Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleine 80.000 toeschouwers bij aankomst Tour in Den Haag

Kleine 80.000 toeschouwers bij aankomst Tour in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De aankomst van de eerste etappe van de Tour de France Femmes maandag in Den Haag Kijkduin heeft 77.500 mensen getrokken. Dat zegt de gemeente Den Haag. Verspreid over de stad stonden 60.000 mensen langs het parcours. De finish in Kijkduin werd bekeken door 17.500 wielerliefhebbers.

Burgemeester Jan Zanen spreekt van een wielerfeest. Samen met sportwethouder Hilbert Bredemeijer feliciteerden de bestuurders etappewinnaar Charlotte Kool met haar overwinning. Ze ontving de allereerste gele trui. "Een historische gebeurtenis, want nooit eerder werd een gele trui van de Tour de France Femmes uitgereikt buiten Frankrijk. Kijkduin had dus een primeur te pakken."

Dinsdag finishen twee etappes van de ronde in Rotterdam. In de ochtendetappe van Dordrecht naar Rotterdam stonden weer duizenden mensen langs de wegen. Dinsdagmiddag is in het centrum van Rotterdam een korte tijdrit die onder meer voert over de Coolsingel, Erasmusbrug en de Willemsbrug. Veel wegen in en rond het centrum van de stad zijn dinsdag dicht voor het verkeer. Ook zijn er beperkingen voor het openbaar vervoer.

Woensdag verlaat de Tour Nederland met een etappe van het Limburgse Valkenburg naar Luik in België.

Meer uit Binnenland

Vliegverkeer Eindhoven stilgelegd na signaleren meerdere drones

DEN HAAG (ANP) - Het vliegverkeer van en naar Eindhoven is zaterdagavond stilgelegd, nadat bij het vliegveld meerdere drones waren gesignaleerd. Het vliegveld van Eindhoven is niet alleen een luchthaven, maar op het terrein zit ook een luchtmachtbasis. Daarom is zowel het civiele als het militaire vliegverkeer opgeschort, laat demissionair minister Ruben Brekelmans (Defensie) weten.

2 uur geleden
Schoof: beperkingen leger Oekraïne raken ook Europese veiligheid

JOHANNESBURG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof heeft zorgen over de beperkingen van het Oekraïense leger die in het zogenoemde 28-puntenplan staan, want "als het gaat over de veiligheid van Oekraïne, gaat het immers ook om de veiligheid van Europa." Dat zegt hij tegen het ANP nadat hij heeft gebeld met Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Schoof wil "elk initiatief dat vrede dichterbij kan brengen serieus nemen."

8 uur geleden
Schrijver Frank van Pamelen winnaar prominenten bij Groot Dictee

DEURNE (ANP) - Frank van Pamelen heeft zaterdag bij de prominenten Het Groot Dictee der Nederlandse Taal gewonnen. De schrijver, dichter, cabaretier en columnist deed het met slechts vijf fouten beter dan de andere bekende deelnemers, onder wie cabaretier Katinka Polderman en zangeres Leoni Jansen.

9 uur geleden
Jonge slachtoffers toeslagenschandaal demonstreren in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Tientallen jongeren demonstreren zaterdagmiddag op de Koekamp in Den Haag omdat zij als volwaardige slachtoffers van het toeslagenschandaal erkend willen worden, met dezelfde rechten als hun ouders. Dat meldt een woordvoerder van het Onafhankelijk Jongerenpanel Toeslagen (OJPT). Zij legt uit dat de jongeren eerder te horen kregen dat er geen politiek draagvlak is voor hun eisen en "daarom creëren we dat draagvlak zelf".

9 uur geleden
Vanaf zondagmiddag code geel in het noorden om mogelijke gladheid

DE BILT (ANP) - In de noordelijke provincies Friesland, Groningen en Drenthe geldt vanaf zondagmiddag 16.00 uur code geel omdat het glad kan worden door sneeuw, meldt het KNMI zaterdag. De weerswaarschuwing is tot 21.00 uur van kracht.

9 uur geleden
Defensie treedt op tegen drones boven vliegbasis Volkel

VOLKEL (ANP) - Defensie heeft vrijdagavond opgetreden tegen drones die werden gespot boven vliegbasis Volkel. Vanaf de grond werden wapens ingezet om de drones neer te halen, maar die zijn vertrokken en niet teruggevonden, meldt het ministerie zaterdag.

9 uur geleden
IJsbaan Winterswijk na drie uur schaatspret gesloten

WINTERSWIJK (ANP) - De ijsbaan in Winterswijk is zaterdag kort na 11.00 uur dichtgegaan. De baan ging om 08.15 uur open nadat er een ijsvloertje van 5 millimeter was geconstateerd. Het is voor zover bekend de eerste keer deze herfst dat er in Nederland op natuurijs kon worden geschaatst.

9 uur geleden