Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleine minnen op Europese beurzen

Kleine minnen op Europese beurzen

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lieten donderdag kleine verliezen zien. Beleggers deden het rustig aan na de flinke opmars in de afgelopen weken. Tegenvallend nieuws over de Europese dienstensector zorgde voor enige terughoudendheid. Daarnaast bleef de blik gericht op de ontwikkelingen rond het coronavirus en de extra steunmaatregelen in de Verenigde Staten.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,2 procent in de min op 609,76 punten. De MidKap daalde 0,4 procent tot 902,53 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs verloren tot 0,4 procent.

De tweede coronagolf in Europa zorgde ervoor dat de bedrijvigheid in de dienstensector van de eurozone in november flink is teruggevallen. Volgens marktonderzoeker Markit kampten de detailhandel, horeca, luchtvaart en toerisme met het oplopende aantal coronabesmettingen en nieuwe lockdowns.

Prosus

In Washington zitten de onderhandelingen tussen de Democraten en Republikeinen over een nieuw coronasteunpakket al maanden vast. De voorzitter van de Federal Reserve (Fed), Jerome Powell, pleitte in het Congres opnieuw voor extra steun om de VS door de crisis te loodsen. Uit het zogeheten Beige Book, een economisch rapport van de Fed, bleek dat het herstel van de Amerikaanse economie stagneert door het toenemende aantal coronabesmettingen.

In de AEX ging techinvesteerder Prosus aan kop met een winst van dik 2 procent. Winkelvastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield stond onderaan met een verlies van 3,9 procent. Chemicaliëndistributeur IMCD en ING stonden eveneens in de staartgroep met minnen van 1,5 en 1 procent.

TUI

Bodemonderzoeker Fugro en maritiem oliedienstverlener SBM Offshore sloten de rij in de MidKap met minnen tot 2,6 procent. Luchtvaartcombinatie Air France-KLM en fitnessketen Basic-Fit waren de sterkste stijgers met plussen tot 1,7 procent.

In Frankfurt ging TUI (min 6,3 procent) verder omlaag. Het aandeel verloor een dag eerder al dik 5 procent na een akkoord met de Duitse staat en aandeelhouders over 1,8 miljard euro aan extra coronasteun voor de Duits-Britse touroperator.

De euro zette de opmars voort en was 1,2114 dollar waard, tegenover 1,2089 dollar een dag eerder. Op de oliemarkt bleven de ogen gericht op de onderhandelingen tussen oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland over het verlengen van de productiebeperkingen. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent minder op 45,06 dollar. Brentolie werd 0,3 procent goedkoper op 48,10 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Weer records op Wall Street ondanks uitspraken Trump over Iran

NEW YORK (ANP) - De toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters, de S&P 500 en de Nasdaq, hebben maandag hun recordstanden van afgelopen vrijdag iets verder aangescherpt. De stemming werd wel gedrukt door uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over het staakt-het-vuren met Iran. Volgens hem ligt het bestand "aan de beademing" nadat hij eerder het Iraanse vredesvoorstel had afgewezen.

1 uur geleden
MKB-voorman Jacco Vonhof wordt voorzitter van Deltalinqs

DEN HAAG (ANP) - Jacco Vonhof, voorman van MKB-Nederland, wordt de nieuwe voorzitter van Deltalinqs. Dat is de ondernemersvereniging voor bedrijven in het Rotterdamse havengebied. Eind vorig jaar werd bekend dat Victor van der Chijs, destijds voorzitter van Deltalinqs, per maart zou vertrekken om een nieuwe universiteit in Dubai op te gaan zetten.

2 uur geleden
Moederbedrijf Facebook aangeklaagd om oplichtingsadvertenties

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Socialemediaconcern Meta Platforms, het bedrijf achter Facebook en Instagram, is aangeklaagd door Santa Clara County. De autoriteiten van de county in Californië beschuldigen het bedrijf van "het bewust faciliteren en profiteren" van een groot aantal oplichtingsadvertenties op zijn sociale netwerken.

3 uur geleden
Boete voor Spaanse ex-voetballer Piqué om handel met voorkennis

MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse oud-voetballer Gerard Piqué heeft een boete van 200.000 euro opgelegd gekregen voor handel met voorkennis. Volgens de Spaanse toezichthouder CNMV kocht de oud-speler van Barcelona aandelen van een veiligheids- en gezondheidsbedrijf vlak voor een overnamebod om de aandelen vervolgens weer te verkopen.

3 uur geleden
GM ontslaat honderden kantoormedewerkers op IT-afdeling

DETROIT (ANP/BLOOMBERG) - General Motors gaat honderden kantoormedewerkers van zijn IT-afdeling ontslaan. De autofabrikant achter merken als Chevrolet, Cadillac en GMC wil op die manier de kosten drukken en de afdeling anders inrichten.

4 uur geleden
Minister: verplichte toegang regionale spelers tot netwerk PostNL

DEN HAAG (ANP) - PostNL moet kleinere, regionale postbedrijven tegen redelijke voorwaarden en tarieven toegang blijven verlenen tot zijn landelijke postnetwerk. Minister Heleen Herbert (Economische Zaken) wil die verplichting opnemen in de nieuwe postwet. De Autoriteit Consument en Markt (ACM) moet daarop gaan toezien.

5 uur geleden
Trump vraagt topmannen Musk en Cook mee naar bezoek aan Xi

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Tesla-topman Elon Musk, Apple-baas Tim Cook en Boeing-directeur Kelly Ortberg uitgenodigd om hem deze week te vergezellen tijdens zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Trump hoopt onder meer zakelijke deals te sluiten en heeft daarom ruim tien topbestuurders van grote bedrijven uitgenodigd. Chipbedrijf Nvidia, het waardevolste bedrijf ter wereld, ontbreekt op de lijst.

5 uur geleden