Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleine plussen op Wall Street bij begin cijferseizoen VS

Kleine plussen op Wall Street bij begin cijferseizoen VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine winsten aan de handelsdag begonnen. Beleggers verwerkten cijfers van een aantal bedrijven, zoals bank JPMorgan Chase, luchtvaartmaatschappij Delta Air Lines en investeerder BlackRock. Daarmee is het Amerikaanse cijferseizoen weer van start gegaan. Verder waren er ook cijfers over de Amerikaanse producentenprijzen die niet eerder zo sterk stegen.

De Dow-Jonesindex ging in de eerste handelsminuten 0,1 procent omhoog tot 34.260 punten. De brede S&P 500 won 0,2 procent tot 4405 punten en techbeurs Nasdaq noteerde 0,4 procent hoger op 13.419 punten.

JPMorgan Chase (min 3 procent) zag de inkomsten en winst flink afnemen. Onder meer als gevolg van de oorlog in Oekraïne werden minder deals gesloten. Ook gingen de beurzen omlaag wat de winst van de handelstak drukte. Bovendien profiteerden banken vorig jaar rond deze tijd van het vrijvallen van geld dat ze apart hadden gezet om het mogelijk niet betalen van leningen op te vangen. JPMorgan Chase paait wel de aandeelhouders door voor 30 miljard dollar eigen aandelen in te kopen.

Verwachting sterk herstel

Delta Air Lines liet weten een sterk herstel te verwachten van het aantal boekingen deze zomer. De luchtvaartmaatschappij had naar eigen zeggen recordverkopen de afgelopen tijd. Die reserveringen moeten de branche helpen de sterk gestegen kosten van brandstof op te vangen. Delta heeft bovendien het aantal vluchten al beperkt om zo de prijzen voor vliegtickets op te kunnen voeren. Het aandeel ging met 4,6 procent vooruit.

Investeerder BlackRock haalde in de eerste drie maanden van dit jaar voor 114 miljard dollar aan inleg binnen voor zijn fondsen. Het aandeel verloor 0,2 procent.

Nieuwe banen

Google maakte bekend dit jaar 9,5 miljard dollar te steken in kantoren en datacenters. Daarmee wil het bedrijf onder meer proberen meer personeel naar kantoren te lokken. Google is verder van plan 12.000 nieuwe banen te creëren in de Verenigde Staten. Moederbedrijf Alphabet steeg 0,2 procent.

Sierra Oncology ging bijna 38 procent omhoog. Het biotechbedrijf dat zich op kankerbehandelingen richt wordt voor 1,9 miljard dollar overgenomen door farmaceut GlaxoSmithKline.

Een vat Amerikaanse olie kostte 1,9 procent meer op 102,50 dollar. Brentolie werd 2,3 procent duurder op 106,93 dollar per vat. De euro was 1,0821 dollar waard, tegen 1,0854 dollar bij het slot van de handel op dinsdag.

Meer uit Financieel

Minister: marine VS begeleidt nog geen schepen Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse marine kan momenteel nog geen schepen veilig door de Straat van Hormuz begeleiden. Dat zegt de Amerikaanse energieminister Chris Wright in een interview met zakenzender CNBC. Wright noemt het "zeer waarschijnlijk" dat dit aan het einde van de maand wel lukt.

14 minuten geleden
CPB waarschuwt voor fors hogere inflatie door Iranoorlog

DEN HAAG (ANP) - De inflatie kan dit jaar fors hoger uitvallen door de oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwt het Centraal Planbureau (CPB) in zijn nieuwe raming. De prijzen voor olie en gas zijn hard gestegen na de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël op Iran en tegenacties van dat laatste land. Als de prijzen zich ontwikkelen volgens de marktverwachtingen van begin maart, zou de inflatie 0,6 procentpunt hoger kunnen uitvallen.

1 uur geleden
KLM vliegt langer niet naar Riyad en Dammam in Saudi-Arabië

AMSTELVEEN (ANP) - KLM gaat langer niet vliegen naar Riyad en Dammam in Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de Nederlandse luchtvaartmaatschappij zal nu tot en met zaterdag niet naar die bestemmingen worden gevlogen.

2 uur geleden
IEA: Iran-oorlog zorgt voor grootste verstoring oliemarkt ooit

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog van de Verenigde Staten en Israël met Iran zorgt voor de grootste verstoring van het aanbod van olie in de geschiedenis van de wereldwijde oliemarkt. Dat zegt het Internationaal Energieagentschap (IEA) donderdag in het maandelijkse olierapport. Het rapport volgt op de aankondiging van de leden van het agentschap om een record van 400 miljoen vaten vrij te geven uit de noodreserves in een poging de oliemarkt te kalmeren.

3 uur geleden
KVNR: reders evacueren bemanning Perzische Golf voorlopig niet

ROTTERDAM (ANP) - Nederlandse reders evacueren de bemanning op schepen in het Midden-Oosten voorlopig niet. Dat laat een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) weten. Schepen in de Perzische Golf zijn sinds het uitbreken van de Iranoorlog doelwit van aanvallen. Donderdag kwam een opvarende om het leven bij een aanval op twee tankers voor de kust van Irak.

3 uur geleden
India in gesprek met Iran over veilige doorgang tankers

NEW DELHI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - India is in gesprek met Iran om de veilige doorgang te verzekeren van minstens twintig tankers die in de Straat van Hormuz liggen, melden ingewijden. Donderdagochtend viel Iran twee olietankers aan in Iraakse wateren en woensdagochtend werd ook een Thais schip geraakt dat in de straat lag. Door de smalle waterweg stroomt normaal gesproken een vijfde van de wereldwijde olie, maar is sinds de Iranoorlog in principe gesloten.

3 uur geleden
Reisorganisatie: meer vakanties in Europa door oorlog

DEN HAAG (ANP) - De oorlog in Iran en de onrust die dit wereldwijd veroorzaakt, zorgt ervoor dat meer mensen kiezen voor een vakantiebestemming in Europa. Ook worden er meer pakketreizen geboekt, zegt reisorganisatie Sunweb. Ook TUI en Corendon zien veranderingen in het zoek- en boekgedrag.

3 uur geleden