Kleine uitslagen op beurzen Europa in afwachting banenrapport VS
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen kwamen vrijdag maar mondjesmaat in beweging. Op de financiële markten wordt uitgekeken naar de publicatie van het Amerikaanse banenrapport. Dat geeft mogelijk meer inzicht over of en hoe snel de crisissteunmaatregelen door de Amerikaanse centrale bank kunnen worden afgebouwd.
De AEX-index in Amsterdam stond tegen het middaguur 0,1 procent lager op 792,76 punten. De MidKap won 0,1 procent tot 1112,95 punten. De graadmeter in Londen steeg 0,1 procent. Frankfurt noteerde vlak en Parijs leverde 0,3 procent in.
Verlichtingsbedrijf Signify, dat een nieuwe lijn slimme verlichtingsproducten lanceerde, was de sterkste stijger in de AEX met een winst van 1,6 procent. Ook Unilever (plus 1,3 procent) stond bij de sterkste stijgers. DSM maakte een eerder verlies goed en won 0,2 procent. Het speciaalchemiebedrijf kondigde aan de leverancier van op zuivel gebaseerde aroma's First Choice Ingredients over te nemen voor een bedrag van 453 miljoen dollar.
Shell
Olie- en gasconcern Shell verloor 0,5 procent. Steeds meer pensioenfondsen staken hun investeringen in de fossiele industrie. Eerder maakte het pensioenfonds Horeca & Catering bekend dat het zijn investeringen staakt. Nu stapt ook PME, een van de grootste pensioenfondsen, uit olie en gas. Verder werd bekend dat Shell een langjarige overeenkomst heeft getekend voor het charteren van een bunkerschip voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) van Crowley Maritime.
Verder ging de aandacht uit naar de Duitse auto-industrie. BMW, Daimler en Volkswagen krijgen mogelijk een claim aan de broek van Greenpeace en milieu-ngo Deutsche Umwelthilfe (DUH). De klagers menen dat de autoproducenten te weinig doen om klimaatverandering tegen te gaan. Vooral het gegeven dat de bedrijven hun inspanningen niet opvoeren om uitstoot tegen te gaan steekt de milieuclubs, die aankondigden mogelijk naar de rechter te stappen. Volkswagen en Daimler verloren in Frankfurt tot 0,6 procent. BMW noteerde iets hoger.
Lufthansa
Lufthansa zakte 0,7 procent in Frankfurt. De Duitse luchtvaartmaatschappij verwacht niet dat de strenge reisregels voor de VS snel zullen worden versoepeld voor Europese reizigers. De trans-Atlantische routes zijn ook belangrijk voor het verdienmodel van onder andere Air France-KLM dat in Amsterdam 0,8 procent inleverde.
De euro was 1,1887 dollar waard, tegen 1,1861 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent meer op 70,12 dollar. Brentolie werd 0,5 procent goedkoper, op 73,42 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese consumentenrechtenkoepel BEUC is blij dat in Brussel een akkoord is bereikt over een hervorming van de Europese douaneregels. Voortaan kunnen webshops die onveilige producten naar de Europese Unie importeren een boete krijgen. Dat moet de stroom aan pakjes uit onder meer China met spullen die niet aan Europese regels voldoen, tegengaan.
6 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen lieten vrijdag een kleine daling zien na de stijging een dag eerder. De prijsdaling volgde op het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de deadline voor aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten verder uit te stellen tot 6 april. Het uitstel zorgt voor enige rust op de gespannen oliemarkt, maar verlengt tegelijkertijd de onzekerheid over het verloop van de oorlog tot ver in april.
40 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic, bekend van zijn chatbot Claude, overweegt in oktober al naar de beurs te gaan. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Het bedrijf is in een race verwikkeld met rivaal OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, om als eerste naar de beurs te gaan.
49 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse rechter heeft donderdag geoordeeld dat de overheid haar banden met Anthropic voorlopig niet mag verbreken. Het AI-bedrijf stapte deze maand naar de rechter nadat het Pentagon het bedrijf had aangemerkt als een risico in de toeleveringsketen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Zakenbanken en investerings- en beleggingsmaatschappijen op Wall Street hebben vorig jaar in totaal 49,2 miljard dollar, omgerekend 42,7 miljard euro, aan bonussen uitgekeerd. Dat is een recordbedrag aan bonussen voor bijvoorbeeld zakenbankiers voor het begeleiden van beursgangen, het adviseren bij overnames en fusies, vermogensbeheer en handel in aandelen en obligaties.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten donderdag flinke koersverliezen zien, terwijl de olieprijzen juist fors stegen. Op de financiële markten is er veel onzekerheid over de vredesbesprekingen die de Verenigde Staten en Iran zouden voeren over een einde van de oorlog in het Midden-Oosten.
11 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse drankenconcern Pernod Ricard voert overnamegesprekken met het moederbedrijf van het bekende whiskeymerk Jack Daniel's. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Op Wall Street ging de beurskoers van dat bedrijf Brown-Forman fors omhoog door het bericht.
11 uur geleden