Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleine nooddijk langs Drentsche Aa bij Glimmermade

Kleine nooddijk langs Drentsche Aa bij Glimmermade

VEENDAM (ANP) - Waterschap Hunze en Aa's legt maandag een kleine nooddijk aan langs de Drentsche Aa bij Glimmermade. Het schap is daar met werkzaamheden aan de kade bezig. Door de grote hoeveelheid regenwater die de afgelopen 24 uur door de beek is gestroomd en de hoge waterstand is het nodig om de opgebroken oevers te versterken met zandzakken. De nooddijk wordt gebouwd in landelijk gebied, dus er is geen gevaar voor omwonenden, aldus een woordvoerder van het schap.

In het gebied van Hunze en Aa's is uitzonderlijk veel regen gevallen, zegt het schap. Zo'n grote hoeveelheid regen in 24 uur komt maar eens in de twintig jaar voor. De bodem is al helemaal verzadigd met water, dus de regen zakt niet de grond in. Het schap kan ook moeilijk spuien op zee, omdat het water in de Eems landinwaarts wordt opgestuwd door de harde wind. Er is een extra gemaal ingeschakeld, maar toch verwacht het schap stijging van het waterpeil en meer wateroverlast in de komende 24 uur.

De keersluizen in het Pekelder Hoofddiep, het Kieldiep en het Borgercompagniesterdiep zijn gesloten om overstromingen te voorkomen. Water in tuinen en kruipruimtes zal pas weer wegzakken als het schap later deze week overtollig water kan afvoeren.

Meer uit Binnenland

Grote schade aan Topsport Amsterdam na brand Olympisch Stadion

AMSTERDAM (ANP) - Het hoofdkantoor van Topsport Amsterdam, de organisatie die olympische en nationale topsporters ondersteunt, moet op zoek naar een nieuwe kantoorruimte. De brand van donderdagnacht in de kruipruimte van het Olympisch Stadion heeft zoveel schade achtergelaten dat het kantoor onbruikbaar is, laat de organisatie in een statement weten. De oorzaak van de brand wordt nog onderzocht.

26 minuten geleden
Landelijke inleveractie vuurwerk levert meer dan 7500 kilo op

DEN HAAG (ANP) - Bij de eerste landelijke campagne om vuurwerk in te leveren hebben mensen ongeveer 7650 kilo vuurwerk weggebracht. Het ministerie van Justitie en Veiligheid heeft dat bekendgemaakt, na het sluiten van het 35e en laatste inleverpunt vrijdag in Hoorn.

27 minuten geleden
Koning ontvangt voorzitter van Internationaal Strafhof op paleis

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft vrijdag op Huis ten Bosch een ontmoeting gehad met rechter Tomoko Akane, de voorzitter van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag. Wat de koning en Akane tijdens de ontvangst hebben besproken, is niet bekendgemaakt.

48 minuten geleden
Kabinet schetst mantelzorgbeleid zonder concrete maatregelen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de komende jaren de positie van mantelzorgers verder verbeteren. Maar in de vrijdag gepresenteerde Mantelzorgagenda blijven concrete maatregelen uit.

1 uur geleden
Twintig asielzoekers sliepen in gras bij aanmeldcentrum Ter Apel

TER APEL (ANP) - Twintig asielzoekers hebben in de nacht van donderdag op vrijdag in de regen in het gras buiten het aanmeldcentrum in Ter Apel geslapen, omdat binnen geen plek voor ze was. Het Rode Kruis en VluchtelingenWerk Nederland noemen dat "een direct gevolg van het gebrek aan opvangplekken" en zeggen dat de opvang "door een humane ondergrens zakt".

2 uur geleden
Nederlandse verdachte dood Belgische kleuter: geen ontvoering

GENT (ANP) - "Er is nooit sprake geweest van ontvoering." Dat zei de 29-jarige Romy W. vrijdag tijdens haar verhoor in een bomvolle rechtszaal van het hof van assisen in Gent, op de tweede dag van het proces rond de gewelddadige dood van de Belgische kleuter Dean. De Nederlandse W. staat terecht samen met haar Belgische ex-vriend Dave De K. (39). Hij heeft bekend dat hij het jongetje in zijn auto heeft doodgeslagen, in januari 2022.

2 uur geleden
NIOD: 'vrij uniek' dat verhaal over Dachau mogelijk is verzonnen

AMSTERDAM (ANP) - Als Willem Wilbrink (99) inderdaad het verhaal over zijn tijd in concentratiekamp Dachau heeft verzonnen of aangedikt, zoals diverse historici vrijdag melden, zou dat voor Nederland "vrij uniek" zijn. Dat meldt NIOD Instituut voor Oorlogs-, Holocaust- en Genocidestudies. "Na de oorlog zullen er vast meer verhalen zijn aangedikt en mooier zijn gemaakt. Maar als je ziet hoelang hij dit volhoudt en hoe hij de media heeft opgezocht, is dat vrij uniek", aldus een woordvoerder.

2 uur geleden