Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleine plussen op Wall Street na uitkeringscijfers

Kleine plussen op Wall Street na uitkeringscijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine winsten geopend. Waar gedurende de voorbeurshandel nog duidelijke plussen waren te zien, slonken die voor een groot deel door een alarmerend cijfer over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Door de coronacrisis vroegen een recordaantal Amerikanen afgelopen week een uitkering aan, maken nieuwe cijfers van het ministerie van Handel duidelijk.

De Dow-Jonesindex stond kort na de openingsbel 0,2 procent hoger op 20.990 punten. De brede S&P 500 won 0,3 procent tot 2484 punten. Technologiegraadmeter Nasdaq steeg 0,4 procent tot 7388 punten.

Ruim 6,6 miljoen Amerikanen vroegen de afgelopen week een eerste uitkering aan. Dat was veel meer dan economen hadden verwacht en een verdubbeling van de 3,3 miljoen uitkeringsaanvragen van een week eerder, toen er ook al sprake was van een explosieve stijging.

Oliesector

Bedrijven uit de oliesector zaten in de lift dankzij de sterke stijging van de olieprijzen. President Donald Trump heeft gezegd dat hij wil bemiddelen in de prijzenoorlog op de oliemarkt tussen Rusland en Saudi-Arabië en dat hij snel op een wapenstilstand tussen die landen rekent. Een vat Amerikaanse olie werd 9,2 procent meer waard op 22,18 dollar, Brentolie steeg 8 procent tot 26,73 dollar.

Oliereuzen Chevron en ExxonMobil wonnen tot 4,5 procent. Belangrijke dienstverleners voor de olie-industrie als Schlumberger (plus 3,3 procent) en Halliburton (plus 3,9 procent) profiteerden ook van de prijsstijgingen.

Boeing verloor 1 procent. De vliegtuigbouwer heeft personeelsleden een vrijwillige vertrekregeling aangeboden om zo op kosten te besparen.

Meer uit Financieel

Unilever stelt waarnemend financieel topman Phatak permanent aan

LONDEN (ANP) - De tijdelijke financieel topman van Unilever, Srinivas Phatak, vervult die rol voortaan permanent. Het bedrijf achter Axe, Knorr en Dove heeft hem formeel benoemd tot hoogste financiële baas van het Britse concern. Hij treedt ook onmiddellijk toe tot het uitvoerend bestuur van Unilever.

33 minuten geleden
IEA: productie uit bestaande olie- en gasvelden daalt sterker

PARIJS (ANP) - De productie van olie en gas uit bestaande velden daalt sterker dan verwacht. Dat meldt het Internationaal Energie Agentschap (IEA) in een rapport. Volgens het IEA gaat vooral de productie bij bestaande offshorevelden en bij schalieprojecten sterker omlaag. Nieuwe investeringen zullen daarom nodig zijn om de productie op peil te houden.

45 minuten geleden
SEC geeft schrappen kwartaalcijferplicht voorrang na klacht Trump

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse toezichthouder voor financiële markten SEC geeft prioriteit aan een voorstel van president Donald Trump om de verplichte kwartaalrapportages voor beursgenoteerde bedrijven af te schaffen. De beurswaakhond zegt Trumps voorstel uit te voeren om de "onnodige regeldruk op bedrijven verder te verminderen".

51 minuten geleden
Senaat keurt Miran goed voor bestuursfunctie Federal Reserve

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft met een nipte meerderheid gestemd om Trump-adviseur Stephan Miran te benoemen als bestuurslid van de Federal Reserve. De stemming in de door Republikeinen gecontroleerde Senaat eindigde in 48-47.

5 uur geleden
Beursrecords op Wall Street, Tesla stijgt na aandelenkoop Musk

NEW YORK (ANP) - De stemming zat er maandag goed in op Wall Street, waar de beursgraadmeters nieuwe records bereikten. Dat gebeurde nadat president Donald Trump had gemeld dat de handelsgesprekken met China voorspoedig verliepen. Autofabrikant Tesla (plus 3,6 procent) ging verder omhoog na de bekendmaking dat topman Elon Musk voor ongeveer 1 miljard dollar aan aandelen van zijn eigen bedrijf heeft gekocht. Vrijdag boekte het aandeel Tesla al een verrassende koerswinst van ruim 7 procent.

10 uur geleden
Goudprijs stijgt naar nieuw recordniveau

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De goudprijs heeft maandag een nieuw recordniveau bereikt, na vier weken op rij te zijn gestegen. De prijs van goud is dit jaar met ongeveer 40 procent opgelopen en behoort daarmee tot de best presterende grondstoffen.

11 uur geleden
KLM weet nog niet hoeveel vluchten worden geschrapt om staking

SCHIPHOL (ANP) - KLM zegt nog altijd niet te weten wat de staking woensdag bij het grondpersoneel van de luchtvaartmaatschappij op Schiphol betekent voor de vluchten en passagiers. Eerder maandag was op de website van Schiphol al te zien dat KLM voor die dag vele tientallen vluchten heeft geschrapt.

13 uur geleden