Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleine krimp voor Duitse economie in tweede kwartaal

Kleine krimp voor Duitse economie in tweede kwartaal

WIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Duitsland, de grootste van Europa, is in het tweede kwartaal van dit jaar licht gekrompen. Volgens een vroege schatting van het Duitse federale statistiekbureau Destatis ging het om een krimp van 0,1 procent in vergelijking met het voorgaande kwartaal toen er nog een groei was te zien van 0,2 procent.

Daarmee was sprake van een onverwachte tegenvaller voor de belangrijkste handelspartner van Nederland, aangezien economen hadden juist op een kleine plus hadden gerekend. De krimp is volgens Destatis vooral te wijten aan zwakke bedrijfsinvesteringen.

Duitsland gaat al langer gebukt onder een zwakkere export en ook voorzichtigheid bij de bestedingen van huishoudens door de hoge inflatie. Onlangs werd al bekend dat het ondernemersvertrouwen in Duitsland verder is afgenomen. Economen rekenen voorlopig niet op een sterk herstel voor de Duitse economie.

ING-econoom Carsten Brzeski spreekt in een reactie van een teleurstelling en zegt dat het moeilijk is voor Duitsland om te ontsnappen aan een "combinatie van cyclische en structurele tegenwind". Het krimpcijfer bewijst volgens hem opnieuw dat Duitsland de economische achterblijver is van de eurozone. Een sterk herstel in de tweede jaarhelft is zeer onwaarschijnlijk, aldus Brzeski.

Meer uit Financieel

Olieprijzen hard omhoog door geweld in Midden-Oosten

SINGAPORE (ANP) - De olieprijzen gingen maandagochtend hard omhoog door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Israël heeft militaire doelwitten in Iran aangevallen na Iraanse raketaanvallen op Israël. Daarmee is er weer onzekerheid ontstaan over een vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten en een volledige heropening van de Straat van Hormuz voor olietankers.

26 minuten geleden
Onlinebank Revolut gaat telefoonabonnementen aanbieden

AMSTERDAM (ANP) - Onlinebank Revolut gaat in Nederland telefoonabonnementen aanbieden. Klanten van de bank kunnen binnenkort vanuit hun bankapp een mobiel abonnement afsluiten voor data, bellen en sms'en. De bank is naar eigen zeggen de eerste financiële speler in Nederland die een volwaardige telecomdienst aanbiedt.

1 uur geleden
Banco BPM wil fuseren met oudste bank ter wereld

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De grotere Italiaanse bank Banco BPM heeft aan rivaal Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld, een fusie tussen gelijken voorgesteld. Als dit tot een samenvoeging leidt, zou dat de op een na grootste bankgroep van Italië opleveren, met een beurswaarde van meer dan 50 miljard euro.

15 uur geleden
Oliekartel OPEC schroeft productiedoelen verder op ondanks oorlog

WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland hebben zondag voor de vierde maand op rij besloten hun productiedoelen voor olieproductie op te schroeven. Ze voegen wederom 188.000 vaten olie per dag toe aan hun productiedoelstelling. Het gaat wel om een symbolische verhoging, aangezien de Straat van Hormuz zo goed als afgesloten is en de olielveringen ernstig zijn verstoord.

16 uur geleden
Air France-KLM open voor gesprekken over mogelijke easyJet-deal

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Air France-KLM-topman Ben Smith heeft laten doorschemeren dat hij bereid is om een mogelijke betrokkenheid bij een bod op easyJet te overwegen. Volgens persbureau Bloomberg heeft hij gezegd dat hij een telefoontje van de potentiële koper Castlelake zou aannemen, mocht de Amerikaanse investeringsmaatschappij met een voorstel komen.

16 uur geleden
IATA: productie duurzame vliegtuigbrandstof komt niet op gang

RIO DE JANEIRO (ANP) - De productie van duurzamere vliegtuigbrandstof, ofwel sustainable aviation fuel (SAF), komt wereldwijd amper van de grond. Daarop heeft de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA dit weekend gewezen op een conferentie in Brazilië. De belangenclub waarschuwde dat doelstellingen voor luchtvaartmaatschappijen om meer gebruik hiervan te maken zo in gevaar komen.

17 uur geleden
China wil slankere elektrische auto's

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil slankere elektrische auto's, na jaren waarin grotere accu's en de groeiende vraag naar ruimte en functies personenwagens aanzienlijk groter en zwaarder hebben gemaakt. Dat meldde de Chinese staatszender CCTV zondag.

18 uur geleden