Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleine meerderheid zou meer willen betalen voor vlees

Kleine meerderheid zou meer willen betalen voor vlees

AMSTERDAM (ANP) - Meer dan de helft van de inwoners van Nederland, Duitsland en Frankrijk (55 procent) zou iets meer voor vlees willen betalen als het extra geld vervolgens wordt gebruikt om natuur te herstellen, boeren te helpen milieuvriendelijker te werken, groenten en fruit goedkoper te maken en mensen met een kleine beurs te compenseren zodat vlees voor hen niet onbetaalbaar wordt. Voorstanders van deze heffing verzamelden zich eerder in de zogenoemde TAPP Coalitie, die marktonderzoeker DVJ Insights het draagvlak liet peilen.

Het onderzoek van DVJ Insights is volgens de initiatiefnemers representatief waar het leeftijd, inkomen, regio en politieke achtergrond betreft. Er deden een maand geleden 1558 mensen uit Nederland, Duitsland en Frankrijk mee. Een derde (34 procent) van de deelnemers aan het onderzoek staat neutraal tegenover de plannen, 12 procent is tegen.

In Nederland is volgens de uitkomsten van het onderzoek zelfs 63 procent bereid om minstens 1 euro meer per kilo vlees te betalen, bleek uit antwoorden op specifiekere vragen. Volgens de onderzoekers ligt dat percentage onder VVD-kiezers op 71 procent en CDA-kiezers 67 procent, wat volgens hen hoger is dan wat verwacht zou kunnen worden op basis van het politieke debat in Den Haag. Bijna 80 procent van de Nederlanders ziet vooral het goedkoper maken van groenten, fruit, aardappels en vleesvervangers zitten.

Afgelopen zomer zei landbouwminister Carola Schouten al een discussie over een heffing op vlees niet uit de weg te willen gaan. "Alles wat bijdraagt" om het klimaat, de natuur en de boer te sparen, noemde ze "meegenomen". Van een heffing zag ze het toen al niet meer vóór de Tweede Kamerverkiezingen komen, zei ze toen met een schuin oog naar de kritische coalitiepartners VVD en CDA.

Meer uit Binnenland

Maatregelen in Hedel en Kerkdriel tijdens jaarwisseling

HEDEL (ANP) - In delen van Hedel en Kerkdriel geldt vanaf woensdag 18.00 uur tot donderdagochtend 06.00 uur een veiligheidsrisicogebied, waar preventief gefouilleerd mag worden. Dit heeft burgemeester Antoine Walraven van Maasdriel, waar beide plaatsen onder vallen, besloten na eerdere ongeregeldheden de afgelopen jaren.

2 uur geleden
Man uit Ede blijft vastzitten voor inrijden op groep mensen

EDE (ANP) - De 64-jarige man die op eerste kerstdag in Ede op een ruziënde groep mensen zou zijn ingereden, blijft veertien dagen langer in voorarrest. Een woordvoerster van het Openbaar Ministerie zegt dat de man uit Ede maandagochtend is voorgeleid bij de rechter-commissaris op verdenking van poging tot doodslag. De rechter besloot het voorarrest van de verdachte te verlengen.

3 uur geleden
Politie: geen signalen voor een 'big bang' tijdens jaarwisseling

HILVERSUM (ANP) - De politie bereidt zich voor op een jaarwisseling als alle andere. Dat zegt de nationaal commandant jaarwisseling van de politie, Paul Entken. Er zijn geen signalen voor grote onrust of groepen die zich bewust tegen de politie willen keren. Komende jaarwisseling is naar verwachting de laatste waarop consumenten vuurwerk mogen afsteken. "We beseffen ons terdege dat dit jaar een bijzonder jaar kan zijn, maar we zien nog niet veel heel andere dingen dan andere jaren."

4 uur geleden
Politie zoekt op water naar vermiste tiener Milan

HEEMSKERK (ANP) - De politie zoekt onder meer met een boot op het water van Park Scheybeeck in Beverwijk naar de vermiste Milan (16). De Oekraïense jongen raakte vorige week donderdag vermist in het nabijgelegen Heemskerk. Hij heeft een verstandelijke beperking en moeite met praten.

5 uur geleden
Droge jaarwisseling verwacht, lokaal buien mogelijk

HOUTEN (ANP) - De jaarwisseling verloopt op de meeste plaatsen droog, verwacht Weeronline. Lokaal kunnen buien voorkomen. Daarnaast is het veelal bewolkt, al komen ook wat opklaringen voor.

6 uur geleden
Drukte op wegen naar Duitsland, mogelijk veel 'vuurwerkverkeer'

DEN HAAG (ANP) - Op enkele snelwegen in het grensgebied met Duitsland is het maandagochtend druk, onder meer door grenscontroles. Ook zijn er vermoedelijk veel mensen op weg naar Duitsland om daar vuurwerk in te slaan, zegt een medewerker van ANWB Verkeersinformatie, hoewel hij een slag om de arm houdt.

6 uur geleden
Tien aanhoudingen om ongeregeldheden Amsterdamse wijk Floradorp

AMSTERDAM (ANP) - Bij ongeregeldheden in de Amsterdamse wijk Floradorp heeft de politie zondagavond tien mensen aangehouden. Negen van hen zijn inmiddels weer op vrije voeten, de tiende verdachte zat maandagochtend nog vast, laat een woordvoerder van de politie weten. Hij wordt verdacht van brandstichting.

6 uur geleden