Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleine uitslagen op Europese beurzen na nieuwe renteverlaging ECB

Kleine uitslagen op Europese beurzen na nieuwe renteverlaging ECB

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn donderdag met kleine uitslagen de handel uitgegaan, na het besluit van de Europese Centrale Bank (ECB) om de rente in de eurozone verder te verlagen. De rente gaat nu voor de vierde keer dit jaar met een kwart procentpunt omlaag, zoals algemeen was verwacht door beleggers.

Met de lagere rente wil de ECB de economie ondersteunen. De centrale bank in Frankfurt kwam ook met een verlaging van de groeiverwachtingen voor het eurogebied voor dit jaar en de komende jaren. In een toelichting zei ECB-president Christine Lagarde dat de economie van de eurozone aan vaart verliest. Naar verwachting zal de ECB volgend jaar verdergaan met het verlagen van de leenkosten.

De AEX-index op de beurs in Amsterdam eindigde 0,2 procent lager op 894,42 punten. De MidKap zakte 0,6 procent tot 863,04 punten. De aandelenmarkten in Frankfurt en Londen gingen licht omhoog, Parijs daalde een fractie.

Opvallende verliezer

ABN AMRO was een opvallende verliezer in de hoofdindex op het Damrak. De bank werd door analisten van de Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs op de verkooplijst gezet en verloor 4 procent. ING ging mee omlaag en leverde bijna 3 procent aan waarde in. Een lagere rente is bovendien doorgaans negatief voor de winstgevendheid van banken.

Andere dalers in de AEX waren staalconcern ArcelorMittal, uitzender Randstad, voedings- en gezondheidsbedrijf dsm-firmenich, chiptoeleverancier Besi en verffabrikant AkzoNobel met minnen tot 2 procent. Chipmachinefabrikant ASML en brouwer Heineken stonden bovenaan met plussen tot 1,2 procent.

Koppositie

In de MidKap nam luchtvaartcombinatie Air France-KLM de koppositie in met een winst van 3,7 procent. Technologiegroep TKH won 0,1 procent bij de middelgrote fondsen op Beursplein 5. Het bedrijf heeft een opdracht gekregen van ongeveer 200 miljoen euro voor de levering van kabels voor een Schots windmolenpark.

Op de beurs in Madrid ging kledingconcern Inditex verder omlaag, met een koersdaling van 2,5 procent. De eigenaar van kledingketens als Zara, Pull & Bear en Massimo Dutti verloor een dag eerder al 6,5 procent na bekendmaking van kwartaalresultaten die slecht vielen bij beleggers.

De euro was 1,0504 dollar waard, tegen 1,0510 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,2 procent goedkoper op 69,46 dollar. Brentolie kostte 1 procent minder op 72,74 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Open Huizen Dag trekt 52.000 bezoekers, meer dan vorige keer

UTRECHT (ANP) - Ongeveer 52.000 mensen hebben zaterdag een koopwoning bezichtigd tijdens de Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in oktober. Toen bekeken 45.000 mensen een huis.

1 uur geleden
WTO-leden dichter bij overeenkomst digitale handel

YAOUNDÉ (ANP) - Wereldwijde afspraken om geen invoerheffingen in te voeren voor digitale handel worden mogelijk verlengd. Binnen de Wereldhandelsorganisatie (WTO) is de afspraak dat "elektronische transmissies", zoals downloads of digitale diensten, niet te maken mogen krijgen met importheffingen. India verzette zich aanvankelijk tegen een verlenging van die overeenkomst, maar laat zijn bezwaren op de WTO-top in Kameroen mogelijk vallen.

3 uur geleden
Haven in Oman ligt twee dagen stil, verwacht Maersk

KOPENHAGEN (ANP) - De werkzaamheden in de haven van Salalah in Oman liggen ongeveer 48 uur stil na een aanval zaterdagochtend, verwacht Maersk. De haven werd geëvacueerd na een "veiligheidsincident" dat schade heeft veroorzaakt aan een hijskraan. Volgens Maersk waren drones betrokken bij de aanval en werden explosies gemeld.

3 uur geleden
Eurocommissaris meldt goed gesprek met handelsgezant VS

YAOUNDÉ (ANP/RTR) - De Eurocommissaris voor Handel zegt een "zeer positief" gesprek met de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer te hebben gehad. Ze spraken onder andere over toegang tot kritieke mineralen en importheffingen, zei Maroš Šefčovič bij een top van de Wereldhandelsorganisatie (WTO) in Kameroen. De ontmoeting volgt enkele dagen op de goedkeuring van het Europees Parlement voor de handelsdeal die de VS en de Europese Commissie de afgelopen zomer sloten.

4 uur geleden
Hele kottervloot aan de kant door dure diesel, vreest Vissersbond

URK (ANP) - Als de brandstofprijzen voor kottervissers hoog blijven, vaart binnenkort bijna niemand van de Nederlandse kottervloot nog uit. De hoge dieselkosten maken het vrijwel onmogelijk om geld te verdienen aan de gevangen vis, waarschuwt de Nederlandse Vissersbond.

5 uur geleden
Opnieuw flinke verliezen op Wall Street, olieprijzen fors hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag opnieuw fors omlaag. Het sentiment onder beleggers op Wall Street bleef negatief door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten, ondanks de verlenging van de pauze van de Amerikaanse aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten tot 6 april. Tegelijkertijd bleven de olieprijzen sterk stijgen.

20 uur geleden
Merz: Duitse kolencentrales mogelijk langer in bedrijf om oorlog

FRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland kan steenkolencentrales langer in bedrijf houden als de energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten nog langer hoog blijven. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz vrijdag gezegd. Duitsland heeft een doelstelling om uiterlijk in 2038 helemaal te stoppen met kolencentrales. Maar door de oorlog zijn de gasprijzen sterk gestegen en kolencentrales kunnen helpen om het gasverbruik te drukken.

22 uur geleden