Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleine uitslagen op Europese beurzen in aanloop banenrapport VS

Kleine uitslagen op Europese beurzen in aanloop banenrapport VS

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lieten vrijdag bij opening van de handel kleine koersuitslagen zien in aanloop naar het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid dat in de middag wordt gepubliceerd. De ontwikkelingen op de arbeidsmarkt zijn van belang voor het rentebeleid van de Amerikaanse centralebankenkoepel Federal Reserve.

De afgelopen tijd kwamen er steeds meer signalen over een afkoelende arbeidsmarkt in de Verenigde Staten, wat tot zorgen op de beurzen over de Amerikaanse economie leidde. Vorige maand kwam de Fed nog met een verlaging van de rente met een half procentpunt, wat sterker was dan veel economen hadden verwacht. Door de rente te verlagen, wordt de economie gestimuleerd. Op de financiële markten wordt nu vooral uitgekeken naar de stappen van de Fed bij de komende vergaderingen.

De AEX-index in Amsterdam stond in de ochtendhandel vrijwel onveranderd op 910,51 punten. De MidKap won 0,8 procent tot 898,68 punten. In Londen en Frankfurt werden minnen tot 0,1 procent op de koersenborden gezet. Parijs boekte een kleine winst.

AkzoNobel

In de AEX was AkzoNobel koploper met een plus van 2,8 procent. Het verfconcern overweegt onderdelen af te stoten om meer te kunnen investeren in zijn coatings en denkt allereerst aan het afsplitsen van onderdelen die decoratieve verf verkopen in Zuid-Azië. Grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak waren informatieleveranciers RELX en Wolters Kluwer met minnen tot 1,2 procent.

Shell kreeg er nog eens 0,8 procent bij en het Britse BP klom 1 procent in Londen. De olieprijzen liggen op koers om de sterkste wekelijkse prijsstijging te maken sinds begin vorig jaar door de oplopende spanningen in het Midden-Oosten en de vrees voor een Israëlische aanval op de olie-industrie van Iran. De prijzen zijn daardoor deze week ongeveer 8 procent geklommen.

Olie

Een vat Amerikaanse olie kostte vrijdagochtend 0,4 procent meer op 74,03 dollar en Brentolie werd ook 0,4 procent duurder, op 77,95 dollar per vat. Dat is het hoogste niveau in ongeveer twee maanden.

Meer uit Financieel

Palantir verdubbelt omzet in VS en verhoogt jaarverwachting

MIAMI (ANP) - Het Amerikaanse softwarebedrijf Palantir Technologies heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn omzet in de Verenigde Staten ruim verdubbeld, grotendeels door opdrachten van de Amerikaanse overheid. De nettowinst nam met ruim de helft toe, werd maandag na het slot van de Amerikaanse beurzen bekend. Het concern verhoogde zijn winst- en omzetverwachting voor heel het jaar.

4 uur geleden
Brussel aan lidstaten: neem alleen gerichte energiemaatregelen

BRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten moeten voorlopig vasthouden aan tijdelijke, gerichte maatregelen met een beperkte financiële impact in antwoord op de energiecrisis. Dat heeft Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) de ministers van Financiën maandag op het hart gedrukt. Die waren in Brussel bijeen om onder meer over de economische gevolgen van de oorlog in Iran te spreken, waaronder de gestegen energieprijzen.

5 uur geleden
Wall Street sluit lager, eBay omhoog na megabod van GameStop

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn maandag in het rood geëindigd door oplaaiend geweld in het Midden-Oosten. Beleggers deden een stap terug na een explosie op een Zuid-Koreaans schip in de Straat van Hormuz. Daarnaast meldden de Verenigde Arabische Emiraten raketten vanuit Iran te hebben onderschept. Dat dreef de olieprijzen stevig op.

5 uur geleden
Haribo verkoopt meer snoep dan ooit, mogelijk door dure chocolade

GRAFSCHAFT (ANP/DPA) - Haribo heeft afgelopen jaar meer snoep verkocht dan ooit. Volgens het Duitse bedrijf komt dat doordat mensen vaker voor andere zoetigheden dan chocolade kiezen door de hoge cacaoprijs. In de Benelux riep Haribo vorig jaar colasnoepjes terug nadat in Nederland in enkele snoepjes cannabis was aangetroffen, maar die gebeurtenis heeft wereldwijd ogenschijnlijk weinig impact gehad.

9 uur geleden
Defensiebedrijf CSG ontkent beschuldigingen opgeklopte cijfers

PRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met een beursnotering in Amsterdam, is het "sterk oneens met de gepresenteerde conclusies en beweringen" in een rapport van Hunterbrook. Dit onderzoeksplatform met investeringsactiviteiten maakte maandag bekend dat de defensieleverancier zijn cijfers over verkopen zou hebben verfraaid. Ook zouden er ruzies in de top van het bedrijf spelen.

9 uur geleden
Defensiebedrijf CSG keldert op verdeeld Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, dat in januari naar de Amsterdamse beurs ging, is maandag hard onderuitgegaan op het Damrak. Het aandeel sloot met een verlies van ruim 13 procent, nadat de handel in aandelen CSG eerder op de dag kortstondig werd stilgelegd. Toen stond het aandeel ruim 20 procent lager.

9 uur geleden
Ministers EU: gesprek met VS gewenst maar ook voorbereid op actie

BRUSSEL (ANP) - EU-landen willen in gesprek blijven met de Verenigde Staten over de handelsdeal, maar zijn ook bereid te kijken naar eventuele maatregelen tegen de verhoogde importtarieven van 25 procent voor auto's. Dat stelden meerdere ministers van Financiën voorafgaand aan een vergadering van de eurolanden in Brussel.

11 uur geleden