'Kleine horecazaken hebben niets aan nieuwe versoepeling'
AMSTERDAM (ANP) - Organisatoren van evenementen en horeca-eigenaren reageerden enthousiast op de woensdag aangekondigde versoepeling van de coronamaatregelen. Zij mogen per 1 juli binnen meer dan honderd mensen ontvangen, als die maar voldoende afstand houden. Maar veel kleinere horecazaken zijn minder te spreken over de versoepeling: bij hen is die ruimte er vaak niet.
Zo vraagt Dieuwke Simonis-Stellinga, eigenaar van restaurant Onze Kerk in Hooge Zwaluwe via een videoboodschap premier Mark Rutte en minister Hugo de Jonge nieuwe regels voor de horeca op te stellen. "Nu wordt er van de horeca een plek gemaakt waar niemand meer wil zijn", zegt de ondernemer. "Maak bijvoorbeeld voor binnenruimtes met goede ventilatie een regel dat er een bepaald aantal mensen per vierkante meter mag zitten. Dan hoeven wij niet continu te handhaven op de anderhalve meter afstand."
Ger Couvreur, die al 35 jaar kastelein is van café ’t Tapperijke in Breda, kan met de 1,5 meterregel vijftien gasten in zijn kroeg ontvangen. "Dat kun je een paar weken en een paar maanden volhouden, maar als het zo doorgaat zou dat het einde kunnen betekenen. Als er niks binnenkomt, is er geen andere uitweg, dan gaat de sleutel om en dan is het klaar", zei hij tegen Omroep Brabant.
'75 procent omzetverlies'
De eigenaren van café-restaurant De Ontmoeting in Nijmegen trokken begin juni na bijna twintig jaar de stekker uit hun zaak. "Binnen en buiten op het terras hebben we in totaal 87 zitplaatsen. Als we ons aan de 1,5 meterregel houden, kan ik 22 gasten ontvangen en verlies ik 75 à 80 procent omzet. En dat verdien je niet meer terug, die verliezen lopen alleen maar op", zei eigenaar Nicole de Roo eerder tegen het NOS Radio 1 journaal.
Veel horecaondernemers hebben dringend duidelijkheid nodig over hoe en wanneer verdere versoepelingen komen, zei KHN-directeur Dirk Beljaarts eerder. "Als die 1,5 meterregel blijft gelden, komen de meeste horecabedrijven niet verder dan 30 procent van hun bezoekerscapaciteit." Ook toezeggingen over financiële steun zouden de ondernemers meer vertrouwen in de toekomst geven.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.
1 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een containerschip van een Franse eigenaar is door de Straat van Hormuz gevaren, meldt persbureau Bloomberg. Daarmee lijkt de eerste doorvaart van een West-Europees schip sinds de start van de Iranoorlog volgens het persbureau een feit.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Investeerders van Vesteda hebben het bedrijf weer wat financiële lucht gegeven, nadat ze hebben ingestemd met een pakket maatregelen. Donderdag leek de grootste commerciële woningbelegger van Nederland nog verder onder financiële druk te komen, waardoor mogelijk veel woningen zouden moeten worden verkocht.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Nederlandse gasvoorraden worden "voorzichtig" weer aangevuld. Dat laat Gasunie vrijdagochtend weten. Donderdag vond de eerste vulling plaats. Door een koude winter was de gasvoorraad tot het laagste niveau in zeker tien jaar gezakt. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel is vrijdag fors in prijs gestegen aan de Nederlandse pomp door de aanhoudende Iranoorlog. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is de adviesprijs voor een liter diesel bij de grote oliemaatschappijen met meer dan 10 eurocent omhooggegaan.
5 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in Azië lieten vrijdag herstel zien na verliezen van een dag eerder. Beleggers trokken zich op aan een bericht dat Iran samen met Oman aan een protocol werkt rondom de Straat van Hormuz. Japan en Zuid-Korea zijn voor olie erg afhankelijk van import uit het Midden-Oosten.
6 uur geleden