Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klein vliegtuig neergestort bij winkelcentrum Philadelphia

Klein vliegtuig neergestort bij winkelcentrum Philadelphia

PHILADELPHIA (ANP/RTR/AFP) - Een klein medisch vliegtuig met zes inzittenden is neergestort in de buurt van een winkelcentrum in de Amerikaanse stad Philadelphia, meldt Jet Rescue Air Ambulance in een verklaring op LinkedIn. Het gaat om vier bemanningsleden, een pediatrische patiënt en een begeleider.

Alle zes de inzittenden hebben de Mexicaanse nationaliteit, laat het ministerie van Buitenlandse Zaken van dat land weten. De patiënt zou een kind zijn en de begeleider haar moeder, aldus de Amerikaanse zender CNN.

Bij de crash van de Learjet 55 zijn volgens berichten van lokale media, die zich op politie-informatie baseren, waarschijnlijk ook op de grond slachtoffers gevallen. Het ongeluk gebeurde volgens Jet Rescue Air Ambulance vrijdag rond 19.35 uur, vlak na het opstijgen.

Reactie Trump

De krant Philadelphia Inquirer stelt op basis van politie-informatie dat het vliegtuig crashte bij winkelcentrum Roosevelt Mall in het noordoosten van de stad. Het stortte neer op een weg waar het volgens het dagblad op dat moment druk was door het spitsuur. De explosie die volgde, zorgde ervoor dat meerdere auto's, bedrijfspanden en huizen vlam vatten. Hoeveel wagens en gebouwen zijn uitgebrand, probeert de politie volgens de krant nog vast te stellen.

Het weer was koud en regenachtig op het moment van de crash en het zicht was slecht. Over de oorzaak van de crash is verder nog weinig bekend. De Amerikaanse president Donald Trump reageerde op sociale media: "Zo triest om te zien hoe het vliegtuig neerstortte in Philadelphia, Pennsylvania. Nog meer onschuldige mensenlevens verloren."

Washington

Hij lijkt met die laatste zin te verwijzen naar de botsing van een helikopter en een passagiersvliegtuig in de lucht boven de Amerikaanse hoofdstad Washington op woensdag. Daarbij kwamen 67 mensen om het leven.

Meer uit Buitenland

Israëlische premier keert zich tegen beoogde raad voor Gaza

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zich kritisch uitgelaten over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor internationale raden die een Palestijns overgangsbestuur in de Gazastrook moeten controleren of bijstaan.

2 uur geleden
Trump nodigt presidenten uit voor toezicht Gaza

ANKARA/BUENOS AIRES/CAÏRO (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft ook zijn Argentijnse, Egyptische en Turkse ambtgenoten uitgenodigd om zitting te nemen in een 'Raad van Vrede'. Die moet toezicht gaan houden op het overgangsbestuur in de Gazastrook. De uitnodigingen zijn in de betrokken hoofdsteden bevestigd. Er is niets gezegd over eventuele aanvaardingen van deze uitnodiging.

6 uur geleden
Vier doden en zeker 18 gewonden bij ernstig ongeval in Paramaribo

PARAMARIBO (ANP) - Bij een zware aanrijding in de Surinaamse hoofdstad Paramaribo zijn zaterdagochtend vroeg vier doden gevallen, meldt de politie. Kort na 06.00 uur lokale tijd, nog voor de zonsopgang, was er een botsing tussen een personenauto en een personenbus. De bus is waarschijnlijk enkele malen over de kop geslagen en er zijn passagiers uit de ramen geslingerd. Een van de doden zou een kind zijn. De juiste toedracht wordt onderzocht.

6 uur geleden
Zittende president Museveni wint verkiezingen Oeganda

KAMALA (ANP/AFP) - De zittende president Yoweri Museveni heeft de presidentsverkiezingen in Oeganda gewonnen. Hij sleept daarmee een zevende termijn binnen. Volgens de kiescommissie kreeg Museveni ruim 70 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste tegenstander, zanger Bobi Wine, behaalde 24 procent van de stemmen. Wine rept van fraude.

6 uur geleden
Oud-ECB-president Mario Draghi ontvangt prestigieuze Karelsprijs

AKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italië, ontvangt dit jaar de Karelsprijs. Hij krijgt deze omdat hij "met vastberadenheid en onwrikbare wilskracht een grote bijdrage aan Europa heeft geleverd".

6 uur geleden
Betoging voor stadhuis Kopenhagen tegen aanspraak VS op Groenland

KOPENHAGEN/NUUK (ANP/AFP) - Voor het stadhuis van Kopenhagen zijn duizenden mensen bijeengekomen om te demonstreren tegen Amerikaanse aanspraken op Groenland, dat bij het koninkrijk Denemarken hoort. De betogers zwaaien met Deense en Groenlandse vlaggen en zijn in een optocht naar de Amerikaanse ambassade getrokken. Volgens waarnemers verloopt de betoging kalm. De organisatie spreekt van 15.000 demonstranten in de Deense hoofdstad.

7 uur geleden
Zelensky beveelt snel meer import van elektriciteit

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense leider Volodymyr Zelensky heeft bevolen snel meer stroom uit het buitenland te importeren. Volgens zijn energieminister Denys Sjmyhal is er in zijn land geen enkele energiecentrale meer te vinden die niet is aangevallen door de Russen. Hij vertelde het parlement afgelopen week dat de energievoorziening "heel moeilijk" is en dat er nog maar genoeg brandstof is voor een week of drie.

8 uur geleden