Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleine plus voor beurs Amsterdam

Kleine plus voor beurs Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag licht hoger gesloten. Elders in Europa waren eveneens winsten te zien. Beleggers waren in afwachting van de verdere ontwikkelingen in het Midden-Oosten na de Iraanse raketaanval op Amerikaanse doelen in Irak. De aanval is een vergeldingsactie op de Amerikaanse raketaanval afgelopen week, waarbij de Iraanse generaal Qassem Soleimani werd gedood. Volgens president Donald Trump zijn geen Amerikanen omgekomen bij de Iraanse aanval en ondernemen de Verenigde Staten voorlopig geen militaire actie tegen Iran.

De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 0,1 procent hoger op 610,48 punten. De MidKap klom 0,6 procent tot 926,87 punten. Parijs won 0,3 procent en Frankfurt ging 0,7 procent vooruit. Londen steeg een fractie.

Vastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield was de grootste verliezer in de AEX met een min van 2,7 procent. Levensmiddelenconcern Unilever daalde 1,4 procent na een adviesverlaging door HSBC. Verzekeraar ASR ging op kop bij de hoofdfondsen met een koerswinst van 4,1 procent.

Avantium

Verlichtingsbedrijf Signify behoorde tot de sterkste stijgers in de MidKap met een plus van 2,9 procent na een adviesverhoging door Bank of America. Vastgoedbedrijf Wereldhave stond onderaan met een min van 2,4 procent. Air France-KLM steeg 0,5 procent. De luchtvaartcombinatie heeft besloten niet meer boven Iran en Irak te vliegen.

Op de lokale markt dikte Avantium meer dan 24 procent aan. Het chemiebedrijf heeft een intentieverklaring getekend met een consortium over de financiering van een nieuwe fabriek in Delfzijl. De financiering bedraagt 30 miljoen euro.

Koersen

Het Britse supermarktconcern Sainsbury daalde 1,7 procent in Londen na publicatie van de omzetcijfers. Renault zakte 0,4 procent in Parijs. Topman Luca de Meo van Volkswagen-dochter Seat is opgestapt. De weg lijkt daarmee vrij voor de Italiaan om de overstap te maken naar de Franse automaker Renault, waar hij als favoriet wordt gezien om topman te worden.

De euro noteerde op 1,1117 dollar tegen 1,1137 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 4,2 procent minder op 60,03 dollar. Brentolie zakte 3,7 procent in prijs tot 65,73 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Opnieuw veel uitval vluchten luchthavens Parijs door winterweer

PARIJS (ANP/AFP/DPA) - Door het winterse weer en zware sneeuwval vervallen woensdag opnieuw veel vluchten op de Parijse luchthavens Roissy-Charles de Gaulle en Orly. Volgens de Franse transportminister Philippe Tabarot zijn ongeveer honderd vluchten op Charles de Gaulle geschrapt en veertig op Orly.

48 minuten geleden
AEX blijft onder 1000 punten na recordslotstand

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs is de AEX-index er woensdag bij de opening niet in geslaagd om door de 1000 puntengrens te breken. De index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs aan het Damrak bereikte dinsdag een recordslotstand van 991,67 punten. Woensdag na enkele minuten handel stond de hoofdindex echter 0,5 procent lager op 986,98 punten.

1 uur geleden
Winterweer zorgt opnieuw voor problemen in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - In de Rotterdamse haven zorgt het winterweer woensdag wederom voor problemen. Grote terminals hebben hun werkzaamheden tijdelijk gestaakt. Ook liggen er schepen te wachten voor gesloten bruggen en er is hinder voor bijvoorbeeld vrachtwagens.

1 uur geleden
Meer dan duizend gestrande reizigers hebben overnacht op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Meer dan duizend gestrande reizigers hebben de nacht doorgebracht op Schiphol. Dat heeft de luchthaven woensdagochtend laten weten. Door het winterweer worden de laatste dagen telkens honderden vluchten geschrapt.

2 uur geleden
FT: Amerikaanse Chevron en Quantum bieden op activiteiten Lukoil

HOUSTON (ANP) - Het Amerikaanse olieconcern Chevron en de Texaanse investeringsmaatschappij Quantum Energy Partners willen samen de internationale activiteiten van de gesanctioneerde Russische oliemaatschappij Lukoil PJSC overnemen, meldt de Financial Times.

2 uur geleden
Sky News: investeerder Advent achter overnamebod op InPost

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Investeringsmaatschappij Advent International zit achter het overnamebod op het in Amsterdam genoteerde Poolse postkluisjesbedrijf InPost. Dat meldt Sky News. Volgens Sky News geeft Advent leiding aan een investeringsconsortium dat InPost van de beurs wil halen.

2 uur geleden
Bunq vraagt opnieuw Amerikaanse bankvergunning aan

AMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq heeft opnieuw een aanvraag ingediend voor een Amerikaanse bankvergunning. Die vergunning heeft de Nederlandse financiƫle app nodig voor een volledige lancering in de Verenigde Staten.

2 uur geleden