Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleine plussen op Wall Street bij begin cijferseizoen VS

Kleine plussen op Wall Street bij begin cijferseizoen VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine winsten aan de handelsdag begonnen. Beleggers verwerkten cijfers van een aantal bedrijven, zoals bank JPMorgan Chase, luchtvaartmaatschappij Delta Air Lines en investeerder BlackRock. Daarmee is het Amerikaanse cijferseizoen weer van start gegaan. Verder waren er ook cijfers over de Amerikaanse producentenprijzen die niet eerder zo sterk stegen.

De Dow-Jonesindex ging in de eerste handelsminuten 0,1 procent omhoog tot 34.260 punten. De brede S&P 500 won 0,2 procent tot 4405 punten en techbeurs Nasdaq noteerde 0,4 procent hoger op 13.419 punten.

JPMorgan Chase (min 3 procent) zag de inkomsten en winst flink afnemen. Onder meer als gevolg van de oorlog in Oekraïne werden minder deals gesloten. Ook gingen de beurzen omlaag wat de winst van de handelstak drukte. Bovendien profiteerden banken vorig jaar rond deze tijd van het vrijvallen van geld dat ze apart hadden gezet om het mogelijk niet betalen van leningen op te vangen. JPMorgan Chase paait wel de aandeelhouders door voor 30 miljard dollar eigen aandelen in te kopen.

Verwachting sterk herstel

Delta Air Lines liet weten een sterk herstel te verwachten van het aantal boekingen deze zomer. De luchtvaartmaatschappij had naar eigen zeggen recordverkopen de afgelopen tijd. Die reserveringen moeten de branche helpen de sterk gestegen kosten van brandstof op te vangen. Delta heeft bovendien het aantal vluchten al beperkt om zo de prijzen voor vliegtickets op te kunnen voeren. Het aandeel ging met 4,6 procent vooruit.

Investeerder BlackRock haalde in de eerste drie maanden van dit jaar voor 114 miljard dollar aan inleg binnen voor zijn fondsen. Het aandeel verloor 0,2 procent.

Nieuwe banen

Google maakte bekend dit jaar 9,5 miljard dollar te steken in kantoren en datacenters. Daarmee wil het bedrijf onder meer proberen meer personeel naar kantoren te lokken. Google is verder van plan 12.000 nieuwe banen te creëren in de Verenigde Staten. Moederbedrijf Alphabet steeg 0,2 procent.

Sierra Oncology ging bijna 38 procent omhoog. Het biotechbedrijf dat zich op kankerbehandelingen richt wordt voor 1,9 miljard dollar overgenomen door farmaceut GlaxoSmithKline.

Een vat Amerikaanse olie kostte 1,9 procent meer op 102,50 dollar. Brentolie werd 2,3 procent duurder op 106,93 dollar per vat. De euro was 1,0821 dollar waard, tegen 1,0854 dollar bij het slot van de handel op dinsdag.

Meer uit Financieel

Ambassadeur VS: hogere autoheffing als EU deal niet bekrachtigt

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zullen de importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie "relatief snel" invoeren als het landenblok de handelsdeal met Washington niet spoedig ratificeert. Dat heeft de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, gezegd tegen persbureau Bloomberg.

40 minuten geleden
Olieproductie van OPEC-landen gedaald tot laagste punt in 36 jaar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieproductie van OPEC-landen daalde vorige maand naar het laagste punt in 36 jaar. Dat meldt persbureau Bloomberg na onderzoek. Door de oorlog in Iran is de export belemmerd en werd de productie, soms gedwongen, gestopt.

1 uur geleden
FT: Rheinmetall wil 12 miljard voor overnemen fregatorder Damen

DÜSSELDORF (ANP) - De fregatten die Duitsland bij het Nederlandse Damen heeft besteld worden mogelijk de helft duurder. De Duitse scheepsbouwer die het hoofdaannemerschap naar verwachting van het overvraagde Damen overneemt, vraagt volgens de Financial Times nog eens 12 miljard euro.

2 uur geleden
AEX-index in Amsterdam stijgt tot hoogste slotstand ooit

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag zijn hoogste slotstand ooit bereikt, nadat de hoofdindex aan het begin van de middag al naar een nieuw recordniveau was gestegen. De hoofdindex op het Damrak sloot 1,7 procent hoger op 1031,44 punten. Beleggers reageerden op de gedaalde olieprijzen en berichten over een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
Britse toezichthouder onderzoekt PayPal, Visa en Mastercard

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Creditcardmaatschappijen Visa en Mastercard en betalingsbedrijf PayPal worden onderzocht in het Verenigd Koninkrijk. De Britse financiële toezichthouder FCA meldt woensdag de drie Amerikaanse bedrijven te onderzoeken vanwege vermoedelijk concurrentieverstorend gedrag rond de financiering en het gebruik van de digitale portemonnee van PayPal.

3 uur geleden
Wall Street opent hoger, olieprijzen fors omlaag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst geopend, waarmee een vervolg werd gegeven aan de plussen van een dag eerder. Beleggers op Wall Street bleven attent op de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen flink omlaag door hoop op een doorbraak bij de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran.

4 uur geleden
Forse stijging geboekte ritten stuwt omzet Uber

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Consumenten hebben fors meer ritten geboekt via Uber in het eerste kwartaal van 2026. Daarmee steeg ook de waarde van het aantal boekingen en de omzet van het bedrijf.

4 uur geleden