Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klein plusje voor AEX, TomTom uitblinker op Damrak na cijfers

Klein plusje voor AEX, TomTom uitblinker op Damrak na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een klein plusje het weekend ingegaan. Daarmee werd de opmars van de hoofdgraadmeter op het Damrak naar een nieuw recordniveau voorzichtig doorgezet. Navigatiedienstverlener TomTom was een uitblinker dankzij goed ontvangen resultaten.

De AEX eindigde uiteindelijk iets hoger op 822,53 punten. Kort na opening wist de Amsterdamse hoofdindex kortstondig op 827,57 punten de hoogste slotstand ooit te evenaren. Die werd op 17 november 2021 bereikt. De hoogste tussentijdse stand ooit werd op 18 november 2021 aangetikt op 829,66 punten. De MidKap daalde 0,1 procent tot 885,22 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs stegen tot 0,4 procent, Londen ging licht omlaag.

Bij de kleinere fondsen op Beursplein 5 sprong TomTom ruim 11 procent omhoog. TomTom is vorig jaar verder gegroeid omdat het bedrijf steeds meer werk heeft vanuit de auto-industrie. De Amsterdamse onderneming profiteerde daarbij van een toegenomen autoverkoop en hogere productie van fabrikanten die haar kaarten en navigatiediensten afnemen. TomTom heeft klanten als bijvoorbeeld Volkswagen, Renault en Hyundai.

Koploper

Uitzender Randstad was koploper in de AEX met een winst van 1,8 procent. Speciaalchemieconcern DSM-Firmenich sloot de rij met een min van 2,6 procent. Shell, dat donderdag nog ruim 2 procent won na cijfers, verloor 1,4 procent. ING daalde 1,1 procent. De bank zakte donderdag ruim 6 procent na tegenvallende vooruitzichten voor 2024. Analisten van DZ Bank verlaagden daarnaast het beleggingsadvies voor ING.

In de MidKap nam speciaalchemiebedrijf Corbion de leiding met een plus van 4,5 procent. Kunstmestproducent OCI kreeg er 3,7 procent bij, geholpen door een koopadvies van zakenbank Berenberg. Verlichtingsfabrikant Signify bungelde onderaan bij de middelgrote fondsen met een koersdaling van 2,8 procent.

De euro was 1,0783 dollar waard, tegen 1,0854 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 2 procent goedkoper op 72,34 dollar. Brentolie kostte 1,7 procent minder op 77,37 dollar per vat.

Meer uit Financieel

IMF roept VS op te streven naar wegnemen handelsbelemmeringen

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft de Verenigde Staten opgeroepen om in samenspraak met handelspartners "oneerlijke handelsbelemmeringen" weg te nemen. Het IMF publiceerde dit in een beoordeling van de Amerikaanse economie.

5 minuten geleden
Huishoudens betalen in 2026 minder voor gas en elektra

DEN HAAG (ANP) - Huishoudens betalen dit jaar iets minder voor hun energierekening. Gemiddeld zijn zij 1993 euro kwijt aan gas en elektra, 52 euro minder dan in 2025. Dat heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) uitgerekend.

37 minuten geleden
Amerikaanse industrie kampt met tekorten zeldzame aardmetalen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De luchtvaart- en halfgeleidersindustrie in de Verenigde Staten kampt met een steeds groter tekort aan zeldzame aardmetalen. Dat zeggen insiders binnen de industrie een paar weken voordat de Amerikaanse president Donald Trump zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping bezoekt in Beijing.

46 minuten geleden
Nvidia boekt driekwart hogere omzet dankzij AI-investeringen

SANTA CLARA (ANP) - Chipmaker Nvidia heeft de omzet met bijna driekwart weten op te voeren. Het bedrijf is de belangrijkste leverancier voor chips die nieuwe toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI) ondersteunen en profiteert van de forse investeringen die grote techbedrijven doen. De omzetgroei overtrof de verwachtingen op de financiële markten en laat daarmee zien dat de ontwikkeling van AI in volle vaart doorgaat.

8 uur geleden
Wall Street sluit met winsten in afwachting van Nvidia-cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Beleggers toonden zich overwegend optimistisch in de aanloop naar de kwartaalcijfers van chipbedrijf Nvidia na de slotbel. Die resultaten worden gezien als graadmeter voor de investeringen die grote techbedrijven doen in de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie.

8 uur geleden
AH-moeder Ahold Delhaize wil bonussen voor top fors verhogen

ZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize wil de maximale bonussen voor topbestuurders fors verhogen, staat in een voorstel voor de aanstaande aandeelhoudersvergadering. De maximale beloning voor topman Frans Muller in het nieuwe beloningsbeleid kan op 12,5 miljoen euro uitkomen. Dat was bij het oude beleid 8,3 miljoen euro.

9 uur geleden
KLM schort vanaf 1 maart vluchten naar Tel Aviv op

AMSTELVEEN (ANP) - KLM schort vanaf zondag 1 maart de vluchten naar Tel Aviv tot nader order op, meldt de luchtvaartmaatschappij. De luchtvaartmaatschappij zegt om "operationele en commerciële" redenen niet meer naar de Israëlische stad te vliegen.

10 uur geleden