Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleine nooddijk langs Drentsche Aa bij Glimmermade

Kleine nooddijk langs Drentsche Aa bij Glimmermade

VEENDAM (ANP) - Waterschap Hunze en Aa's legt maandag een kleine nooddijk aan langs de Drentsche Aa bij Glimmermade. Het schap is daar met werkzaamheden aan de kade bezig. Door de grote hoeveelheid regenwater die de afgelopen 24 uur door de beek is gestroomd en de hoge waterstand is het nodig om de opgebroken oevers te versterken met zandzakken. De nooddijk wordt gebouwd in landelijk gebied, dus er is geen gevaar voor omwonenden, aldus een woordvoerder van het schap.

In het gebied van Hunze en Aa's is uitzonderlijk veel regen gevallen, zegt het schap. Zo'n grote hoeveelheid regen in 24 uur komt maar eens in de twintig jaar voor. De bodem is al helemaal verzadigd met water, dus de regen zakt niet de grond in. Het schap kan ook moeilijk spuien op zee, omdat het water in de Eems landinwaarts wordt opgestuwd door de harde wind. Er is een extra gemaal ingeschakeld, maar toch verwacht het schap stijging van het waterpeil en meer wateroverlast in de komende 24 uur.

De keersluizen in het Pekelder Hoofddiep, het Kieldiep en het Borgercompagniesterdiep zijn gesloten om overstromingen te voorkomen. Water in tuinen en kruipruimtes zal pas weer wegzakken als het schap later deze week overtollig water kan afvoeren.

Meer uit Binnenland

Rond Utrecht minder treinen door tekort aan verkeersleiders

UTRECHT (ANP) - Op drie trajecten rondom Utrecht rijden sinds vrijdagmiddag 14.30 uur minder treinen door een tekort aan verkeersleiders, meldt ProRail. De spoorwegbeheerder verwacht dat dit nog tot in de loop van de avond gaat duren. In de reisinformatie van de NS wordt ongeveer 23.15 uur als verwachte eindtijd genoemd.

2 uur geleden
Dode vrouw gevonden in Amsterdam, politie gaat uit van misdrijf

AMSTERDAM (ANP) - De politie gaat ervan uit dat een overleden vrouw die vrijdagochtend is gevonden in het water aan de Amsteldijk in Amsterdam-Zuid door een misdrijf om het leven is gekomen. Het gaat om een 29-jarige vrouw uit Amsterdam die sinds zondag 4 oktober werd vermist.

4 uur geleden
1,1 miljoen euro aan donaties voor noodlijdend zeehondencentrum

LAUWERSOOG (ANP) - Het in financiële nood verkerende Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) in Pieterburen heeft inmiddels 1,1 miljoen euro aan donaties binnengekregen. Dat zei Sander van Dijk, hoofd educatie van het WEC, vrijdagavond in het EO-radioprogramma Dit is de Dag.

4 uur geleden
Brussel moet met aangescherpte migratievoorstellen komen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie moet van de EU-lidstaten met aangescherpte migratievoorstellen komen, zo willen de EU-regeringsleiders. Die nieuwe voorstellen moeten zorgen voor nog betere bescherming van de Europese buitengrenzen tegen het bewust inzetten van migranten als politiek of geopolitiek drukmiddel, zei premier Rob Jetten na afloop van de tweedaagse EU-top.

4 uur geleden
Duizenden insulinepennen gestolen van groothandel

AMSTERDAM (ANP) - Vorige week zijn er duizenden insulinepennen gestolen van een Nederlandse groothandel, bevestigt een woordvoerder van Novo Nordisk na berichtgeving van het Financieele Dagblad. De maker van de pennen waarschuwt dat ze kunnen worden doorverkocht aan mensen die ze gebruiken tegen overgewicht. Dat kan volgens Novo Nordisk ernstige gezondheidsrisico's met zich meebrengen.

5 uur geleden
Twee genomineerden Joost Zwagerman Essayprijs weg om AI-gebruik

AMSTERDAM (ANP) - Twee van de vijf genomineerde essays voor de Joost Zwagerman Essayprijs dingen niet meer mee naar de prijs. De jury meldde vrijdag dat een scan met AI-detector Pangram heeft uitgewezen dat de teksten (deels) met behulp van kunstmatige intelligentie tot stand zijn gekomen. De auteurs van deze essays hebben hun inzendingen ingetrokken. Een en ander volgde op een melding van studentenblad Propria Cures.

5 uur geleden
Bouwsector ziet te weinig geld voor goed onderhoud infrastructuur

ZOETERMEER (ANP) - Bouwend Nederland stelt dat het grootste probleem met de nieuwe infrastructuurkeuzes van het kabinet niet is opgelost. Er is en blijft volgens de brancheorganisatie te weinig geld om de huidige infrastructuur goed te onderhouden.

5 uur geleden