Kleine uitslagen op Europese beurzen in aanloop banenrapport VS
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lieten vrijdag bij opening van de handel kleine koersuitslagen zien in aanloop naar het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid dat in de middag wordt gepubliceerd. De ontwikkelingen op de arbeidsmarkt zijn van belang voor het rentebeleid van de Amerikaanse centralebankenkoepel Federal Reserve.
De afgelopen tijd kwamen er steeds meer signalen over een afkoelende arbeidsmarkt in de Verenigde Staten, wat tot zorgen op de beurzen over de Amerikaanse economie leidde. Vorige maand kwam de Fed nog met een verlaging van de rente met een half procentpunt, wat sterker was dan veel economen hadden verwacht. Door de rente te verlagen, wordt de economie gestimuleerd. Op de financiële markten wordt nu vooral uitgekeken naar de stappen van de Fed bij de komende vergaderingen.
De AEX-index in Amsterdam stond in de ochtendhandel vrijwel onveranderd op 910,51 punten. De MidKap won 0,8 procent tot 898,68 punten. In Londen en Frankfurt werden minnen tot 0,1 procent op de koersenborden gezet. Parijs boekte een kleine winst.
AkzoNobel
In de AEX was AkzoNobel koploper met een plus van 2,8 procent. Het verfconcern overweegt onderdelen af te stoten om meer te kunnen investeren in zijn coatings en denkt allereerst aan het afsplitsen van onderdelen die decoratieve verf verkopen in Zuid-Azië. Grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak waren informatieleveranciers RELX en Wolters Kluwer met minnen tot 1,2 procent.
Shell kreeg er nog eens 0,8 procent bij en het Britse BP klom 1 procent in Londen. De olieprijzen liggen op koers om de sterkste wekelijkse prijsstijging te maken sinds begin vorig jaar door de oplopende spanningen in het Midden-Oosten en de vrees voor een Israëlische aanval op de olie-industrie van Iran. De prijzen zijn daardoor deze week ongeveer 8 procent geklommen.
Olie
Een vat Amerikaanse olie kostte vrijdagochtend 0,4 procent meer op 74,03 dollar en Brentolie werd ook 0,4 procent duurder, op 77,95 dollar per vat. Dat is het hoogste niveau in ongeveer twee maanden.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Grote pensioenfondsen hadden eind vorig jaar meer geld om alle pensioenen te kunnen betalen. Dit laten zorgfonds PFZW, ambtenarenpensioenfonds ABP, metaalfonds PMT, metalektrofonds PME en bpfBOUW weten. Dat komt volgens hen door de gestegen rente.
2 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De doorstroming op de woningmarkt komt verder onder druk te staan, stelt De Hypotheker. Dat is het gevolg van aangescherpte hypotheekregels, waardoor het voor ouderen financieel minder interessant wordt om naar een kleinere koopwoning te verhuizen.
2 uur geledenAUSTIN (ANP) - De winst van de bouwer van elektrische auto's Tesla is in het afgelopen kwartaal flink gedaald onder druk van lagere verkopen en hogere kosten. Volgens het door Elon Musk geleide bedrijf kwam de nettowinst uit op 840 miljoen dollar, wat 61 procent minder is dan een jaar eerder.
3 uur geledenMENLO PARK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms gaat dit jaar veel meer geld uitgeven aan datacenters en kunstmatige intelligentie. Dat kwam woensdag naar voren bij de presentatie van de jaarcijfers van het socialemediabedrijf. Daarmee voert Meta de druk flink op in de concurrentiestrijd op het vlak van AI tussen grote techbedrijven.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koersuitslagen gesloten na het besluit van de Amerikaanse centrale bank om de rente onveranderd te laten, zoals was verwacht. Daarnaast ging de aandacht op Wall Street uit naar de kwartaalcijfers van grote bedrijven, waaronder koffieketen Starbucks en chipproducent Texas Instruments.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank laat de rente in de Verenigde Staten onveranderd, zoals algemeen was verwacht op de financiële markten. In december kwam de Federal Reserve nog met de derde renteverlaging op rij om zo de economie en arbeidsmarkt te stimuleren.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Investeringsmaatschappij CVC Capital Partners is in vergevorderde gesprekken met speciaalchemieconcern dsm-firmenich over een overname van zijn tak voor ingrediënten en vitamines voor diervoeding Animal Nutrition & Health (ANH). Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Mogelijk kan al binnen enkele dagen een deal worden aangekondigd, aldus Bloomberg.
7 uur geleden