Kleine plus voor AEX-index
AMSTERDAM (AFN) - De AEX-index in Amsterdam is dinsdag met een kleine winst de handel uit gegaan. Beleggers trokken zich op aan bemoedigende berichten van het handelsfront. Volgens China is er consensus bereikt bij het beslechten van enkele gevoelige onderwerpen in de gesprekken met de Verenigde Staten. Elders in Europa bleven graadmeters dicht bij huis.
De AEX-index op Beursplein 5 sloot de sessie 0,2 procent in de plus op 597,59 punten. De MidKap klom 0,6 procent tot 886,85 punten. De beursgraadmeters in Parijs en Londen wonnen 0,1 procent. Frankfurt verloor 0,1 procent.
Betalingsbedrijf Adyen won bijna 2 procent en was daarmee de sterkste stijger in de AEX. Aandeelhouder Pentavest heeft 310.000 aandelen van het betaalbedrijf verkocht aan institutionele beleggers. Daarbij werd een prijs van 658 euro per aandeel gehanteerd. ING Groep eindige onderaan in de AEX met een verlies van 1,3 procent.
Curetis
Bij de middelgrote bedrijven sloot navigatiedienstverlener TomTom bovenaan met een plus van 3,6 procent. Uitbater van fitnessscholen Basic-Fit sloot de rij in de MidKap met een min van 1,2 procent. Bij de kleinere bedrijven verloor ForFarmers 1,3 procent. Het veevoerbedrijf draagt Roeland Tjebbes voor als opvolger van financieel topman Arnout Traas.
Op de lokale markt won Curetis bijna 11 procent. Daarmee zette het biotechbedrijf zijn opmars voort. Curetis steeg een dag eerder al ruim 30 procent na een positieve handelsupdate.
Audi
Automaker Volkswagen verloor in Frankfurt 0,6 procent. Bij dochter Audi verdwijnen in Duitsland 9500 banen. Gedwongen ontslagen zouden daarbij worden uitgesloten.
De La Rue raakte bijna een kwart aan beurswaarde kwijt in Londen. De Britse drukkerij van paspoorten en bankbiljetten schrapt zijn dividend na tegenvallende halfjaarcijfers. In Parijs won Faurecia 2,7 procent. De maker van auto-onderdelen rekent tegen 2022 op recordomzetten en -winsten geholpen door de overname van het Japanse Clarion.
De euro was 1,1014 dollar waard tegen 1,1009 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie steeg 0,1 procent in prijs tot 58,09 dollar. Brentolie werd 0,3 procent duurder op 63,82 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn in de eerste helft van dit jaar gegroeid. Het is voor het eerst sinds 2022 dat het eerste halfjaar weer groei laat zien, aldus cijfers van tv-marketingorganisatie Screenforce.
37 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street heeft woensdag wat terrein teruggewonnen na een verliesreeks van drie dagen. Beleggers gingen volgens kenners op koopjesjacht. Door de verliezen van de afgelopen dagen leken sommige aandelen opeens aantrekkelijk geprijsd. De koerswinsten werden wel enigszins getemperd door een verkoopgolf op de obligatiemarkt.
2 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Chevron, het Italiaanse Eni en andere buitenlandse energiebedrijven hebben woensdag in Caracas handtekeningen gezet onder grote projectuitbreidingen om de olieproductie in Venezuela op te krikken. Ze willen er komende jaren veel geld investeren. Chevron heeft zelfs meer dan 7 miljard dollar toegezegd.
2 uur geledenALEXANDRIA (ANP/RTR) - Google heeft in een rechtszaak een gedwongen verkoop van een bedrijfsonderdeel ontlopen. Het is al de derde keer in korte tijd dat Amerikaanse autoriteiten achter het net vissen in pogingen een techconcern op te knippen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nog steeds zijn er burgers, bedrijven en andere organisaties die het oude rekeningnummer van de Belastingdienst gebruiken. Volgens de fiscus komt vier maanden na de overstap naar Rabobank nog een op de tien betalingen binnen via het oude ING-nummer. Daarom komt de Belastingdienst binnenkort met een campagne op radio en internet om iedereen nogmaals te attenderen op de verandering.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Scheepvaartconcern Maersk heeft een contract getekend om een groot containerschip voor het eerst uit te rusten met een soort zeil. Het Britse bedrijf Anemoi gaat een zogenoemd rotorzeil maken met een hoogte van 35 meter. Dat wordt volgend jaar voor een proef geplaatst op een containerschip en moet helpen het brandstofverbruik terug te dringen.
4 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Stakende medewerkers zorgen voor schade bij wasserijen. Volgens directeur van brancheorganisaties FTN en Netex, Arthur Linssen, verschilde de impact van een door FNV opgezette staking woensdag sterk per bedrijf, maar was in sommige gevallen sprake van "serieuze productieterugval". Ondernemers in de textielverzorgingsbranche vrezen dat komende dagen nog meer stakingen volgen.
5 uur geleden