Kleine min voor AEX-index na verliezen op Wall Street
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een kleine min geopend, na de verliezen op Wall Street een dag eerder door twijfels over het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank. De aandacht van beleggers zal later op de dag gericht zijn op een voorlopige raming over de inflatie in de eurozone van het Europese statistiekbureau Eurostat.
De AEX noteerde in de vroege handel 0,1 procent lager op 880,15 punten. De MidKap zakte 0,3 procent tot 921,95 punten. In Frankfurt en Parijs waren kleine plussen te zien op de koersenborden. De FTSE in Londen daalde 0,4 procent.
Het cijfer van Eurostat wordt om 11.00 uur gepubliceerd. Beleggers hopen dat de inflatie in de eurozone in maart verder is afgezwakt, want dat zou de Europese Centrale Bank (ECB) meer ruimte geven om de rente te verlagen. Economen verwachten in doorsnee dat de inflatie is afgezwakt naar 2,5 procent, van 2,6 procent in februari. Volgende week vergadert de centrale bank over het rentebeleid en op de aandelenmarkten wordt verwacht dat de ECB in juni met een eerste verlaging komt.
Besi en Van Lanschot Kempen
In de AEX was chiptoeleverancier Besi koploper met een plus van 1,2 procent, waarmee werd voortgeborduurd op de stijging van een dag eerder. Investeerder Exor sloot de rij met een min van 0,8 procent.
In de MidKap nam vermogensbeheerder Van Lanschot Kempen de leiding met een winst van 0,8 procent. Air France-KLM was de sterkste daler bij de middelgrote fondsen met een daling van 1,3 procent.
NX Filtration en Ajax
Bij de kleinere bedrijven was waterzuiveraar NX Filtration een opvallende daler met een koersval van 9,5 procent. Een dag eerder ging het bedrijf uit Enschede nog omhoog na bekendmaking van een nieuwe opdracht voor zijn waterzuiveringstechnologie uit Canada.
Bij de lokale fondsen op Beursplein 5 bleef de koers van Ajax onveranderd. Een dag eerder won het aandeel nog 1,5 procent, ondanks het nieuws dat de voetbalclub uit Amsterdam algemeen directeur Alex Kroes heeft geschorst. Hij wordt verdacht van handel met voorkennis.
Euro en olie
De euro was 1,0764 dollar waard, tegen 1,0768 dollar bij het slot in Europa dinsdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg licht tot 85,26 dollar en Brent werd 0,2 procent duurder op 89,09 dollar per vat. Oliekartel OPEC+ vergadert woensdag over productiebeperkingen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vullen van de gasopslagen in Nederland loopt moeizaam, waarschuwt Gasunie. In de komende weken is ingrijpen nodig om het vuldoel voor de winter te halen, zei algemeen directeur Jeroen Zanting tijdens een technische briefing van Kamerleden over leveringszekerheid. Door de Iranoorlog zijn de gasprijzen hard gestegen, wat het onaantrekkelijk maakt om nu aardgas in te kopen om op te slaan voor de winter.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat is akkoord met de benoeming van Kevin Warsh als voorzitter van de Federal Reserve. Hij is daarmee de opvolger van Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. Zijn termijn als voorzitter loopt vrijdag af.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix is van plan om vanaf 2027 een abonnement met reclame aan te bieden in Nederland. De streamingdienst biedt deze goedkopere abonnementen al sinds 2022 in verschillende grote landen aan, waaronder de Verenigde Staten, Frankrijk en Duitsland.
5 uur geledenZIRNDORF (ANP) - De fabrikant van speelgoedmerk Playmobil, de Horst Brandstätter Group, blijft fors minder verkopen. Dat blijkt uit de jaarcijfers van het bedrijf. Het bedrijf kampt al enkele jaren met dalende cijfers en schrapte eerder al banen.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie (AI) Mistral is met Europese banken in gesprek over de inzet van zijn alternatief voor Mythos, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dat AI-model van het Amerikaanse Anthropic kan razendsnel zwakke punten in de cyberbeveiliging opsporen, wat tot zorgen leidt over de inzet van Mythos door cybercriminelen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX is woensdag met een duidelijke winst de handel uitgegaan. Na een tegenvallende dinsdag was de stemming op het Damrak weer goed. ABN AMRO was daarin de uitblinker. De bank boekte een plus van bijna 9 procent.
8 uur geleden