Kleine uitslagen op beurzen Europa in afwachting banenrapport VS
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen kwamen vrijdag maar mondjesmaat in beweging. Op de financiële markten wordt uitgekeken naar de publicatie van het Amerikaanse banenrapport. Dat geeft mogelijk meer inzicht over of en hoe snel de crisissteunmaatregelen door de Amerikaanse centrale bank kunnen worden afgebouwd.
De AEX-index in Amsterdam stond tegen het middaguur 0,1 procent lager op 792,76 punten. De MidKap won 0,1 procent tot 1112,95 punten. De graadmeter in Londen steeg 0,1 procent. Frankfurt noteerde vlak en Parijs leverde 0,3 procent in.
Verlichtingsbedrijf Signify, dat een nieuwe lijn slimme verlichtingsproducten lanceerde, was de sterkste stijger in de AEX met een winst van 1,6 procent. Ook Unilever (plus 1,3 procent) stond bij de sterkste stijgers. DSM maakte een eerder verlies goed en won 0,2 procent. Het speciaalchemiebedrijf kondigde aan de leverancier van op zuivel gebaseerde aroma's First Choice Ingredients over te nemen voor een bedrag van 453 miljoen dollar.
Shell
Olie- en gasconcern Shell verloor 0,5 procent. Steeds meer pensioenfondsen staken hun investeringen in de fossiele industrie. Eerder maakte het pensioenfonds Horeca & Catering bekend dat het zijn investeringen staakt. Nu stapt ook PME, een van de grootste pensioenfondsen, uit olie en gas. Verder werd bekend dat Shell een langjarige overeenkomst heeft getekend voor het charteren van een bunkerschip voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) van Crowley Maritime.
Verder ging de aandacht uit naar de Duitse auto-industrie. BMW, Daimler en Volkswagen krijgen mogelijk een claim aan de broek van Greenpeace en milieu-ngo Deutsche Umwelthilfe (DUH). De klagers menen dat de autoproducenten te weinig doen om klimaatverandering tegen te gaan. Vooral het gegeven dat de bedrijven hun inspanningen niet opvoeren om uitstoot tegen te gaan steekt de milieuclubs, die aankondigden mogelijk naar de rechter te stappen. Volkswagen en Daimler verloren in Frankfurt tot 0,6 procent. BMW noteerde iets hoger.
Lufthansa
Lufthansa zakte 0,7 procent in Frankfurt. De Duitse luchtvaartmaatschappij verwacht niet dat de strenge reisregels voor de VS snel zullen worden versoepeld voor Europese reizigers. De trans-Atlantische routes zijn ook belangrijk voor het verdienmodel van onder andere Air France-KLM dat in Amsterdam 0,8 procent inleverde.
De euro was 1,1887 dollar waard, tegen 1,1861 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent meer op 70,12 dollar. Brentolie werd 0,5 procent goedkoper, op 73,42 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.
4 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Aandelen van Meta Platforms waren woensdag in trek onder beleggers op Wall Street. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram is begonnen met de verkoop van de eerste consumentenabonnementen voor zijn Meta AI-chatbot. Dat wordt gezien als een belangrijke stap in het opbouwen van een businessmodel dat de honderden miljarden dollars aan investeringen in kunstmatige intelligentie moet compenseren.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Oprichter Ed Bindels van Apple-keten Amac doet een stap terug. Hij is niet langer topman van de Nederlandse verkoper van Apple-producten, maar gaat bij het bedrijf verder als voorzitter van de raad van commissarissen. Volgens Amac was de topfunctie voor Bindels niet meer te combineren met zijn werkzaamheden bij de door hem opgezette horecagelegenheid Liemès en het recent geopende Apple Museum.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Verenigde Staten zijn "teleurgesteld" dat Nederland de verkoop tegenhoudt van het bedrijf achter DigiD aan een Amerikaanse onderneming. De VS en Nederland hadden eruit kunnen komen, meent de Amerikaanse ambassade.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel was woensdag de grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel 19,5 procent hoger nadat bekend was geworden dat AkzoNobel begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams had afgewezen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) grijpt in bij energieleverancier Kikker Energie. Uit onderzoek van de toezichthouder komt naar voren dat het bedrijf zich niet houdt aan de vergunningsvoorwaarden. Kikker krijgt de tijd om verbeteringen door te voeren. Als het bedrijf dat niet doet, kan de ACM in het uiterste geval de vergunning intrekken.
12 uur geleden