Klein vliegtuig neergestort bij winkelcentrum Philadelphia
PHILADELPHIA (ANP/RTR/AFP) - Een klein medisch vliegtuig met zes inzittenden is neergestort in de buurt van een winkelcentrum in de Amerikaanse stad Philadelphia, meldt Jet Rescue Air Ambulance in een verklaring op LinkedIn. Het gaat om vier bemanningsleden, een pediatrische patiënt en een begeleider.
Alle zes de inzittenden hebben de Mexicaanse nationaliteit, laat het ministerie van Buitenlandse Zaken van dat land weten. De patiënt zou een kind zijn en de begeleider haar moeder, aldus de Amerikaanse zender CNN.
Bij de crash van de Learjet 55 zijn volgens berichten van lokale media, die zich op politie-informatie baseren, waarschijnlijk ook op de grond slachtoffers gevallen. Het ongeluk gebeurde volgens Jet Rescue Air Ambulance vrijdag rond 19.35 uur, vlak na het opstijgen.
Reactie Trump
De krant Philadelphia Inquirer stelt op basis van politie-informatie dat het vliegtuig crashte bij winkelcentrum Roosevelt Mall in het noordoosten van de stad. Het stortte neer op een weg waar het volgens het dagblad op dat moment druk was door het spitsuur. De explosie die volgde, zorgde ervoor dat meerdere auto's, bedrijfspanden en huizen vlam vatten. Hoeveel wagens en gebouwen zijn uitgebrand, probeert de politie volgens de krant nog vast te stellen.
Het weer was koud en regenachtig op het moment van de crash en het zicht was slecht. Over de oorzaak van de crash is verder nog weinig bekend. De Amerikaanse president Donald Trump reageerde op sociale media: "Zo triest om te zien hoe het vliegtuig neerstortte in Philadelphia, Pennsylvania. Nog meer onschuldige mensenlevens verloren."
Washington
Hij lijkt met die laatste zin te verwijzen naar de botsing van een helikopter en een passagiersvliegtuig in de lucht boven de Amerikaanse hoofdstad Washington op woensdag. Daarbij kwamen 67 mensen om het leven.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/RTR) - Het Venezolaanse parlement heeft unaniem ingestemd met het intrekken van een wet, waardoor het land zich kan terugtrekken uit het Internationaal Strafhof. De wet bekrachtigde het Statuut van Rome, waarmee het strafhof werd opgericht. Door die wet in te trekken hoeft het land de rechtsbevoegdheid van het hof niet meer te erkennen.
11 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Volgens een zegsvrouw is de Amerikaanse president Donald Trump extreem gefrustreerd over de Oekraïense en Russische regering, omdat het deze strijdende partijen niet lukt tot een bestand te komen. Inmiddels is Trump op de hoogte van de Oekraïense reactie op de Amerikaanse vredesvoorstellen, aldus de woordvoerster.
22 minuten geledenBANGKOK (ANP/DPA/RTR) - Thailand heeft voor het eerst bevestigd dat er burgerslachtoffers zijn gevallen in het opgelaaide grensconflict met Cambodja. Drie burgers aan Thaise zijde kwamen om bij de gevechten, aldus het ministerie van Defensie tegen de krant The Nation. Het aantal gedode Thaise soldaten is opgelopen tot negen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft donderdag de vrijlating van Kilmar Abrego Garcia bevolen. De in El Salvador geboren man zat vast in afwachting van een mogelijke tweede uitzetting. Zijn eerdere, onterechte, uitzetting werd het middelpunt van een rel rondom het deportatiebeleid van de regering-Trump.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hoogstwaarschijnlijk stemmen EU-lidstaten vrijdag in met het voorstel van de Europese Commissie om de bevroren Russische tegoeden voor onbepaalde tijd te bevriezen. Dat kan via een noodbevoegdheid die kan worden gebruikt bij een crisis of dreigend economisch risico voor de EU. Het is een eerste stap om een besluit over het gebruik van de tegoeden voor een lening aan Oekraïne te vergemakkelijken. Daarover nemen de EU-regeringsleiders op de top van volgende week een besluit.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne wil de bevolking laten beslissen over het Amerikaanse voorstel dat het de resterende delen van het door Rusland opgeëiste oosten van het land opgeeft. Dat kan in een referendum of een verkiezing, zei president Volodymyr Zelensky donderdag. Oekraïne verzet zich fel tegen het afstaan van grondgebied en voert daarbij steevast aan dat de bevolking dat niet wil.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Als Oekraïne besluit verkiezingen te organiseren, dan staat de Europese Unie klaar om het land bij het verkiezingsproces te ondersteunen, zegt een woordvoerster voor buitenlandse zaken en veiligheidsbeleid van de Europese Commissie. Maar het is aan Oekraïne "en alleen aan Oekraïne", om te beslissen wanneer er verkiezingen worden gehouden, zegt ze tegen het ANP.
3 uur geleden