Kleine minnen op Europese beurzen
AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen lieten maandag kleine minnen zien. Beleggers deden het rustig aan op de laatste volle handelsdag van het jaar. De beurzen in Amsterdam, Brussel, Parijs en Londen zijn dinsdag nog een halve dag open. De financiële markten in Frankfurt, Zürich en Milaan zijn op oudjaarsdag gesloten.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,4 procent lager op 608,81 punten. De MidKap daalde 0,1 procent tot 914,05 punten. De beurzen in Parijs en Londen verloren elk 0,4 procent. De DAX in Frankfurt zakte 0,6 procent en stevent af op een jaarwinst van dik 25 procent.
Hekkensluiter in de AEX was tankopslagbedrijf Vopak met een verlies van 1,3 procent. De verzekeraars Aegon en NN Group gingen aan kop met winsten van 0,4 procent.
Fugro
KPN verloor 0,4 procent. Het telecomconcern heeft van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) een boete gekregen van bijna 3,5 miljoen euro. Ook concurrenten Tele2, T-Mobile en Vodafone hebben miljoenenboetes gekregen voor het onjuist en onvolledig informeren van klanten op hun websites. De bedrijven hebben bezwaar aangetekend tegen die beslissing.
In de MidKap stond Fugro (plus 2,2 procent) bovenaan. De bodemonderzoeker wordt volledig eigenaar van dochter Seabad Geosolutions. De Franse branchegenoot CGG doet zijn belang in de joint venture over aan Fugro. Als onderdeel van de deal betaalt CGG 35 miljoen dollar aan Fugro.
Heijmans
Pharming klom 0,2 procent bij de kleinere bedrijven. De biotechnoloog neemt alle aan het Zweedse Orphan Biovitrum (Sobi) gelicentieerde markten voor zijn medicijn Ruconest terug. Pharming betaalt daarvoor 7,5 miljoen euro. De transactie draagt direct bij aan de winstgevendheid.
Heijmans won 0,5 procent. De bouwer heeft een opdracht van ruim 40 miljoen euro binnengesleept voor de bouw van een datacenter. In Milaan verloor EssilorLuxottica ruim 2 procent. De brillengigant heeft een grote fraude ontdekt bij een eigen fabriek in Thailand.
De euro noteerde op 1,1193 dollar tegen 1,1174 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,3 procent tot 61,91 dollar. Brentolie kostte 0,7 procent meer op 68,61 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag aan het begin van de middag naar een nieuw recordniveau gestegen. Dat is het gevolg van de sterk gedaalde olieprijzen door hoop bij beleggers op een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De hoofdgraadmeter op het Damrak steeg omstreeks 13.30 uur met 2 procent naar een stand van 1034,44 punten.
1 uur geledenBURBANK (ANP) - Entertainmentconcern Walt Disney heeft het afgelopen kwartaal meer verdiend aan zijn streamingdiensten en films. Ook gaven bezoekers meer uit tijdens bezoeken aan Disney-pretparken en cruises, wat een daling van het aantal internationale bezoekers aan de Amerikaanse parken compenseerde.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen gingen woensdag voor de tweede dag op rij stevig omlaag. Dat gebeurde nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gezegd dat er "grote vooruitgang" is geboekt bij onderhandelingen over een definitief akkoord over het stoppen van de oorlog met Iran. De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif, die bemiddelt in de gesprekken tussen Iran en de VS, zei in een bericht op X dat hij hoopt op een blijvend akkoord dat zorgt voor vrede en stabiliteit in de regio en daarbuiten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is voor consumenten makkelijker geworden om hun telecomabonnement op te zeggen. Volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) hebben de telecomaanbieders de drempel om op te zeggen verlaagd na onderzoek van de ACM zelf.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een supermarkt op zondag openen gaat zomaar niet. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft woensdag geoordeeld dat de verzoeken van zeven supermarkten om op zondag open te mogen of langer open te kunnen, terecht zijn afgewezen.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Op Dubai wordt nu tot en met 28 juni niet gevlogen. Dat was eerder 22 juni.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Hotels in de Amerikaanse speelsteden voor het aanstaande WK voetbal kampen met een tegenvallende vraag. Een ruime meerderheid van de hoteliers zegt dat het aantal reserveringen achterblijft bij de verwachtingen, meldt de brancheorganisatie American Hotel & Lodging Association (AHLA) op basis van een enquête. Fans uit het buitenland zijn huiverig om af te reizen naar de Verenigde Staten, omdat ze strenge visumcontroles en hoge kosten vrezen. Daarnaast zijn veel kamers die wereldvoetbalbond FIFA reserveerde uiteindelijk niet geboekt.
4 uur geleden