Kleine uitslagen bij opening Wall Street
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine uitslagen aan de handel begonnen. Beleggers op Wall Street kijken uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve later op de dag en vooral naar de nieuwe economische verwachtingen die Fed-voorzitter Jerome Powell naar buiten gaat brengen. Het is voor het eerst sinds de uitbraak van het coronavirus dat de centrale bank met nieuwe prognoses voor de Amerikaanse economie komt.
De Dow-Jonesindex stond kort na de openingsbel 0,3 procent lager op 27.196 punten. De breed samengestelde S&P 500 steeg 0,1 procent tot 3210 punten. Techbeurs Nasdaq won 0,7 procent tot 10.018 punten.
Het rentebesluit van de Fed wordt om 20.00 uur (Nederlandse tijd) bekendgemaakt, gevolgd door een toelichting van Powell. Naar verwachting blijft de rente onveranderd en worden geen nieuwe steunmaatregelen bekendgemaakt. De koepel van Amerikaanse centrale banken heeft al enorme steunpakketten aangekondigd en de rente flink verlaagd, wat leidde tot een historisch herstel op de Amerikaanse beurzen. Beleggers zullen dan ook vooral letten op opmerkingen van Powell over de impact van de virusuitbraak op 's werelds grootste economie. Hij zei eerder dat de pandemie blijvende schade kan aanrichten.
Starbucks
Bij de bedrijven is er onder meer aandacht voor koffieketen Starbucks, die met voorlopige kwartaalcijfers kwam. De omzet nam af door de coronacrisis en er werd verlies geleden. Wel ziet Starbucks verbetering dankzij de versoepeling van de quarantainemaatregelen. Starbucks gaat ook steeds meer inzetten op het afhalen van koffie in plaats van de traditionele koffiezaken. Het aandeel ging in de eerste handelsminuten 3,5 procent omlaag.
De onlineverkoper van voeding en accessoires voor huisdieren Chewy (min 4,8 procent) publiceerde eveneens cijfers. Ook is er belangstelling voor bioscoopketen AMC Entertainment, die verklaarde zijn filmtheaters wereldwijd vanaf juli te willen gaan heropenen. Het aandeel AMC won bijna 15 procent. Luchtvaartmaatschappij Delta Air Lines kwam met verwachtingen voor de komende tijd en verloor meer dan 7 procent.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - De Duitse regering wil de bouw van zes fregatten, een opdracht oorspronkelijk gegeven aan de Nederlandse scheepsbouwer Damen Naval, helemaal schrappen. Dat meldt de Financial Times op basis van twee bronnen.
50 minuten geledenPARIJS/FRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Frans-Duitse defensieconcern KNDS heeft woensdag zijn plannen voor een beursgang in Parijs en Frankfurt aangekondigd. Eerder deze week sloten Frankrijk en Duitsland al een overeenkomst over het eigendom van KNDS, dat onder meer tanks, artillerie en gevechtsvoertuigen bouwt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse beurs is woensdag licht hoger geopend na het forse koersverlies een dag eerder. Daarbij werden onder meer de chipbedrijven op het Damrak in de verkoop gedaan vanwege een wereldwijde uitverkoop in de techsector.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De verkoopgolf in technologieaandelen hield dinsdag aan op Wall Street, gevoed door groeiende zorgen over de hoge waarderingen in de sector. Daarbij maken beleggers zich steeds meer zorgen of de enorme investeringen in AI wel terugverdiend kunnen worden. Ook zorgen over mogelijke renteverhogingen van de Amerikaanse centrale bank hangen boven de markten.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) hekelt Amerikaanse voorstellen die ASML zouden dwingen zijn export naar China verder te beperken. "Exportcontrole werkt gewoon het beste als landen samenwerken uit overtuiging en niet als beleid over de grenzen wordt opgelegd", zei hij in een gesprek met media na overleg in Washington.
13 uur geledenPARAMARIBO (ANP/RTR) - Het Maleisische staatsoliebedrijf Petronas heeft opnieuw een belangrijke olie- en gasvondst gedaan voor de kust van Suriname. Dat maakte de Surinaamse president Jennifer Simons dinsdag bekend tijdens een energieconferentie. De vondst werd gedaan in het zogeheten Blok 52 in het diepzeegebied, dat op ongeveer 125 kilometer van de kust ligt.
13 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Een evacuatieplan is in gang gezet om honderden schepen met ongeveer 11.000 zeevarenden die vastzitten in de Golf veilig via de Straat van Hormuz te laten vertrekken. Dat gebeurde nadat Iran en de VS een staakt-het-vuren hadden bereikt, maakte een scheepvaartagentschap van de Verenigde Naties dinsdag bekend.
15 uur geleden