Kleine plus voor AEX, Milaan hoger na rechtse verkiezingswinst
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is maandag na een vrij onrustige handelssessie met een kleine winst gesloten, na het stevige koersverlies op vrijdag. Ook de aandelenmarkt in Milaan eindigde met groene cijfers na de verkiezingsoverwinning in Italië van Giorgia Meloni van de radicaal-rechtse partij Fratelli d'Italia (Broeders van Italië). Ze wil een rechtse regering vormen.
De AEX noteerde aan het slot 0,2 procent hoger op 640,41 punten. Vrijdag kelderde de hoofdgraadmeter op Beursplein 5 nog 2,8 procent door zorgen bij beleggers over een economische recessie. De MidKap zakte 0,8 procent tot 853,28 punten. In Parijs en Frankfurt leverden de beurzen tot 0,5 procent in. De FTSE in Londen ging een fractie omhoog.
De hoofdindex in Milaan steeg 0,7 procent. Telecom Italia behoorde tot de sterkste stijgers met een plus van 2,6 procent. De financiële fondsen UniCredit, MedioBanca en Generali klommen tot 1 procent nu de rechtse coalitie een duidelijke meerderheid in beide kamers van het parlement behaalde. Daardoor krijgt Italië meer kans op politieke stabiliteit na jaren van onrust en fragiele coalities.
Unilever
In de AEX was techinvesteerder Prosus de grootste winnaar met een plus van 3,8 procent, gevolgd door chipbedrijf Besi dat er 3 procent bij kreeg. Verzekeraar Aegon was hekkensluiter bij de hoofdfondsen met een min van 1,4 procent.
Was- en levensmiddelenconcern Unilever werd 0,5 procent hoger gezet. Topman Alan Jope kondigde aan eind volgend jaar met pensioen te gaan. Volgens analisten kan het vertrek van Jope positief uitpakken als het gaat om aanstaande veranderingen bij het concern. Het nieuws over zijn vertrek volgt op een mislukte poging van Unilever eerder dit jaar om de consumententak van GlaxoSmithKline voor miljarden over te nemen.
Air France-KLM
In de MidKap was luchtvaartconcern Air France-KLM koploper met een koerswinst van 2,7 procent. Apothekentoeleverancier Fagron sloot de rij bij de middelgrote fondsen met een min van 7,4 procent. Bij de kleinere bedrijven op het Damrak waren de vastgoedfondsen Wereldhave en NSI opvallende verliezers met minnen tot 12 procent door een adviesverlaging van Oddo BHF.
Een vat Amerikaanse olie werd 0,9 procent goedkoper op 77,99 dollar. Brentolie kostte 1,2 procent minder op 85,17 dollar per vat. De euro was 0,9620 dollar waard, tegen 0,9722 dollar op vrijdag.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/RTR) - Banken in de eurozone moeten meer investeren in cyberveiligheid als ze grip willen krijgen op nieuwe AI-modellen die zwakke plekken in software kunnen vinden. Dat heeft vicepresident Luis de Guindos van de Europese Centrale Bank (ECB) woensdag gezegd.
31 minuten geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - Toeleveringsketens in de chemie zullen maanden nodig hebben om te herstellen van de oorlog in het Midden-Oosten, ook als de Straat van Hormuz weer opengaat. Dat zegt een Duitse chemiemanager werkzaam bij het staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten tegen de Duitse krant Handelsblatt. "Het herstel van toeleveringsketens gebeurt niet van de ene op de andere dag, maar zal maanden duren", verwacht Rainer Seele.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verfproducent AkzoNobel, bekend van merken als Flexa, Sikkens en Dulux, heeft begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams afgewezen. AkzoNobel is bezig met een fusie met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems en gaat daarmee door.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft niet te maken met een brandstoftekort, ondanks dat een vlucht van de luchtvaartmaatschappij dinsdag van Paramaribo naar Schiphol moest uitwijken naar Frans-Guyana. Dat laat een woordvoerster weten.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Reizigers hoeven zich deze zomer geen zorgen te maken over een tekort aan vliegtuigbrandstof. Dat zegt topman Stefan Schulte van Frankfurt Airport in een interview met de Duitse krant Handelsblatt. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de blokkade van de Straat van Hormuz is er minder kerosine beschikbaar.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mensen van 75 jaar en ouder betalen steeds vaker met een pinpas aan de kassa. Dat blijkt uit een jaarlijks onderzoek van Betaalvereniging Nederland en De Nederlandsche Bank (DNB). Ook bij overboekingen aan vrienden en familie stijgt het aantal elektronische betalingen fors.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets hoger geopend, na de verliesbeurt een dag eerder. AkzoNobel was een opvallende stijger op het Damrak. Het verfconcern, dat gaat fuseren met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems, verwierp onlangs een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams. Volgens AkzoNobel, bekend van merken als Dulux, Sikkens en Flexa, wordt doorgegaan met de fusie met Axalta.
4 uur geleden