Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleine uitbreiding van statiegeldautomaten op NS-stations

Kleine uitbreiding van statiegeldautomaten op NS-stations

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen verhogen het aantal statiegeldautomaten voor flesjes en blikjes op stations van de huidige twaalf naar zeventien, laat een woordvoerder desgevraagd weten. Op dit moment staan de inleverautomaten op de centrale stations van de vier grote steden en op Eindhoven Centraal. Daar komen niet meer stations bij.

De vijf extra automaten worden uiterlijk dit voorjaar geplaatst. Met de zeventien inleverpunten kan de helft van alle flesjes en blikjes die op alle stations in Nederland worden gekocht, ingezameld worden. Dat baseert de NS op de reizigersstromen op de grote stations.

In eerste instantie had de NS de ambitie om op meer stations statiegeldautomaten te zetten. "Gebaseerd op cijfers was onze verwachting dat er in totaal 30 miljoen flesjes en blikjes konden worden ingezameld. Maar in het eerste jaar zijn dat er maar 600.000 geworden", zegt de woordvoerder. "Het is niet gegaan zoals we willen", luidt de conclusie na evaluatie.

Na tegenvallende resultaten in heel Nederland onderzoekt Stichting Afvalfonds Verpakkingen hoe het inzamelen van statiegeld verbeterd kan worden. Dit bekijkt het fonds op basis van het aantal automaten en hun locaties, consumentengedrag en de hoogte van het statiegeldbedrag, weet de NS-woordvoerder. De onderzoeksresultaten en overleg met het ministerie van Infrastructuur worden afgewacht voordat de NS beslist over verdere uitbreiding. "Aangezien er weinig gebruik wordt gemaakt van onze twaalf automaten, is het de vraag of het station een logische inleverplek is."

Meer uit Binnenland

Zeven jongeren aangehouden na onrust door conflict in wijk Arnhem

ARNHEM (ANP) - De politie heeft dinsdagavond zeven jongeren aangehouden die met gezichtsbedekking vuurwerk afstaken in de Arnhemse wijk Geitenkamp. In de volkswijk is het sinds eind vorige week onrustig door een conflict, bevestigt de politie na berichtgeving van Omroep Gelderland.

42 minuten geleden
Meer Drentse gemeenten gaan brief boerenprotest niet ondertekenen

ASSEN (ANP) - Ook de Drentse gemeenten Emmen, Hoogeveen, Meppel, Tynaarlo en Aa en Hunze zullen geen handtekening zetten onder een brief van boeren die woensdag demonstreren. De betogers vragen de gemeenten om steun en politieke actie tegen de stikstofplannen van landbouwminister Jaimi van Essen.

1 uur geleden
Vertraging op N-weg in Drenthe door trekkers boerenprotest

UFFELTE (ANP) - Op de N371 ter hoogte van de Drentse dorpen Uffelte en Havelte is vertraging door een colonne trekkers die daar rijdt. Dat ziet een ANP-verslaggever. Volgens ANWB-verkeersinformatie gaat het om ongeveer 10 kilometer langzaam rijdend verkeer.

1 uur geleden
Nachten Heinen zijn 'al korter' in aanloop naar Prinsjesdag

DEN HAAG (ANP) - De nachten van minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) zijn "al korter". Dat zei de bewindsman voorafgaand aan een begrotingsraad, een extra ministerraad over de begroting. En hij verwacht dat de gesprekken alleen maar zwaarder worden.

2 uur geleden
Burgemeester Westerveld tekent brief Drents boerenprotest niet

DIEVER (ANP) - Burgemeester Jouke Spoelstra van de gemeente Westerveld in Drenthe heeft de brief die boeren hem aanboden tijdens een 'stikstofmars' door de provincie niet ondertekend. Dat meldt een ANP-verslaggever. De colonne gaat verder naar Meppel.

2 uur geleden
Paternotte wil dat PRO en JA21 elkaar niet uitsluiten

DEN HAAG (ANP) - D66-fractievoorzitter Jan Paternotte vindt dat oppositiepartijen PRO en JA21 elkaar niet moeten uitsluiten bij de gesprekken over de begroting. Beide partijen hebben afgelopen dagen gezegd dat de verschillen tussen wat ze willen te groot zijn om dezelfde begroting te kunnen steunen.

2 uur geleden
Wielertocht gaat niet door om natuurbrand België

DIEKIRCH (ANP) - De wielertocht Diekirch-Valkenswaard, die zaterdag zou plaatsvinden, gaat niet door vanwege de brand in het Belgische natuurgebied Hoge Venen. Dat meldt de organisatie. De route van de tocht, van het Luxemburgse Diekirch naar het Brabantse Valkenswaard, gaat dwars door het natuurgebied. De organisatie zegt de gezondheid en veiligheid van deelnemers en vrijwilligers voorop te stellen.

3 uur geleden