Kleine groep Oranjesupporters viert feestje bij Khalifa-stadion
AL RAYYAN (ANP) - Een kleine groep Oranjefans viert zaterdagmiddag een feestje in Al Rayyan. Op enkele honderden meters van het Khalifa International-stadion werken de supporters onder zonnige omstandigheden dansend toe naar de wedstrijd in de achtste finales van het WK tussen het Nederlands elftal en de Verenigde Staten (16.00 uur Nederlandse tijd).
Uit de boxen van de dj klinken Hollandse meezingers. Naar schatting staan zo'n 200 in het oranje uitgedoste fans in een klein parkje, waar ze traditiegetrouw achter de Oranjebus aan richting het stadion lopen.
Nederland wordt straks gesteund door zo'n 1000 fans. In de groepsfase waren dat er per duel nog zo'n 3000. Die aantallen steken schril af bij die van vorige eindtoernooien van Oranje. Bij wedstrijden van Argentinië en Brazilië zitten de tribunes wel vol met supporters uit die landen. Datzelfde geldt voor duels van de Aziatische landen, zoals Japan en Zuid-Korea.
Vier keer is scheepsrecht
Marcel en Stef uit Nijverdal hebben wel de reis naar Qatar gemaakt. De vader (52) en zoon (19) waren er al vanaf het begin van het toernooi bij, nadat ze eerder ook de Formule 1-race in Abu Dhabi hadden bezocht. Marcel draait zich om en laat de belettering op zijn Oranjepak zien. Daar staan alle wedstrijden op waar hij als fan bij was. "Sinds het WK van 1990 ga ik bijna altijd naar Oranje toe", legt hij uit. Ook voor Stef is het niet zijn eerste eindtoernooi. "Bij het WK van 2014 in Brazilië was ik er als 11-jarige ook al bij, maar toen heb ik alleen de halve finale tegen Argentinië gezien."
De twee oosterlingen hebben wel een idee waarom er minder supporters uit Nederland zijn. "Het heeft veel te maken met de negatieve beeldvorming over Qatar", vertelt Marcel. "Ik weet zeker dat dat meespeelt. Op andere continenten speelt dat helemaal niet."
Marcel en Stef zijn al zeventien dagen op pad en gaan na de achtste finale naar huis. Stef studeert International Business en heeft nog flink wat in te halen. Mocht Oranje verder komen dan de kwartfinales, dan komt het tweetal terug. "Ik geloof erin", zegt Marcel. "Je hoeft niet goed te spelen om ver te komen. Ik heb net zoveel geloof als Louis van Gaal. We moeten hem dan maar een keer winnen. Vier keer is scheepsrecht", doelt hij op de drie verloren WK-finales in 1974, 1978 en 2010.
Meer uit Voetbal
GUATEMALA-STAD (ANP/AFP) - Voor bondscoach Stanley Menzo van Suriname is het duel met Guatemala, waarin deelname aan het WK voetbal kan worden afgedwongen, "een cadeau voor het land". Dat zei de oud-doelman op een persconferentie in Guatemala, waar zijn ploeg dinsdag (woensdag 02.00 uur Nederlandse tijd) een historische wedstrijd speelt.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk is sinds de thuiswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Litouwen (4-0) een record rijker. Hij droeg voor de 72e keer de aanvoerdersband bij de nationale ploeg en passeerde Frank de Boer als meest ervaren captain van Oranje.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Matthijs de Ligt moest maandag bij zijn rentree als basisspeler van het Nederlands elftal even wennen. "Het was een jaar geleden dat ik voor het laatst vanaf het begin mee mocht doen. Enkele oefeningen in de warming-up zijn anders dan toen. Verder was het allemaal wel normaal voor me", sprak de verdediger in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA.
8 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Heel veel scholen op Curaçao hebben hun leerlingen gevraagd dinsdag met blauwe shirts en polo's naar school te komen. Ook overheidsbedrijven en andere bedrijven stimuleren werknemers hun kleedgedrag aan te passen aan de 'Blue Wave', het Curaçaose voetbalelftal dat dinsdagavond (lokale tijd) in Kingston tegen Jamaica speelt. Verschillende gebouwen, zoals de luchthaven, kleuren sinds maandag ook blauw.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was een tevreden bondscoach na de zege van het Nederlands elftal op Litouwen (4-0) en rechtstreekse plaatsing voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "We hebben onze plicht vervuld", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben de beste ploeg van deze poule. Dat hebben we ook bewezen. Maar er zullen ook nog een aantal dingen beter moeten. Soms is het niet stabiel wat we laten zien. Daar moeten we wat aan doen."
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal doet volgend jaar zomer voor de twaalfde keer mee aan het wereldkampioenschap voetbal. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman stelde maandag kwalificatie veilig met een zege (4-0) in de Johan Cruijff ArenA op Litouwen.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Luciano Valente heeft maandag zijn debuut voor het Nederlands elftal gemaakt. De 22-jarige middenvelder van Feyenoord mocht in de thuiswedstrijd tegen Litouwen in de WK-kwalificatie in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam in de 78e minuut invallen voor Xavi Simons.
17 uur geleden