Kleine plus voor AEX-index
AMSTERDAM (AFN) - De AEX-index in Amsterdam is dinsdag met een kleine winst de handel uit gegaan. Beleggers trokken zich op aan bemoedigende berichten van het handelsfront. Volgens China is er consensus bereikt bij het beslechten van enkele gevoelige onderwerpen in de gesprekken met de Verenigde Staten. Elders in Europa bleven graadmeters dicht bij huis.
De AEX-index op Beursplein 5 sloot de sessie 0,2 procent in de plus op 597,59 punten. De MidKap klom 0,6 procent tot 886,85 punten. De beursgraadmeters in Parijs en Londen wonnen 0,1 procent. Frankfurt verloor 0,1 procent.
Betalingsbedrijf Adyen won bijna 2 procent en was daarmee de sterkste stijger in de AEX. Aandeelhouder Pentavest heeft 310.000 aandelen van het betaalbedrijf verkocht aan institutionele beleggers. Daarbij werd een prijs van 658 euro per aandeel gehanteerd. ING Groep eindige onderaan in de AEX met een verlies van 1,3 procent.
Curetis
Bij de middelgrote bedrijven sloot navigatiedienstverlener TomTom bovenaan met een plus van 3,6 procent. Uitbater van fitnessscholen Basic-Fit sloot de rij in de MidKap met een min van 1,2 procent. Bij de kleinere bedrijven verloor ForFarmers 1,3 procent. Het veevoerbedrijf draagt Roeland Tjebbes voor als opvolger van financieel topman Arnout Traas.
Op de lokale markt won Curetis bijna 11 procent. Daarmee zette het biotechbedrijf zijn opmars voort. Curetis steeg een dag eerder al ruim 30 procent na een positieve handelsupdate.
Audi
Automaker Volkswagen verloor in Frankfurt 0,6 procent. Bij dochter Audi verdwijnen in Duitsland 9500 banen. Gedwongen ontslagen zouden daarbij worden uitgesloten.
De La Rue raakte bijna een kwart aan beurswaarde kwijt in Londen. De Britse drukkerij van paspoorten en bankbiljetten schrapt zijn dividend na tegenvallende halfjaarcijfers. In Parijs won Faurecia 2,7 procent. De maker van auto-onderdelen rekent tegen 2022 op recordomzetten en -winsten geholpen door de overname van het Japanse Clarion.
De euro was 1,1014 dollar waard tegen 1,1009 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie steeg 0,1 procent in prijs tot 58,09 dollar. Brentolie werd 0,3 procent duurder op 63,82 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag met verlies gesloten. Beleggers vrezen voor een escalatie van het geweld in het Midden-Oosten na nieuwe aanvallen van de Verenigde Staten op Iran, waarna Iran een vergeldingsaanval uitvoerde. SBM Offshore profiteerde van de hogere olieprijzen en was de grootste stijger bij de hoofdfondsen. Het aandeel steeg 2,9 procent.
1 uur geledenVILLENEUVE D'ASCQ (ANP/RTR) - De Franse sportwinkelketen Decathlon wil zijn aanwezigheid in Franse skigebieden verhogen. Daarvoor is het van plan een belang van 50 procent te nemen in branchegenoot Sport 2000 France, eigendom van Céraclès Coopérative, maakten beide bedrijven bekend.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag met kleine verliezen begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na de Amerikaanse aanvallen op Iraanse raketlanceerinstallaties bij de Straat van Hormuz. Als vergelding voerde Iran een aanval met raketten en drones uit op Amerikaanse luchtmachtbases in Jordanië. De olieprijzen liepen door de vrees voor een nieuwe escalatie van het geweld in het Midden-Oosten flink op.
4 uur geledenARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse fabrikanten van de schaarse verdedigingswapens tegen Ruslands snelste raketten gaan de productie verveelvoudigen. Ze gaan de komende jaren drie keer zoveel Patriot- en vier keer zoveel THAAD-onderscheppingsraketten maken, hebben ze met het Amerikaanse ministerie van Defensie afgesproken.
4 uur geledenWIESBADEN (ANP) - De inflatie in Duitsland is in augustus licht gestegen naar 2,9 procent op jaarbasis, van 2,8 procent in juli. Dat meldt het Duitse federale statistiekbureau Destatis op basis van een voorlopige schatting. Daarmee wordt het weer wat waarschijnlijker dat de Europese Centrale Bank (ECB) binnenkort met een renteverhoging komt.
5 uur geledenKAUB (ANP/RTR) - De waterstanden van de Rijn in Duitsland zijn na recente regenval flink gestegen. Dat meldt de Duitse binnenvaartbeheerder WSV. Het waterpeil bij Kaub, een belangrijk knelpunt in de rivier, is maandag gestegen tot zo'n 72 centimeter. Maar binnenvaartschepen worden nog steeds minder vol beladen en het peil dreigt weer te zakken.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een industriecoalitie roept de Tweede Kamer en het kabinet op om de aanbevelingen uit het rapport-Wennink snel uit te voeren. Volgens de ondernemersorganisaties, waaronder Deltalinqs, VNCI en FME, zijn onder meer lagere nettarieven en minder regeldruk cruciaal voor investeringskansen in de industrie in Nederland. Ze doen de oproep in aanloop naar een debat in de Tweede Kamer, donderdag, over het rapport.
6 uur geleden