Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleine groep Oranjesupporters viert feestje bij Khalifa-stadion

Kleine groep Oranjesupporters viert feestje bij Khalifa-stadion

AL RAYYAN (ANP) - Een kleine groep Oranjefans viert zaterdagmiddag een feestje in Al Rayyan. Op enkele honderden meters van het Khalifa International-stadion werken de supporters onder zonnige omstandigheden dansend toe naar de wedstrijd in de achtste finales van het WK tussen het Nederlands elftal en de Verenigde Staten (16.00 uur Nederlandse tijd).

Uit de boxen van de dj klinken Hollandse meezingers. Naar schatting staan zo'n 200 in het oranje uitgedoste fans in een klein parkje, waar ze traditiegetrouw achter de Oranjebus aan richting het stadion lopen.

Nederland wordt straks gesteund door zo'n 1000 fans. In de groepsfase waren dat er per duel nog zo'n 3000. Die aantallen steken schril af bij die van vorige eindtoernooien van Oranje. Bij wedstrijden van Argentinië en Brazilië zitten de tribunes wel vol met supporters uit die landen. Datzelfde geldt voor duels van de Aziatische landen, zoals Japan en Zuid-Korea.

Vier keer is scheepsrecht

Marcel en Stef uit Nijverdal hebben wel de reis naar Qatar gemaakt. De vader (52) en zoon (19) waren er al vanaf het begin van het toernooi bij, nadat ze eerder ook de Formule 1-race in Abu Dhabi hadden bezocht. Marcel draait zich om en laat de belettering op zijn Oranjepak zien. Daar staan alle wedstrijden op waar hij als fan bij was. "Sinds het WK van 1990 ga ik bijna altijd naar Oranje toe", legt hij uit. Ook voor Stef is het niet zijn eerste eindtoernooi. "Bij het WK van 2014 in Brazilië was ik er als 11-jarige ook al bij, maar toen heb ik alleen de halve finale tegen Argentinië gezien."

De twee oosterlingen hebben wel een idee waarom er minder supporters uit Nederland zijn. "Het heeft veel te maken met de negatieve beeldvorming over Qatar", vertelt Marcel. "Ik weet zeker dat dat meespeelt. Op andere continenten speelt dat helemaal niet."

Marcel en Stef zijn al zeventien dagen op pad en gaan na de achtste finale naar huis. Stef studeert International Business en heeft nog flink wat in te halen. Mocht Oranje verder komen dan de kwartfinales, dan komt het tweetal terug. "Ik geloof erin", zegt Marcel. "Je hoeft niet goed te spelen om ver te komen. Ik heb net zoveel geloof als Louis van Gaal. We moeten hem dan maar een keer winnen. Vier keer is scheepsrecht", doelt hij op de drie verloren WK-finales in 1974, 1978 en 2010.

Meer uit Voetbal

Kaapverdië wint laatste test in aanloop naar WK voetbal

EAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.

2 uur geleden
Duitsland wint laatste WK-oefenduel van Verenigde Staten

CHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.

4 uur geleden
Portugal wint oefenduel in aanloop naar WK van Chili

OEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.

5 uur geleden
Iraans elftal moet VS op speeldagen nog op dezelfde dag verlaten

MEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.

6 uur geleden
Oranje-opponent Tunesië met tien man hard onderuit tegen België

BRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.

10 uur geleden
FIFA staat wegwerpwaterfles wel toe in WK-stadions

ZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.

17 uur geleden
Locadia kan na rode kaart op WK met Curaçao tegen Duitsers spelen

WILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.

17 uur geleden