Kleine koersuitslagen op Europese beurzen
AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen lieten dinsdag kleine koersuitslagen zien. Beleggers namen weinig risico voorafgaand aan de kwartaalcijfers van de grote Amerikaanse banken Citigroup, JPMorgan Chase en Wells Fargo, die later op de dag naar buiten komen. Ook wordt gewacht op de ondertekening van het Amerikaans-Chinese handelsakkoord, die voor woensdag op het programma staat.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,4 procent hoger op 611,27 punten. De MidKap daalde 0,2 procent tot 928,81 punten. Londen en Frankfurt stegen tot 0,4 procent. Parijs bleef vlak.
ABN AMRO was koploper in de AEX met een winst van 1,5 procent. Het besluit van de bank om de spaarrente op nul te zetten en vermogende spaarders te laten betalen is volgens analisten van ING positief. Speciaalchemiebedrijf DSM sloot de rij met een min van 1,1 procent na een adviesverlaging door MainFirst Bank.
Takeaway
In de MidKap was Takeaway (plus 1,4 procent) in trek. Het maaltijdbestelbedrijf verwerkte in 2019 duidelijk meer bestellingen dan een jaar eerder. Vooral in Duitsland groeide het bedrijf hard dankzij de overname van de Duitse activiteiten van branchegenoot Delivery Hero.
De biotechnologiebedrijven stonden in de schijnwerpers op het Damrak. Pharming zette 125 miljoen euro aan nieuwe converteerbare obligaties in de markt en zakte 4,7 procent. Branchegenoot Vivoryon Therapeutics dikte ruim 13 procent aan. Het voormalige Probiodrug gaat samen met het Deense Nordic Bioscience aan de slag bij de ontwikkeling van een medicijn voor de behandeling van de ziekte van Alzheimer.
Curetis
Curetis kreeg er bijna 14 procent bij. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat het biotechnologiebedrijf is begonnen met de commerciële lancering van een nieuwe toepassing van zijn diagnosesysteem Unyvero in de Verenigde Staten. Bang & Olufsen steeg 0,9 procent in Kopenhagen. De Deense maker van luxe tv's en geluidsapparatuur leed afgelopen kwartaal minder verlies dan gevreesd.
De euro was 1,1131 dollar waard tegen 1,1138 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent meer op 58,27 dollar. Brentolie klom 0,5 procent in prijs tot 64,50 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De tweedeling tussen kopers en huurders op de woningmarkt groeit, constateert ABN AMRO in een nieuw rapport. Volgens deskundigen van de bank is wonen de laatste jaren over de gehele linie beter betaalbaar geworden. Echter, vooral zittende huiseigenaren profiteren. Voor koopstarters en jonge huurders gaat dit minder op. In sommige regio's, vooral in de grote steden, gaan zij er juist op achteruit.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke plussen geëindigd. Beleggers putten hoop uit signalen dat de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran binnenkort voorbij is. Daarnaast hadden ze aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op Wall Street.
3 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google heeft voorstellen ingediend bij de Europese Commissie met veranderingen in de manier waarop nieuwsresultaten in zijn zoekmachine te zien zijn. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Daarmee wil Google een mogelijke nieuwe boete van Brussel voorkomen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zullen de importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie "relatief snel" invoeren als het landenblok de handelsdeal met Washington niet spoedig ratificeert. Dat heeft de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, gezegd tegen persbureau Bloomberg.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieproductie van OPEC-landen daalde vorige maand naar het laagste punt in 36 jaar. Dat meldt persbureau Bloomberg na onderzoek. Door de oorlog in Iran is de export belemmerd en werd de productie, soms gedwongen, gestopt.
6 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De fregatten die Duitsland bij het Nederlandse Damen heeft besteld worden mogelijk de helft duurder. De Duitse scheepsbouwer die het hoofdaannemerschap naar verwachting van het overvraagde Damen overneemt, vraagt volgens de Financial Times nog eens 12 miljard euro.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag zijn hoogste slotstand ooit bereikt, nadat de hoofdindex aan het begin van de middag al naar een nieuw recordniveau was gestegen. De hoofdindex op het Damrak sloot 1,7 procent hoger op 1031,44 punten. Beleggers reageerden op de gedaalde olieprijzen en berichten over een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten.
7 uur geleden