Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleine 80.000 toeschouwers bij aankomst Tour in Den Haag

Kleine 80.000 toeschouwers bij aankomst Tour in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De aankomst van de eerste etappe van de Tour de France Femmes maandag in Den Haag Kijkduin heeft 77.500 mensen getrokken. Dat zegt de gemeente Den Haag. Verspreid over de stad stonden 60.000 mensen langs het parcours. De finish in Kijkduin werd bekeken door 17.500 wielerliefhebbers.

Burgemeester Jan Zanen spreekt van een wielerfeest. Samen met sportwethouder Hilbert Bredemeijer feliciteerden de bestuurders etappewinnaar Charlotte Kool met haar overwinning. Ze ontving de allereerste gele trui. "Een historische gebeurtenis, want nooit eerder werd een gele trui van de Tour de France Femmes uitgereikt buiten Frankrijk. Kijkduin had dus een primeur te pakken."

Dinsdag finishen twee etappes van de ronde in Rotterdam. In de ochtendetappe van Dordrecht naar Rotterdam stonden weer duizenden mensen langs de wegen. Dinsdagmiddag is in het centrum van Rotterdam een korte tijdrit die onder meer voert over de Coolsingel, Erasmusbrug en de Willemsbrug. Veel wegen in en rond het centrum van de stad zijn dinsdag dicht voor het verkeer. Ook zijn er beperkingen voor het openbaar vervoer.

Woensdag verlaat de Tour Nederland met een etappe van het Limburgse Valkenburg naar Luik in Belgiƫ.

Meer uit Binnenland

Winterswijkse IJsvereniging tevreden met marathon op natuurijs

WINTERSWIJK (ANP) - Voorzitter Auke Spijkstra van de Winterswijkse IJsvereniging is tevreden met de eerste marathon op natuurijs die dit jaar werd gehouden op de schaatsbaan De Witte Poorte. "Het is hartstikke goed gegaan, iedereen is heel blij", zei hij bij de finish van de schaatsbaan in Winterswijk, waar de marathon van de mannen net was afgelopen.

3 uur geleden
Weeronline: Nederland beleefde nog nooit zo'n zonnige kerst

AMSTERDAM (ANP) - De kerstdagen zijn sinds het begin van de metingen nog nooit zo zonnig verlopen als dit jaar. Volgens Weeronline scheen de zon op beide kerstdagen 6,7 uur in De Bilt. Tegelijkertijd is het de koudste kerst sinds het jaar 2000.

7 uur geleden
Weeronline: Nederland beleefde nog nooit zo'n zonnige kerst

AMSTERDAM (ANP) - De kerstdagen zijn sinds het begin van de metingen nog nooit zo zonnig verlopen als dit jaar. Weeronline becijfert dat de zon op beide kerstdagen 6,7 uur scheen in De Bilt. Tegelijkertijd is het volgens de weersite de koudste kerst sinds het jaar 2000, met een gemiddelde temperatuur van 1,5 graden.

7 uur geleden
Huizen ontruimd in Lichtenvoorde om explosief materiaal

LICHTENVOORDE (ANP) - Vijftig huizen aan het Marishof in Lichtenvoorde (Gelderland) zijn tweede kerstdag enkele uren ontruimd geweest na de vondst van explosief materiaal in een woning. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie heeft de explosieven buiten Lichtenvoorde tot ontploffing gebracht, meldde veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. De bewoners konden daarna weer terug naar huis.

7 uur geleden
Tilburgse jongeren beschieten hulpverleners met vuurwerk

TILBURG (ANP) - Tilburgse jongeren hebben woensdagavond hulpverleners en een geparkeerde politieauto beschoten met vuurwerk. Dat meldt de politie vrijdag. Drie minderjarigen zijn aangehouden en vanaf het politiebureau zijn hun ouders gebeld. De jongeren worden doorverwezen naar HALT en hebben tot na oud en nieuw een gebiedsverbod gekregen.

11 uur geleden
Man (64) reed in Ede in op bekenden van 30, 40 en 51 jaar

EDE (ANP) - De man die ervan wordt verdacht op eerste kerstdag in Ede op een ruziƫnde groep mensen te zijn ingereden, is een 64-jarige man uit de Gelderse plaats. De drie mensen die gewond raakten, zijn bekenden van hem. Het gaat om mannen van 30, 40 en 51 jaar, eveneens uit Ede. Over de precieze relatie tussen de mensen doet de politie geen uitspraken.

11 uur geleden
Gezochte Nederlander opgepakt in Oostenrijk

WENEN (ANP) - In de Oostenrijkse hoofdstad Wenen is een 23-jarige Nederlander aangehouden tegen wie een Europees arrestatiebevel liep. De man werd gezocht voor ontvoering, gijzeling en roof en moet daarvoor in Nederland nog een gevangenisstraf van twaalf jaar uitzitten.

11 uur geleden