Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleine plus voor beurs Amsterdam

Kleine plus voor beurs Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is maandag licht hoger gesloten, terwijl elders in Europa een wisselend beeld was te zien. Beleggers verwerkten onder meer grote overnamedeals in de chipindustrie en biotechsector. Verder werd vooral uitgekeken naar de beleidsvergaderingen van de centrale banken van de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Japan, die later deze week worden gehouden.

De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 0,1 procent hoger op 552,44 punten. De MidKap zakte licht tot 810,75 punten. De beurs in Parijs klom 0,4 procent, maar Frankfurt en Londen lieten kleine minnen optekenen.

Het Japanse technologieconcern SoftBank verkoopt de Britse chipontwerper ARM Holdings voor 40 miljard dollar aan de Amerikaanse chipmaker Nvidia. Het gaat om een van de grootste overnames in de chipsector ooit. In de AEX behoorde chiptoeleverancier ASMI tot de kopgroep met een plus van 2,7 procent.

Galapagos

Biotechnoloog Galapagos stond bij de grootste dalers onder de hoofdfondsen met een min van 0,9 procent. Biotechnoloog Gilead Sciences, een samenwerkingspartner van Galapagos, neemt het Amerikaanse Immunomedics over voor ongeveer 21 miljard dollar. In de MidKap klom Vopak 0,9 procent. Het tankopslagbedrijf neemt samen met het Global Energy & Power Infrastructure Fund van investeerder BlackRock drie grote industriële terminals van Dow over in de Verenigde Staten.

Kiadis Pharma steeg 5,6 procent. De biotechnoloog heeft van de Amerikaanse geneesmiddelenautoriteit FDA goedkeuring gekregen voor de start van een klinische studie naar behandeling van Covid-19, dat wordt veroorzaakt door het coronavirus. Euronext zakte 2,5 procent. De beursuitbater heeft samen met de Italiaanse staatskredietverlener CDP en de Italiaanse bank Intesa Sanpaolo officieel een bod uitgebracht op de Italiaanse beursuitbater Borsa Italiana.

AstraZeneca

In Londen verloor AstraZeneca 0,3 procent. Het farmaciebedrijf en de Universiteit van Oxford hebben de klinische test van hun experimentele coronavaccin hervat. Het onderzoek werd vorige week gestaakt omdat bij een proefpersoon een onverklaarde aandoening was geconstateerd.

De euro stond op 1,1883 dollar, tegenover 1,1831 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent goedkoper op 37,17 dollar. Brentolie zakte 0,7 procent in prijs tot 39,57 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Moederbedrijf Guinness snijdt in kosten om groei aan te jagen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse drankenconcern Diageo gaat de komende drie jaar zo'n 1 miljard dollar besparen. Dat heeft topman Dave Lewis van het bedrijf achter merken als Guinness, Smirnoff en Johnnie Walker bekendgemaakt. Lewis voorspelt groei voor de distilleerder en richt zich op herstel op de Noord-Amerikaanse markt.

1 uur geleden
Kansspelautoriteit waarschuwt TOTO en Betcity om rolmodellen

DEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) heeft TOTO Winkel en Betcity aangesproken op een overtreding van het rolmodellenverbod. In beide gevallen maakten de aanbieders volgens de Ksa gebruik van herkenbare verwijzingen naar bekende beroepsvoetballers. Eerder werd aanbieder TonyBet voor hetzelfde vergrijp aangesproken.

2 uur geleden
Prijzen aan de pomp dalen om hoop op heropening Straat van Hormuz

EINDHOVEN (ANP) - Tanken in Nederland is deze week iets goedkoper geworden. Uit cijfers van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers komt naar voren dat een liter benzine donderdag 5 cent goedkoper is geworden vergeleken met maandag en een liter diesel 6 cent.

3 uur geleden
Gasprijs vast contract mag niet zomaar omhoog bij nieuwe regels

DEN HAAG (ANP) - Energieleveranciers mogen de prijzen voor gas bij een vast contract niet verhogen bij de invoering van bepaalde nieuwe regels. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM), die bedrijven heeft aangesproken die dat wel in hun voorwaarden hadden opgenomen.

4 uur geleden
Winstsprong Nintendo door Amerikaanse belastingmeevaller

KYOTO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Nintendo heeft bijna de helft meer winst geboekt in het afgelopen kwartaal. Het Japanse gamebedrijf kende een meevaller door een teruggave van invoerrechten door de Verenigde Staten. Daarnaast profiteerde het bedrijf van de opbrengsten van twee nieuwe spellen voor zijn populaire Switch 2, de nieuwste spelcomputer van het merk.

4 uur geleden
Rheinmetall verlaagt omzetverwachting na mislopen bouw fregatten

DÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Rheinmetall heeft de omzetverwachting voor dit jaar verlaagd na het verliezen van een contract voor de bouw van marineschepen. Het grootste defensiebedrijf van Duitsland zou zes fregatten bouwen met een totale waarde van meer dan 10 miljard euro, maar de Duitse regering heeft de bestelling in juni ingetrokken.

5 uur geleden
Lage waterstanden dreigen chemische productie deels te beperken

DEN HAAG (ANP) - Bedrijven in de chemische industrie moeten mogelijk in sommige gevallen de productie deels afschalen als lage waterstanden langdurig aanhouden en er niet genoeg vervangende transportcapaciteit beschikbaar is. Dat laat een woordvoerster van de Koninklijke Vereniging van de Nederlandse Chemische Industrie (VNCI) weten.

5 uur geleden