Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleine minnen op Europese beurzen

Kleine minnen op Europese beurzen

AMSTERDAM (ANP) - De meeste Europese beurzen lieten maandag kleine verliezen zien. Beleggers verwerkten de nieuwe recordstanden op Wall Street en hielden de blik gericht op de ontwikkelingen rond de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en China. Op het Damrak werd technologiegroep TKH lager gezet na een verlaging van de resultaatverwachting.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,1 procent lager op 598,60 punten. De MidKap leverde 0,3 procent in tot 899,01 punten. Parijs en Frankfurt daalden tot 0,3 procent. Londen klom 0,1 procent.

TKH verloor 3 procent bij de middelgrote bedrijven. Het technologiebedrijf kampt naar eigen zeggen met de verslechterde situatie in de Duitse industrie. Ook de stikstofproblemen van de bouwsector in Nederland sijpelen door in de resultaten. Kunstmestproducent OCI zakte 2,6 procent na een adviesverlaging door Kepler Cheuvreux.

Overname BME

Staalconcern ArcelorMittal sloot de rij in de AEX met een verlies van 1,5 procent. Sterkste stijger was biotechnoloog Galapagos met een winst van 1,3 procent. Bij de kleinere bedrijven was Kiadis Pharma (plus 8 procent) opnieuw een opvallende stijger. Vrijdag won het biotechnologiebedrijf al ruim 13 procent.

De aandelen van beursuitbaters stonden in de schijnwerpers na overnamenieuws. Euronext klom 1,4 procent. Het beursbedrijf meldde in gesprek te zijn met zijn Spaanse branchegenoot Bolsas y Mercados Españoles (BME) over een overname. De Zwitserse concurrent SIX Swiss Exchange reageerde daarop door meteen een bod van 2,84 miljard euro uit te brengen op de Spaanse beurs. BME werd bijna 37 procent meer waard in Madrid.

Qiagen

In Frankfurt zette Qiagen (plus 12 procent) de opmars voort. De Nederlands-Duitse biotechnoloog bevestigde te gaan praten met potentiële kopers. Greenyard steeg 9,5 procent in Brussel. De Belgische groente- en fruithandelaar profiteert naar eigen zeggen van de eerder ingezette transformatie en sloot de eerste jaarhelft af met een fors hoger resultaat.

De euro noteerde op 1,1062 dollar tegen 1,1044 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent goedkoper op 57,69 dollar. De prijs van Brentolie steeg iets tot 63,31 dollar per vat.

Meer uit Financieel

ABN AMRO opent via dochterbedrijf deur voor cryptodiensten

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft de deur geopend naar cryptodiensten. Een Duitse dochteronderneming heeft een Europese vergunning gekregen voor het aanbieden van diensten voor het bewaren van en betalen met cryptomunten zoals bitcoin en ethereum.

10 minuten geleden
Nederlanders geven online minder geld uit, maar kopen wel vaker

EDE (ANP) - Nederlanders hebben in het afgelopen kwartaal online iets minder geld uitgegeven dan een jaar geleden. In het derde kwartaal hebben consumenten 7,7 miljard euro aan onlineuitgaven gedaan, meldt Thuiswinkel.org na onderzoek. Dat is 2 procent minder dan in het derde kwartaal van 2024.

48 minuten geleden
Werkloosheid stabiel op 4 procent, wel stijging onder jongeren

DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid is in november voor de derde maand op rij onveranderd gebleven, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Net als in september en oktober zat 4 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. Dat is het hoogste niveau in vier jaar.

1 uur geleden
Chipbedrijven en Oracle flink lager op roodgekleurd Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met rode cijfers gesloten, waarbij vooral flinke koersverliezen waren te zien in de chipsector. Ook softwareconcern Oracle stond bij de dalers op Wall Street na een bericht over het afketsen van een deal voor de financiering van een groot datacenter van het bedrijf.

9 uur geleden
Netanyahu: Israël keurt grote gasdeal met Egypte goed

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft woensdag goedkeuring gegeven voor een grote aardgasdeal met Egypte. Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Het gaat volgens Netanyahu om een deal ter waarde van bijna 35 miljard dollar waarbij de komende jaren gas aan Egypte wordt geleverd uit het grote gasveld Leviathan voor de kust van Israël.

10 uur geleden
Verlies voor AEX-index, chipbedrijven sterkste dalers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag met verlies gesloten. De chipbedrijven waren de grootste dalers bij de hoofdfondsen op het Damrak. Shell stond juist bij de winnaars, geholpen door de hogere olieprijzen.

12 uur geleden
Duizenden boeren in Brussel verwacht voor demonstratie EU-top

BRUSSEL (ANP) - Naar verwachting komen duizenden boeren donderdag naar Brussel om te demonstreren tijdens de EU-top. De EU-leiders zullen onder meer de meerjarenbegroting (2028-2034) bespreken, waarin ook het landbouwbudget staat. De landbouwsector is niet tevreden met het huidige voorstel voor het landbouwbudget.

14 uur geleden