Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleine plus voor AEX-index

Kleine plus voor AEX-index

AMSTERDAM (AFN) - De AEX-index in Amsterdam is dinsdag met een kleine winst de handel uit gegaan. Beleggers trokken zich op aan bemoedigende berichten van het handelsfront. Volgens China is er consensus bereikt bij het beslechten van enkele gevoelige onderwerpen in de gesprekken met de Verenigde Staten. Elders in Europa bleven graadmeters dicht bij huis.

De AEX-index op Beursplein 5 sloot de sessie 0,2 procent in de plus op 597,59 punten. De MidKap klom 0,6 procent tot 886,85 punten. De beursgraadmeters in Parijs en Londen wonnen 0,1 procent. Frankfurt verloor 0,1 procent.

Betalingsbedrijf Adyen won bijna 2 procent en was daarmee de sterkste stijger in de AEX. Aandeelhouder Pentavest heeft 310.000 aandelen van het betaalbedrijf verkocht aan institutionele beleggers. Daarbij werd een prijs van 658 euro per aandeel gehanteerd. ING Groep eindige onderaan in de AEX met een verlies van 1,3 procent.

Curetis

Bij de middelgrote bedrijven sloot navigatiedienstverlener TomTom bovenaan met een plus van 3,6 procent. Uitbater van fitnessscholen Basic-Fit sloot de rij in de MidKap met een min van 1,2 procent. Bij de kleinere bedrijven verloor ForFarmers 1,3 procent. Het veevoerbedrijf draagt Roeland Tjebbes voor als opvolger van financieel topman Arnout Traas.

Op de lokale markt won Curetis bijna 11 procent. Daarmee zette het biotechbedrijf zijn opmars voort. Curetis steeg een dag eerder al ruim 30 procent na een positieve handelsupdate.

Audi

Automaker Volkswagen verloor in Frankfurt 0,6 procent. Bij dochter Audi verdwijnen in Duitsland 9500 banen. Gedwongen ontslagen zouden daarbij worden uitgesloten.

De La Rue raakte bijna een kwart aan beurswaarde kwijt in Londen. De Britse drukkerij van paspoorten en bankbiljetten schrapt zijn dividend na tegenvallende halfjaarcijfers. In Parijs won Faurecia 2,7 procent. De maker van auto-onderdelen rekent tegen 2022 op recordomzetten en -winsten geholpen door de overname van het Japanse Clarion.

De euro was 1,1014 dollar waard tegen 1,1009 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie steeg 0,1 procent in prijs tot 58,09 dollar. Brentolie werd 0,3 procent duurder op 63,82 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street lager na eerste renteverhoging Fed in ruim 3 jaar

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met overwegend rode cijfers gesloten. De aandacht van beleggers op Wall Street ging vooral uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve. Zoals verwacht verhoogde de Amerikaanse centrale bank de rente voor het eerst in meer dan drie jaar om de hoge inflatie te bestrijden.

3 uur geleden
Fed-voorzitter Warsh: inflatie in VS al veel te lang te hoog

WASHINGTON (ANP) - De inflatie in de Verenigde Staten is al veel te lang te hoog en daarom heeft de Federal Reserve besloten de rente te verhogen. Dat zei voorzitter Kevin Warsh van de Amerikaanse centrale bank in een toelichting. De rente in 's werelds grootste economie gaat met een kwart procentpunt omhoog. Het is de eerste renteverhoging in meer dan drie jaar.

4 uur geleden
Amerikaanse centrale bank verhoogt rente tegen hoge inflatie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank verhoogt de rente met een kwart procentpunt om de hardnekkig hoge inflatie in de Verenigde Staten te bestrijden. De renteverhoging door de Federal Reserve was algemeen verwacht op de financiële markten. Het is voor het eerst sinds juli 2023 dat de rente in 's werelds grootste economie wordt verhoogd.

5 uur geleden
Bloomberg: Aramco wil oliepijpleiding spoedig deels heropenen

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco wil binnen enkele dagen een deel van de stilgelegde oost-west-oliepijpleiding gaan heropenen. Dat meldt persbureau Bloomberg. Het transport door de pijpleiding werd vorige week donderdag stilgelegd na een aanval met drones, waarbij schade werd aangericht aan het systeem.

6 uur geleden
AEX sluit vlak in aanloop rentebesluit Fed, Shell verliest

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag vrijwel onveranderd gesloten. De beurshandel stond vooral in het teken van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. De olieprijzen gingen omlaag na de flinke prijsstijging van eerder deze week. Shell stond daardoor bij de dalers.

7 uur geleden
Wall Street gemengd in afwachting van rentebesluit centrale bank

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag met wisselende uitslagen begonnen. Beleggers namen weinig risico voorafgaand aan het rentebesluit van de Federal Reserve. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale banken de leenkosten in de grootste economie ter wereld met een kwart procentpunt verhogen om de hoge inflatie te bestrijden.

9 uur geleden
Postcode Loterij: jammer dat aantal trekkingen niet omhoog mag

AMSTERDAM (ANP) - De Postcode Loterij en de VriendenLoterij vinden het jammer dat de Raad van State woensdag heeft geoordeeld dat de loterijen het aantal trekkingen per jaar niet mogen verhogen. Managing director Jonne Arnoldussen van de loterijen, die bij hetzelfde bedrijf horen, noemde de uitkomst "vervelend." Het oordeel beperkt volgens hem niet alleen de loterijen zelf, maar ook het geld dat ze aan goede doelen kunnen geven.

10 uur geleden