Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleine uitslagen op beurzen in New York, Spotify bij winnaars

Kleine uitslagen op beurzen in New York, Spotify bij winnaars

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York vertoonden woensdag kleine uitslagen. Beleggers wachtten voornamelijk af nadat dinsdag een einde was gekomen aan een rally die volgde op de overwinning van Donald Trump bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen. Cijfers van streamingdienst Spotify vielen in de smaak.

De S&P 500 eindigde een fractie hoger op een stand van 5985,38 punten. De Dow-Jonesindex won 0,1 procent tot 43.958,19 punten en techbeurs Nasdaq zakte 0,3 procent tot 19.230,74 punten.

Beleggers verwerkten de inflatiecijfers voor de Verenigde Staten. De prijzen die consumenten voor goederen en diensten betalen zijn in oktober harder gestegen dan in september. Maar de nieuwe inflatiecijfers kwamen grotendeels overeen met de verwachtingen op de financiële markten. Beleggers schatten de kans op een nieuwe renteverlaging door de Federal Reserve in december nu groter in, werd duidelijk op de derivatenmarkt.

Spotify

De Zweedse muziekstreamingdienst Spotify won ruim 11 procent aan beurswaarde. Het bedrijf meldde in zijn kwartaalbericht een hogere omzet en winst, wat te danken was aan een toestroom van klanten met een premium-abonnement. Daarnaast vielen de kosten lager uit na een reorganisatie vorig jaar.

Chipbedrijf Advanced Micro Devices (AMD) kondigde aan 4 procent van de banen te schrappen. Die ingreep is volgens het bedrijf nodig om meer geld en middelen in te kunnen zetten voor de snelst groeiende markten voor halfgeleiders, zoals AI. Het aandeel eindigde ruim 3 procent lager.

Mastercard

VF Corp eindigde 1,3 procent lager. Kredietbeoordelaar S&P Global verlaagde het rapportcijfer voor de financiële staat van de eigenaar van schoenenmerk Vans naar BBB-, waarmee het bedrijf een junkstatus krijgt. Dat betekent dat geld lenen aan VF Corp als zeer risicovol wordt gezien. VF Corp kampt met dalende verkoopcijfers bij zijn grootste vier merken, waar ook The North Face, Timberland en Dickies bij horen.

Mastercard praatte beleggers bij over de strategie voor de komende jaren. Daarbij voorspelde het betaalkaartenbedrijf minder sterke groei tot en met 2027. Het aandeel verloor 1,4 procent.

De euro was 1,0564 dollar waard, tegen 1,0570 bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie werd 0,2 procent goedkoper op 67,98 dollar. Brentolie daalde een fractie tot 71,89 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Schiphol halveert aantal grondafhandelaren in 2027

SCHIPHOL (ANP) - Het duurt tot 2027 voordat het aantal grondafhandelaren op Schiphol is teruggebracht naar drie, in plaats van de huidige zes. Dat maakte de luchthaven bekend bij het begin van de aanbesteding voor bedrijven die verantwoordelijk worden voor de bagageafhandeling en werkzaamheden rond vliegtuigen. Het is al jaren de wens van de politiek en Schiphol om het aantal afhandelaren te beperken.

49 minuten geleden
ING: economie groeit door ondanks handelsstrijd en spaarwoede

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie groeit voorlopig door ondanks de handelsstrijd van Donald Trump en andere geopolitieke spanningen, voorspellen economen van ING. Voor 2026 voorzien zij daarbij een stevige koopkrachtstijging, al blijft de consument voorzichtig en wachten grote dossiers als het overvolle stroomnet en de stikstofproblematiek nog altijd op aanpak.

1 uur geleden
Brussel onderzoekt Meta om misbruik marktpositie AI op WhatsApp

BRUSSEL (ANP) - Brussel heeft een onderzoek geopend naar Meta's beleid rondom AI-functies in WhatsApp. De Europese Commissie gaat beoordelen of het Amerikaanse techbedrijf mogelijk in strijd handelt met Europese mededingingsregels door het concurrerende bedrijven moeilijker te maken om klanten via WhatsApp te bereiken.

3 uur geleden
Verzekeraars beloven hogere premie voor trouwe klant te voorkomen

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse verzekeraars hebben actie beloofd om te voorkomen dat trouwe klanten onnodig hogere premies betalen dan nieuwe. Een aantal van hen controleert het verzekeringenaanbod blijvend om deze prijsverschillen te voorkomen, melden het Verbond van Verzekeraars en de Autoriteit Financiële Markten (AFM).

3 uur geleden
Industrie produceert iets groener, geen langetermijnverbetering

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse industrie heeft vorig jaar iets groener geproduceerd dan een jaar eerder, maar op de langere termijn is er nog geen sprake van een trendbreuk. Dat meldt de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa) op basis van gegevens van grote industriebedrijven in ons land.

3 uur geleden
Brussel wil financiële markten beter stroomlijnen

BRUSSEL (ANP) - Brussel vindt de financiële markten binnen de EU te gefragmenteerd en wil dat het makkelijker wordt om binnen Europa financiële diensten te verhandelen. Daarvoor presenteert de Europese Commissie donderdag een plan. Daarin geeft Brussel de Europese toezichthouder voor financieel toezicht ook een grotere rol.

4 uur geleden
Italiaanse politie onderzoekt modemerken om mogelijke uitbuiting

MILAAN (ANP) - De Italiaanse politie heeft op hoofdkantoren van dertien bekende modebedrijven documenten opgevraagd over hun omgang met toeleveranciers, meldt persbureau Reuters op basis van documenten van justitie. De actie is onderdeel van een breder onderzoek naar vermeende uitbuiting van arbeiders in de mode-industrie. Agenten bezochten onder andere Dolce & Gabbana, Versace, Prada en de Italiaanse tak van Adidas.

5 uur geleden