Kleine koerswinsten op afwachtend Wall Street
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag bij de opening voorzichtig omhoog. Beleggers namen geen grote risico's in afwachting van de publicatie van het belangrijke Amerikaanse inflatiecijfer, dat woensdag naar buiten wordt gebracht. Op de beursvloeren wordt gehoopt dat de stijging van de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld voldoende zijn afgekoeld en de Amerikaanse centrale bank spoedig kan beginnen met het verlagen van de rente. Die hoop stuwde de graadmeters op Wall Street in de afgelopen weken naar nieuwe recordstanden.
Bij een hoger dan verwacht inflatiecijfer zou de Federal Reserve echter kunnen besluiten om de rente langer hoog te houden. Economen verwachten dat de Amerikaanse consumentenprijzen in maart zijn gestegen met 3,4 procent op jaarbasis. In februari bedroeg de inflatie nog 3,2 procent. De zogeheten kerninflatie, waarin de sterk schommelende prijzen van energie en voeding niet worden meegenomen, zal naar verwachting zijn afgekoeld tot 3,7 procent, van 3,8 procent een maand eerder.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,2 procent hoger op 38.968 punten. De breder samengestelde S&P 500-index won 0,4 procent op 5221 punten en techgraadmeter Nasdaq ging 0,5 procent omhoog tot 16.337 punten.
Robotaxi
Naast het inflatiecijfer kijken beleggers ook uit naar de notulen van de beleidsvergadering die de Federal Reserve in maart hield. Die bevatten mogelijk meer aanwijzingen over de toekomstige rentestappen van de Fed. Bij de vergadering in maart hield de Fed de rente opnieuw ongewijzigd. De beleidsmaker hielden daarbij wel vast aan de verwachting dat de rente dit jaar drie keer zal worden verlaagd.
Tesla zakte 0,4 procent. De elektrische autofabrikant heeft een schikking getroffen in een zaak met een dodelijk ongeval met een Tesla die reed met het hulpsysteem Autopilot. Bij dat ongeluk uit 2018 in Californië kwam een 38-jarige man om het leven toen de auto op volle snelheid tegen een betonnen barrière tussen de twee weghelften van een snelweg knalde. Het aandeel Tesla steeg een dag eerder nog bijna 5 procent nadat topman Elon Musk aankondigde in augustus de robotaxi van Tesla te onthullen.
Bitcoin
Cryptobeurs Coinbase daalde 3,3 procent, na een koersdaling van de bitcoin. De prijs van de bekendste cryptomunt ter wereld viel wat terug na de sterke stijging een dag eerder.
De euro was 1,0857 dollar waard, tegen 1,0852 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,3 procent tot 86,66 dollar. Brentolie werd ook 0,3 procent duurder, op 90,64 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gezamenlijke wereldwijde vermogen van miljardairs is vorig jaar gestegen naar het recordbedrag van 18,3 biljoen dollar, oftewel bijna 16.000 miljard euro. Dat is een stijging van 16 procent, aldus onderzoek van hulp- en mensenrechtenorganisatie Oxfam Novib in aanloop naar het World Economic Forum (WEF) dat maandag begint in het Zwitserse Davos.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.
17 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.
17 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.
19 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.
1 dag geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.
1 dag geleden