Kleine minnen op Europese beurzen
AMSTERDAM (ANP) - De meeste Europese beurzen lieten maandag kleine verliezen zien. Beleggers verwerkten de nieuwe recordstanden op Wall Street en hielden de blik gericht op de ontwikkelingen rond de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en China. Op het Damrak werd technologiegroep TKH lager gezet na een verlaging van de resultaatverwachting.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,1 procent lager op 598,60 punten. De MidKap leverde 0,3 procent in tot 899,01 punten. Parijs en Frankfurt daalden tot 0,3 procent. Londen klom 0,1 procent.
TKH verloor 3 procent bij de middelgrote bedrijven. Het technologiebedrijf kampt naar eigen zeggen met de verslechterde situatie in de Duitse industrie. Ook de stikstofproblemen van de bouwsector in Nederland sijpelen door in de resultaten. Kunstmestproducent OCI zakte 2,6 procent na een adviesverlaging door Kepler Cheuvreux.
Overname BME
Staalconcern ArcelorMittal sloot de rij in de AEX met een verlies van 1,5 procent. Sterkste stijger was biotechnoloog Galapagos met een winst van 1,3 procent. Bij de kleinere bedrijven was Kiadis Pharma (plus 8 procent) opnieuw een opvallende stijger. Vrijdag won het biotechnologiebedrijf al ruim 13 procent.
De aandelen van beursuitbaters stonden in de schijnwerpers na overnamenieuws. Euronext klom 1,4 procent. Het beursbedrijf meldde in gesprek te zijn met zijn Spaanse branchegenoot Bolsas y Mercados Españoles (BME) over een overname. De Zwitserse concurrent SIX Swiss Exchange reageerde daarop door meteen een bod van 2,84 miljard euro uit te brengen op de Spaanse beurs. BME werd bijna 37 procent meer waard in Madrid.
Qiagen
In Frankfurt zette Qiagen (plus 12 procent) de opmars voort. De Nederlands-Duitse biotechnoloog bevestigde te gaan praten met potentiële kopers. Greenyard steeg 9,5 procent in Brussel. De Belgische groente- en fruithandelaar profiteert naar eigen zeggen van de eerder ingezette transformatie en sloot de eerste jaarhelft af met een fors hoger resultaat.
De euro noteerde op 1,1062 dollar tegen 1,1044 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent goedkoper op 57,69 dollar. De prijs van Brentolie steeg iets tot 63,31 dollar per vat.
Meer uit Financieel
APELDOORN (ANP) - In het afgelopen halfjaar is een forse stijging te zien van phishing rond onlineboekingsplatformen, met name rond Booking.com. Dat constateert Fraudehelpdesk, die de laatste tijd sowieso beduidend meer meldingen krijgt van fraude waarbij criminelen proberen persoonlijke gegevens of wachtwoorden te ontfutselen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een bitcoin is weer minder dan 80.000 dollar waard. Door het Amerikaanse banenrapport van vrijdag is een einde gekomen aan de recente opmars van 's werelds grootste cryptomunt.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Elon Musks xAI is er niet in geslaagd een verbod op door kunstmatige intelligentie gegenereerde neppe naaktbeelden te laten schrappen. Een verbod hierop in de staat Minnesota, het eerste in zijn soort in de Verenigde Staten, blijft van kracht terwijl een grondwettelijke zaak van het AI-bedrijf van 's werelds rijkste zakenman doorloopt.
11 uur geledenLAS VEGAS (ANP/BLOOMBERG) - De maker van het bekende computerspel Tetris heeft kritiek geuit op een nieuwe game van het Witte Huis die het klassieke blokstapelspel na-aapt. In het door de regering-Trump naar buiten gebrachte Build the Wall moeten spelers een muur bouwen om te voorkomen dat migranten de Amerikaanse grens oversteken.
11 uur geledenBUNNIK (ANP) - Werkgevers sturen door de hogere brandstofkosten scherper op kosten en kilometers, volgens de Vereniging van Nederlandse Autoleasemaatschappijen (VNA). Duurdere benzine en diesel door de oorlog in het Midden-Oosten zijn met name voor middelgrote werkgevers reden om de overstap naar elektrisch rijden te versnellen en werknemers meer te laten thuiswerken.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. De handel op Wall Street werd bepaald door het belangrijke Amerikaanse banenrapport. De groei van de werkgelegenheid in de Verenigde Staten was in augustus veel sterker dan verwacht. Daardoor werd de verwachting voor een renteverhoging door de Federal Reserve later deze maand verder versterkt.
22 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat een programma opzetten waardoor rundveehouders hun eigen vlees mogen verwerken en direct mogen verkopen aan consumenten. Volgens Trump hoeven rundveehouders daardoor niet meer met grote vleesverwerkende bedrijven en tussenhandelaren te werken en zullen de prijzen van rundvlees dalen.
1 dag geleden