Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleine plus voor AEX-index

Kleine plus voor AEX-index

AMSTERDAM (AFN) - De AEX-index in Amsterdam is dinsdag met een kleine winst de handel uit gegaan. Beleggers trokken zich op aan bemoedigende berichten van het handelsfront. Volgens China is er consensus bereikt bij het beslechten van enkele gevoelige onderwerpen in de gesprekken met de Verenigde Staten. Elders in Europa bleven graadmeters dicht bij huis.

De AEX-index op Beursplein 5 sloot de sessie 0,2 procent in de plus op 597,59 punten. De MidKap klom 0,6 procent tot 886,85 punten. De beursgraadmeters in Parijs en Londen wonnen 0,1 procent. Frankfurt verloor 0,1 procent.

Betalingsbedrijf Adyen won bijna 2 procent en was daarmee de sterkste stijger in de AEX. Aandeelhouder Pentavest heeft 310.000 aandelen van het betaalbedrijf verkocht aan institutionele beleggers. Daarbij werd een prijs van 658 euro per aandeel gehanteerd. ING Groep eindige onderaan in de AEX met een verlies van 1,3 procent.

Curetis

Bij de middelgrote bedrijven sloot navigatiedienstverlener TomTom bovenaan met een plus van 3,6 procent. Uitbater van fitnessscholen Basic-Fit sloot de rij in de MidKap met een min van 1,2 procent. Bij de kleinere bedrijven verloor ForFarmers 1,3 procent. Het veevoerbedrijf draagt Roeland Tjebbes voor als opvolger van financieel topman Arnout Traas.

Op de lokale markt won Curetis bijna 11 procent. Daarmee zette het biotechbedrijf zijn opmars voort. Curetis steeg een dag eerder al ruim 30 procent na een positieve handelsupdate.

Audi

Automaker Volkswagen verloor in Frankfurt 0,6 procent. Bij dochter Audi verdwijnen in Duitsland 9500 banen. Gedwongen ontslagen zouden daarbij worden uitgesloten.

De La Rue raakte bijna een kwart aan beurswaarde kwijt in Londen. De Britse drukkerij van paspoorten en bankbiljetten schrapt zijn dividend na tegenvallende halfjaarcijfers. In Parijs won Faurecia 2,7 procent. De maker van auto-onderdelen rekent tegen 2022 op recordomzetten en -winsten geholpen door de overname van het Japanse Clarion.

De euro was 1,1014 dollar waard tegen 1,1009 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie steeg 0,1 procent in prijs tot 58,09 dollar. Brentolie werd 0,3 procent duurder op 63,82 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Chinese automerken winnen meer terrein in Europa, ziet Dataforce

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Chinese autofabrikanten winnen steeds meer terrein op de Europese automarkt. Ze lokken kopers die nog twijfelen over een volledig elektrische auto met betaalbaardere hybride voertuigen. Merken zoals BYD, MG en Xpeng waren vorige maand goed voor een recordmarktaandeel van bijna 12 procent, heeft het Duitse onderzoeksbureau Dataforce becijferd.

14 minuten geleden
Arcadis onderuit op verdeeld Damrak na ingetrokken overnamebod

AMSTERDAM (ANP) - Arcadis was woensdagochtend een opvallende daler op het Damrak nadat bekend werd dat het Canadese bedrijf WSP Global zijn pogingen om het advies- en ingenieursbedrijf over te nemen staakt. WSP had langere tijd interesse in Arcadis, maar die onderneming sloeg tot twee keer toe biedingen af. De Canadezen hebben besloten om hun bod op het Nederlandse bedrijf in te trekken. Arcadis ging kort na de opening bijna 10 procent omlaag, goed voor de laatste plek in de MidKap.

15 minuten geleden
Zestig gegadigden voor doorstart fabrikant Batavus en Sparta

AMSTERDAM (ANP) - Zestig partijen hebben interesse getoond in een doorstart van de failliete fietsfabrikant Accell, bekend van merken als Batavus, Sparta, Babboe en Raleigh. Curatoren kregen zowel biedingen op een enkel merk als voorstellen voor de overname van groepen merken, schrijven ze in hun eerste faillissementsverslag.

18 minuten geleden
Agentschap NADI stelt 40 miljoen beschikbaar voor nieuwe AI-chips

DEN HAAG (ANP) - NADI, het Nationaal Agentschap voor Disruptieve Innovatie, stelt in totaal 40 miljoen euro beschikbaar aan teams uit Nederland en Europa om de volgende generatie energiezuinige AI-chips te ontwikkelen. Ook moet het ontwerp van deze chips met kunstmatige intelligentie (AI) worden versneld van jaren naar weken.

54 minuten geleden
Nederlanders hebben iets meer te besteden

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders hadden in het tweede kwartaal gemiddeld iets meer te besteden. Dat is vooral te danken aan hogere lonen, meer banen en een stijging van de uitkeringen.

1 uur geleden
Talent statushouders en asielzoekers onvoldoende benut, zegt SER

DEN HAAG (ANP) - Talenten van statushouders, asielzoekers en Oekraïense ontheemden worden onvoldoende benut in Nederland. Volgens een nieuw advies van de Sociaal-Economische Raad (SER) moeten deze nieuwkomers beter aan het werk geholpen worden, bijvoorbeeld in sectoren waarin personeelstekorten zijn.

1 uur geleden
Musk prijst Chinese president Xi in aanloop naar staatsbezoek VS

BEIJING (ANP/RTR) - Topman Elon Musk van Tesla en SpaceX heeft in een interview met Chinese staatsmedia zijn lof uitgesproken over president Xi Jinping in aanloop naar diens staatsbezoek aan de Amerikaanse president Donald Trump. Musk zei tegen nieuwszender CCTV dat Xi een "grote leider" is die China "immense voorspoed" heeft bezorgd.

1 uur geleden