Kleine koersuitslagen op Europese beurzen
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lieten maandag kleine koersuitslagen zien. Beleggers deden het rustig aan na de stevige winsten van afgelopen vrijdag. Een onverwachte sterke daling van de Chinese export in november zorgde daarbij voor enige koersdruk. Ook werd uitgekeken naar de Britse verkiezingen later deze week.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,2 procent hoger op 603,32 punten. De MidKap klom 0,3 procent tot 893,23 punten. De beursgraadmeters in Parijs, Londen en Frankfurt verloren tot 0,2 procent.
Grootste daler bij de hoofdfondsen op het Damrak was Takeaway.com met een verlies van 2,9 procent. Techinvesteerder Prosus verhoogde zijn bod op het Britse maaltijdbestelbedrijf Just Eat naar omgerekend 6,1 miljard euro. Prosus is met Takeaway.com in een strijd om de Britten verwikkeld. Takeaway mikt op een fusie via een aandelendeal. Prosus daalde een fractie op de Amsterdamse lokale markt. Just Eat won 0,4 procent in Londen.
Galapagos
Biotechnoloog Galapagos ging aan kop in de AEX met een winst van 1,7 procent. Sterkste stijger bij de middelgrote bedrijven was bodemonderzoeker Fugro met een plus van 3 procent. Kunstmestproducent OCI sloot de rij met een min van 1,5 procent.
Centenaandeel Kardan steeg 39 procent. De in Amsterdam genoteerde Israëlische investeerder heeft een geldschieter gevonden voor dochteronderneming Tahal. Shikun & Binui, een Israëlisch vastgoed- en infrastructuurbedrijf, verschaft Tahal een lening van zo'n 12 miljoen dollar.
Tesco
Tesco dikte bijna 5 procent aan in Londen. Het Britse supermarktconcern overweegt zijn onderdelen in Thailand en Maleisië te verkopen. De Britse olieproducent Tullow Oil kelderde 57 procent na het opstappen van de topman en het schrappen van het dividend. Osram Licht klom 13,7 procent in Frankfurt. De aandeelhouders van het Duitse verlichtingsbedrijf hebben ingestemd met een verkoop aan de Oostenrijkse sensormaker AMS (min 5 procent).
De euro was 1,1061 dollar waard tegen 1,1051 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent goedkoper op 58,70 dollar. Brentolie zakte 0,9 procent in prijs tot 63,83 dollar.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP) - Teksten gemaakt door ChatGPT krijgen een watermerk in de Europese Unie. OpenAI, de eigenaar van de chatbot, laat weten het onzichtbare watermerk de komende weken in te voeren. Daarmee moet duidelijker worden dat een tekst door kunstmatige intelligentie (AI) is gegenereerd.
49 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak heeft dinsdag zijn recordslotstand verder aangescherpt. Ook op andere beurzen in Europa was de stemming positief, onder meer gesteund door dalende olieprijzen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - FrieslandCampina heeft het exclusieve merkrecht op de kleur geel in de Benelux voor verpakkingen van Chocomel. Dat komt naar voren uit de recente uitspraak van het Benelux-Bureau voor de Intellectuele Eigendom (BOIP) in Den Haag in een zaak die het zuivelconcern had aangespannen tegen een Spaanse concurrent.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil normen voor Europese producten of diensten bij uitzondering ook buiten de EU kunnen laten vaststellen, meldt ze dinsdag in een voorstel.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) geeft een waarschuwing af over de risico's van hedgefondsen. Deze beleggingsfondsen gebruiken risicovolle strategieën om een hoog rendement te behalen. Deskundigen van de organisatie stellen dat deze fondsen steeds belangrijker worden op de financiële markten. Hun speculatieve handel kan problemen op de beurzen echter verergeren als er iets misgaat.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geopend, waardoor de technologiegraadmeter Nasdaq het slotrecord van een dag eerder verder aanscherpte. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg onder meer steun van een daling van de olieprijzen.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Paramount Skydance heeft de overname van Warner Bros. Discovery ter waarde van 110 miljard dollar afgerond. Daarmee is een van de grootste mediafusies aller tijden een feit, na een slepende biedingenstrijd met Netflix en het afweren van allerlei rechtszaken.
5 uur geleden