Kleine delegatie van Canadese en Australische ploeg bij opening
TOKIO (ANP/RTR) - Canada en Australië sturen vrijdag een kleine delegatie naar de openingsceremonie van de Olympische Spelen in Tokio. Beide landen hebben een grote olympische afvaardiging met een paar honderd sporters en begeleiding. Maar ze willen maar met zo'n 40 à 50 man naar de opening.
"Sporters komen vanwege corona vijf dagen voor het begin van hun wedstrijden in het olympisch dorp. Dat betekent dat er minder sporters in het dorp zijn. De sporters die er wel zijn beginnen ook snel aan hun wedstrijden. Het Canadese team concentreert zich liever op de gezondheid en de prestatie van de sporters", aldus het Canadese olympisch comité, dat zo'n 370 mensen heeft afgevaardigd.
Bij de Spelen in 2016 in Rio de Janeiro liepen ruim 12.000 sporters mee in de opening. De Australische teamchef Ian Chesterman heeft de sporters die meelopen wel gezegd dat ze van het moment moeten genieten. Hij denkt dat van de delegatie van ruim 470 sporters en begeleiders er zo'n 50 atleten en 6 begeleiders naar de opening gaan.
Bij de opening zit er geen publiek op de tribunes. Wel zullen er officials van diverse landen aanwezig zijn.
Meer uit Sport
GDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.
11 uur geledenSARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.
11 uur geledenATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
21 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
22 uur geledenDUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
1 dag geleden