Kleine min voor aandelenbeurs Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de beurs in Amsterdam is vrijdag met een klein verlies het weekend ingegaan. Ook elders in Europa waren overwegend rode koersenborden te zien. Tegenvallende kwartaalberichten van de grote Amerikaanse technologieconcerns Apple en Amazon zorgden voor enige voorzichtigheid. Op Beursplein 5 was verlichtingsbedrijf Signify een flinke daler na tegenvallende kwartaalcijfers. Air France-KLM werd juist beloond voor zijn resultaten over de afgelopen periode.
De AEX eindigde met een min van 0,2 procent op 810,91 punten. De MidKap verloor 0,1 procent op 1053,91 punten. De hoofdgraadmeters in Frankfurt en Londen gingen licht omlaag. Parijs won 0,4 procent.
Signify was de grootste verliezer bij de hoofdfondsen op het Damrak met een verlies van 5,2 procent. Het bedrijf waarschuwde voor aanhoudende problemen in de toeleveringsketen. Het wereldwijde chiptekort heeft Signify 100 miljoen euro aan omzet gekost. Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway stond ook bij de dalers met een min van 1,4 procent. Na de recente kritiek van de activistische investeerder Cat Rock Capital Management vindt nu ook Oceanwood Capital Management dat het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl zijn Amerikaanse dochter Grubhub snel moet afsplitsen of verkopen. Koploper in de AEX was chipbedrijf ASMI (plus 1,6 procent).
Air France-KLM
In de MidKap klom Air France-KLM ruim 3 procent. Het Frans-Nederlandse luchtvaartconcern vervoerde dankzij soepelere reisregels veel meer passagiers in het derde kwartaal. Het bedrijf leed nog wel een nettoverlies van 192 miljoen euro, door de rentebetalingen op de noodkredieten die het tijdens de coronacrisis overeind hielden. Metalenspecialist Advanced Metallurgical Group (AMG) wist wat te herstellen van het forse koersverlies een dag eerder met een stijging van 4,4 procent. De Poolse aanbieder van pakketkluisjes InPost was hekkensluiter bij de middelgrote fondsen met een daling van 4 procent.
In Stockholm ging de aandacht uit naar de beursgang van Volvo Cars. Het Zweedse automerk, dat sinds 2010 in handen is van het Chinese Geely, won 23 procent bij zijn beursdebuut. Daimler steeg 2,5 procent in Frankfurt. De eigenaar van Mercedes-Benz verkocht afgelopen kwartaal een kwart minder voertuigen door chiptekorten, maar rekent op een verbetering van de situatie.
De euro was 1,1555 dollar waard, tegen 1,1687 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte 0,1 procent tot 82,68 dollar. Brentolie was vrijwel vlak op 84,34 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De autoverkopen in China zijn in de eerste negen maanden van dit jaar hard gedaald door verslechterende marktomstandigheden. In totaal werden er 1,7 miljoen voertuigen verkocht in China, 's werelds grootste automarkt. Dat is een daling van 21 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar, maakte branchevereniging China Passenger Car Association bekend.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechter heeft de verzoeken van de Vereniging Effectenbezitters (VEB) en een grote groep beleggers voor een diepgaand onderzoek naar Philips afgewezen. In 2021 vond een wereldwijde terugroepactie plaats van beademings- en slaapapneu-apparaten van een Amerikaanse dochteronderneming van Philips.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP/DPA) - Tesla heeft de naam van zijn rijassistentiesysteem in Europa veranderd, na jarenlange kritiek dat het Amerikaanse bedrijf het systeem te veel zou hebben aangeprezen als volledig zelfrijdend. Op de websites van de fabrikant van elektrische auto's in Nederland en andere Europese landen heet het systeem nu 'Tesla Assisted Driving'. Daarmee wordt direct duidelijk dat het slechts om een rijassistentiesysteem gaat.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De benzineprijs in Nederland bereikte zaterdag een nieuw record en is nu even hoog als die van diesel, volgt uit cijfers van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers. De adviesprijs voor Euro95 ging omhoog, van 2,728 euro vrijdag, tot 2,732 euro zaterdag. De hoogste adviesprijs tot nu toe dateert van eind september en bedroeg 2,730 euro per liter.
17 uur geledenBRASÍLIA (ANP/BELGA) - Braziliaanse aanklagers zijn een rechtszaak begonnen tegen een dochteronderneming van olieconcern Shell in het land. Ze eisen een schadevergoeding van meer dan 100 miljoen dollar na de dodelijke overstromingen in het zuiden van Brazilië in 2024.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de afgelopen tien jaar zijn er in Nederland ruim 4000 nieuwe loodgietersbedrijven bijgekomen. Dat blijkt uit een ANP-analyse van gegevens van de Kamer van Koophandel (KVK). In het derde kwartaal van dit jaar waren 11.500 loodgieters geregistreerd, bijna 60 procent meer dan in dezelfde periode in 2016.
19 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met koerswinsten gesloten. SpaceX kon op aandacht van beleggers rekenen. Het tech- en ruimtevaartbedrijf van Elon Musk heeft een overeenkomst gesloten voor de overname van landelijke licenties voor laagbandspectrum. Daarnaast werd uitgekeken naar de kwartaalcijfers van de grote Amerikaanse banken die volgende week naar buiten komen.
1 dag geleden