Kleine plus voor beurs Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag licht hoger gesloten, terwijl elders in Europa wat sterkere koersstijgingen waren te zien. De stemming werd gesteund door optimistische geluiden rond de Chinees-Amerikaanse handelsstrijd. Verder verwerkten beleggers het eerste rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) onder leiding van de nieuwe president Christine Lagarde.
De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 0,1 procent hoger op 599,71 punten. De MidKap won 0,6 procent tot 893,40 punten. De beurzen in Parijs, Frankfurt en Londen stegen tot 1 procent.
President Donald Trump meldde dat de Verenigde Staten heel dicht bij een grote handelsdeal met China zijn en dat beide partijen graag een deal willen sluiten. Komende zondag zouden nieuwe Amerikaanse importheffingen op meer dan 160 miljard dollar aan Chinese goederen ingaan. Naar verluidt hebben Amerikaanse onderhandelaars de Chinezen aangeboden deze te schrappen in ruil voor toezeggingen door Peking bij aankopen van Amerikaanse landbouwproducten. Ook zou Washington bereid zijn om bestaande heffingen op 360 miljard dollar aan Chinese producten met wel de helft te verlagen.
Adyen
De ECB heeft zoals verwacht niet getornd aan de rentetarieven. Lagarde verklaarde dat het beleid van de centrale bank volgend jaar op de schop gaat. Vanaf januari gaat een "uitgebreide" herziening van het ECB-beleid van start. De uitkomsten daarvan worden voor het eind van volgend jaar verwacht.
Betaalbedrijf Adyen behoorde tot de koplopers bij de hoofdfondsen op het Damrak met een winst van 2,1 procent na een adviesverhoging door Morgan Stanley. ABN AMRO was de sterkste stijger in de AEX met een plus van 4,2 procent. KPN stond onderaan met een verlies van 2,7 procent. Het telecomconcern heeft zijn dochter KPN Consulting verkocht aan het Belgische softwarebedrijf Cegeka.
Olie
Takeaway verloor 0,2 procent. Het maaltijdbestelbedrijf heeft de deadline voor de overname van de Britse branchegenoot Just Eat verlengd tot 27 december. Takeaway is met techinvesteerder Prosus (plus 1,9 procent) verwikkeld in een overnamestrijd om Just Eat, dat 0,2 procent steeg in Londen.
De euro noteerde 1,1115 dollar tegen 1,1094 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,9 procent meer op 59,30 dollar. Brent klom 1 procent tot 64,36 dollar.
Meer uit Financieel
LIJNDEN (ANP) - Het failliete Nederlandse sportwagenmerk Spyker maakt een doorstart met de Oekraïense ondernemer Volodymyr Nosov. Hij heeft een "aanzienlijk" belang genomen in het merk en wordt daarmee mede-eigenaar.
53 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de aandelenbeurs in Amsterdam is met een bescheiden winst gesloten. Chipbedrijven gaven veel van hun eerdere winsten prijs, nadat in New York grote chipfabrikanten ook terrein hadden prijsgegeven. Beleggers wachtten daarnaast af hoeveel waarde ze moeten hechten aan de bewering van de Amerikaanse president Donald Trump dat onderhandelingen over vrede in het Midden-Oosten in de laatste fase zitten.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Meta moet van de Europese Commissie concurrerende AI-hulpmiddelen voorlopig gratis toegang geven tot WhatsApp. Brussel onderzoekt of de manier waarop het Amerikaanse techbedrijf andere AI-hulpmiddelen toegang tot het berichtenplatform verhindert, in strijd is met Europese mededingingsregels. Meta moet van Brussel toegang geven tot het onderzoek is afgerond.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft twee boetes voor tabaksfabrikant Philip Morris van samen 160.000 euro geschrapt. In 2020 en 2021 had de toenmalige minister van Volksgezondheid in totaal acht boetes opgelegd aan de fabrikant van onder meer Marlboro- en L&M-sigaretten voor het overtreden van het reclameverbod voor tabaksproducten. Maar de hoogste rechter op het gebied van het economisch bestuursrecht oordeelt dat het aanbod om zijn product IQOS een maand te proberen voor een lager bedrag geen tabaksreclame is.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Nasdaq zette dinsdag het herstel voort in New York, na de koersdreun op de beurs van afgelopen week. De techgraadmeter veerde een dag eerder ook al op na de koersval van meer dan 4 procent op vrijdag. Dat was het grootste dagverlies voor de Nasdaq in ruim een jaar tijd.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Unie weerspreekt dat regelgeving de introductie van de nieuwe slimme assistent van Apple in het landenblok bemoeilijkt. Het Amerikaanse techbedrijf presenteerde maandag Siri AI, maar zei dat de hulp voor iPhones pas later naar Europese landen komt door strengere wetgeving.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De topman van vliegtuigbouwer Airbus ziet geen annuleringen van bestelde vliegtuigen door luchtvaartmaatschappijen ondanks de onrust in de sector. Dat zei Guillaume Faury dinsdag op een vliegtuigevenement in Berlijn. Volgens de topman zijn vliegmaatschappijen de laatste jaren "door een hel gegaan".
5 uur geleden