Kleine nederlaag rugbyers tegen Spanje op Europe Championship
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse rugbyers zijn het Europe Championship begonnen met een kleine nederlaag. Spanje won op het Nationaal Rugby Centrum Amsterdam (NRCA) met 20-18. Oranje stond bij rust al met 20-6 achter. Aan de hand van aanvoerder Koen Bloemen begon in de tweede helft een inhaalslag, maar die bleek niet voldoende om verlies nog te voorkomen.
"Tegen de wind in spelen is altijd lastig. Spanje zette meteen druk. Helaas betekende die ene misstap in het begin meteen een try tegen. Dat het kort daarna nog een keer gebeurde was heel vervelend", keek Bloemen terug op twee onnodige fouten. Nederland speelt volgende week zaterdag de tweede wedstrijd, uit tegen Georgië.
De Nederlandse rugbyvrouwen hadden in Amsterdam geen enkele moeite met Zweden. Het werd 59-0 voor het team van bondscoach Sylke Haverkorn. Halverwege leidde Nederland al met 37-0. "Ik denk dat het de hoogste score ooit is tegen Zweden. Het is een goed begin van de cyclus met nog wedstrijden tegen Portugal en Colombia voor de boeg. Ons doel is en blijft plaatsing voor het WK", zegt Haverkorn.
Meer uit Sport
DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van McLaren heeft de gebeurtenissen tijdens de Grote Prijs van Las Vegas achter zich gelaten. Dat stelt teambaas Andrea Stella in een persbericht, in aanloop naar de GP van Qatar.
8 uur geledenDOHA (ANP) - Max Verstappen gaat de strijd om de wereldtitel in de Formule 1 "race voor race bekijken". Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in aanloop naar de GP van Qatar via zijn team Red Bull. "We gaan elk raceweekend in met de instelling om zoveel mogelijk punten te pakken", aldus Verstappen. "We kunnen ons alleen een perfect weekend veroorloven."
11 uur geledenDOHA (ANP) - Adrian Newey wordt komend seizoen de nieuwe teambaas van Aston Martin. Dat heeft het Formule 1-team bekendgemaakt. Hij volgt daarmee Andy Cowell op, die een andere functie krijgt.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Lois Abbingh stopt na dit seizoen met handballen. Dat zei de aanvoerster van Oranje tijdens een persmoment in Ahoy voorafgaand aan haar laatste WK.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - De Italiaanse skiester Federica Brignone is zeven maanden na een dubbele beenbreuk terug op de piste. Volgens de Italiaanse wintersportfederatie gaat ze er alles aan doen om aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo deel te nemen.
13 uur geledenDOHA (ANP) - Max Verstappen is genomineerd voor 'de actie van het jaar'. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kan die prijs tijdens het gala van autosportfederatie FIA later dit jaar winnen. Verstappen maakte zijn in het oog springende actie na de start van de GP in Imola waar hij Oscar Piastri voorbijging. Lando Norris en Oliver Bearman zijn de andere genomineerden.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse hockeysters reizen zonder Pien Sanders naar Argentinië voor de start van het nieuwe seizoen van de Pro League. De aanvoerster is onvoldoende fit voor twee dubbele confrontaties met het gastland en Duitsland.
18 uur geleden