Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleine plus voor beurs Amsterdam

Kleine plus voor beurs Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is maandag licht hoger gesloten, terwijl elders in Europa een wisselend beeld was te zien. Beleggers verwerkten onder meer grote overnamedeals in de chipindustrie en biotechsector. Verder werd vooral uitgekeken naar de beleidsvergaderingen van de centrale banken van de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Japan, die later deze week worden gehouden.

De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 0,1 procent hoger op 552,44 punten. De MidKap zakte licht tot 810,75 punten. De beurs in Parijs klom 0,4 procent, maar Frankfurt en Londen lieten kleine minnen optekenen.

Het Japanse technologieconcern SoftBank verkoopt de Britse chipontwerper ARM Holdings voor 40 miljard dollar aan de Amerikaanse chipmaker Nvidia. Het gaat om een van de grootste overnames in de chipsector ooit. In de AEX behoorde chiptoeleverancier ASMI tot de kopgroep met een plus van 2,7 procent.

Galapagos

Biotechnoloog Galapagos stond bij de grootste dalers onder de hoofdfondsen met een min van 0,9 procent. Biotechnoloog Gilead Sciences, een samenwerkingspartner van Galapagos, neemt het Amerikaanse Immunomedics over voor ongeveer 21 miljard dollar. In de MidKap klom Vopak 0,9 procent. Het tankopslagbedrijf neemt samen met het Global Energy & Power Infrastructure Fund van investeerder BlackRock drie grote industriële terminals van Dow over in de Verenigde Staten.

Kiadis Pharma steeg 5,6 procent. De biotechnoloog heeft van de Amerikaanse geneesmiddelenautoriteit FDA goedkeuring gekregen voor de start van een klinische studie naar behandeling van Covid-19, dat wordt veroorzaakt door het coronavirus. Euronext zakte 2,5 procent. De beursuitbater heeft samen met de Italiaanse staatskredietverlener CDP en de Italiaanse bank Intesa Sanpaolo officieel een bod uitgebracht op de Italiaanse beursuitbater Borsa Italiana.

AstraZeneca

In Londen verloor AstraZeneca 0,3 procent. Het farmaciebedrijf en de Universiteit van Oxford hebben de klinische test van hun experimentele coronavaccin hervat. Het onderzoek werd vorige week gestaakt omdat bij een proefpersoon een onverklaarde aandoening was geconstateerd.

De euro stond op 1,1883 dollar, tegenover 1,1831 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent goedkoper op 37,17 dollar. Brentolie zakte 0,7 procent in prijs tot 39,57 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Benzineprijs zakt onder 2,50 euro, laagste stand sinds begin juli

EINDHOVEN (ANP) - De prijs voor een liter benzine aan de Nederlandse pomp is donderdag gezakt tot onder de 2,50 euro, het laagste niveau sinds begin juli. Dat is het gevolg van de recente daling van de olieprijzen.

56 minuten geleden
Emirates ziet halfjaarwinst fors dalen door impact oorlog

DUBAI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De winst van de Emirates Group is het afgelopen halfjaar met meer dan de helft gedaald. De eigenaar van de grootste luchtvaartmaatschappij in het Midden-Oosten had last van verstoringen en hoge brandstofprijzen die het gevolg zijn van het aanhoudende conflict in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Air France-KLM flink hoger op beurs na banenreductie bij KLM

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM behoorde donderdag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. De Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie boekte afgelopen kwartaal meer winst ondanks de hogere brandstofprijzen. Ook bij KLM steeg de winst hard, maar dat was voor de Nederlandse maatschappij niet genoeg om pijnlijke ingrepen te voorkomen. Om kosten te besparen schrapt KLM ongeveer 5000 banen, zo'n 15 procent van het personeelsbestand.

1 uur geleden
KLM-topvrouw Rintel: 5000 banen gaan komende twee jaar weg

AMSTELVEEN (ANP) - De ingrepen van KLM waarbij 5000 banen verloren gaan, worden de komende twee jaar uitgevoerd. Topvrouw Marjan Rintel zegt dat ingrijpen nu nodig is omdat de luchtvaartmaatschappij "vet op de botten nodig heeft".

1 uur geleden
CNV heeft 'grote zorgen' over gevolgen bezuinigingen KLM

SCHIPHOL (ANP) - De aangekondigde kostenbesparing van KLM leidt tot "grote zorgen" bij vakbond CNV. "De plannen van KLM zijn zeer ingrijpend en hebben grote gevolgen voor de werknemers", zegt CNV-onderhandelaar Souleiman Amallah over de ingreep. De luchtvaartmaatschappij wil onder meer zo'n 5000 banen schrappen en werk uitbesteden aan andere partijen.

2 uur geleden
Financiën: van belang dat KLM financiële positie versterkt

DEN HAAG (ANP) - "Het is van belang dat KLM de financiële positie versterkt", reageert het ministerie van Financiën, grootaandeelhouder van KLM, via een woordvoerder op het nieuws dat KLM 5000 banen schrapt en een deel van de werkzaamheden verplaatst naar Air France-KLM. "We zullen ons als aandeelhouder hier verder over laten informeren."

2 uur geleden
FNV: ongezonde concurrentie op Schiphol dreigt door ingreep KLM

SCHIPHOL (ANP) - Vakbond FNV is bezorgd over de aangekondigde kostenbesparingen bij KLM. De luchtvaartmaatschappij wil het aantal arbeidsplaatsen verder laten dalen, onder meer door een deel van de grondafhandeling uit te besteden aan een ander bedrijf. "KLM dreigt daarmee de ongezonde concurrentie op Schiphol weer op te voeren. Jarenlang hebben we gestreden om die concurrentie tussen grondafhandelaren terug te dringen", zegt Egon Groen, bestuurder FNV KLM-Grondpersoneel.

2 uur geleden