Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleine plus voor beurs Amsterdam

Kleine plus voor beurs Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is maandag licht hoger gesloten, terwijl elders in Europa een wisselend beeld was te zien. Beleggers verwerkten onder meer grote overnamedeals in de chipindustrie en biotechsector. Verder werd vooral uitgekeken naar de beleidsvergaderingen van de centrale banken van de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Japan, die later deze week worden gehouden.

De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 0,1 procent hoger op 552,44 punten. De MidKap zakte licht tot 810,75 punten. De beurs in Parijs klom 0,4 procent, maar Frankfurt en Londen lieten kleine minnen optekenen.

Het Japanse technologieconcern SoftBank verkoopt de Britse chipontwerper ARM Holdings voor 40 miljard dollar aan de Amerikaanse chipmaker Nvidia. Het gaat om een van de grootste overnames in de chipsector ooit. In de AEX behoorde chiptoeleverancier ASMI tot de kopgroep met een plus van 2,7 procent.

Galapagos

Biotechnoloog Galapagos stond bij de grootste dalers onder de hoofdfondsen met een min van 0,9 procent. Biotechnoloog Gilead Sciences, een samenwerkingspartner van Galapagos, neemt het Amerikaanse Immunomedics over voor ongeveer 21 miljard dollar. In de MidKap klom Vopak 0,9 procent. Het tankopslagbedrijf neemt samen met het Global Energy & Power Infrastructure Fund van investeerder BlackRock drie grote industriële terminals van Dow over in de Verenigde Staten.

Kiadis Pharma steeg 5,6 procent. De biotechnoloog heeft van de Amerikaanse geneesmiddelenautoriteit FDA goedkeuring gekregen voor de start van een klinische studie naar behandeling van Covid-19, dat wordt veroorzaakt door het coronavirus. Euronext zakte 2,5 procent. De beursuitbater heeft samen met de Italiaanse staatskredietverlener CDP en de Italiaanse bank Intesa Sanpaolo officieel een bod uitgebracht op de Italiaanse beursuitbater Borsa Italiana.

AstraZeneca

In Londen verloor AstraZeneca 0,3 procent. Het farmaciebedrijf en de Universiteit van Oxford hebben de klinische test van hun experimentele coronavaccin hervat. Het onderzoek werd vorige week gestaakt omdat bij een proefpersoon een onverklaarde aandoening was geconstateerd.

De euro stond op 1,1883 dollar, tegenover 1,1831 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent goedkoper op 37,17 dollar. Brentolie zakte 0,7 procent in prijs tot 39,57 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Duitsland blokkeert verkoop bedrijf aan China om veiligheid

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering heeft de verkoop van een logistiek bedrijf aan de Chinese staatsrederij Cosco geblokkeerd. Dat doet Duitsland vanwege zorgen over de veiligheid, meldt het ministerie van Economische Zaken.

11 minuten geleden
EP stemt in met tolkorting voor schonere bussen en vrachtwagens

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft woensdag ingestemd met een tijdelijke korting op tol voor zware voertuigen, zoals bussen en vrachtwagens, die weinig uitstoten.

33 minuten geleden
Rapport: jongerenvariant ChatGPT te riskant voor tieners

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT voor tieners, de variant van OpenAI voor jongeren, is te riskant voor de doelgroep. Dat concludeert Common Sense Media, een Amerikaanse non-profitorganisatie die ouders, kinderen en scholen adviseert over media en technologie. Het rapport roept OpenAI op om tieners tussen 13 en 17 geen toegang te geven tot ChatGPT totdat het een veilige ervaring kan bieden.

1 uur geleden
FNV: wij voelen geen opgave om bezuiniging sociale zaken te halen

DEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV voelt geen opgave om een bepaald bedrag aan bezuinigingen te halen in de onderhandelingen met het kabinet over de sociale zekerheid, zei voorzitter Hans Spekman na afloop van een gesprek op het Catshuis. Hij wil praten over verbeteringen van de uitkeringen voor werkloosheid (WW) of arbeidsongeschiktheid (WIA) en sluit niet uit dat dit geld gaat opleveren. "Maar wij hoeven niet aan een opdracht te voldoen."

2 uur geleden
IMF waarschuwt voor aanhoudende hoge energieprijzen mede door AI

SINGAPORE (ANP/RTR) - De wereldeconomie wordt bedreigd door aanhoudende hoge energieprijzen en recordstaatsschulden. Daarvoor waarschuwt directeur van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Kristalina Georgieva in een toespraak vooruitlopend op de jaarvergaderingen van het IMF en de Wereldbank.

4 uur geleden
Spekman voelt geen druk om snel tot sociaal akkoord te komen

DEN HAAG (ANP) - De voorzitter van vakbond FNV, Hans Spekman, voelt geen druk om snel tot een sociaal akkoord te komen. Dat zei hij voorafgaand aan een gesprek tussen het kabinet, werkgevers- en werknemersorganisaties in het Catshuis over hervormingen in de sociale zekerheid.

4 uur geleden
Verplichte warmtepomp moet betaalbaar zijn, belooft minister

DEN HAAG (ANP) - De verplichte overstap op een hybride warmtepomp mag huiseigenaren niet op onoverkomelijke kosten jagen. Die belofte doet woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan (D66) in een Kamerbrief. Daarin schrijft zij ook dat deze aanscherping vanaf 2029 echt nodig is, omdat huishoudens niet snel genoeg afscheid nemen van hun volledig gasgestookte cv-ketels.

5 uur geleden