'Leary vreest voor verstoringen bij de leveringen van vliegtuigbrandstof aan Europa vanaf mei als de oorlog in het Midden-Oosten langer gaat duren. Dat heeft hij gezegd in een interview met nieuwszender Sky News. Hij verwacht ook dat de ticketprijzen flink kunnen gaan stijgen door de fors hogere kosten voor kerosine.

2 uur geleden
Horecavrouw Marijke Vuik nieuwe voorzitter MKB-Nederland

DEN HAAG (ANP) - Marijke Vuik, de huidige voorzitter van Koninklijke Horeca Nederland, wordt per 1 juli de nieuwe voorzitter van MKB-Nederland. Vuik volgt Jacco Vonhof op, die in juni na bijna acht jaar voorzitterschap afscheid neemt van de ondernemersorganisatie.

2 uur geleden
Stichting klaagt Meta in Denemarken aan om socialmediaverslaving

ROTTERDAM (ANP) - Een Nederlandse stichting voor privacyrechtszaken spant in Denemarken een collectieve rechtszaak aan tegen Meta om de vermeende verslavende werking van sociale media. Volgens de Stichting Onderzoek Marktinformatie (SOMI) heeft het bedrijf achter Instagram en Facebook kinderen opzettelijk blootgesteld aan verslavende functies en hen onvoldoende beschermd.

2 uur geleden