
Kleine minnen op Europese beurzen
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lieten donderdag kleine verliezen zien. Beleggers deden het rustig aan na de flinke opmars in de afgelopen weken. Tegenvallend nieuws over de Europese dienstensector zorgde voor enige terughoudendheid. Daarnaast bleef de blik gericht op de ontwikkelingen rond het coronavirus en de extra steunmaatregelen in de Verenigde Staten.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,2 procent in de min op 609,76 punten. De MidKap daalde 0,4 procent tot 902,53 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs verloren tot 0,4 procent.
De tweede coronagolf in Europa zorgde ervoor dat de bedrijvigheid in de dienstensector van de eurozone in november flink is teruggevallen. Volgens marktonderzoeker Markit kampten de detailhandel, horeca, luchtvaart en toerisme met het oplopende aantal coronabesmettingen en nieuwe lockdowns.
Prosus
In Washington zitten de onderhandelingen tussen de Democraten en Republikeinen over een nieuw coronasteunpakket al maanden vast. De voorzitter van de Federal Reserve (Fed), Jerome Powell, pleitte in het Congres opnieuw voor extra steun om de VS door de crisis te loodsen. Uit het zogeheten Beige Book, een economisch rapport van de Fed, bleek dat het herstel van de Amerikaanse economie stagneert door het toenemende aantal coronabesmettingen.
In de AEX ging techinvesteerder Prosus aan kop met een winst van dik 2 procent. Winkelvastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield stond onderaan met een verlies van 3,9 procent. Chemicaliëndistributeur IMCD en ING stonden eveneens in de staartgroep met minnen van 1,5 en 1 procent.
TUI
Bodemonderzoeker Fugro en maritiem oliedienstverlener SBM Offshore sloten de rij in de MidKap met minnen tot 2,6 procent. Luchtvaartcombinatie Air France-KLM en fitnessketen Basic-Fit waren de sterkste stijgers met plussen tot 1,7 procent.
In Frankfurt ging TUI (min 6,3 procent) verder omlaag. Het aandeel verloor een dag eerder al dik 5 procent na een akkoord met de Duitse staat en aandeelhouders over 1,8 miljard euro aan extra coronasteun voor de Duits-Britse touroperator.
De euro zette de opmars voort en was 1,2114 dollar waard, tegenover 1,2089 dollar een dag eerder. Op de oliemarkt bleven de ogen gericht op de onderhandelingen tussen oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland over het verlengen van de productiebeperkingen. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent minder op 45,06 dollar. Brentolie werd 0,3 procent goedkoper op 48,10 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Handel zegt optimistisch te zijn over onderhandelingen tussen China en de Verenigde Staten die in Zwitserland plaatsvinden. De twee grootmachten praten dit weekend in Genève over mogelijkheden om hun handelsoorlog te de-escaleren.
6 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Europa moet de Russische oliesector en financiële sector zwaardere sancties opleggen als Vladimir Poetin niet instemt met een staakt-het-vuren, zegt de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - De handelsbesprekingen tussen China en de Verenigde Staten in Genève zijn hun tweede dag ingegaan, melden Zwitserse media. Persbureau Reuters schrijft ook dat onderhandelaars zondagochtend weer bijeen zijn gekomen.
5 uur geledenDHARAN (ANP/BLOOMBERG) - Saudi Aramco heeft in de eerste drie maanden van het jaar een lagere winst geboekt dan een jaar eerder. Het energieconcern verkocht meer olie en gas, maar lagere prijzen voor die brandstoffen zaten 's werelds grootste verkoper van olie dwars. Het Saudische staatsbedrijf keert ook minder winst uit, wat een tegenvaller is voor de overheidsfinanciën. Kroonprins Mohammed bin Salman wil juist fors investeren in de modernisering van de economie van Saudi-Arabië.
6 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het handelsoverleg tussen China en de Verenigde Staten in Genève is afgebroken, melden bronnen aan de persbureaus Reuters en AFP. De besprekingen gaan naar verwachting zondag verder.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Ledenparlement van FNV heeft zaterdag het interim-bestuur van de vakbond weggestuurd. Voorzitter Henk de Jong en medebestuurders Carolien Bijen en Miranda Diependaal waren sinds maart aan het werk, maar hun termijn stopt zondag.
19 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Het handelsoverleg tussen China en de Verenigde Staten in het Zwitserse Genève is hervat na een lunchpauze. Dat melden ooggetuigen aan persbureau Reuters. Volgens Reuters zijn de Chinese en Amerikaanse delegaties teruggekeerd naar de onderhandelingen in een residentie in een buitenwijk van Genève.
1 dag geleden