Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klein vliegtuig neergestort bij winkelcentrum Philadelphia

Klein vliegtuig neergestort bij winkelcentrum Philadelphia

PHILADELPHIA (ANP/RTR/AFP) - Een klein medisch vliegtuig met zes inzittenden is neergestort in de buurt van een winkelcentrum in de Amerikaanse stad Philadelphia, meldt Jet Rescue Air Ambulance in een verklaring op LinkedIn. Het gaat om vier bemanningsleden, een pediatrische patiënt en een begeleider.

Alle zes de inzittenden hebben de Mexicaanse nationaliteit, laat het ministerie van Buitenlandse Zaken van dat land weten. De patiënt zou een kind zijn en de begeleider haar moeder, aldus de Amerikaanse zender CNN.

Bij de crash van de Learjet 55 zijn volgens berichten van lokale media, die zich op politie-informatie baseren, waarschijnlijk ook op de grond slachtoffers gevallen. Het ongeluk gebeurde volgens Jet Rescue Air Ambulance vrijdag rond 19.35 uur, vlak na het opstijgen.

Reactie Trump

De krant Philadelphia Inquirer stelt op basis van politie-informatie dat het vliegtuig crashte bij winkelcentrum Roosevelt Mall in het noordoosten van de stad. Het stortte neer op een weg waar het volgens het dagblad op dat moment druk was door het spitsuur. De explosie die volgde, zorgde ervoor dat meerdere auto's, bedrijfspanden en huizen vlam vatten. Hoeveel wagens en gebouwen zijn uitgebrand, probeert de politie volgens de krant nog vast te stellen.

Het weer was koud en regenachtig op het moment van de crash en het zicht was slecht. Over de oorzaak van de crash is verder nog weinig bekend. De Amerikaanse president Donald Trump reageerde op sociale media: "Zo triest om te zien hoe het vliegtuig neerstortte in Philadelphia, Pennsylvania. Nog meer onschuldige mensenlevens verloren."

Washington

Hij lijkt met die laatste zin te verwijzen naar de botsing van een helikopter en een passagiersvliegtuig in de lucht boven de Amerikaanse hoofdstad Washington op woensdag. Daarbij kwamen 67 mensen om het leven.

Meer uit Buitenland

Negen doden bij explosie in mijn Colombia

SUTATAUSA (ANP/AFP) - Bij de mijnexplosie in Colombia zijn negen doden gevallen. Zes mijnwerkers konden worden gered, meldt het nationale mijnagentschap van het land.

36 minuten geleden
Iran meldt burgerdoden door Amerikaanse aanvallen op boten

TEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.

2 uur geleden
Doden bij explosie in vuurwerkfabriek China

CHANGSHA (ANP/RTR/AFP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese provincie Hunan zijn zeker 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.

3 uur geleden
IAEA: schade aan kerncentrale Zaporizja na droneaanval

ZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.

4 uur geleden
Twaalf medewerkers vast na explosie in mijn Colombia

SUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.

4 uur geleden
Amnesty: massale mensenrechtenschendingen door Congolese rebellen

KINSHASA (ANP) - Rebellen van de Allied Democratic Forces (ADF) in de Democratische Republiek Congo plegen massale mensenrechtenschendingen in het oosten van het land, meldt Amnesty International. Volgens de hulporganisatie kunnen de schendingen neerkomen op oorlogsmisdrijven en misdaden tegen de menselijkheid.

4 uur geleden
Pulitzerprijzen voor verslaggeving over beleid van Trump

NEW YORK (ANP) - Tijdens de uitreiking van de Pulitzerprijzen zijn maandag in New York verschillende reportages over het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de prijzen gevallen. De organisatie achter de journalistieke prijzen hekelde tijdens de bekendmaking onder meer de beperkte toegang van de media tot het Witte Huis en het Pentagon.

7 uur geleden