Kleine 80.000 toeschouwers bij aankomst Tour in Den Haag
DEN HAAG (ANP) - De aankomst van de eerste etappe van de Tour de France Femmes maandag in Den Haag Kijkduin heeft 77.500 mensen getrokken. Dat zegt de gemeente Den Haag. Verspreid over de stad stonden 60.000 mensen langs het parcours. De finish in Kijkduin werd bekeken door 17.500 wielerliefhebbers.
Burgemeester Jan Zanen spreekt van een wielerfeest. Samen met sportwethouder Hilbert Bredemeijer feliciteerden de bestuurders etappewinnaar Charlotte Kool met haar overwinning. Ze ontving de allereerste gele trui. "Een historische gebeurtenis, want nooit eerder werd een gele trui van de Tour de France Femmes uitgereikt buiten Frankrijk. Kijkduin had dus een primeur te pakken."
Dinsdag finishen twee etappes van de ronde in Rotterdam. In de ochtendetappe van Dordrecht naar Rotterdam stonden weer duizenden mensen langs de wegen. Dinsdagmiddag is in het centrum van Rotterdam een korte tijdrit die onder meer voert over de Coolsingel, Erasmusbrug en de Willemsbrug. Veel wegen in en rond het centrum van de stad zijn dinsdag dicht voor het verkeer. Ook zijn er beperkingen voor het openbaar vervoer.
Woensdag verlaat de Tour Nederland met een etappe van het Limburgse Valkenburg naar Luik in België.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Japanse keizer Naruhito brengt over twee weken een bezoek aan Delft, Leiden, Utrecht en Amstelveen. De Rijksvoorlichtingsdienst heeft dinsdag het programma bekendgemaakt.
8 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Justitie in België wil drie verdachten vervolgen voor het plannen van een ontvoering van de toenmalige Belgische minister van Justitie Vincent Van Quickenborne in 2022. Een woordvoerster van het federaal parket in Brussel bevestigt berichtgeving daarover van Belgische media. De kranten schrijven dat het Nederlanders betreft.
29 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Nederland raadt voetbalfans die voor het WK naar de Verenigde Staten afreizen aan extra reistijd in te plannen en ervoor te zorgen dat alle papieren op orde zijn. Er wordt extra drukte op vliegvelden verwacht, vooral bij de douane. Om alles in goede banen te laten lopen, zet het land extra personeel in, net als snellere verwerkingssystemen.
1 uur geleden2E EXLOËRMOND (ANP) - In de nacht van maandag op dinsdag overnachtten 65 asielzoekers in een sporthal in het Drentse dorp 2e Exloërmond. Die heeft de gemeente Borger-Odoorn vanaf maandag tot en met donderdag aangeboden als nachtopvang voor asielzoekers die niet in het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel kunnen overnachten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat waarschuwt weggebruikers om tijdens de avondspits alert te zijn op gevaarlijke situaties en mogelijk lange files door de verwachte slechte weersomstandigheden. Het KNMI heeft voor dinsdag code geel voor vrijwel het hele land uitgeroepen.
2 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - Er is dinsdag nog veel onduidelijk over het steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard maandagavond. Daarbij vielen een dode en twee gewonden. De politie kan nog niet melden wat de identiteit is van de slachtoffers. Er is nog niemand aangehouden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemers die te weinig betaald krijgen, kunnen straks makkelijker hun achterstallig loon terugkrijgen. Vooral arbeidsmigranten worden onderbetaald. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) wil werkgevers sneller verantwoordelijk maken.
3 uur geleden