Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleine plussen op Wall Street bij begin cijferseizoen VS

Kleine plussen op Wall Street bij begin cijferseizoen VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine winsten aan de handelsdag begonnen. Beleggers verwerkten cijfers van een aantal bedrijven, zoals bank JPMorgan Chase, luchtvaartmaatschappij Delta Air Lines en investeerder BlackRock. Daarmee is het Amerikaanse cijferseizoen weer van start gegaan. Verder waren er ook cijfers over de Amerikaanse producentenprijzen die niet eerder zo sterk stegen.

De Dow-Jonesindex ging in de eerste handelsminuten 0,1 procent omhoog tot 34.260 punten. De brede S&P 500 won 0,2 procent tot 4405 punten en techbeurs Nasdaq noteerde 0,4 procent hoger op 13.419 punten.

JPMorgan Chase (min 3 procent) zag de inkomsten en winst flink afnemen. Onder meer als gevolg van de oorlog in Oekraïne werden minder deals gesloten. Ook gingen de beurzen omlaag wat de winst van de handelstak drukte. Bovendien profiteerden banken vorig jaar rond deze tijd van het vrijvallen van geld dat ze apart hadden gezet om het mogelijk niet betalen van leningen op te vangen. JPMorgan Chase paait wel de aandeelhouders door voor 30 miljard dollar eigen aandelen in te kopen.

Verwachting sterk herstel

Delta Air Lines liet weten een sterk herstel te verwachten van het aantal boekingen deze zomer. De luchtvaartmaatschappij had naar eigen zeggen recordverkopen de afgelopen tijd. Die reserveringen moeten de branche helpen de sterk gestegen kosten van brandstof op te vangen. Delta heeft bovendien het aantal vluchten al beperkt om zo de prijzen voor vliegtickets op te kunnen voeren. Het aandeel ging met 4,6 procent vooruit.

Investeerder BlackRock haalde in de eerste drie maanden van dit jaar voor 114 miljard dollar aan inleg binnen voor zijn fondsen. Het aandeel verloor 0,2 procent.

Nieuwe banen

Google maakte bekend dit jaar 9,5 miljard dollar te steken in kantoren en datacenters. Daarmee wil het bedrijf onder meer proberen meer personeel naar kantoren te lokken. Google is verder van plan 12.000 nieuwe banen te creëren in de Verenigde Staten. Moederbedrijf Alphabet steeg 0,2 procent.

Sierra Oncology ging bijna 38 procent omhoog. Het biotechbedrijf dat zich op kankerbehandelingen richt wordt voor 1,9 miljard dollar overgenomen door farmaceut GlaxoSmithKline.

Een vat Amerikaanse olie kostte 1,9 procent meer op 102,50 dollar. Brentolie werd 2,3 procent duurder op 106,93 dollar per vat. De euro was 1,0821 dollar waard, tegen 1,0854 dollar bij het slot van de handel op dinsdag.

Meer uit Financieel

Filipijnen staan vervuilendere brandstof toe om energiecrisis

MANILLA (ANP/RTR) - De Filipijnen hebben tijdelijk het gebruik van goedkopere, maar vervuilendere brandstof toegestaan om de brandstofvoorziening te waarborgen te midden van de huidige energiecrisis. Net als andere Aziatische landen zoekt het land naar manieren om te gaan met de gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten. Deze maatregel laat zien dat de noodzaak om brandstofvoorziening op peil te houden soms haaks staat op bestaande milieuregels.

1 uur geleden
KVNR: Nederlandse zeevarenden in Golf voelen zich niet veilig

HILVERSUM (ANP) - Nederlandse zeevarenden op schepen in de Perzische Golf voelen zich momenteel niet veilig door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft directeur Annet Koster van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag.

3 uur geleden
Chinese premier belooft aanpak van handelsoverschot

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese premier Li Qiang heeft beloofd de economie van China verder open te stellen voor buitenlandse bedrijven en iets te doen aan de zorgen van handelspartners over het grote handelsoverschot van zijn land. "We nemen de zorgen van onze handelspartners serieus en staan klaar om met alle partijen samen te werken om de gezonde en evenwichtige ontwikkeling van handel te bevorderen", zei Li zondag in een toespraak op het China Development Forum in Beijing.

5 uur geleden
Elon Musk kondigt ambitieuze plannen aan voor maken eigen chips

AUSTIN (ANP/AFP) - Elon Musk heeft dit weekend plannen aangekondigd om eigen chips te gaan maken voor kunstmatige intelligentie, robotica en datacenters in de ruimte. De zogenoemde Terafab, een fabriek nabij Austin in Texas, zal volgens Musk streven naar de productie van 1 terawatt aan rekenkracht per jaar.

6 uur geleden
Aanklagers: Musk moedigde deepfakes aan voor hogere waarde X

PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers vermoeden dat Elon Musk seksueel getinte deepfakes op socialemediaplatform X heeft aangemoedigd om de waarde van zijn bedrijf "kunstmatig" op te drijven. Dat hebben ze laten weten aan Amerikaanse autoriteiten, werd zaterdag bekendgemaakt.

22 uur geleden
Moeder ChatGPT wil personeelsbestand verdubbelen, schrijft FT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI heeft plannen om het aantal medewerkers dit jaar bijna te verdubbelen. Op die manier hoopt de Amerikaanse pionier op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) concurrentie van bedrijven als Anthropic en Google het hoofd te bieden, schrijft zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

23 uur geleden
Dieselprijs nadert de 2,70 euro per liter

EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn zaterdag verder omhooggegaan door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel nadert inmiddels de 2,70 euro, blijkt uit gegevens van consumentencollectief UnitedConsumers.

1 dag geleden