Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleine plussen op Wall Street bij begin cijferseizoen VS

Kleine plussen op Wall Street bij begin cijferseizoen VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine winsten aan de handelsdag begonnen. Beleggers verwerkten cijfers van een aantal bedrijven, zoals bank JPMorgan Chase, luchtvaartmaatschappij Delta Air Lines en investeerder BlackRock. Daarmee is het Amerikaanse cijferseizoen weer van start gegaan. Verder waren er ook cijfers over de Amerikaanse producentenprijzen die niet eerder zo sterk stegen.

De Dow-Jonesindex ging in de eerste handelsminuten 0,1 procent omhoog tot 34.260 punten. De brede S&P 500 won 0,2 procent tot 4405 punten en techbeurs Nasdaq noteerde 0,4 procent hoger op 13.419 punten.

JPMorgan Chase (min 3 procent) zag de inkomsten en winst flink afnemen. Onder meer als gevolg van de oorlog in Oekraïne werden minder deals gesloten. Ook gingen de beurzen omlaag wat de winst van de handelstak drukte. Bovendien profiteerden banken vorig jaar rond deze tijd van het vrijvallen van geld dat ze apart hadden gezet om het mogelijk niet betalen van leningen op te vangen. JPMorgan Chase paait wel de aandeelhouders door voor 30 miljard dollar eigen aandelen in te kopen.

Verwachting sterk herstel

Delta Air Lines liet weten een sterk herstel te verwachten van het aantal boekingen deze zomer. De luchtvaartmaatschappij had naar eigen zeggen recordverkopen de afgelopen tijd. Die reserveringen moeten de branche helpen de sterk gestegen kosten van brandstof op te vangen. Delta heeft bovendien het aantal vluchten al beperkt om zo de prijzen voor vliegtickets op te kunnen voeren. Het aandeel ging met 4,6 procent vooruit.

Investeerder BlackRock haalde in de eerste drie maanden van dit jaar voor 114 miljard dollar aan inleg binnen voor zijn fondsen. Het aandeel verloor 0,2 procent.

Nieuwe banen

Google maakte bekend dit jaar 9,5 miljard dollar te steken in kantoren en datacenters. Daarmee wil het bedrijf onder meer proberen meer personeel naar kantoren te lokken. Google is verder van plan 12.000 nieuwe banen te creëren in de Verenigde Staten. Moederbedrijf Alphabet steeg 0,2 procent.

Sierra Oncology ging bijna 38 procent omhoog. Het biotechbedrijf dat zich op kankerbehandelingen richt wordt voor 1,9 miljard dollar overgenomen door farmaceut GlaxoSmithKline.

Een vat Amerikaanse olie kostte 1,9 procent meer op 102,50 dollar. Brentolie werd 2,3 procent duurder op 106,93 dollar per vat. De euro was 1,0821 dollar waard, tegen 1,0854 dollar bij het slot van de handel op dinsdag.

Meer uit Financieel

Kabinet moet afzien van subsidie Tata Steel, zeggen economen

DEN HAAG (ANP) - Meer dan honderd economen, hoogleraren en lectoren roepen het kabinet op af te zien van de voorgestelde miljardensubsidie aan Tata Steel Nederland. De oproep wordt gedaan in een gezamenlijke brief aan de Tweede Kamer en het kabinet. De brief, gepubliceerd in het weekblad Economisch Statistische Berichten (ESB), verschijnt enkele weken voor het Kamerdebat over de overeenkomst met de staalproducent.

2 uur geleden
Kabinet moet afzien van subsidie Tata Steel, zeggen economen

DEN HAAG (ANP) - Meer dan honderd economen, hoogleraren en lectoren roepen het kabinet op af te zien van de voorgestelde miljardensubsidie aan Tata Steel Nederland. De oproep wordt gedaan in een gezamenlijke brief aan de Tweede Kamer en het kabinet. De brief, gepubliceerd in het weekblad Economisch Statistische Berichten (ESB), verschijnt enkele weken voor het Kamerdebat over de overeenkomst met de staalproducent.

2 uur geleden
Iran-oorlog zorgt voor hevige koersbewegingen in New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben een bewogen handelssessie achter de rug. De belangrijkste graadmeters schommelden dinsdag hevig tussen winsten en verliezen, opgejaagd door nieuws over de situatie rond Iran en de energieprijzen.

5 uur geleden
Uitzendconcern Randstad degradeert uit AEX

AMSTERDAM (ANP) - Uitzendconcern Randstad verdwijnt uit de AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. De maritiem dienstverlener voor de energiesector SBM Offshore keert terug in de hoofdindex.

6 uur geleden
Vakbond roept piloten Lufthansa op tot tweedaagse staking

KEULEN (ANP/DPA) - Piloten van Lufthansa in Duitsland hebben de oproep gekregen om donderdag en vrijdag 48 uur lang te staken. Vakbond Vereinigung Cockpit doet die oproep vanwege een oplopend conflict over pensioenen. Naar verwachting raakt de actie vluchten die vanuit Duitsland vertrekken.

6 uur geleden
Olieprijs daalt flink na verwijderd bericht energieminister VS

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De olieprijs is dinsdag kortstondig scherp gedaald na het bericht van de Amerikaanse energieminister Chris Wright dat de Amerikaanse marine met succes een olietanker door de Straat van Hormuz had geëscorteerd. Wright meldde dat op X, maar verwijderde de post snel daarna weer.

7 uur geleden
Tanker-vloot voor olie onderweg naar alternatieve Saudische haven

YANBU (ANP/BLOOMBERG) - Een vloot van minstens 25 tankers is onderweg naar de Saudische haven Yanbu. Die haven aan de Rode Zee fungeert als alternatief nu de Straat van Hormuz en daardoor de Perzische Golf zijn afgesloten. Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco transporteert olie via een pijpleiding naar Yanbu en wil de hoeveelheid op korte termijn opvoeren.

8 uur geleden