Kleine plussen op Wall Street bij begin cijferseizoen VS
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine winsten aan de handelsdag begonnen. Beleggers verwerkten cijfers van een aantal bedrijven, zoals bank JPMorgan Chase, luchtvaartmaatschappij Delta Air Lines en investeerder BlackRock. Daarmee is het Amerikaanse cijferseizoen weer van start gegaan. Verder waren er ook cijfers over de Amerikaanse producentenprijzen die niet eerder zo sterk stegen.
De Dow-Jonesindex ging in de eerste handelsminuten 0,1 procent omhoog tot 34.260 punten. De brede S&P 500 won 0,2 procent tot 4405 punten en techbeurs Nasdaq noteerde 0,4 procent hoger op 13.419 punten.
JPMorgan Chase (min 3 procent) zag de inkomsten en winst flink afnemen. Onder meer als gevolg van de oorlog in Oekraïne werden minder deals gesloten. Ook gingen de beurzen omlaag wat de winst van de handelstak drukte. Bovendien profiteerden banken vorig jaar rond deze tijd van het vrijvallen van geld dat ze apart hadden gezet om het mogelijk niet betalen van leningen op te vangen. JPMorgan Chase paait wel de aandeelhouders door voor 30 miljard dollar eigen aandelen in te kopen.
Verwachting sterk herstel
Delta Air Lines liet weten een sterk herstel te verwachten van het aantal boekingen deze zomer. De luchtvaartmaatschappij had naar eigen zeggen recordverkopen de afgelopen tijd. Die reserveringen moeten de branche helpen de sterk gestegen kosten van brandstof op te vangen. Delta heeft bovendien het aantal vluchten al beperkt om zo de prijzen voor vliegtickets op te kunnen voeren. Het aandeel ging met 4,6 procent vooruit.
Investeerder BlackRock haalde in de eerste drie maanden van dit jaar voor 114 miljard dollar aan inleg binnen voor zijn fondsen. Het aandeel verloor 0,2 procent.
Nieuwe banen
Google maakte bekend dit jaar 9,5 miljard dollar te steken in kantoren en datacenters. Daarmee wil het bedrijf onder meer proberen meer personeel naar kantoren te lokken. Google is verder van plan 12.000 nieuwe banen te creëren in de Verenigde Staten. Moederbedrijf Alphabet steeg 0,2 procent.
Sierra Oncology ging bijna 38 procent omhoog. Het biotechbedrijf dat zich op kankerbehandelingen richt wordt voor 1,9 miljard dollar overgenomen door farmaceut GlaxoSmithKline.
Een vat Amerikaanse olie kostte 1,9 procent meer op 102,50 dollar. Brentolie werd 2,3 procent duurder op 106,93 dollar per vat. De euro was 1,0821 dollar waard, tegen 1,0854 dollar bij het slot van de handel op dinsdag.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De verkopen van nieuwe auto's in Nederland zakken dit jaar iets terug, na de kleine groei in 2025. Dit verwacht ING Research.
31 minuten geledenHAWTHORNE (ANP) - De raket- en satellietfabrikant SpaceX heeft de start-up voor kunstmatige intelligentie xAI, beide van techmiljardair Elon Musk, overgenomen. Dit meldt SpaceX op zijn website. Met de fusie wil SpaceX "de meest ambitieuze, verticaal geïntegreerde innovatiemotor op (en buiten) de aarde" vormen.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Chipfabrikant NXP uit Eindhoven heeft in 2025 minder omzet en winst geboekt. De omzet bedroeg vorig jaar 12,3 miljard dollar, omgerekend ongeveer 10,4 miljard euro. Dat is 3 procent minder dan in 2024, meldt NXP in zijn kwartaal- en jaarresultaten.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger geëindigd. Beleggers reageerden onder meer op goede cijfers over de industriële productie in de Verenigde Staten. Daaruit kwam naar voren dat de productieactiviteit in januari onverwacht is gegroeid in het snelste tempo sinds 2022.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Ørsted mag van een Amerikaanse rechter verdergaan met het bouwen van een windpark op zee voor de kust van New York tijdens het wachten op een uitspraak. Het Deense windenergiebedrijf had een rechtszaak aangespannen, nadat de Amerikaanse president Donald Trump in december alle grote offshore-windenergieprojecten had stilgelegd.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM wil de komende tijd onder de herbenoemde topvrouw Marjan Rintel sneller de kosten verlagen. In oktober werd al een kostenbesparingsprogramma van honderden miljoenen euro's aangekondigd, waarbij onder meer 250 kantoorbanen verdwenen. Met een volgende stap in die strategie moeten de kosten verder omlaag. Hoe dat gebeurt, wordt de komende maanden bekend.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met India. Dit meldt president Donald Trump maandag op zijn socialemediaplatform Truth Social, na een gesprek met de Indiase premier Narendra Modi.
8 uur geleden