Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleine uitslagen op Europese beurzen in aanloop banenrapport VS

Kleine uitslagen op Europese beurzen in aanloop banenrapport VS

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lieten vrijdag bij opening van de handel kleine koersuitslagen zien in aanloop naar het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid dat in de middag wordt gepubliceerd. De ontwikkelingen op de arbeidsmarkt zijn van belang voor het rentebeleid van de Amerikaanse centralebankenkoepel Federal Reserve.

De afgelopen tijd kwamen er steeds meer signalen over een afkoelende arbeidsmarkt in de Verenigde Staten, wat tot zorgen op de beurzen over de Amerikaanse economie leidde. Vorige maand kwam de Fed nog met een verlaging van de rente met een half procentpunt, wat sterker was dan veel economen hadden verwacht. Door de rente te verlagen, wordt de economie gestimuleerd. Op de financiële markten wordt nu vooral uitgekeken naar de stappen van de Fed bij de komende vergaderingen.

De AEX-index in Amsterdam stond in de ochtendhandel vrijwel onveranderd op 910,51 punten. De MidKap won 0,8 procent tot 898,68 punten. In Londen en Frankfurt werden minnen tot 0,1 procent op de koersenborden gezet. Parijs boekte een kleine winst.

AkzoNobel

In de AEX was AkzoNobel koploper met een plus van 2,8 procent. Het verfconcern overweegt onderdelen af te stoten om meer te kunnen investeren in zijn coatings en denkt allereerst aan het afsplitsen van onderdelen die decoratieve verf verkopen in Zuid-Azië. Grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak waren informatieleveranciers RELX en Wolters Kluwer met minnen tot 1,2 procent.

Shell kreeg er nog eens 0,8 procent bij en het Britse BP klom 1 procent in Londen. De olieprijzen liggen op koers om de sterkste wekelijkse prijsstijging te maken sinds begin vorig jaar door de oplopende spanningen in het Midden-Oosten en de vrees voor een Israëlische aanval op de olie-industrie van Iran. De prijzen zijn daardoor deze week ongeveer 8 procent geklommen.

Olie

Een vat Amerikaanse olie kostte vrijdagochtend 0,4 procent meer op 74,03 dollar en Brentolie werd ook 0,4 procent duurder, op 77,95 dollar per vat. Dat is het hoogste niveau in ongeveer twee maanden.

Meer uit Financieel

Wall Street en goud flink omhoog, dollar en bitcoin minder waard

NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn in 2025 flink gestegen, ondanks de handelsstrijd van president Donald Trump en andere geopolitieke onrust. Dat komt vooral door de onverzadigbare honger van beleggers naar AI-aandelen. Verder werden goud en zilver flink meer waard. Wel kende de dollar de sterkste waardedaling sinds 2017. Ook de bitcoin lukte het niet om zijn waarde vast te houden.

1 uur geleden
Tesla wil productie in Duitse fabriek verder opvoeren

BERLIJN (ANP) - Tesla is van plan de productie in zijn Duitse fabriek, nabij Berlijn, in 2026 te verhogen, ondanks de moeilijke situatie op de markt in Duitsland. De productie is dit jaar ook al elk kwartaal volgens plan gegroeid, heeft fabrieksdirecteur André Thierig gezegd in een interview met het Duitse persbureau dpa.

5 uur geleden
Verkoop vuurwerk naar recordbedrag van 129 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - De verkoop van vuurwerk in Nederland is dit jaar naar een recordbedrag gestegen van ongeveer 129 miljoen euro. Dat meldt voorzitter Leo Groeneveld van Belangenvereniging Pyrotechniek Nederland (BPN). Daarmee werd het record van circa 118 miljoen euro van vorig jaar verbroken.

6 uur geleden
Olieprijzen in 2025 sterkst gedaald sinds coronapandemie

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn dit jaar het sterkst gedaald sinds de beginfase van de coronapandemie in 2020. Ook aan de pomp in Nederland gingen de prijzen iets omlaag, maar bij lange na niet zoveel als de olieprijzen. Toch kan het hier op oudejaarsdag druk zijn bij tankstations, omdat de accijnzen met de jaarwisseling omhooggaan. Dan wordt tanken in een klap weer wat duurder.

7 uur geleden
Wall Street opent licht lager op laatste dag sterk beursjaar 2025

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag licht lager begonnen aan de laatste dag van 2025. Ondanks dat Wall Street de kerstrally van vorige week niet wist voort te zetten, stevenen de beursgraadmeters af op forse koerswinsten over het hele jaar. Dat werd gekenmerkt door de handelsoorlog van president Donald Trump en de euforie en bubbelvrees rond kunstmatige intelligentie (AI).

8 uur geleden
Grote Belgische spoorstaking dreigt in januari

BRUSSEL (ANP/BELGA) - In België dreigt in januari een grote spoorstaking. Vakbonden willen een hele werkweek staken, van maandag 26 tot vrijdag 30 januari, hebben ze woensdag aangekondigd.

8 uur geleden
AEX-index sluit bewogen beursjaar 2025 vlak af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index heeft woensdag het bewogen beursjaar 2025 onveranderd afgesloten. Het jaar stond vooral in het teken van de handelsoorlog van de Amerikaanse president Donald Trump, de opkomst van kunstmatige intelligentie en geopolitieke spanningen. Een sterke eindejaarsrally zat er dit jaar niet in. Beleggers namen weinig risico aan het einde van het positieve beursjaar.

10 uur geleden