Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleine groep Oranjesupporters viert feestje bij Khalifa-stadion

Kleine groep Oranjesupporters viert feestje bij Khalifa-stadion

AL RAYYAN (ANP) - Een kleine groep Oranjefans viert zaterdagmiddag een feestje in Al Rayyan. Op enkele honderden meters van het Khalifa International-stadion werken de supporters onder zonnige omstandigheden dansend toe naar de wedstrijd in de achtste finales van het WK tussen het Nederlands elftal en de Verenigde Staten (16.00 uur Nederlandse tijd).

Uit de boxen van de dj klinken Hollandse meezingers. Naar schatting staan zo'n 200 in het oranje uitgedoste fans in een klein parkje, waar ze traditiegetrouw achter de Oranjebus aan richting het stadion lopen.

Nederland wordt straks gesteund door zo'n 1000 fans. In de groepsfase waren dat er per duel nog zo'n 3000. Die aantallen steken schril af bij die van vorige eindtoernooien van Oranje. Bij wedstrijden van Argentinië en Brazilië zitten de tribunes wel vol met supporters uit die landen. Datzelfde geldt voor duels van de Aziatische landen, zoals Japan en Zuid-Korea.

Vier keer is scheepsrecht

Marcel en Stef uit Nijverdal hebben wel de reis naar Qatar gemaakt. De vader (52) en zoon (19) waren er al vanaf het begin van het toernooi bij, nadat ze eerder ook de Formule 1-race in Abu Dhabi hadden bezocht. Marcel draait zich om en laat de belettering op zijn Oranjepak zien. Daar staan alle wedstrijden op waar hij als fan bij was. "Sinds het WK van 1990 ga ik bijna altijd naar Oranje toe", legt hij uit. Ook voor Stef is het niet zijn eerste eindtoernooi. "Bij het WK van 2014 in Brazilië was ik er als 11-jarige ook al bij, maar toen heb ik alleen de halve finale tegen Argentinië gezien."

De twee oosterlingen hebben wel een idee waarom er minder supporters uit Nederland zijn. "Het heeft veel te maken met de negatieve beeldvorming over Qatar", vertelt Marcel. "Ik weet zeker dat dat meespeelt. Op andere continenten speelt dat helemaal niet."

Marcel en Stef zijn al zeventien dagen op pad en gaan na de achtste finale naar huis. Stef studeert International Business en heeft nog flink wat in te halen. Mocht Oranje verder komen dan de kwartfinales, dan komt het tweetal terug. "Ik geloof erin", zegt Marcel. "Je hoeft niet goed te spelen om ver te komen. Ik heb net zoveel geloof als Louis van Gaal. We moeten hem dan maar een keer winnen. Vier keer is scheepsrecht", doelt hij op de drie verloren WK-finales in 1974, 1978 en 2010.

Meer uit Voetbal

Saibari ziet PSV duel met Atlético kort na rust weggeven

EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.

11 uur geleden
Voetbalsters FC Twente verliezen bij Arsenal in Champions League

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.

11 uur geleden
Koundé kopt FC Barcelona naar zege op Eintracht Frankfurt

BARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.

11 uur geleden
Liverpool verlicht druk op trainer Slot met zege bij Inter

MILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.

11 uur geleden
PSV na stunt bij Liverpool in Eindhoven ten onder tegen Atlético

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League niet voor een nieuwe verrassing kunnen zorgen. De Eindhovenaren lieten tegen Atlético Madrid in de eerste helft enkele grote kansen liggen en werden na rust afgestraft: 2-3.

11 uur geleden
Atlético bezorgt PSV tweede nederlaag (2-3) in Champions League

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen een wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League verloren. De Eindhovenaren speelden een sterk eerste halfuur, waarin ze vaker dan één keer hadden moeten scoren. Atlético strafte PSV daarna af: 2-3.

11 uur geleden
Bayern herpakt zich in Champions League met zege op Sporting

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in de Champions League-wedstrijd tegen Sporting Portugal hersteld van de nederlaag in het voorgaande duel met Arsenal (3-1). De koploper van Duitsland was in München met dezelfde cijfers te sterk voor de ploeg uit Lissabon: 3-1.

13 uur geleden