
Klein verlies voor Nikkei ondanks winsten staalbedrijven
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is woensdag met een klein verlies gesloten. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende zorgen over de opmars van de Delta-variant van het coronavirus in Japan. Ook een sterker dan verwachte krimp van de Japanse dienstensector in juli zorgde voor enige koersdruk. De staalbedrijven stonden in de belangstelling dankzij sterke resultaten van staalfabrikant Nippon Steel.
De Nikkei in Tokio ging uiteindelijk 0,2 procent lager de dag uit op 27.584,08 punten. Nippon Steel behoorde tot de sterkste stijgers en dikte 3 procent aan. De grootste staalproducent van het land schroefde zijn winstverwachting voor het hele boekjaar flink op dankzij sterke resultaten in de afgelopen verslagperiode. Concurrent JFE Holdings won 1 procent. Aircomaker Daikin kreeg er 6 procent bij dankzij beter dan verwachte cijfers. Autofabrikant Toyota daalde 0,6 procent na publicatie van de kwartaalresultaten. Elektronicaconcern Sony (min 3 procent) en automaker Honda (min 0,5 procent) kwamen na de slotbel met cijfers.
SoftBank daalde 0,8 procent na berichten dat het Verenigd Koninkrijk overweegt de voorgenomen overname van chipontwerper Arm door de Amerikaanse halfgeleiderproducent Nvidia tegen te houden. ARM is eigendom van de Japanse techinvesteerder. Nvidia kondigde in september aan Arm te willen kopen voor 40 miljard dollar.
De Chinese beurzen wonnen terrein dankzij positieve cijfers over de dienstensector. De hoofdindex in Shanghai stond tussentijds 0,7 procent in de plus en de Hang Seng-index in Hongkong klom 1,1 procent. Volgens marktonderzoekers Caixin en Markit is de groei van de dienstensector in China in juli verder versneld. Alibaba daalde licht in Hongkong ondanks een forse kwartaalwinst van de Chinese webwinkel. Tencent (plus 3 procent) toonde wat herstel. Het internetbedrijf ging een dag eerder flink onderuit door de vrees voor strengere regels voor onlinegaming in China.
Meer uit Financieel
LOS GATOS (ANP) - Netflix heeft in het derde kwartaal meer omzet en winst behaald, met name dankzij meer abonnees en prijsverhogingen. Het in het Californische Los Gatos gevestigde bedrijf profiteerde onder meer van het succes van series zoals Wednesday, de film Happy Gilmore 2 en de truecrimedocumentaire Unknown Number: The High School Catfish.
7 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Warner Bros. Discovery hoorde dinsdag bij de stijgers op Wall Street, nadat het entertainmentconcern had bekendgemaakt open te staan voor een verkoop. Na interesse van verschillende partijen meldde het bedrijf dinsdag "een breed scala aan strategische opties" te onderzoeken, waaronder het doorgaan met de geplande opsplitsing van het concern, een verkoop van het hele bedrijf, of het verkopen van losse onderdelen. Het aandeel werd 11 procent hoger gezet.
11 minuten geledenCLICHY (ANP/AFP) - Het Franse cosmeticaconcern L'Oréal is geïnteresseerd in een aandeel in Armani, terwijl het bedrijf tegelijkertijd doorgaat met de miljardenovername van de beautytak van Kering. "De overname van Kerings beauty-activiteiten verandert niets aan onze intentie om deel uit te maken van Armani", zei L'Oréal-topman Nicolas Hieronimus tegen de Franse krant Le Figaro.
1 uur geledenURMOND (ANP) - Chemiebedrijf Fibrant wil drie van zijn zeven fabrieken op het Limburgse industriecomplex Chemelot sluiten. Daarbij verliezen ongeveer honderd medewerkers gedwongen hun baan.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - OpenAI heeft dinsdag een eigen zoekmachine aangekondigd, genaamd ChatGPT Atlas. De maker van de populaire chatbot zet daarmee kunstmatige intelligentie (AI) in om de concurrentie aan te gaan met Google. De webbrowser komt eerst uit voor Apple's macOS en moet later ook te gebruiken zijn op Windows, iOS en Android.
1 uur geledenHERZOGENAURACH (ANP) - Adidas heeft zijn financiële verwachtingen voor dit jaar naar boven bijgesteld. De Duitse sportkledingfabrikant verwijst daarbij naar "aanhoudend momentum" van het Adidas-merk en beter dan verwachte bedrijfsresultaten. Daarnaast boekt het bedrijf naar eigen zeggen succes met inspanningen om de extra kosten deels op te vangen die het gevolg zijn van de verhoogde Amerikaanse importtarieven.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) verwacht dat Nederland en China de-escalerend zullen handelen in het conflict over chipmaker Nexperia, zei hij op een persconferentie in Straatsburg. "De Nederlandse en Chinese autoriteiten zijn in constant contact hierover", zei hij. Volgens hem wordt er gewerkt aan een oplossing "die de toeleveringsketen herstelt" en waarmee "wereldwijde productie kan worden voortgezet".
4 uur geleden