Kleine koerswinsten op afwachtend Wall Street
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag bij de opening voorzichtig omhoog. Beleggers namen geen grote risico's in afwachting van de publicatie van het belangrijke Amerikaanse inflatiecijfer, dat woensdag naar buiten wordt gebracht. Op de beursvloeren wordt gehoopt dat de stijging van de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld voldoende zijn afgekoeld en de Amerikaanse centrale bank spoedig kan beginnen met het verlagen van de rente. Die hoop stuwde de graadmeters op Wall Street in de afgelopen weken naar nieuwe recordstanden.
Bij een hoger dan verwacht inflatiecijfer zou de Federal Reserve echter kunnen besluiten om de rente langer hoog te houden. Economen verwachten dat de Amerikaanse consumentenprijzen in maart zijn gestegen met 3,4 procent op jaarbasis. In februari bedroeg de inflatie nog 3,2 procent. De zogeheten kerninflatie, waarin de sterk schommelende prijzen van energie en voeding niet worden meegenomen, zal naar verwachting zijn afgekoeld tot 3,7 procent, van 3,8 procent een maand eerder.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,2 procent hoger op 38.968 punten. De breder samengestelde S&P 500-index won 0,4 procent op 5221 punten en techgraadmeter Nasdaq ging 0,5 procent omhoog tot 16.337 punten.
Robotaxi
Naast het inflatiecijfer kijken beleggers ook uit naar de notulen van de beleidsvergadering die de Federal Reserve in maart hield. Die bevatten mogelijk meer aanwijzingen over de toekomstige rentestappen van de Fed. Bij de vergadering in maart hield de Fed de rente opnieuw ongewijzigd. De beleidsmaker hielden daarbij wel vast aan de verwachting dat de rente dit jaar drie keer zal worden verlaagd.
Tesla zakte 0,4 procent. De elektrische autofabrikant heeft een schikking getroffen in een zaak met een dodelijk ongeval met een Tesla die reed met het hulpsysteem Autopilot. Bij dat ongeluk uit 2018 in Californië kwam een 38-jarige man om het leven toen de auto op volle snelheid tegen een betonnen barrière tussen de twee weghelften van een snelweg knalde. Het aandeel Tesla steeg een dag eerder nog bijna 5 procent nadat topman Elon Musk aankondigde in augustus de robotaxi van Tesla te onthullen.
Bitcoin
Cryptobeurs Coinbase daalde 3,3 procent, na een koersdaling van de bitcoin. De prijs van de bekendste cryptomunt ter wereld viel wat terug na de sterke stijging een dag eerder.
De euro was 1,0857 dollar waard, tegen 1,0852 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,3 procent tot 86,66 dollar. Brentolie werd ook 0,3 procent duurder, op 90,64 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ATHENE (ANP) - Defensieconcern Theon International, beursgenoteerd in Amsterdam, blijft profiteren van de torenhoge defensiebudgetten in Europa. De in Athene gevestigde fabrikant van nachtkijkers en warmtebeeldsystemen voor de defensiesector boekte vorig jaar een recordomzet van 443,5 miljoen euro, 26 procent meer dan in het voorgaande jaar.
34 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag vrijwel gelijk geëindigd. Bouwer Heijmans eindigde opnieuw fors hoger na de presentatie van de jaarcijfers vrijdag. In het kielzog klom BAM mee, de concurrent komt later deze week met cijfers.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft een boete van 50.000 euro opgelegd aan een logistiek bedrijf uit Amsterdam na een dodelijk arbeidsongeval. Het incident, waarbij een medewerker om het leven kwam na een val van een laadklep, vond plaats op 20 december 2024.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De eerste dag van de AI-top in India is maandag rommelig verlopen. Bezoekers klaagden over lange rijen, verwarring en drukte bij het begin van het evenement in New Delhi.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) vindt dat er "echt stappen" moeten worden gezet om tot een kapitaalmarktunie te komen. Mede daarom zijn zes ministers van Financiën van de zes grootste economieën in de EU maandag voor de tweede keer met elkaar in overleg gegaan, zei Heinen. Zijn voorkeur gaat wel uit naar besluitvorming door alle EU-lidstaten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Socialemediaplatform X lijkt te kampen met een storing. Gebruikers melden onder meer problemen met de app en het laden van hun tijdlijn.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oude uniformen van militairen en de politie worden bouwmateriaal voor rijksgebouwen. Producent Agricon Nederland gaat de afgedragen kleding verwerken tot constructiepanelen. De rijksoverheid wil hiermee de textielafvalberg verkleinen.
5 uur geleden