Kleine 80.000 toeschouwers bij aankomst Tour in Den Haag
DEN HAAG (ANP) - De aankomst van de eerste etappe van de Tour de France Femmes maandag in Den Haag Kijkduin heeft 77.500 mensen getrokken. Dat zegt de gemeente Den Haag. Verspreid over de stad stonden 60.000 mensen langs het parcours. De finish in Kijkduin werd bekeken door 17.500 wielerliefhebbers.
Burgemeester Jan Zanen spreekt van een wielerfeest. Samen met sportwethouder Hilbert Bredemeijer feliciteerden de bestuurders etappewinnaar Charlotte Kool met haar overwinning. Ze ontving de allereerste gele trui. "Een historische gebeurtenis, want nooit eerder werd een gele trui van de Tour de France Femmes uitgereikt buiten Frankrijk. Kijkduin had dus een primeur te pakken."
Dinsdag finishen twee etappes van de ronde in Rotterdam. In de ochtendetappe van Dordrecht naar Rotterdam stonden weer duizenden mensen langs de wegen. Dinsdagmiddag is in het centrum van Rotterdam een korte tijdrit die onder meer voert over de Coolsingel, Erasmusbrug en de Willemsbrug. Veel wegen in en rond het centrum van de stad zijn dinsdag dicht voor het verkeer. Ook zijn er beperkingen voor het openbaar vervoer.
Woensdag verlaat de Tour Nederland met een etappe van het Limburgse Valkenburg naar Luik in België.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft Stefan V. (34) donderdag vrijgesproken van het vernielen van 32 graven en urnen op begraafplaats Westduin in Den Haag en van diefstal van een gedenksteen en een grafmonument in februari en maart vorig jaar. De rechtbank legde hem wel acht maanden cel op voor twee inbraken in vakantiewoningen.
1 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag tbs met dwangverpleging geëist tegen de 32-jarige Jesse R. voor het onthoofden van zijn moeder op 16 april vorig jaar in haar woning aan de Molenstraat in Hellevoetsluis. Volgens het OM is R. volledig ontoerekeningsvatbaar en moet de rechtbank hem ontslaan van rechtsvervolging.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook de makers van chatbot Grok willen voorkomen dat de dienst wordt gebruikt om kindermisbruik te creëren. "Maar het volledig elimineren van elk misbruik is niet haalbaar, er zullen altijd gebruikers zijn die beveiligingsmaatregelen omzeilen", hebben de advocaten van het platform gezegd. Grok is eigendom van het bedrijf xAI van Elon Musk.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 63-jarige man die een celstraf uitzit voor geruchtmakende kunstroven zit weer gevangen, nadat hij in januari op de vlucht was geslagen. Hij ging ervandoor toen hij zelfstandig van de gevangenis in Nieuwegein naar een beperkt beveiligde afdeling van een andere gevangenis mocht.
3 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Nabestaanden van de 63-jarige vrouw die in april vorig jaar in haar woning in Hellevoetsluis is onthoofd door haar psychotische zoon Jesse R., hebben donderdag in de rechtbank indringende slachtofferverklaringen voorgedragen. Ze zijn nog geschokt en verbijsterd.
3 uur geledenDORDRECHT (ANP) - "Ik ben ziek. Dat is mijn moeder fataal geworden. Dat zal ik nooit meer kunnen herstellen. Dat doet heel veel pijn." Dat zei Jesse R. (32) bij aanvang van zijn strafproces in de rechtbank in Dordrecht. R. staat daar terecht voor de moord op zijn moeder (63) door onthoofding met een bijl op 16 april vorig jaar in haar woning in Hellevoetsluis.
5 uur geledenHURGHADA (ANP) - Met een toestel van Defensie zijn afgelopen nacht opnieuw gestrande reizigers opgehaald in Oman en naar het Egyptische Hurghada gebracht. In totaal zijn het 75 Nederlanders en drie mensen met andere nationaliteiten, laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
8 uur geleden