
Kleine plussen op beurzen na euforie over vaccin
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lieten woensdag kleine winsten zien. Beleggers deden het rustig aan na de eerdere euforie op de financiële markten over het coronavaccin van het farmaceutische concern Pfizer. Op het Damrak viel de kwartaalupdate van ABN AMRO niet in de smaak. Chemicaliëndistributeur IMCD opende ook de boeken en werd hoger gezet.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,2 procent in de plus op 592,87 punten. De MidKap won 0,6 procent tot 851,04 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs stegen tot 0,6 procent.
IMCD was de sterkste stijger in de AEX, met een plus van dik 3 procent. De chemicaliëndistributeur sloot de eerste negen maanden van het jaar af met meer winst op een licht hogere omzet. Topman Piet van der Slikke sprak van sterke prestaties, waarbij alle regio's bijdroegen aan de groei. Voor het hele jaar gaat het bedrijf uit van verdere groei van het resultaat, ondanks de coronaproblematiek.
ABN AMRO
ABN AMRO (min 3,9 procent) behoorde tot de staartgroep bij de Amsterdamse hoofdfondsen. Het financiële concern boekte in het derde kwartaal weer winst na het verlies in het door de coronalockdown geplaagde tweede kwartaal, en hoefde veel minder geld opzij te zetten voor leningen die mogelijk nooit worden terugbetaald. De rentebaten van de bank bleven echter duidelijk onder druk staan. Ook vielen de inkomsten uit commissies tegen.
De technologiebedrijven, die floreerden tijdens de coronacrisis, werden opnieuw van de hand gedaan. Techinvesteerder Prosus, die onder meer een groot belang heeft in de Chinese internetreus Tencent, zakte 5,7 procent en was de grootste daler in de AEX. Unibail-Rodamco-Westfield volgde met een verlies van 5,4 procent. Beleggers namen wat winst na de sterke opmars van het winkelvastgoedconcern, dat in de afgelopen twee dagen ruim 40 procent won.
Accell
Bij de kleinere bedrijven steeg Accell 2,9 procent. De maker van fietsenmerken als Batavus kende een uitstekende zomer en nazomer en zag de verkopen flink stijgen. Het bedrijf verhoogde ook zijn verwachtingen voor het het hele jaar. In Frankfurt daalde Continental ruim 2 procent, na tegenvallende resultaten van de Duitse bandenfabrikant en maker van auto-onderdelen. Het Duitse energieconcern E.ON, die ook met cijfers kwam, klom 1 procent.
De euro stond op 1,1794 dollar, tegenover 1,1809 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 3,6 procent meer op 42,86 dollar. Brentolie steeg 3,5 procent in prijs tot 45,13 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Een steeds groter deel van de boeren in Nederland is jonger dan 40. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. Het totale aantal land- en tuinbouwbedrijven daalt al tientallen jaren en een groot deel heeft geen bedrijfsopvolger.
45 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met flinke winsten gesloten. Beleggers reageerden op nieuwe inflatiecijfers van de Verenigde Staten over juli. Daaruit bleek onder meer dat de consumentenprijzen vorige maand met 2,7 procent zijn gestegen vergeleken met dezelfde maand een jaar eerder.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chemiebedrijf Avantium heeft een voorwaardelijk akkoord bereikt met de banken ABN AMRO, ASN, ING, Rabobank en staatsinvesteringsfonds Invest-NL om de huidige financieringsovereenkomst te verlengen en aan te passen. Het bedrijf, dat werkt aan het opstarten van zijn fabriek voor bioplastics in Delfzijl, heeft de publicatie van zijn halfjaarresultaten woensdag uitgesteld tot in september.
9 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse AI-startup Perplexity heeft een bod uitgebracht van 34,5 miljard dollar (29,7 miljard euro) om Google's Chrome-browser over te nemen. Het ongevraagde bod volgt kort op de interesse van concurrent OpenAI in Chrome, dat wereldwijd geldt als een van de belangrijkste toegangspoorten tot het internet op pc's.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse beurs is dinsdag iets hoger gesloten. De aandacht van beleggers ging met name uit naar het meevallende inflatiecijfer van de Verenigde Staten over juli. Dat cijfer is belangrijk bij het rentebeleid van de Federal Reserve.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opnieuw fel uitgehaald naar Fed-voorzitter Jerome Powell en overweegt om "een grote rechtszaak" tegen hem aan te spannen. De reden is "het vreselijke en uiterst incompetente werk dat hij heeft geleverd bij de renovatie van de Fed-gebouwen", schreef Trump op zijn berichtenplatform Truth Social.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag omhoog na de verliesbeurt een dag eerder. Beleggers reageerden op nieuwe inflatiegegevens van de Verenigde Staten. Zo bleek dat de consumentenprijzen vorige maand 2,7 procent zijn gestegen vergeleken met een jaar eerder. De inflatie viel daarmee iets lager uit dan verwacht.
15 uur geleden