Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleine krimp voor Duitse economie in tweede kwartaal

Kleine krimp voor Duitse economie in tweede kwartaal

WIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Duitsland, de grootste van Europa, is in het tweede kwartaal van dit jaar licht gekrompen. Volgens een vroege schatting van het Duitse federale statistiekbureau Destatis ging het om een krimp van 0,1 procent in vergelijking met het voorgaande kwartaal toen er nog een groei was te zien van 0,2 procent.

Daarmee was sprake van een onverwachte tegenvaller voor de belangrijkste handelspartner van Nederland, aangezien economen hadden juist op een kleine plus hadden gerekend. De krimp is volgens Destatis vooral te wijten aan zwakke bedrijfsinvesteringen.

Duitsland gaat al langer gebukt onder een zwakkere export en ook voorzichtigheid bij de bestedingen van huishoudens door de hoge inflatie. Onlangs werd al bekend dat het ondernemersvertrouwen in Duitsland verder is afgenomen. Economen rekenen voorlopig niet op een sterk herstel voor de Duitse economie.

ING-econoom Carsten Brzeski spreekt in een reactie van een teleurstelling en zegt dat het moeilijk is voor Duitsland om te ontsnappen aan een "combinatie van cyclische en structurele tegenwind". Het krimpcijfer bewijst volgens hem opnieuw dat Duitsland de economische achterblijver is van de eurozone. Een sterk herstel in de tweede jaarhelft is zeer onwaarschijnlijk, aldus Brzeski.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit licht hoger na dagvaardingen tegen Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine winsten gesloten. Beleggers deden het rustig aan na de stappen van het Amerikaanse ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve. Daardoor zijn opnieuw zorgen ontstaan over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.

1 uur geleden
Paramount Skydance klaagt Warner Bros. aan om Netflix-deal

NEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft Warner Bros. Discovery in de Verenigde Staten aangeklaagd vanwege de deal die zijn branchegenoot heeft gesloten met Netflix. Paramount Skydance eist dat Warner Bros. meer informatie over de deal deelt.

2 uur geleden
Econoom: uitspraak tarievenzaak VS geen klap voor handelsstromen

FRANKFURT (ANP) - Als het Amerikaanse Hooggerechtshof de importheffingen van president Donald Trump onwettig verklaart, levert dat geen grote klap op voor de wereldwijde handelsstromen. Dat denkt ING-econoom Carsten Brzeski. Hij stelt dat er eerder sprake zal zijn van een verdere structurele verandering in de wereldwijde handel.

4 uur geleden
Heineken eindigt onderaan hogere AEX na vertrek topman

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is maandag onderaan de AEX-index geƫindigd. Beleggers reageerden op het vertrek van topman Dolf van den Brink van de bierbrouwer. Er is nog geen opvolger gevonden.

4 uur geleden
Goud- en zilverprijzen bereiken nieuwe records na dagvaarden Fed

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goud- en zilverprijzen hebben maandag nieuwe recordhoogtes bereikt. De zorgen over de onafhankelijkheid van de Federal Reserve werden opnieuw aangewakkerd nadat de regering van president Donald Trump dreigde met een strafrechtelijke aanklacht tegen de Amerikaanse centrale bank.

6 uur geleden
Britten starten onderzoek naar chatbot Grok om AI-naaktbeelden

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediawaakhond Ofcom start een onderzoek naar Grok, de chatbot van Elon Musk. De chatbot van zijn start-up xAI ligt wereldwijd onder vuur omdat er seksueel getinte afbeeldingen van mensen mee worden gegenereerd, ook van minderjarigen.

7 uur geleden
Voorraad koffers achtergebleven op Schiphol na sneeuwweek

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is nog een voorraad koffers achtergebleven na alle problemen met het winterweer van vorige week. Volgens een woordvoerder gaat het naar schatting om honderden koffers, maar een precies aantal heeft hij niet. Luchtvaartmaatschappijen en afhandelaars zijn volgens Schiphol druk bezig met het nabezorgen van de koffers aan de rechtmatige eigenaren.

7 uur geleden