Kleine manifestatie op de Dam tegen snelle excuses slavernij
AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam is zondag gedemonstreerd tegen de excuses voor het slavernijverleden op maandag door de Nederlandse regering. Op de manifestatie, georganiseerd door Sons of Slaves Brotherhood, kwamen enkele tientallen demonstranten af.
In enkele toespraken werd opgeroepen excuses door de Nederlandse regering niet te aanvaarden als deze op maandag worden aangeboden. Met hun standpunt voegden de demonstranten zich bij kritische organisaties, die vinden dat Nederland de excuses erdoor probeert te drukken zonder belanghebbenden daar genoeg bij te betrekken. Ze vinden dat daar meer tijd voor genomen moet worden.
Of er maandag ook daadwerkelijk excuses worden uitgesproken, is nog niet duidelijk. Wel is bekend dat de premier dan een 'betekenisvolle boodschap' zal uitspreken. Tegen de excuses op maandag is ook in Paramaribo, Suriname, zondag een demonstratie gepland. Ook is er een oproep tot manifestaties gedaan hierover op Curaçao en Sint Maarten op maandag.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Susan Smit gaat de onvoorwaardelijke steun van haar 'zuster in de kunst' Yvonne Keuls missen. Dat zegt de schrijfster van onder meer Tropenbruid naar aanleiding van het overlijden van Keuls, zondagavond. "Het zusterschap was voor haar geen holle kreet. Ze heeft er haar leven naar vormgegeven", zegt Smit.
7 minuten geledenEIJSDEN/MARGRATEN (ANP) - De Amerikaanse ambassadeur in Nederland, Joseph Popolo, heeft maandag een kennismakingsgesprek met de burgemeester van Eijsden-Margraten, Alain Krijnen. Dat zegt een woordvoerder van die gemeente.
16 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Yvonne Keuls "is de grondlegger van de sociale roman in Nederland". Dat zegt Eveline Aendekerk, directeur van Stichting CPNB, naar aanleiding van het overlijden van de Nederlandse schrijfster. Keuls overleed zondagavond na een kort ziekbed op 93-jarige leeftijd. "Nederland verliest met haar een groot schrijver, een sociaal baken en een onvergetelijk mens."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten zijn de laatste jaren flink meer geld gaan uitgeven aan veiligheid. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) zijn de lasten op dit beleidsterrein in een periode van vijf jaar met zo'n 40 procent toegenomen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na een kort ziekbed is zondagavond in Den Haag de schrijfster Yvonne Keuls (93) overleden. Dat maakte haar familie bekend.
7 uur geledenMIDDELHARNIS (ANP) - Tijdens het gecontroleerd uitbranden en nablussen van een oude zeilmakerij aan de Westhavendijk in Middelharnis zijn roetdeeltjes en brandresten in de omgeving terechtgekomen. Dat meldt de veiligheidsregio.
7 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code geel afgegeven voor het Waddengebied maandagochtend tussen 06.00 en 10.00 uur. Er kunnen bij buien windstoten voorkomen van rond de 90 kilometer per uur uit noordelijke richting. Hiervan kunnen verkeer en buitenactiviteiten hinder ondervinden.
9 uur geleden