Kleine koerswinsten op afwachtend Wall Street
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag bij de opening voorzichtig omhoog. Beleggers namen geen grote risico's in afwachting van de publicatie van het belangrijke Amerikaanse inflatiecijfer, dat woensdag naar buiten wordt gebracht. Op de beursvloeren wordt gehoopt dat de stijging van de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld voldoende zijn afgekoeld en de Amerikaanse centrale bank spoedig kan beginnen met het verlagen van de rente. Die hoop stuwde de graadmeters op Wall Street in de afgelopen weken naar nieuwe recordstanden.
Bij een hoger dan verwacht inflatiecijfer zou de Federal Reserve echter kunnen besluiten om de rente langer hoog te houden. Economen verwachten dat de Amerikaanse consumentenprijzen in maart zijn gestegen met 3,4 procent op jaarbasis. In februari bedroeg de inflatie nog 3,2 procent. De zogeheten kerninflatie, waarin de sterk schommelende prijzen van energie en voeding niet worden meegenomen, zal naar verwachting zijn afgekoeld tot 3,7 procent, van 3,8 procent een maand eerder.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,2 procent hoger op 38.968 punten. De breder samengestelde S&P 500-index won 0,4 procent op 5221 punten en techgraadmeter Nasdaq ging 0,5 procent omhoog tot 16.337 punten.
Robotaxi
Naast het inflatiecijfer kijken beleggers ook uit naar de notulen van de beleidsvergadering die de Federal Reserve in maart hield. Die bevatten mogelijk meer aanwijzingen over de toekomstige rentestappen van de Fed. Bij de vergadering in maart hield de Fed de rente opnieuw ongewijzigd. De beleidsmaker hielden daarbij wel vast aan de verwachting dat de rente dit jaar drie keer zal worden verlaagd.
Tesla zakte 0,4 procent. De elektrische autofabrikant heeft een schikking getroffen in een zaak met een dodelijk ongeval met een Tesla die reed met het hulpsysteem Autopilot. Bij dat ongeluk uit 2018 in Californië kwam een 38-jarige man om het leven toen de auto op volle snelheid tegen een betonnen barrière tussen de twee weghelften van een snelweg knalde. Het aandeel Tesla steeg een dag eerder nog bijna 5 procent nadat topman Elon Musk aankondigde in augustus de robotaxi van Tesla te onthullen.
Bitcoin
Cryptobeurs Coinbase daalde 3,3 procent, na een koersdaling van de bitcoin. De prijs van de bekendste cryptomunt ter wereld viel wat terug na de sterke stijging een dag eerder.
De euro was 1,0857 dollar waard, tegen 1,0852 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,3 procent tot 86,66 dollar. Brentolie werd ook 0,3 procent duurder, op 90,64 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers op Wall Street volgden de ontwikkelingen rond een mogelijke Amerikaanse aanval op Iran. De olieprijzen gingen verder omhoog door de onrust in het Midden-Oosten. Daarnaast kwamen er weer veel bedrijfsresultaten, waaronder van grote bedrijven als Walmart en Deere.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het consultancybedrijf Global Counsel, dat mede is opgericht door de voormalige Britse ambassadeur in de VS Peter Mandelson, staat op omvallen vanwege het schandaal rond zedendelinquent Jeffrey Epstein. Mogelijk kan vrijdag al faillissement worden aangevraagd, omdat klanten massaal vertrekken bij het adviesbedrijf.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Dat motorrijden in Nederland steeds populairder wordt, bleek donderdag overduidelijk tijdens de opening van de MOTORbeurs in Utrecht. Binnen enkele uren stroomden de hallen van de Jaarbeurs Utrecht volledig vol met motorliefhebbers. "We hopen op meer dan 100.000 bezoekers", zei Frits van Bruggen, voorzitter van RAI Vereniging. Dat zou het hoogste bezoekersaantal in vijftien jaar zijn.
4 uur geledenSEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Amazon heeft supermarktketen Walmart ingehaald als het grootste bedrijf ter wereld als het gaat om omzet. Het Amerikaanse techconcern is sinds de oprichting in 1994 uitgegroeid tot de grootste onlineretailer wereldwijd en is dominant op het gebied van cloudcomputing, waarin Walmart niet concurreert.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de aandelenbeurs in Amsterdam hadden donderdag een drukke dag met veel bedrijfsresultaten, onder meer van Air France-KLM, Aegon en Besi. Daarbij vielen de resultaten van Air France-KLM duidelijk in de smaak, want de Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie was een uitblinker in de MidKap met een koerssprong van bijna 12 procent.
5 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - Frankrijk heeft vorig jaar een recordaantal buitenlandse toeristen verwelkomd. Volgens het Franse ministerie van Economische Zaken ging het om 102 miljoen internationale bezoekers. Dat waren er 100 miljoen in 2024.
6 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - De wereldberoemde Portugese voetballer Cristiano Ronaldo investeert miljoenen in een digitaal platform van de maker van dieetproducten Herbalife. De voormalige beste voetballer van de wereld krijgt daarmee een belang van 10 procent in Pro2col, dat via gebruiksgegevens een "welzijnsplan op maat" maakt.
7 uur geleden