Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleine uitslagen op Europese beurzen na nieuwe renteverlaging ECB

Kleine uitslagen op Europese beurzen na nieuwe renteverlaging ECB

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn donderdag met kleine uitslagen de handel uitgegaan, na het besluit van de Europese Centrale Bank (ECB) om de rente in de eurozone verder te verlagen. De rente gaat nu voor de vierde keer dit jaar met een kwart procentpunt omlaag, zoals algemeen was verwacht door beleggers.

Met de lagere rente wil de ECB de economie ondersteunen. De centrale bank in Frankfurt kwam ook met een verlaging van de groeiverwachtingen voor het eurogebied voor dit jaar en de komende jaren. In een toelichting zei ECB-president Christine Lagarde dat de economie van de eurozone aan vaart verliest. Naar verwachting zal de ECB volgend jaar verdergaan met het verlagen van de leenkosten.

De AEX-index op de beurs in Amsterdam eindigde 0,2 procent lager op 894,42 punten. De MidKap zakte 0,6 procent tot 863,04 punten. De aandelenmarkten in Frankfurt en Londen gingen licht omhoog, Parijs daalde een fractie.

Opvallende verliezer

ABN AMRO was een opvallende verliezer in de hoofdindex op het Damrak. De bank werd door analisten van de Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs op de verkooplijst gezet en verloor 4 procent. ING ging mee omlaag en leverde bijna 3 procent aan waarde in. Een lagere rente is bovendien doorgaans negatief voor de winstgevendheid van banken.

Andere dalers in de AEX waren staalconcern ArcelorMittal, uitzender Randstad, voedings- en gezondheidsbedrijf dsm-firmenich, chiptoeleverancier Besi en verffabrikant AkzoNobel met minnen tot 2 procent. Chipmachinefabrikant ASML en brouwer Heineken stonden bovenaan met plussen tot 1,2 procent.

Koppositie

In de MidKap nam luchtvaartcombinatie Air France-KLM de koppositie in met een winst van 3,7 procent. Technologiegroep TKH won 0,1 procent bij de middelgrote fondsen op Beursplein 5. Het bedrijf heeft een opdracht gekregen van ongeveer 200 miljoen euro voor de levering van kabels voor een Schots windmolenpark.

Op de beurs in Madrid ging kledingconcern Inditex verder omlaag, met een koersdaling van 2,5 procent. De eigenaar van kledingketens als Zara, Pull & Bear en Massimo Dutti verloor een dag eerder al 6,5 procent na bekendmaking van kwartaalresultaten die slecht vielen bij beleggers.

De euro was 1,0504 dollar waard, tegen 1,0510 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,2 procent goedkoper op 69,46 dollar. Brentolie kostte 1 procent minder op 72,74 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Turkije en Armenië hervatten handelsbetrekkingen na 33 jaar

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije en Armenië gaan na 33 jaar hun handelsbetrekkingen formeel hervatten. Dat heeft een woordvoerder van het Turkse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag gezegd.

6 minuten geleden
Brussel wil één ticket voor treinreizen in EU met overstap

BRUSSEL (ANP) - Treinreizigers moeten één ticket kunnen boeken voor een reis met verschillende EU-spoorwegmaatschappijen. Dat staat in een voorstel dat de Europese Commissie woensdag heeft gepresenteerd.

39 minuten geleden
Zweden en Polen grijpen opnieuw in met lagere brandstofbelasting

STOCKHOLM (ANP/AFP) - De Zweedse regering gaat opnieuw de belasting op autobrandstof verlagen om de stijgende prijzen door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan, werd woensdag bekend. Tegelijkertijd maakte Polen bekend dat een belastingverlaging op benzine en diesel opnieuw wordt verlengd, om consumenten en bedrijven te ondersteunen.

41 minuten geleden
ECB waarschuwt banken voor cyberaanvallen met AI-model Mythos

FRANKFURT (ANP/RTR) - De Europese Centrale Bank (ECB) wil dat banken in de eurozone zich snel voorbereiden op mogelijke cyberaanvallen die worden uitgevoerd met behulp van Anthropic's AI-model Mythos of vergelijkbare tools. Die oproep heeft het Nederlandse ECB-bestuurslid Frank Elderson woensdag gedaan in een nieuwsbrief van de centrale bank.

1 uur geleden
Duitse rechters: kleinere Milka-reep moest in andere verpakking

BREMEN (ANP/DPA) - Het bedrijf achter Milka had de iets kleinere chocoladerepen niet mogen verkopen zonder de verpakkingen aan te passen. Een rechtbank in het Duitse Bremen heeft woensdag geoordeeld dat de repen van het Amerikaanse levensmiddelenconcern Mondelēz in strijd zijn met de mededingingswet.

1 uur geleden
Bedrijf achter pretpark van zakenman Hennie van der Most failliet

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank Rotterdam heeft Speelstad Rotterdam, het bedrijf van Hennie van der Most achter attractiepark Rivoli Rotterdam, failliet verklaard. Dat heeft curator Vincent Terlouw bevestigd. Het faillissement werd aangevraagd door een investeringsfonds.

1 uur geleden
ACM bekijkt voorstel tijdgebonden stroomtarieven kleinverbruikers

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) kijkt naar een voorstel van brancheorganisatie Netbeheer Nederland voor volume- en tijdsafhankelijke tarieven voor kleinverbruikers, zoals huishoudens. Het voorstel houdt in dat kleinverbruikers meer betalen voor stroomgebruik tijdens piekmomenten op het net of als ze veel elektriciteit afnemen.

3 uur geleden