Kleine uitslagen op New Yorkse aandelenbeurzen op Black Friday
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn op Black Friday niet ver van hun plek gekomen. De dag na Thanksgiving kent een verkorte handelssessie op Wall Street. De komende dagen zullen beleggers benieuwd zijn hoe winkelketens en webshops het hebben gedaan op de dag waarop veel Amerikanen inkopen doen voor de feestdagen.
De Dow-Jonesindex steeg 0,3 procent tot 35.390,15 punten. De bredere S&P 500 won net geen 0,1 procent tot 4559,34 punten en techbeurs Nasdaq zakte juist 0,1 procent tot 14.250,86 punten.
Na een vrije dag vanwege Thanksgiving op donderdag verwerkten beleggers onder andere het besluit van Duitsland om een wettelijke 'rem' op te hoge overheidsschulden tijdelijk te negeren. Dat zorgde voor een daling van de waarde van staatsobligaties, waardoor het rendement op de schuldpapieren juist oploopt.
NXP
De Eindhovense chipfabrikant NXP steeg 0,2 procent na een publicatie van NRC. Volgens de krant had een Chinese hackersgroep ruim twee jaar lang toegang tot het computernetwerk van de in New York genoteerde onderneming. NXP deed in het jaarverslag over 2019 melding van de cyberinbraak, maar het was daarbij niet duidelijk hoe lang de hack had geduurd.
John Bean Technologies (JBT), een technologiebedrijf voor de voedingsmiddelenindustrie, steeg licht na overnamenieuws. Het concern heeft interesse in de IJslandse fabrikant van slachtmachines Marel en biedt 2,4 miljard euro. Marel, met grote Nederlandse vestigingen, won op de Amsterdamse beurs al een vijfde aan beurswaarde.
Robotstofzuigers
Beursgenoteerde cryptobedrijven wonnen aan waarde na de stijging van de bitcoin. Die bereikte het hoogste niveau sinds mei 2022. Cryptobeurs Coinbas eindigde bijna 6 procent hoger.
Een andere opvallende stijger was iRobot, dat 39 procent meer waard werd. Volgens mediaberichten is de Europese Commissie van plan de overname van de fabrikant van robotstofzuigers door Amazon goed te keuren. Met die deal is 1,7 miljard dollar gemoeid.
Chipfabrikant
Nvidia zakte bijna 2 procent. Volgens persbureau Reuters heeft de chipfabrikant klanten in China laten weten de lancering van een nieuwe AI-chip voor de Chinese markt uit te stellen tot het eerste kwartaal van 2024. Het uitstel is volgens het bedrijf nodig om aan de strengere Amerikaanse exportregels te voldoen.
De euro steeg bijna 0,4 procent tot 1,0946 dollar. Een vat Amerikaanse olie werd 2,4 goedkoper op 75,26 dollar per vat. Brent-olie zakte 1,3 procent in prijs tot 80,31 dollar.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met een nieuw record begonnen. Beleggers maken zich op voor een drukke week met onder meer rentebesluiten in de Verenigde Staten, de eurozone en Japan. In Amsterdam openen deze week de AEX-bedrijven ASMI, Adyen, ING en Shell de boeken. Daarnaast komen grote Amerikaanse techbedrijven als Google-eigenaar Alphabet, Microsoft, Facebook-moederbedrijf Meta en iPhone-maker Apple met cijfers.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De shutdown van de Amerikaanse overheid veroorzaakt steeds grotere maatschappelijke ontwrichting in de Verenigde Staten, nu de impasse tussen de Republikeinen en Democraten over een overheidsbegroting al bijna een maand duurt. Zo voorzien autoriteiten ook toenemende problemen in de luchtvaart. Verder raakt de shutdown de voedselhulp.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De omvang van arbeidsmigratie in Nederland is veel groter dan gedacht. Waar de overheid spreekt over 220.000 tot 700.000 arbeidsmigranten, telt de Nederlandse arbeidsmarkt in werkelijkheid rond de 1,7 miljoen buitenlandse werknemers. Dat meldt onderzoeksbureau Intelligence Group naar aanleiding van nieuw onderzoek naar arbeidsmigratie in Nederland.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq heeft in de Verenigde Staten een zogenoemde broker-dealervergunning gekregen. Dat maakt het mogelijk dat gebruikers in dat land via bunq kunnen investeren in onder meer Amerikaanse aandelen en beleggingsfondsen. Volgens de Nederlandse bank gaat het om een stap in zijn uitbreiding naar de VS.
3 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Fitnessketen Basic-Fit neemt branchegenoot Clever Fit over. Met die overname wordt Basic-Fit naar eigen zeggen de grootste uitbater van sportscholen in Europa en ook marktleider in Duitsland. Daarnaast breidt Basic-Fit met de overname uit naar twaalf Europese landen. Nu is het bedrijf nog aanwezig in zes Europese landen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Amazon investeert tot en met 2027 ruim 1,4 miljard euro in Nederland om het aanbod van de webwinkel en de bezorging te verbeteren. Dit gebeurt onder meer door de plaatsing van meer pakketkluizen. Ook naar AWS, de cloudservice van het Amerikaanse concern, gaat meer geld.
3 uur geledenGUANGZHOU (ANP/AFP) - De eerste directe commerciƫle vlucht tussen het Chinese vasteland en India in meer dan vijf jaar is geland in Guangzhou, zo blijkt uit luchthaveninformatie. Het vliegtuig van het door de Nederlander Pieter Elbers geleide IndiGo was opgestegen in Calcutta.
13 uur geleden