Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleine uitslagen op Europese beurzen na nieuwe renteverlaging ECB

Kleine uitslagen op Europese beurzen na nieuwe renteverlaging ECB

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn donderdag met kleine uitslagen de handel uitgegaan, na het besluit van de Europese Centrale Bank (ECB) om de rente in de eurozone verder te verlagen. De rente gaat nu voor de vierde keer dit jaar met een kwart procentpunt omlaag, zoals algemeen was verwacht door beleggers.

Met de lagere rente wil de ECB de economie ondersteunen. De centrale bank in Frankfurt kwam ook met een verlaging van de groeiverwachtingen voor het eurogebied voor dit jaar en de komende jaren. In een toelichting zei ECB-president Christine Lagarde dat de economie van de eurozone aan vaart verliest. Naar verwachting zal de ECB volgend jaar verdergaan met het verlagen van de leenkosten.

De AEX-index op de beurs in Amsterdam eindigde 0,2 procent lager op 894,42 punten. De MidKap zakte 0,6 procent tot 863,04 punten. De aandelenmarkten in Frankfurt en Londen gingen licht omhoog, Parijs daalde een fractie.

Opvallende verliezer

ABN AMRO was een opvallende verliezer in de hoofdindex op het Damrak. De bank werd door analisten van de Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs op de verkooplijst gezet en verloor 4 procent. ING ging mee omlaag en leverde bijna 3 procent aan waarde in. Een lagere rente is bovendien doorgaans negatief voor de winstgevendheid van banken.

Andere dalers in de AEX waren staalconcern ArcelorMittal, uitzender Randstad, voedings- en gezondheidsbedrijf dsm-firmenich, chiptoeleverancier Besi en verffabrikant AkzoNobel met minnen tot 2 procent. Chipmachinefabrikant ASML en brouwer Heineken stonden bovenaan met plussen tot 1,2 procent.

Koppositie

In de MidKap nam luchtvaartcombinatie Air France-KLM de koppositie in met een winst van 3,7 procent. Technologiegroep TKH won 0,1 procent bij de middelgrote fondsen op Beursplein 5. Het bedrijf heeft een opdracht gekregen van ongeveer 200 miljoen euro voor de levering van kabels voor een Schots windmolenpark.

Op de beurs in Madrid ging kledingconcern Inditex verder omlaag, met een koersdaling van 2,5 procent. De eigenaar van kledingketens als Zara, Pull & Bear en Massimo Dutti verloor een dag eerder al 6,5 procent na bekendmaking van kwartaalresultaten die slecht vielen bij beleggers.

De euro was 1,0504 dollar waard, tegen 1,0510 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,2 procent goedkoper op 69,46 dollar. Brentolie kostte 1 procent minder op 72,74 dollar per vat.

Meer uit Financieel

EU en Australië akkoord over vrijhandel en defensiesamenwerking

CANBERRA (ANP/AFP/RTR) - De Europese Unie en Australië hebben een akkoord bereikt over meer vrijhandel en defensiesamenwerking, melden de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en de Australische premier Anthony Albanese in de nacht van maandag op dinsdag.

2 uur geleden
Nederland blijft innovatiekoploper bij Europese octrooiaanvragen

DEN HAAG (ANP) - Nederland was ook vorig jaar een van de innovatiekoplopers als het gaat om octrooiaanvragen in Europa. Dat meldt het Europees Octrooibureau (EOB). Nederlandse bedrijven en uitvinders hebben 7006 Europese octrooien aangevraagd. Dat komt neer op 388 aanvragen per miljoen inwoners. Daarmee staat Nederland per inwoner wereldwijd in de top vijf.

4 uur geleden
Nederland blijft innovatiekoploper bij Europese octrooiaanvragen

DEN HAAG (ANP) - Nederland was ook vorig jaar een van de innovatiekoplopers als het gaat om octrooiaanvragen in Europa. Dat meldt het Europees Octrooibureau (EOB). Nederlandse bedrijven en uitvinders hebben 7006 Europese octrooien aangevraagd. Dat komt neer op 388 aanvragen per miljoen inwoners. Daarmee staat Nederland per inwoner wereldwijd in de top vijf.

5 uur geleden
Hoop op einde oorlog in Midden-Oosten stuwt Wall Street

NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street lieten maandag herstel zien, al moesten ze bij het slot een deel van de eerdere winsten weer inleveren. Beleggers reageerden positief op de opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over een pauze van de aanvallen door de Verenigde Staten op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen om ruimte te bieden voor onderhandelingen. Dat gaf handelaren hoop op een naderend einde van het conflict in het Midden-Oosten. Dat heeft de olieprijzen opgedreven en de vrees voor een wereldwijde recessie aangewakkerd.

8 uur geleden
Werkgevers vragen leaserijders vaker goedkopere pomp op te zoeken

AMSTERDAM (ANP) - Vanwege de sterk gestegen brandstofprijzen vragen werkgevers steeds vaker aan leaserijders om bij goedkope tankstations te tanken in plaats van langs de snelweg. "Dat deden ze al, maar nu gebeurt dit nog vaker. Momenteel is het extra relevant", zegt een woordvoerster van Ayvens, de grootste leasemaatschappij van Nederland.

9 uur geleden
Groot deel visserij niet de zee op om hoge brandstofkosten

URK (ANP) - Een groot deel van de Nederlandse visserij blijft deze week binnen vanwege de hoge brandstofprijzen. Ruim de helft van de tientallen boomkorvissers, qua vangst de grootste categorie in de sector, gaat deze week niet de zee op omdat dit niet langer rendabel is. "Zo'n besluit is heel uitzonderlijk", zegt directeur Geert Meun van branchevereniging VisNed naar aanleiding van eerdere berichtgeving door De Telegraaf.

10 uur geleden
Veerdiensten overwegen prijsverhoging door hogere brandstofkosten

DEN HAAG (ANP) - Veerdiensten overwegen hun tarieven te verhogen of hun dienstregelingen in te perken vanwege de hogere prijzen voor brandstof. Dat zegt secretaris Erik van Toor van branchevereniging Veerdiensten Nederland. Onder de koepel vallen onder andere de veren van GVB in Amsterdam.

10 uur geleden