Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleine koersuitslagen op rustige beurzen

Kleine koersuitslagen op rustige beurzen

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lieten maandag kleine koersuitslagen zien. Beleggers deden het rustig aan na de recente opmars. Ook zijn de belangrijke beurzen in New York gesloten vanwege Martin Luther King Day. Daarnaast werd uitgekeken naar de jaarcijferperiode die later deze week op gang komt.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,2 procent lager op 614,19 punten. De MidKap klom 0,2 procent tot 942,04 punten. De beurzen in Londen en Parijs verloren tot 0,4 procent. De Duitse DAX bleef vlak.

Informatieleverancier Wolters Kluwer was hekkensluiter in de AEX met een min van 1,8 procent na een adviesverlaging door Goldman Sachs. Biotechnologiebedrijf Galapagos ging aan kop met een winst van 1,1 procent.

ASMI

In de MidKap stonden de chipbedrijven ASMI en Besi bovenaan met plussen van rond 1,7 procent. Luchtvaartcombinatie Air France-KLM kampte met een adviesverlaging door Davy en sloot de rij met een verlies van meer dan 3 procent. De fabrikant van vlees- en visverwerkende machines Marel zakte ruim 5 procent op de lokale markt na een winstwaarschuwing.

In Helsinki kreeg de Finse roestvrijstaalmaker Outokumpu er 17 procent bij na een positief handelsbericht. Branchegenoot Aperam won 0,8 procent in Amsterdam. Telefónica dikte 1,6 procent aan in Madrid. De Spaanse telecomprovider heeft naar verluidt een bod van 10 miljard euro gekregen van een groep investeerders op een belang van 51 procent in de Latijns-Amerikaanse activiteiten van de onderneming exclusief Brazilië.

Lufthansa

Sirius Minerals won 2 procent in Londen. Mijnbouwonderneming Anglo American (min 0,2 procent) neemt zijn branchegenoot over voor omgerekend 474 miljoen euro. In Frankfurt verloor Lufthansa 1,7 procent. De vakbond voor cabinepersoneel Ufo heeft nieuwe stakingen aangekondigd bij de Duitse luchtvaartmaatschappij.

De euro was 1,1084 dollar waard tegen 1,1095 dollar op vrijdag. De olieprijzen stegen door de onrust in Libië, waar troepen van krijgsheer Khalifa Haftar een belangrijke pijpleiding hebben afgesloten. Een vat Amerikaanse olie werd 0,3 procent duurder op 58,69 dollar. Brentolie kostte 0,4 procent meer op 65,13 dollar per vat.

Meer uit Financieel

CCTV: China investeert dit jaar bijna biljoen dollar in energie

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China investeert dit jaar naar verwachting 940 miljard dollar in energie, dat is meer dan welk ander land ook. Dat meldt de Chinese staatsomroep CCTV op basis van een rapport van een Chinese organisatie die zich bezighoudt met economische ontwikkelingen.

50 minuten geleden
Duitse vakbond roept op tot staking bij fabriek Mercedes-Benz

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse vakbond IG Metall heeft werknemers van een Mercedes-Benz-fabriek in Berlijn opgeroepen om maandagochtend het werk neer te leggen. De vakbond is niet tevreden over het verloop van de onderhandelingen voor een nieuwe cao in de metaalelektroindustrie.

2 uur geleden
Voedselprijzen dalen na hoogste stand in bijna vier jaar

ROME (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in oktober gedaald na het bereiken van het hoogste niveau in bijna vier jaar, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). Dat komt door een zwakke vraag en optimisme over de geplande gesprekken tussen Rusland en Oekraïne in Abu Dhabi. Met name de prijzen van granen en vlees zijn lager.

4 uur geleden
Rusland neemt controle over meer bezittingen van Camel-producent

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft opnieuw Russische onderdelen van een internationaal bedrijf onder tijdelijk beheer van een Russische entiteit gezet. Het gaat om bezittingen van Japan Tobacco in het land. De fabrikant van sigaretten van Winston en Camel is daarmee de laatste in een reeks internationale bedrijven die te maken krijgen met soortgelijke acties vanuit Rusland, waardoor eerder ook bezittingen van bijvoorbeeld het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé en de Franse supermarktketen Auchan werden getroffen.

22 uur geleden
Hernández de Cos: alertheid geboden rond risico's voor inflatie

ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - Pablo Hernández de Cos, een van de twee kandidaten in de strijd voor de opvolging van Christine Lagarde, laat in een interview doorschemeren dat beleidsmakers op monetair gebied alert moeten blijven op inflatierisico's als gevolg van hoge energieprijzen. In gesprek met de Zwitserse krant Tagesanzeiger wilde Hernández de Cos niet rechtstreeks ingaan op zijn kandidatuur voor het presidentschap bij de Europese Centrale Bank (ECB).

1 dag geleden
Prijzen aan de Nederlandse pomp dalen verder

EINDHOVEN (ANP) - De gemiddelde brandstofprijzen bij Nederlandse tankstations zijn verder gedaald. Als gevolg van een recente daling van de olieprijzen zakte de benzineprijs donderdag al onder de 2,50 euro, het laagste niveau sinds begin juli.

1 dag geleden
Krant: cyberaanval treft Belgische ondernemers

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Duizenden Belgische ondernemers kunnen niet starten met hun zaak na een cyberaanval op de Belgische federale overheidsdienst (FOD) Financiën vorige week. Dat schrijft de krant De Tijd zaterdag. Nieuwe btw-nummers, die nodig zijn om facturen op te maken en aankopen te doen, kunnen door de aanval niet online geactiveerd worden.

1 dag geleden