Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klein vliegtuig neergestort bij winkelcentrum Philadelphia

Klein vliegtuig neergestort bij winkelcentrum Philadelphia

PHILADELPHIA (ANP/RTR/AFP) - Een klein medisch vliegtuig met zes inzittenden is neergestort in de buurt van een winkelcentrum in de Amerikaanse stad Philadelphia, meldt Jet Rescue Air Ambulance in een verklaring op LinkedIn. Het gaat om vier bemanningsleden, een pediatrische patiënt en een begeleider.

Alle zes de inzittenden hebben de Mexicaanse nationaliteit, laat het ministerie van Buitenlandse Zaken van dat land weten. De patiënt zou een kind zijn en de begeleider haar moeder, aldus de Amerikaanse zender CNN.

Bij de crash van de Learjet 55 zijn volgens berichten van lokale media, die zich op politie-informatie baseren, waarschijnlijk ook op de grond slachtoffers gevallen. Het ongeluk gebeurde volgens Jet Rescue Air Ambulance vrijdag rond 19.35 uur, vlak na het opstijgen.

Reactie Trump

De krant Philadelphia Inquirer stelt op basis van politie-informatie dat het vliegtuig crashte bij winkelcentrum Roosevelt Mall in het noordoosten van de stad. Het stortte neer op een weg waar het volgens het dagblad op dat moment druk was door het spitsuur. De explosie die volgde, zorgde ervoor dat meerdere auto's, bedrijfspanden en huizen vlam vatten. Hoeveel wagens en gebouwen zijn uitgebrand, probeert de politie volgens de krant nog vast te stellen.

Het weer was koud en regenachtig op het moment van de crash en het zicht was slecht. Over de oorzaak van de crash is verder nog weinig bekend. De Amerikaanse president Donald Trump reageerde op sociale media: "Zo triest om te zien hoe het vliegtuig neerstortte in Philadelphia, Pennsylvania. Nog meer onschuldige mensenlevens verloren."

Washington

Hij lijkt met die laatste zin te verwijzen naar de botsing van een helikopter en een passagiersvliegtuig in de lucht boven de Amerikaanse hoofdstad Washington op woensdag. Daarbij kwamen 67 mensen om het leven.

Meer uit Buitenland

Israël meldt aanval op Hamas-kopstuk in Gaza-Stad

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.

4 uur geleden
Doodstraf geëist tegen man die Israëliërs doodde in Washington

WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".

5 uur geleden
Reuters: SpaceX op 12 juni naar technologiebeurs Nasdaq

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.

5 uur geleden
Jury bereikt ook in nieuw proces Weinstein geen overeenstemming

NEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.

6 uur geleden
Israël en Libanon verlengen staakt-het-vuren met 45 dagen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.

6 uur geleden
John Travolta op filmfestival Cannes verrast met ere-Palm

CANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.

7 uur geleden
Mogelijke uitdager Starmer mag meedoen aan parlementsverkiezing

MANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.

8 uur geleden